Witaj
Gość

Wątek: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera  (Przeczytany 32586 razy)

  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 27, 2017, 02:34:38 pm »
Nie do końca.

Prawda jest, że to gracze hardcorowi wydają najwięcej, ale per osoba.
Ogólnie to casuale stanowią większość serwerów i to oni w ogólnym rozrachunku wydają najwięcej.

Prawda jest taka, że topka wcale nie musi nic kupować. A casuale tak.

Jak na serwerze będzie rywalizacja to i topka będzie kupować a jeśli nie to będą kupować za ingame currency.

Akurat dobrze znam ten temat i wiem, która strona i w jakiej sytuacji dostarcza hajsu.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 27, 2017, 02:43:56 pm »
Nie do końca.

Prawda jest, że to gracze hardcorowi wydają najwięcej, ale per osoba.
Ogólnie to casuale stanowią większość serwerów i to oni w ogólnym rozrachunku wydają najwięcej.

Prawda jest taka, że topka wcale nie musi nic kupować. A casuale tak.


Grubo się mylisz :)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 27, 2017, 03:07:04 pm »
Nie do końca.

Prawda jest, że to gracze hardcorowi wydają najwięcej, ale per osoba.
Ogólnie to casuale stanowią większość serwerów i to oni w ogólnym rozrachunku wydają najwięcej.

Prawda jest taka, że topka wcale nie musi nic kupować. A casuale tak.


Grubo się mylisz :)

Może się mylę, może nie. Prawda jest, że większość serwerów myśli tak samo i nie żyją dłużej niż 1-3 miesiące. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 03:10:57 pm wysłana przez gebaftw »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 27, 2017, 03:32:48 pm »
B-grade:
Mnie by się podobał pomysł, żeby nie dodawać B-gradów do luxury, za to zedytować troszkę ich staty i udostępnić ich craft wymagając tylko recki oraz zwiększonej ilości key-matsów, które dropiły by na spotach odpowiednich levelowo ale mniej popularnych wśród graczy.
Zachęciłoby to ludzi do odwiedzania miejsc niestandardowych oraz nie wymagało by wyboru "krafcimy B-grade, czy zbieramy na A".


Rate serwera:
Moja wizja to serwer z rate x3 (max x5) oraz coś takiego jak vitality belt, item do kupienia/wydropienia na mobach 50+ (low chance), który po założeniu dawałby 300% XP przez pierwszą godzinę, 200% przez drugą i 100% przez trzecią godzinę i odnawiałby się zawsze o 6 rano (bądź jakiejkolwiek innej godzinie), był by to shadow na 7 dni
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 03:49:35 pm wysłana przez Shanique »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 27, 2017, 05:51:12 pm »
Ja jestem za low rate jak najbardziej ale z możliwością kupna runów a nawet seta b gr. Warunek to dość wygórowana kasa za te fanty  żeby nolif swietrdził że się nie opłaca płacić. Bo skąd nolife ma mieć kase skoro nolife to ten co nie ma pracy? :) Oczywiście reguły nie ma ale pracujący predzej zaplaci niż ten co ciuła od matki  :D


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 28, 2017, 11:27:52 am »
Admin, dorzuć jakiegoś drop/spoil/agro/lvl/mobstat patcha. Ułatwi to weryfikacje poprawności ustawień na serwerze.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 28, 2017, 11:31:02 am »
Admin, dorzuć jakiegoś drop/spoil/agro/lvl/mobstat patcha. Ułatwi to weryfikacje poprawności ustawień na serwerze.

Sprawdzaj z pmfunem, niestety te patche są nic nie warte.



  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

  • Ile to już lat ?
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 28, 2017, 12:06:37 pm »
Witajcie, będzie może autoloot ? Czy trzeba będzie podnosić ??


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 28, 2017, 12:08:13 pm »
Witajcie, będzie może autoloot ? Czy trzeba będzie podnosić ??

Powinien być wyłączony gdyż to boost dla nukow.



  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 28, 2017, 01:54:03 pm »
Bronie B w luxury, a bronie C z crafta to bardzo dziwna opcja. Ludzie głosujący w ankiecie na to by eq B było w luxury nie mają pewnie pojęcia, że na tej kronice C grade nie da się kupic zwyczajnie za adenkę w giran stąd prawdopodobnie taki wynik ankiety. Sprawa o tyle dziwna, że będzie trzeba zrobić jakieś miecze C, zrobić z nich duale B - skruszyć i dodatkowo zebrać jeszcze cry C z innych broni żeby kupić jedną broń B. To już wygodniejsze jest zwyczajne luxury takie jakie było na interludzie.
 No chyba, że planujecie wprowadzic C-grade do normalnego sklepu w co wątpie, przynajmniej przyu starcie. Później można stopniowo dodać c grade do sklepu (sprzęt dla nowych graczy, boxów itd byłby zdecydowanie przystępniejszy cenowo i o większej dostępności). Ponadto bardzo duży problem dla summonerów z cry C.

Nagrody za vote spoko - byleby nie były zbyt wysokie - runki na exp ok(np 10%), adenka zależy ile, np. scroll wymieniany na wybrany spellbook u npc(rare)

AQ - w samym dole gniazda (ten tzw AQ zone) wyrzucanie postaci powyżej 48 lvla i postaci z subclassą oraz pvp zone w tym miejscu [wydaje się dziwne ale pojedynki low lvl party są całkiem śmieszne i ciekawsze niż pkowanie mainami)

Autoloot - zdecydowanie nie

Donation - najlepsza forma to donation coiny które wydajemy w sklepie, zawsze można je sprzedać innym graczom - u NPC np czapeczki, oraz rzeczy nie wpływające znacząco na rozgrywkę (może jakieś ls'y, po jakimś czasie sprzęt low c itp) +1 window może

Premium Account zwiększajacy exp - całkiem spoko jeśli cena nie jest wygórowana i daje to np. 30% (tak samo u NPC za donation coiny - możesz kupic coiny za $$$$ albo kupić od innego gracza który potrzebuje adeny)

MP potki - HELL NO (testujac na varce nigdy nie konczyla mi się mana xD)

Epicki z olimpiady - nie taka zła opcja [ale zawsze custom i podlega dyskusji]

Boxy - whatever, jak ktoś będzie chciał to i tak odpali ile chce ;] (ale blokada na 2 zawsze spoko bo blokuje co bardziej leniwe lub uczciwe jednostki)

Teoretycznie, można zmienić bonus exp w party na wyższą kronikę co zachęca ludzi do expienia w full pt (jak na h5) [do dyskusji]

Blokada wpisania na olimpiade - 1 char per 1hwid

 :o [dziwny pomysł] boost zwierzaczków {wolf, strider}, tak by były bardziej użyteczne w walce

Dodatkowa nagroda za skończenie 2nd class - broń low C - shadow (7 dni np.) - ułatwienie w zdobywaniu normalnej broni z racji, że nie ma jej w luxury

Pomysł z mniejszym drop rate spellbook - całkiem spoko



Ogółem wszyscy chcieli hardcore serwer na którym cieszysz się z każdego lvl'a i sprzętu, a narzekaja, że topka coś zrobi szybciej i nie będą mogli jej dogonić - dziwne.... :)



 


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 28, 2017, 02:01:11 pm »
Tylko ze w luxury ma być C oraz B, C zostaje jak jest, B ma być dodatkowo za cry B i C i tylko Low B.



  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 28, 2017, 02:04:48 pm »
A, to spoko


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 28, 2017, 03:22:49 pm »
Moim zdaniem bardzo dobrą opcją jest runa za vote dająca x1 więcej expa/sp i dodatkowo np. +5% p.atk/m.atk, p.def/m.def. Można też do tego votereward dodać jakieś coiny(umownie) które byłyby alternatywną walutą serwera. Ewentualnie jeszcze kilka MP potek (jeżeli będą wprowadzone). Jak wiadomo każdy bardzo chętnie zagłosuje żeby otrzymać coś takiego, przy okazji zwiększając szanse rozpoznania serwera na stronach typu hopzone/topzone. Osobiście, bardzo podoba mi się pomysł z classica gdzie upgradowało się tak zwany talizman of insolence, możnaby to zrobić na slocie tatoo/underwear. Oczywiście potrzebny jakiś customowy itemek (energy of insolence, dropiony np. z liderów grupek na ToI przy szansie 2-3%) + coiny + adena na kolejny upgrade, uzbroić każdy poziom w jakieś drobne statystyki, choćby nawet takie jak są na prawdziwym classiku i jest się w co bawić, a przy okazji mamy dodatkowe przedmioty do handlu na rynku. Eventy, coiny jako reward. Ogólnie jakiś taki event shop gdzie do kupienia za coiny mogłyby być scrolle na buffy/expa lub inne pierdółki jak czapki +1con+1men. Zawsze mi się coś takiego podobało, nie wiem jak innym, ale na pewno są to dodatkowe rzeczy które wzbogaciłyby grę.
No i oczywiście zrobienie petów tak jak w wyższych kronikach jak najbardziej na +.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 03:33:18 pm wysłana przez klubuuu »


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 29, 2017, 05:43:41 am »
chcecie miec oly fair az do bolu? to trzeba zrobic cos takiego

Cytuj
From now, no one can freely join the Olympiads:

    Each player will have to request the right to join the Olympiad through the Olympiad Npc.
    Each requests will be checked by us to filter the players, only one character per player will be allowed.
    Once your request is accepted your character will be able to join the Olympiad Games during the next 3 months, then you will have to request the access again.

The rules related with the Olympiads have been updated:

    Any attempt to use more than one character(no matter if is yours) at the Olympiads will cause both characters to be removed forever from the Olympiads.
    The players that "feed" will lose the rights to participate at the Olympiads.

czy jest to wiecej roboty dla administracji? jest
czy zadowoli to placzacych, ktorzy nigdy nie potrafili zebrac klanu zeby farmic oly? zadowoli

jedna osoba = jedna postac; po rejestracji jednej postaci, ta sama osoba nie moze nawet robic oly druga postacia zrobiona przez siebie


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 29, 2017, 10:08:11 am »
Na oly Feed był, jest i będzie, niestety... walka z tym to męka... a chwila nieuwagi i punkty i tak sie przeleją...
Dlatego najlepsza opcja będzie włączenie oly tak po miesiącu... wtedy napewno więcej niż jeden klan będzie miał Noble i będzie troszkę lepiej.
Można tez przerobić questa na Nobla tak jak jest w H5, a dokładnie jego 3 cześć.
Ma to tez swój minus w postaci mniejszego tłoku pod barakielem...
Żeby ludzi zachęcić do bicia baraka trzeba by wtedy szanse na Quest Itemy dać tak z 5% farmienie itemow zajęło by z 2 dni :P
Plusem takiego rozwiązania byłoby więcej noblessow i więcej pvp na vos :)



  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 29, 2017, 10:19:25 am »
Można tez przerobić questa na Nobla tak jak jest w H5, a dokładnie jego 3 cześć.
Ma to tez swój minus w postaci mniejszego tłoku pod barakielem...
wiec zrob cos zeby ludzie mieli powod zeby bic world bossy, wszystkie


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 29, 2017, 11:07:41 am »
Można tez przerobić questa na Nobla tak jak jest w H5, a dokładnie jego 3 cześć.
Ma to tez swój minus w postaci mniejszego tłoku pod barakielem...
wiec zrob cos zeby ludzie mieli powod zeby bic world bossy, wszystkie

Ludzie i tak je biją i bić bedą dla dropa itd... w większości olewane są low RB, ale to nawet lepiej, bo nowi maja wtedy szanse cos ubić...
Baraka ludzie bedą wtedy tłuc klanami choćby dla samych jajek do skilli klanowych, albo by nie pałować 100quest itemow na vos które bedą lecieć serio słabo, jak dla mnie ta druga droga w quescie jest dobra dla casuali, nie musi sie martwić o baraka, powoli i sukcesywnie robi sobie noblesse.



  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 29, 2017, 03:17:11 pm »
Kilka propozycji ode mnie:
1. Sklepy offline.
Jeśli nie macie gotowego kodu na to, to wiem że to ciężka sprawa, ale spotkałem się chyba na "media" z takim rozwiązaniem i nie znam osoby której by się to nie podobało. Zostawianie włączonego kompa na całą noc, tylko dla sklepiku, to czyste marnotrawstwo. W interlude nie ma aukcjonera, więc zakładam, że takie rozwiązanie było by ciepło przyjęte przez wszystkich.
2. Zwiększony respawn dla low RB.
Na przykład RB<20lvl - 3 godz., RB <30 lvl - 6 godzin, RB <40 lvl - 8 godz itd. Pozwoli to graczom zaczynającym później, na farmę expa i eq. Na low ratowych serwerach często spotykałem się z sytuacją, gdzie klany miały alty ustawione pod RB (nawet tymi 20-30lvl) i farmiły je sukcesywnie, więc random pt, nie miały szans cokolwiek ubić. Przy większej częstotliwości spawnu nikt by o to nie dbał, bo najczęściej i tak by stały, a te niskolewelowe RB nie zaburzą rynku raczej. Kto dba w późniejszym etapie gry o D i C grady? Zresztą nawet jak ceny na D i C będą niższe, to znów tym lepiej dla tych co później zaczną grać.
[edit] Po przemyśleniu sprawy takie ustawienia od początku będą zbyt łakomym kąskiem dla nolifów, którzy będą expić na RB mainy i alty. Raczej na początek spawn na min 8 godzin, a powyższe ustawienia po miesiącu istnienia serwera, jako boost dla nowych.
3. SoE do giran w becie
Dajcie do sklepiku SoE do Giran pls. Ułatwi to testowanie serwera. Ewentualnie komenda jakaś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 03:48:47 pm wysłana przez Spiriti »


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 29, 2017, 03:41:38 pm »
co do boost'a dla wojow to proponuje zrobienie czego normalnego np: niech będzie szansa w agu na to ze wylosuje x2 crticiala do max 30 to jest boost jak ktoś wylosuje około 60 crticala.. ale nie róbcie nowych itemow bo tego nawet czytać nie mogę ..
 




                    RETAIL LIKE


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 29, 2017, 04:19:13 pm »
Przy okazji augumentowania to przydało by się pozmieniać w HTMlach NPC żeby czynności były na górze a informacja na dole. Klikania będzie dalej dużo ale przynajmniej nie trzeba będzie przewijać okienka.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 29, 2017, 04:48:36 pm »
Co do boosta dla wojow mozna zwiekszyc Buffy u newbie buffera, dać ich wiecej.
Moja propozycja:
Might lvl 3
Haste 2lvl
Shield 3lvl Vamp 2lvl
Focus/DeathWhisper 1lvl
WW 2lvl
Guidance 2lvl
Song of Wind 1lvl
Dance of Fury 1lvl
Dance of Warrior 1lvl
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 29, 2017, 05:14:25 pm »
Co do boosta dla wojow mozna zwiekszyc Buffy u newbie buffera, dać ich wiecej.
Moja propozycja:
Might lvl 3
Haste 2lvl
Shield 3lvl Vamp 2lvl
Focus/DeathWhisper 1lvl
WW 2lvl
Guidance 2lvl
Song of Wind 1lvl
Dance of Fury 1lvl
Dance of Warrior 1lvl

Nie nie nie :P za dużo, taki skład można dać ale tak miesiąc po starcie...



  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 29, 2017, 06:35:20 pm »
co do boost'a dla wojow to proponuje zrobienie czego normalnego np: niech będzie szansa w agu na to ze wylosuje x2 crticiala do max 30 to jest boost jak ktoś wylosuje około 60 crticala.. ale nie róbcie nowych itemow bo tego nawet czytać nie mogę ..
 




                    RETAIL LIKE

RETAIL LIKE - Ale zróbcie boost dla klasy, która będę grał XD

Albo retail like albo custom. :D


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 29, 2017, 07:04:38 pm »
co do boost'a dla wojow to proponuje zrobienie czego normalnego np: niech będzie szansa w agu na to ze wylosuje x2 crticiala do max 30 to jest boost jak ktoś wylosuje około 60 crticala.. ale nie róbcie nowych itemow bo tego nawet czytać nie mogę ..
 




                    RETAIL LIKE

RETAIL LIKE - Ale zróbcie boost dla klasy, która będę grał XD

Albo retail like albo custom. :D

Ogólnie to ja słyszę często: ma być retail, ale ma sie czymś wyróżniać od innych serwerów :D



  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 29, 2017, 07:16:22 pm »
Ten taki aukcjoner ala z averii czy innych serwerów, że możemy sprawdzić ceny u wszystkich sklepików przydałby się.  A co do bonus EXPA to za vote itemek: 10% i Premium Account do wykupienia za donate coiny, które są tradeable. ( tak ze 20% ) .

btw. czasem jak czytam większość wypowiedzi w tym temacie to myślę, że nie chcecie interluda, tylko h5 :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 07:18:19 pm wysłana przez perfecT »