Witaj
Gość

Wątek: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera  (Przeczytany 32422 razy)

  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:27:48 am »
taki pomysł po  ostatnich serwach mi przyszedł do głowy
czy np. można zwiększyć kare za PK (by tak szybko nie znikała) i by zmienić żeby PK nie schodziło od śmierci postaci tylko po expieniu, tak trochę by zniechęcić tych co tak lubią pekować :P

Dobry pomysł, dla mnie to zawsze była duża motywacja:D.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:27:40 pm »
taki pomysł po  ostatnich serwach mi przyszedł do głowy
czy np. można zwiększyć kare za PK (by tak szybko nie znikała) i by zmienić żeby PK nie schodziło od śmierci postaci tylko po expieniu, tak trochę by zniechęcić tych co tak lubią pekować :P

Dobry pomysł, dla mnie to zawsze była duża motywacja:D.

Tak zrobmy ta gre full PvE...
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:49:19 pm »
Dzisiaj interlude jest dosc proste. Moje poczatki na c3 do bieganie w d po 50 lv, na c trzeba bylo dlugo zbierac, b to juz masakra. Teraz jakie raty by nie byly na c6 po kilku tyg juz eski biegaja. Kiedys czlowiek docenial kazdy grat c czy b. Osobiscie teskni mi sie do tych czasów


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:19:40 am »
pk w retailowej odsłonie działa przez raty
zabijając kogoś on traci czas poświęcony expieniu plus dojście do spota - analogicznie pkująca osoba ryzykuje utrate godzin expienia plus ciężko zdobytych itemów

przy zwiększonych ratach i nieruszonym systemie pk, cała idea traci sens, nagroda i kara są nieadekwatne do ratów

to samo ze zdobywaniem itemów, ludzie chcą mieć łatwiej bo podświadomie nie chcą spędzić na serwerze wiele czasu, stąd skoki na wyższe raty i inne serwery, trzeba UTRUDNIĆ a przede wszystkim wydłużyć po równo możliwości zdobywania lepszego ekwipunku tyle że to miałoby sens gdyby wiązało się z modyfikacją setów by rzeczywiście było po co to składać, jak już wcześniej pisałem, zamiast skakać z karmiana na dc (który jest niezbalansowany, łatwy do zrobienia, lepszy niż inne sety) czy z PL na talluma/ic bo i takie skoki są
dlatego też ludzie płaczą o pk, bo nie mogą rywalizować w C na 70+ lvlu chcąc robić sobie S, to są skoki o 2 grade, co dla mnie równa się z ignorowaniem contentu gry (pomijając to że w niezmienionej formie pozostawia wiele do życzenia / zmodyfikowania) a to jest głupotą, to już lepiej iść pograć w inne mmo
CHYBA ŻE stworzyć podłoże techniczne by zachęcić do sumiennego rozwoju i kraftu ekwipunku krok po kroku, ale znowu, wiąże się to z customami, na które developerzy nie mają odwagi się skupić
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 10, 2017, 01:19:49 am »
taki pomysł po  ostatnich serwach mi przyszedł do głowy
czy np. można zwiększyć kare za PK (by tak szybko nie znikała) i by zmienić żeby PK nie schodziło od śmierci postaci tylko po expieniu, tak trochę by zniechęcić tych co tak lubią pekować :P

Dobry pomysł, dla mnie to zawsze była duża motywacja:D.

Tak zrobmy ta gre full PvE...

Nie lubię ludzi, którzy automatycznie negują i to ze skrajnym podejściem utrudnienia... Zazwyczaj jestem w topce PKerów i nawet ja bym chciał, żeby było trudniej ze zbijaniem karmy, ponieważ to mnie zawsze bardzo motywowało. A z drugiej strony, osoby które przychodzą na spota tylko po to by cię spekować (często z duży wyższym lvl) wracają do ch, czekają aż guard ich zabije i znów wracają cię zabić - nie lubię tego sposobu i jestem za tym by był zniesiony^^. Równie często ludzie nabijają sobie pk na pokaz i stoją na spawnie jakiegoś popularnego spota i pkują jak tylko zejdzie ci spawn protection... Więc utrudnienie pkerom w ten sposób jest wg. mnie bardzo dobrym pomysłem.


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 10, 2017, 01:27:54 am »
Wystarczyłaby zmiana, aby każdy z PK po spaleniu soe, nieważne jakiego, był wyrzucany do Floran i nie działał dla niego summon friend. To by była zabawa. ;-) I od razu by się zrobił pvp spot w nieużywanej de facto lokalizacji.
Taki tylko pomysł...


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 10, 2017, 01:37:10 am »
Grałem kiedyś na serwerze (l2rez) przy biciu mobów rzadko wypadał item a jak się zebrało 100 dostawało się GM enchant. To jest jakiś patent żeby zmotywować ludzi do siedzenia. Tylko to musi być ze 50 godzin roboty i enchant w zakresie np do 10 nie do max.
Przydał by się system Tattoos  http://lineage.pmfun.com/list/tattoo które mogły by poprawiać nieciekawe statystyki setów. Był by kolejny przedmiot do enchantowania. Gdyby były b grade to odbywał by się overenchant na masową skalę.


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 26, 2017, 03:12:41 pm »
Pora podsumować najciekawsze pomysły na ustawienia serwera. Na koniec dorzucę swój pomysł. Sorry za przydługi post ale trochę się już tego nazbierało i chciałem żeby wszystko było w 1 miejscu. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś Asgota zechciał ustosunkować się ( w paru słowach nie tak obszernie) do każdego z punktów a w szczególności do ostatniego. Jeśli nie masz aż tyle czasu ja to rozumiem, odpowiedz wtedy tylko tak lub nie czy zgadzasz się z tym co napisałem. Będę wtedy wiedział mniej więcej czego się spodziewać na serwerze.


1)   Raty  exp/sp x6  drop x4  spoil x5  takie byłyby idealne dla mnie ( jestem otwarty w tej kwestii i nie będzie mi przeszkadzać jeśli będą trochę inne).
2)   Itemki low b grade w luxory – jestem przeciwny. Wielu graczy i tak nie składa b grade tylko od razu zbiera na a grade. Wprowadzenie low b grade do luxory zniszczy crafting przedmiotów b grade ponieważ mało kto będzie chciał krafcić topy b grade. Nawet jeśli w luxory nie będzie całych setów low b to i tak łatwiej będzie kupić coś tam low b a potem dokrafcić resztę. Krafcenie top b grade oberwie bo ludzie kupią sobie low b a potem od razu skok w a grade. Low b grade będzie sporadycznie krafcony  (tylko braki w luxory ) a top b grade prawie wcale. Top b grade będą krafcić tylko ci co przez dłuższy czas będą chcieli farmić moby z poziomu b grade, a wielu ich nie będzie .Zdecydowanie kiepski pomysł. Lepiej żeby w luxory pozostały tylko itemki low c gade. Zamiast tego lepiej byłoby zwiększyć szanse na drop recek i keyów przedmiotów b grade to ludzie częściej by składali ( są itemki b grade które cholernie ciężko zdobyć bo szansa dropu recek czy keyów jest tak niska że nikt się w to nie bawi).
3)   Bronie shadow b grade – tak ale tylko low
4)   Buffer do 61 lvela ( nie powinien mieć lepszych bufków niż właśnie na tym poziomie). Jeżeli na serwerze będzie dualbox to nie będzie mi to przeszkadzać. Po prostu ktoś kto nie chce ciągać boxa będzie miał łatwiej do pewnego poziomu i tyle.
5)   Dualbox – Tutaj powiem otwarcie jeśli nie będzie 1+1 to nawet nie zagram na takim serwerze. I jeszcze jedna ważna rzecz. Jeżeli będą sklepy offline to nie chciałbym żeby przez postawienie takiego sklepiku nie można było odpalić boxa. Myślę że opcja 1+1 jest idealna i zadowoli 90% graczy.
6)   Offline shop – To wygoda dla graczy która jeśli będzie wprowadzona sprawi że ci pokochają serwer. Można by się zastanowić nad wprowadzeniem podwójnego offline shopu ( jedna postac sobie krafci a druga sprzedaje itemki ).
7)   Ustawienie olimpiady i siege – Tutaj nie mam zdania. Po prostu nigdy nie doszedłem do takiego poziomu by uczestniczyć w  end game. Wiec się na tym nie znam.
8)   Ulepszenie bezużytecznych epików ( core ,orfen) – Jak najbardziej tak ( zawsze to dodatkowe itemki do zdobycia).
9)   Custom epic biżuteria z olimpiady ( np. custom Baium, Zaken  z 50 % statów oryginalnych) – również jestem za. Większość graczy i tak może sobie jedynie pomarzyć o epikach a dzięki temu łatwiej będzie zdobyć chociaż namiastkę tego co mają najbardziej wykoksani członkowie top klanów.
10)   Edycja mało popularnych setów b grade lub a grade – jestem przeciwny. Uważam ze wprowadzi to chaos. Większość graczy nie zna na pamięć statów wszystkich setów i sprawdza sobie to w drop calc. Jeżeli na serwerze będą jakieś zmiany w stosunku do tego czego się spodziewają to będą niezadowoleni. Jeżeli już mielibyście grzebać w ustawieniach setów i coś zmieniać to dajcie chociaż dokładny opis na stronie serwera co i o ile zostało zmienione.
11)   Recki s grade z dropu level 78+ z mała szansą ( tak jak obecnie upierdliwe itemki b grade) – Uważam że nie jest to zły pomysł. Kto będzie chciał szybciej je zdobyć zrobi Questa ( przypominam że nie jest on wiele łatwiejszy od tego na subke) a kto nie będzie miał możliwości zrobić questa zawsze będzie mógł liczyć na łut szczęścia.
12)   Zmniejszenie szansy dropu spellboków – Jak najbardziej za. Niektóre zdecydowanie zbyt często dropią co doprowadza do szewskiej pasji. Musicie tylko uważać żeby nie przesadzić ponieważ niektóre już jest ciężko zdobyć ( np. amulet chant of revange w toi. Rzadko wypada. Swego czasu sporo się napociłem żeby go zdobyć).
13)   Stackowanie scroli i spellboków ( jeśli dobrze rozumiem chodzi o to że jeśli mamy więcej takich samych scroli lub booków w invectory to nie będą zajmować każdy jednego slota tylko będą się nakładać na siebie w jednym slocie tak jak np. matsy ) – Jeśli to o to chodzi to jestem za.
14)   Edycja SA ( special ability) na bardziej sensowne (niektóre bronie faktycznie maja tylko  1 słuszne SA reszta to shit) – Nie uważam tego za konieczność ( mam tutaj podobne zdanie jak w przypadku edycji mało popularnych setów b i a grade).
15)    Upgrade spotów ( przerobienie nieużywanych low levelowych spotów na high levelowe) – O tym to już powinien zadecydować administrator serwera a nie sami gracze. Jeżeli na serwerze byłoby bardzo wielu graczy mógłby zrobić on jakieś custom spoty żeby się wszyscy nie gnieździli  w jednym, ale jeśli liczba graczy nie byłaby zbyt wysoka to lepiej zostawić wszystko tak jak jest ( inaczej będą pustki na serwerze)
16)   Przebudowa questów na matsy recki – Wykluczone. Wielu graczy czerpie swoją wiedze o questach z forów l2 takich jak to. Jeżeli coś się nie będzie zgadzało z opisem questa to dostaną furii ( nie dotyczy to ułatwień w zdobyciu subki i nobla).
17)   Ułatwienie questa na subke poprzez rezygnacje z cześci z Baiumem  ( 30 – 50 aniołków do ubicia) – jestem za. Zaliczenie tej części questa  to chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy w całej grze ( nie dość że trzeba robić specjalnego questa na szmatę, dojść w 1 kawałku na 13 piętro toi, czekać czasem po kilka dni żeby nasz gospodarz wrócił do domu ( resp Baiuma) to jeszcze trzeba uważać na pvp klanów które będą się o niego biły i zdążyć wejść za bramę przed wybudzeniem go). Czasem oznacza to kilkukrotne podejścia do zaliczenia Baiuma. Większość ludzi ma mało czasu pracę obowiązki a to oznacza że po prostu nie zrobią subki. Jak będzie mało graczy z subkami to w końcu na serwerze powieje nudą a chyba nie o to chodzi.
18)   Ułatwienie questa na nobla poprzez wybór metody zaliczenia 3 częsci questa  ( bicie  Barakiela lub zdobycie 100 quest itemków na VOS z naprawdę kiepską szansą dropu) – Jestem za. Choć zaliczenie Barakiela nie jest takie trudne jak Baiuma . Kto będzie chciał to będzie się bił o Barakiela a kto nie czuje się na siłach lub ma po prostu mało czasu na grę powolutku będzie sobie zbierał quest itemki.
19)   Update kronik – Uważam że jeżeli administrator stwierdzi że przydało by się ożywić serwer powinien jasno przedstawić obecny stan serwera i zorganizować ankietę na forum w tej sprawie w której gracze wypowiedzieli by się co chcą zmienić lub dodać a co zostawić po staremu.
20)   Mana potki – Wielu na to narzeka,  ale ja uważam że jeżeli będą wystarczająco drogie by ich masowo nie używać i słabe np. 10 mp/sek przez 10 sekund to aż tak bardzo nie wpłyną na rozgrywkę. Jeszcze lepszym jest pomysł żeby mana potki nie były do kupienia tylko żeby były z dropu z niewielką szansą.
21)   Okna epic RB – Można by je trochę zmniejszyć i tak trzeba długo czekać na resp tych bossów ( zwłaszcza Antharas ,Valakas i Baium)
22)   Zwiększenie rat na Premium accounts w zamian za dotacje – Zdecydowanie nie ( toż to prawie jak rozdawanie itemków za dotacje ).
23)   Dynamiczny exp rate w zależności od levela – Dla mnie jest dobrze tak jak jest i myślę że dla większości graczy też.
24)   Runki na exp za vote ( nagroda zwiększająca nieco rate exp na pewien czas w zamian za głosowanie na serwer) – O ile nie będzie to zbyt duży boost nie jest to złym pomysłem ( gracze sami będą reklamować i utrzymywać popularność serwera).
25)   Wieksze exp/sp rate dla party – Zdecydowanie tak. Mimo że jeśli na serwerze będzie dualbox to i tak wszyscy będą woleli grać wspólnie nawet z boxami bo będą dostawali zadowalającą ilość expa i sp.
26)   Czasowe limity na wbijanie leveli ( 1 miesiąc od startu b grade, 2 a grade 3 s grade) – zdecydowanie nie. Uważam ze jakiekolwiek ograniczenia w tym kierunku zniechęcą graczy do gry. Przedłużać rozgrywkę należy w inny sposób a nie ograniczać tych co chcą grać.
27)   Wprowadzanie customów niezwiązanych z updatem całej kroniki serwera – Myślę że można co jakiś czas stopniowo dodawać jakieś przedmioty jak chociażby wspomniany już wcześniej dynasty set ( dla tych co będą mieli już prawie wszystko zawsze będzie to jakiś dodatkowy cel do grania dalej). Ale pamiętajcie że jeżeli wprowadzacie jakiś custom na serwerze musi być jego dokładny opis na stronie serwera ( nic tak nie wkurza graczy jak nowość której nie rozumieją).
28)   Ograniczenie nolifów żeby zbalansować serwer – Ujmę to tak : ograniczanie nolifów – nie,  pomoc casualom – tak . Sam jestem nolifem i jakby mnie ktoś zaczął ograniczać to bym się wściekł. Nie mam natomiast nic przeciwko jeśli zechcecie w jakiś sposób pomóc casualom.  W jaki? Tego jeszcze nie wiem. Zaproponujcie coś to będzie można się zastanowić. Byle nie itemy za dotacje.
29)   Tradable donate coiny na różne itemy – Zdecydowanie nie ( nawet gdyby miało to pomagać graczom casualowym ). Chyba nie muszę tłumaczyć że to zrujnuje rozgrywkę ( to już może lepiej od razu Gm shop postawić i spokój).
30)   Dotacja -  Jak najbardziej za. Serwer należy wspierać a jeśli gracze pokochają go mogą okazać się niezwykle szczodrzy. Co do itemków za dotacje ( wiadomo musza jakieś być ) to tylko takie które nie wpływają na rozgrywkę  a pozwolą wyróżnić się graczowi na tle innych żeby w jakimś stopniu poczuł się wyjątkowy. Dobrym pomysłem są tutaj wszelkie nakrycia głowy (typu czapki)  czy nawet wspomniany starter d grade ( Bez paniki to tylko d graty  i ułatwi to start nowym graczom. Sam wiem jak ciężko zaczynać od zera na nowym serwerze bo grałem na wielu). Ale nie musza być to tylko itemki. Może to być np: zmiana koloru Nicku, zmiana tittle, Quest na 1 i 2 profesje ( Czemu ? Bo większość graczy grała na wielu serwerach i nudzi im się w kółko robienie znów tych samych questów. A jeśli na serwerze będą boxy to już całkiem). Jeśli chodzi o dodanie questa na sube i nobla to jestem przeciwny ( ale tylko jeśli będą wspomniane ułatwienia w questach). Bo jeśli ich nie będzie to z czasem  ( nie od razu) można dodać te questy za dote. Ale lepszym rozwiązaniem będą ułatwienia w tych questach bez doty ( przedłuży to rozgrywkę bo gracze nie pójdą na łatwiznę tylko będą robić quest).
31)   Shanique napisał :

„Mnie by się podobał pomysł, żeby nie dodawać B-gradów do luxury, za to zedytować   troszkę ich staty i udostępnić ich craft wymagając tylko recki oraz zwiększonej ilości key-matsów, które dropiły by na spotach odpowiednich levelowo ale mniej popularnych wśród graczy.
Zachęciłoby to ludzi do odwiedzania miejsc niestandardowych oraz nie wymagało by wyboru "krafcimy B-grade, czy zbieramy na A".”

Jeżeli chcecie coś takiego wprowadzić to wasza wersja drop calculatora na stronie serwera jest po prostu niezbędna. Inaczej sobie tego nie wyobrażam.
32)   Serwer bez customów – Skoro jestem za aż tyloma zmianami to chyba logiczne że będę przeciw takiemu serwerowi  i myślę że nie tylko ja ale większość graczy. Czemu? Bo po prostu będzie nudno. Gołe Interlude się za szybko znudzi i tyle.
33)   Moby championy – ( Są to  silniejsze i obdarzone większym hp wersje normalnego mobka które spawnuja się w tych samych miejscach co zwykłe moby ale z mniejszą szansą niż ma to miejsce ze zwykłym mobkiem. Dają kilkukrotnie wiecej expa i adeny niż zwykła wersja tego mobka). Grałem na wielu serwerach ale tylko chyba na jednym coś takiego widziałem. Jeżeli mielibyście wprowadzać championy to tylko ze spawnem nie większym jak 5% szansy ( takie jest moje zdanie).
34)   Wszystkie eventy czasowe z tym samym przedmiotem ( np. event medal) – Z jednej strony może coś bym w końcu sensownego za nie dostał ale z drugiej strony powiało by nudą. To właśnie różnorodność tego co zbieramy czyni te eventy wyjątkowymi. Dlatego jestem na nie.
35)   Dodanie informacji o resist spoil oraz spoiled do patcha serwerowego - ( Taka wygoda dla graczy to plus dla serwera ). Ostatnio grałem na serwerze L2 dawn i oni mieli coś takiego a gracze chwalili to sobie ( ja również). Było to wyświetlane  przez chwilkę w postaci sporych zielonych napisów nad głową postaci tak więc nie dało się przegapić nieudanego spoila). Jestem na tak.
36)   Dodanie drop spoil patcha do patcha serwerowego – Zdecydowanie tak . Znowu wygoda dla graczy i ewentualny plus dla serwera ( miło jest wiedzieć które moby są agro i czy coś ciekawego dropią a nie co chwila zaglądać w drop calculator). Co do rozróżniania chestów od boxów nie musicie ( a nawet nie powinniście tego dawać). Nie zgadzam się z ta wypowiedzią ; Asgota napisał :

„Sprawdzaj z pmfunem, niestety te patche są nic nie warte.”

Na L2 dawn był taki patch  (w ich patchu serwerowym) i w 99% wszystko pokazywał prawidłowo. Nie wydaje mi się żeby sami stworzyli taki patch pewnie znaleźli gotowca w necie ( ale mogę się mylić ). Jak nie dacie takiego patcha to sam go sobie znajdę i wgram. (Na jednym serwerze jakieś zabezpieczenie wywalało mnie z gry kiedy chciałem go używać więc mam nadzieje że nie zablokujecie mi z tego powodu konta).
 
      37) Gebaftw napisał :

„Zmiana petów cougar/kookaburra/Buffalo - tj. Pety zabierają 10% expa właściciela, nie tracą expa przy śmierc, po dobiciu 80 lvlu znikają. Za każdym lvlem peta właściciel dostaje skrzynkę Common którą dropu buff scrolle etc. Co 10 lvlu dropiona jest lepsza skrzynka gdzie może lecieć adena, cocktail, soul crystale, buff scrolle, mana potiony, etc.
Na 80 lvlu najlepsza skrzynka - reward do uzgodnienia”

Ciekawa propozycja warta uwagi.

37)   Autoloot  (Automatyczne podnoszenie dropu przez nasza postać) – Zdecydowanie nie. Zgadzam się z opinią że to boost dla magów. Za duża dawka lenistwa jest niezdrowa schylajcie się po drop ;p
38)    Mass sweeper – Brzmi kusząco ( zrobić train i ściągnąć spoila z każdego moba) . Ale trzeba zejść na ziemię. Rozwali to ekonomie serwera w tydzień ( matsy na których najwięcej się zarabia przestaną mieć wartość bo każdy będzie mógł mieć ich na pęczki). Gdyby na serwerze nie było dualboxa i spoil rate byłby naprawdę bardzo niski ( np. x2) to jeszcze miałoby jakiś sens ale to raczej nie przejdzie wiec ta propozycja też musi przepaść.
39)   Dodanie dwarfom skilli np. fatal strike – Jestem na tak. Co jest największą bolączką tej gry ? Monotonia. Każdy żeby się na początku dorobić robi dwarfa ( spoil lub craft) a że grał na wielu serwerach ten sam schemat powtarzał wielokrotnie ( te same bronie te same skile aż do znudzenia ). Widać jak na dłoni że warto wprowadzić tym dwarfom jakieś urozmaicenie bo faktycznie mają nudne skile bojowe ( tylko na blunt i pole). Można by im dodać wspomniany fatal strike może jeszcze coś.

40)   Moja propozycja :


Ja  mam taki pomysł żeby wynagrodzić naprawdę wytrwałych graczy którzy wyekspią maksymalna ilość subklas ( nie wiem ile ich będzie 3 – 4) do co najmniej 75 levela. Nagrodą powinna być możliwość transferu kilku skilli z subek na maina np. po 1 wybranym  skillu z każdej subki. Żebyście mnie źle nie zrozumieli : nie chce żeby wszystkie skille się mieszały tylko chciałbym mieć możliwość zdobycia kilku dodatkowych, w zamian za wyekspienie wszystkich subek (skille powinny przechodzić tylko na maina a nie mieszać się ze wszystkimi subkami). Większość graczy i tak nie wyekspia maksymalnej liczby subek. Jeśli już to robią nową postać która też nie będzie miała maksymalnej ilości subek .Takie ustawienie zachęciło by graczy do dłuższego grania ( ponieważ nagroda byłaby naprawdę warta zachodu, np. prophet z trzema dodatkowymi bufami jak : vampiric rage, resist shock, gate chant czy chociażby spoil z trzema dodatkowymi skilami jak : frenzy, unlock, song of reneval).To tylko przykłady kombinacji a jest ich wiele bo można brać różne subki. Ktoś  powie : wystarczy Pt z 1 deską i FOG i będziemy mieli na serwerze cała masę postaci z custom skillami a to zepsuje gre. Mogło by tak być ale nie musi. Trzeba wszystko mądrze zorganizować. Wystarczy że do wykupu tych skilli oprócz bardzo dużej ilości sp będzie potrzebny jakiś dodatkowy item (na każdy level skilla). Powinien być on bardzo drogi coś jak np. soul cry stage 13. Nie mówię że ma być to kryształ ale  np. custom itemek który będzie kosztował tyle co on. Można by dodać taki itemek do dropu wszystkim mobkom 75+ z taką szansą jak jest na wypadniecie broni a grade. Ktoś inny powie : zniszczy to system pvp i olimpiadę ( np. mag z frenzy czy destroyer z dash). A ja odpowiem że nie rozumiem takiego narzekania ( to tak jak by ktoś narzekał że postać lvl 80 dokopie tej na 50). Ci co tak myślą zapomnieli chyba o epikach jedni je mają a inni nie. Ta gra polega na tym żeby rozwijać postać i dostawać coraz lepsze fanty. Po prostu ktoś kto zdobędzie fajną kombinację skili będzie wymiatał na olimpiadzie jakiś czas. Ale potem znajdzie się ktoś inny kto zrobi podobną kombinację albo lepszą i to on będzie wymiatał.  Gdybyście coś takiego wprowadzili wydłużyło by to czas do end game i to znacznie bo każdy chciałby mieć takie dodatkowe skille  i przez to bardziej napakować swoją postać ( ale żeby to zdobyć musiałby poświęcić naprawdę mnóstwo pracy).


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

  • Hator! Hator!
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:20:00 pm »
Popieram opcję 38 i 39 przedmówcy, bo co taki spoil/craft może... Dla krasków kronika z Fatal Strike oraz Crushing Strike wg mnie była lepszą kroniką, więc taki dodatek umiliłby grę. Moja skromna propozycja, nie wiem czy możliwa - dodanie Great Wolf oraz Fenrir + sprzetów dla nich (bo z tego co kojarzę to ewolucje wilków weszły dopiero w Hellbound)

Jeszcze jedna rzecz była zawsze fajna w późniejszych kronikach, która cieszyła oko - pelerynki z zakena/frytki/freya. Ja bym osobiście nie pogardził możliwością założenia pelerynki wyciągniętej z dropa bądź też z questa jak za czasów Goddess of Destruction +++

(...)
Przydał by się system Tattoos  http://lineage.pmfun.com/list/tattoo które mogły by poprawiać nieciekawe statystyki setów. (...)
Imo w życiu ! Typowy badziew high ratów...


PS. Asgota nazwa serwera to będzie L2Emi czy dasz możliwość ludziom na okazanie swoich inwencji twórczych i zostanie zrobiona ankieta? :) Tak jakoś mi to od tygodnia spokoju nie daje, to pytam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2017, 11:36:43 pm wysłana przez Zaksur »


Zaksur - Phoenix Knight 77lvl - beyond.lt (R.I.P)
Ferdil - Phantom Ranger 64lvl - Aristocracy - Teon (R.I.P)
Grahio - Titan 84lvl - Mroczni - L2ex (R.I.P)
Grahyo - Sigel Knight 96lvl - Wrath - Naia (R.I.P)
Slitz - Sigel Shillien Templar 101lvl - SimpleHeaven - Naia (R.I.P)


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:35:02 pm »
Właśnie od kilku dni jestem w trakcie pisania oficjalnych ustawień serwera, trochę to trwa ponieważ musimy przewertować propozycje i dobrze je przemyśleć... rafalbrutal twój malutki post tez weźmiemy pod uwagę.

Zastanawiają mnie tylko te skille dla dwarfa, na PvP/PvP fanie ale jak z Oly, tu może bardzo namieszać...
Chętnie dodałbym mu Dagger Mastery bo wielu i tak biega z daggerami i może jednego Blowa.
To samo tyczy się Fatal Strike.



  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:20:12 am »
musisz się liczyć z tym, że customy na wstępie odstraszą wiele osób, bez względu na to czy są przemyślane i przydatne. Większość woli grać w L2 które znają bo dawno zaakceptowali, że coś jest broken/useless i nie chcą tego zmieniać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 10:22:06 am wysłana przez kornes »


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 27, 2017, 11:55:32 am »
musisz się liczyć z tym, że customy na wstępie odstraszą wiele osób, bez względu na to czy są przemyślane i przydatne. Większość woli grać w L2 które znają bo dawno zaakceptowali, że coś jest broken/useless i nie chcą tego zmieniać.

Popieram w 100%. Pisałem już wcześniej w którymś poście, im więcej customow tym gorszy gameplay. Customem z blowem dla dwarfa uszczęśliwisz kilka osób, a kilkanaście innych odstraszysz od serwera. Ludzie grają w interlude z nostalgii, przyzwyczajenia. Grają schematami, bo doskonale wiedza jak rozwijać swoją postać, robią to dziesiątki razy na różnych serwerach. Swoimi customami spowodujesz ze ich schematy przestaną działać i odechce się grać.


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 27, 2017, 12:11:19 pm »
musisz się liczyć z tym, że customy na wstępie odstraszą wiele osób, bez względu na to czy są przemyślane i przydatne. Większość woli grać w L2 które znają bo dawno zaakceptowali, że coś jest broken/useless i nie chcą tego zmieniać.

Popieram w 100%. Pisałem już wcześniej w którymś poście, im więcej customow tym gorszy gameplay. Customem z blowem dla dwarfa uszczęśliwisz kilka osób, a kilkanaście innych odstraszysz od serwera. Ludzie grają w interlude z nostalgii, przyzwyczajenia. Grają schematami, bo doskonale wiedza jak rozwijać swoją postać, robią to dziesiątki razy na różnych serwerach. Swoimi customami spowodujesz ze ich schematy przestaną działać i odechce się grać.

No ale to chyba o to chodzi... po cholere komus gracze co sa co chwila na innym servie i robia dokladnie to samo i po miesiacu odchodza. Lepiej przyciagnac graczy na dluzej, ktorzy umieja uzywac mozgu i zobacza, ze admin chce cos ciekawego zrobic ze starej gry?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 27, 2017, 12:12:33 pm »
To bedą bardzo bardzo delikatne zmiany, głównie beda dotyczyć drobnych zmian w useless epikach jak core i orfen, delikatna zmiana w setach low B, jak zubei light który jest chyba królem shitow.

Zmiany jak blow u dwarfa bedą serio dobrze przemyślane przed dodaniem i raczej pojawi sie jak cos tylko Fatal Strike o ile on sie w ogole pojawi.

Niebawem pojawia sie sztywne ustawienia i te nad którymi jeszcze myślimy, wtedy każdy będzie mógł sie wypowiedzieć Na temat każdej zmiany.



  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 27, 2017, 12:42:06 pm »
Wiem co zamierzasz i takie customy są jak najbardziej ok. Nie mieszaj tylko z class skill/stats bo polegniesz przez to. Nigdy nie bedzie tak, ze dogodzisz wszystkim razem i każdemu z osobna.
Co do wypowiedzi kolegi powyżej, interlude community kurczy się z miesiąca na miesiąc. Jeżeli chcesz żeby serwer w ogóle zaistniał, to musi zainteresować jak największa liczbę osób, zarówno tych którzy zrobią quita po pierwszym miesiacu jak i tych którzy bedą chcieli zostać dłużej. Customy odstrasza „starych wyjadaczy”, takie jest moje zdanie.


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 27, 2017, 01:06:28 pm »
Tak naprawdę nie wiadomo jakie customy odstraszą graczy a jakie nie. Trzeba by zorganizować ankietę z zapytaniem o każdy custom. Ale kto by się chciał w to bawić. Myślę że Asgota jako doświadczony gracz sam wie najlepiej jaki serwer się sprzeda a ewentualnych pomysłów i tak już jest sporo. Inspiracji raczej mu nie zabraknie.

Moim zdaniem nie powinieneś Asgota skupiać się tylko na starych wyjadaczach bo oni i tak quitna po miesiącu czy dwóch. Powinieneś raczej bardziej zadbać o tych którzy chcieli by zostać na twoim serwerze na dłużej ( to na nich serwer najwięcej zarobi)
A customy są najlepszym sposobem zatrzymania ich na dłużej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 03:53:46 pm wysłana przez rafalbrutal »


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

  • Hator! Hator!
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 27, 2017, 02:00:06 pm »
To bedą bardzo bardzo delikatne zmiany, głównie beda dotyczyć drobnych zmian w useless epikach jak core i orfen, delikatna zmiana w setach low B, jak zubei light który jest chyba królem shitow.

Zmiany jak blow u dwarfa bedą serio dobrze przemyślane przed dodaniem i raczej pojawi sie jak cos tylko Fatal Strike o ile on sie w ogole pojawi.

Niebawem pojawia sie sztywne ustawienia i te nad którymi jeszcze myślimy, wtedy każdy będzie mógł sie wypowiedzieć Na temat każdej zmiany.

Krasnale z daggerami to było już przegięciem i właśnie to może odstraszyć... dodać co najwyżej fatal strike + sword/blunt mastery co sie aktywuje na parę sekund i zmniejsza konsumpcje mp (tak jak w późniejszych kronikach)


Zaksur - Phoenix Knight 77lvl - beyond.lt (R.I.P)
Ferdil - Phantom Ranger 64lvl - Aristocracy - Teon (R.I.P)
Grahio - Titan 84lvl - Mroczni - L2ex (R.I.P)
Grahyo - Sigel Knight 96lvl - Wrath - Naia (R.I.P)
Slitz - Sigel Shillien Templar 101lvl - SimpleHeaven - Naia (R.I.P)


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 27, 2017, 07:11:49 pm »
Na samym pocztku liczba krasnali pewnie bedzie duza, wiadomo nowy serwer kazdy bedzie sie chcial dorobic ale nie mysle ze wiekszosc z tych osob bedzie ciaglo ta postac do subklasy, jak dla mnie  z tymi customami moze byc ale tak jak kolega wyzej napisal delikatnie, fajnie cos zmienic ale nie na tyle zeby to odpychalo, naszemu narodowi jest ciezko dogodzic :P


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:56:12 pm »
Questy na materiały można zamiast edytować aktualne dodać nowe lub do aktualnych dodać extra nagrody lub dodać spoty z zerowym EXP/SP a dodatkowym dropem materiałów. To pozwoliło by uniknąć klepania spojla tym którzy nie lubią. Zresztą jeśli kasa będzie miała wartość to kupią wszystko za kasę.
Bez mass sweepa kras nie będzie nadążał w party i będzie biegał solo więc można by go wzmocnić w polearm mastery wyższy poziom (bicie jednocześnie większej ilości celów).
Jeśli chodzi o b grade to lepiej sobie wbić c na 6 i praktycznie na to samo wyjdzie. Gdyby w B trzeba było biegać miesiąc nie 4 godziny to by się opłacało. Jeśli chodzi o bronie to jest ulepszanie u BOM nawet chyba + przechodzą.
Fajnie by było gdyby SC można było tylko wbijać - było by zajęcie i zarobek dla ogarniających. Opłacało by się bić niższe RB dla złapania duszy.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 28, 2017, 12:05:23 am »
Jeżeli chodzi o matsy to chcemy wydłużyć grę i was trochę pomęczyć, także questy jak The Zero Hour planuje ustawić tak by nie leciało do całego party tylko do jednej osoby randomowo. Bo jak on jest ustawiony na niektórych serwerach na drop do całego party to w większości jedna deska robiła w dzień max dwa zestaw matsów na 9 klików...  :o

Sam Drop Rate będzie prawdopodobnie x4. Quest Item Drop Rate x2. Reward x1.
Dla przykładu w Ally Varka/Ketra, Quest itemy mają 50% na drop 1 sztuki (retail) przy Rate x2 mamy 100% szansy na 1 Qitem i to samo będzie tyczyło się Dropu z mobów.




  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 28, 2017, 11:17:12 am »
Jeżeli chodzi o matsy to chcemy wydłużyć grę i was trochę pomęczyć, także questy jak The Zero Hour planuje ustawić tak by nie leciało do całego party tylko do jednej osoby randomowo. Bo jak on jest ustawiony na niektórych serwerach na drop do całego party to w większości jedna deska robiła w dzień max dwa zestaw matsów na 9 klików...  :o

Sam Drop Rate będzie prawdopodobnie x4. Quest Item Drop Rate x2. Reward x1.
Dla przykładu w Ally Varka/Ketra, Quest itemy mają 50% na drop 1 sztuki (retail) przy Rate x2 mamy 100% szansy na 1 Qitem i to samo będzie tyczyło się Dropu z mobów.

Taaaaak, utrudniajmy gre :D

Ta gra nie polega na ciaglej i trudnej farmie. Graliscie na offie Interlude? Chyba nie, tam nie bylo ciezko o sprzet tylko o level. Jak wbijales 40 lvl to miales full C, na 52 miales top B, itd.

Dlaczego? Bo matsow/adeny/dropw lecialo tyle zeby Ci wystarczylo na wszystko, oczywiscie potrzeba bylo do tego troche pomyslec a nie robic na oslep, ale wiekszosc ludzi ktorzy w ogole robili spoile na alty to albo zeby sobie enchantowac sprzet albo zeby zarobic toche kasy i odethnac od wbijania 70->71 itp.

Wy chcecie zrobic tak aby na 40 lvlu biegac w low d z shadow bronia. Ludziom sie zaraz odechce jak do 52 nawet nie kupia top luxury.
Dlaczego na wszystkich serverach zaczyna sie od krasi? Bo rate jest zle ustawiony i inaczej masz ogromne problemy zeby sie czegokolwiek dorobic.

Zrobcie retail drop rate z fajnym exp rate 5-7-9x, poprawcie bledy i dodajcie niektore rzeczy z nastepnych kronik (nowe sposoby na S grade, nowy sposob na subke, nobla, epici z oly itp) i bedzie spoko server. Ludzie sie nie znudza szybko.
Ta gra polega na walkach o zamki i pvp o epici/spoty a nie na siedzeniu na altach i spoilowaniu matsow.

Im wiecej osob dobije do poziomu kiedy beda mogli uczestniczyc w walkach o zamki i epici czy chocby walki na oly, tym server dluzej bedzie zyl bo bedzie "competition" a nie jak na wiekszosci, 2 klany max i gra trwa az ktorys z nich zdobedzie przewage, ktorej nie jest juz nikt im zabrac.

Uzywajcie mozgow a nie klonujecie servery. No chyba, ze chcesz szbko zebrac kase z donejtow i olac server to spoko, 5x z dropem 4x amount x1 i wszystko "retail" i max 3 miechy gry az server umrze :)


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 28, 2017, 07:04:06 pm »
Jest na to fajny sposob aby zaspokoic roznych ludzi o roznych pomyslach na ten serwer. Mozna by bylo zrobic w ten sposob:

-  wszystkie itemy jakie zostana wydropione beda to common itemy ( co znaczy brak mozliwosci enchantu i czegokolwiek ) B,A grade z tym ze nie beda one wtedy mialy zadnego special ability, na przyklad zbroja A grade lub tez B grade nie bedzie dodawac nam nic do statystyk poza p.def nie bedzie mozna  tego skrystalizowac rowniez ale bedzie mozna sprzedawac i wymieniac jak i oczywiscie sciagac seala u mammona.

- wszystkie itemy ktore zostana zlozone przez nas beda mialy normalnie wszystkie bonusy do statystyk, krysztaly beda mialy wiekszosc wartosc na rynku a co za tym idzie soulshoty rowniez, co laczy sie z donacja o ktorej napisalem w poprzednim dziale, prosze zajrzycie tam, to naprawde moze fajnie dzialac nawet gdy jest donacja na serwerze tylko musi byc to polaczone z glowa gralem juz na takich warunkach i mimo tego ze jestem z osob ktora jest przeciwna donacji wcale mi to az tak bardzo nie przeszkadzało!


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 28, 2017, 07:54:43 pm »
Jest na to fajny sposob aby zaspokoic roznych ludzi o roznych pomyslach na ten serwer. Mozna by bylo zrobic w ten sposob:

-  wszystkie itemy jakie zostana wydropione beda to common itemy ( co znaczy brak mozliwosci enchantu i czegokolwiek ) B,A grade z tym ze nie beda one wtedy mialy zadnego special ability, na przyklad zbroja A grade lub tez B grade nie bedzie dodawac nam nic do statystyk poza p.def nie bedzie mozna  tego skrystalizowac rowniez ale bedzie mozna sprzedawac i wymieniac jak i oczywiscie sciagac seala u mammona.

- wszystkie itemy ktore zostana zlozone przez nas beda mialy normalnie wszystkie bonusy do statystyk, krysztaly beda mialy wiekszosc wartosc na rynku a co za tym idzie soulshoty rowniez, co laczy sie z donacja o ktorej napisalem w poprzednim dziale, prosze zajrzycie tam, to naprawde moze fajnie dzialac nawet gdy jest donacja na serwerze tylko musi byc to polaczone z glowa gralem juz na takich warunkach i mimo tego ze jestem z osob ktora jest przeciwna donacji wcale mi to az tak bardzo nie przeszkadzało!

Musisz wiedzieć że wielu miłośników starszych kronik takie commony odstraszą bo lubią jak im coś "fajnego" z mobka czy rbka wypadnie a nie jakiś szmelc ( mnie nie robi to aż tak wielkiej różnicy ale innym być może tak).


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 28, 2017, 08:09:59 pm »
Jest na to fajny sposob aby zaspokoic roznych ludzi o roznych pomyslach na ten serwer. Mozna by bylo zrobic w ten sposob:

-  wszystkie itemy jakie zostana wydropione beda to common itemy ( co znaczy brak mozliwosci enchantu i czegokolwiek ) B,A grade z tym ze nie beda one wtedy mialy zadnego special ability, na przyklad zbroja A grade lub tez B grade nie bedzie dodawac nam nic do statystyk poza p.def nie bedzie mozna  tego skrystalizowac rowniez ale bedzie mozna sprzedawac i wymieniac jak i oczywiscie sciagac seala u mammona.

- wszystkie itemy ktore zostana zlozone przez nas beda mialy normalnie wszystkie bonusy do statystyk, krysztaly beda mialy wiekszosc wartosc na rynku a co za tym idzie soulshoty rowniez, co laczy sie z donacja o ktorej napisalem w poprzednim dziale, prosze zajrzycie tam, to naprawde moze fajnie dzialac nawet gdy jest donacja na serwerze tylko musi byc to polaczone z glowa gralem juz na takich warunkach i mimo tego ze jestem z osob ktora jest przeciwna donacji wcale mi to az tak bardzo nie przeszkadzało!

Musisz wiedzieć że wielu miłośników starszych kronik takie commony odstraszą bo lubią jak im coś "fajnego" z mobka czy rbka wypadnie a nie jakiś szmelc ( mnie nie robi to aż tak wielkiej różnicy ale innym być może tak).


Wiec beda mogli sobie krafcic ja za dawnych czasow i to cos bedzie mialo jakas wartosc, taki common tez cieszy bo nie kupisz go tak naprawde nigdzie w luxury a tez bedziesz mogl na tym kase zarobic...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 08:11:35 pm wysłana przez M@rcin »


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 28, 2017, 08:19:55 pm »
Chcesz pozbawić satysfakcji nolifów z full dropa kiedy spędzą po 10 godzin dziennie przez kilka miesięcy w grze farmiąć w kółko na tych samych mobach z nadzieją na full drop? Kraft to nie to samo co drop. Kraft składasz z zamiarem a drop dostajesz bonusowo to wielka różnica. Dla większości graczy commony to szmelc. Ja i tak zawsze krafce wiec mi to zwisa ale pomyśl o innych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 08:36:00 pm wysłana przez rafalbrutal »