Witaj
Gość

Wątek: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera  (Przeczytany 32959 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 29, 2017, 07:18:01 pm »
Ten taki aukcjoner ala z averii czy innych serwerów, że możemy sprawdzić ceny u wszystkich sklepików przydałby się.

btw. czasem jak czytam większość wypowiedzi w tym temacie to myślę, że nie chcecie interluda, tylko h5 :D

nie, po prosty w interlude brakuje kilku opcji z wyższych kronik i tyle. No dobra Kilkunastu...



  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 29, 2017, 11:23:30 pm »
Robisz serwer dla tych osob ktore wypelnia ankietę i udzielaja sie tu na forum? I znow placz ze tylko 100 on , bo ci sami co glosuja pozniej chwile pograja ? To jest tylko co ludziom pasuje a Ty zrob jak uwazasz. Zrob twarde raty tyle i tyle , to jest Twoj serwer. Czy jak wstawaly dobre projekty ktos kogos pytal o zdanie ? Raczej nie. Emi vol 3 sie szykuje 2 tyg i bajos.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 29, 2017, 11:32:22 pm »
Robisz serwer dla tych osob ktore wypelnia ankietę i udzielaja sie tu na forum? I znow placz ze tylko 100 on , bo ci sami co glosuja pozniej chwile pograja ? To jest tylko co ludziom pasuje a Ty zrob jak uwazasz. Zrob twarde raty tyle i tyle , to jest Twoj serwer. Czy jak wstawaly dobre projekty ktos kogos pytal o zdanie ? Raczej nie. Emi vol 3 sie szykuje 2 tyg i bajos.

Jak by nie było to w ankiecie są tylko pytania o podstawę, reszta będzie ustawiona odgórnie + rozważamy propozycję graczy które są wypisywane w tym temacie: https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=60922.0

Ja chce dobrze, jak wyjdzie zobaczymy ;) wychodzę z inicjatywą że to gracz ma wybór na czym będzie grał, bo w sumie to tak powinno wyglądać, nawet RPG robi ankiety więc moim zdaniem nie jest to nic dziwnego.



  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 29, 2017, 11:56:27 pm »
Emi to nie Rpg, sory,  to jest firma, Ty swoja tworzysz. Pytasz 100 osob forum na jakim serwie chca grac, wypowiada sie 30 i taki postawicie, pozniej placz ze nie ma int ppl. Low b w lux ? Wtf ? Dla woja co ? PL tez dajcie w lux.... bo innego sensu nie widze. Mozna zobaczyc ile procent glosow w ankiecie jest z PL ?



  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 30, 2017, 12:23:40 am »
Emi to nie Rpg, sory,  to jest firma, Ty swoja tworzysz. Pytasz 100 osob forum na jakim serwie chca grac, wypowiada sie 30 i taki postawicie, pozniej placz ze nie ma int ppl. Low b w lux ? Wtf ? Dla woja co ? PL tez dajcie w lux.... bo innego sensu nie widze. Mozna zobaczyc ile procent glosow w ankiecie jest z PL ?

Z polski? na tą chwile jakieś 85%, ponieważ nie ma totalnie żadnej reklamy na international forach, aktualnie działamy tylko na tym forum, aż do końca ankiety i ustalenia wstępnych ustawień.

Co do B grade (LOW) w Luxury, temat był już poruszany z 20x, to samo tyczy się info dlaczego nie dodamy PL, cofnij się o parę stron i sprawdź jak dokładnie to będzie wyglądać, ciągle tylko wszyscy piszą że B w lux to źle oraz MP Poty też źle, ale jak się zalogują, pobiegają sprawdzą co i jak nagle im się zdanie zmienia...

Co do poprzedniej edycji Emi, była o niebo lepsza niż pierwsza, oraz miała wielu international graczy, mogę nawet śmiało strzelać że ok 50%, zrobiliśmy zupełnie inaczej reklamę i to poskutkowało, niestety Game Play się nie spodobał, a na to nic nie poradzimy... Kolejna sprawa jest taka że graczy Interlude nie pozostało już wielu...

Na bieżąco mogę monitorować kto i skąd wchodzi na stronę z ankietą.
Tak wygląda raport z ostatnich kilku dni:


Tak wygląda raport z Emi v2, chyba dzień przed otwarciem:


(to są ogólne odwiedziny strony/forum/ankiety)



  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:43:57 pm »
Z góry przepraszam, za to jak długi jest to post, ale chciałem odnieść się do części pomysłów, które dali inni gracze. Mam nadzieje, że mnie nie zabijecie :P.

Witajcie.

-Epici - zmiana Orfena i Core na jakiejs uzyteczniejsze, chocby takie jak w nastepnych kronikach.
-Sety - zubei robe, avadon light, tallum light, nightmare robe etc - pomyslec nad jakims upgrade dla tych setow? Duzo to nie zmieni a moze zobaczymy jakies inne kombinacje a nie wszyscy lataja w tym samym :)
- Spellbooki - zmneijszyc drop jak to zorbili na classicu - Dodac czesc spellbookow na takie kluczowe skille do NPC (skille jak Hydroblast, Greater Heal, Summon Panther etc). A skille typowo pod PVP (trance, anchor, silence, fear) dodac tylko z dropa z mala szansa. Dzieki temu np. nowe osoby beda mogly sie dorobic jakis itemkow w przyszlosci.
- Special Ability - czy nie byloby fajnie wywalic takie SA jak Anger, HP Drain etc i dodac cos co ma sens? Jest duzo broni, ktore cierpia na ta przypadlosc i maja tylko jedno sluszne SA.
- Spoty - upgrade spotow malo uzywanych na higher lvl zeby bylo wiecej opcji na pozniej a nie wszyscy gnizdza sie w jednym miejscu.
Questy:
- jezeli zmienimy spoty to przebudowac questy, ktore sie w nich znajduja na takie ktore wreszcie maja sens ich robienia, nic OP, ale jakies dodatkowe matsy, recki itp.
- nowe questy na epici - znaczy sie, expisz w spocie gdzie znajduja sie epic bossy, masz uzbierac 2k itemkow, ktore dropia z mobkow (szansa 20) dropia po 1. Po zebraniu idziesz do blacksmitha i crafcisz epic Ring (szansa na craft 30%) i wychodzi Ci np. Empty AQ Ring. Ma 1/4 efektu AQ Ringa ale jesli zdobedziesz dusze AQ to mozesz sobie ja dodac u tego Blacksmitha i bedziesz mial full AQ. Dusza dropi z epic bossow (odpowiedni do AQ ringow z AQ itd.) w ilosci do ustalenia (raczej 1-3).
Jest to jakas opcja aby nawet casuale zdobyli epici.

Ulepszenie Cora i Orfen jest naprawdę dobrym pomysłem, szczególnie, że Core na IL to po prostu minimalnie lepszy tatteosian. Więc lekki boost na tej biżuteri i oczywiście tym samym podkręcenie trochę owych Epiców byłoby fajnym urozmaiceniem. :D

Ulepszenie niektórych setów oraz zmienienie części SA również byłoby ciekawe i dało by powiew świeżości, bo co fakt to fakt, ale są standardowe sety na każdą klase i nie wielu jest takich, którzy wybierają coś innego. Nie wiem jak by zmienić SA żeby miało to sens, ale sam pomysł nie brzmi źle.
- Można by również dodać jakieś sety s grade, co by ludzie mieli większy wybór.  Dać kilka setów które mają różne mocne strony, np dla łuczników dać jeden set skupiający się na prędkości ataku oraz inny który będzie dawał bonusy do dmg i crytów - to tylko przykład wymyślony na szybko, ale mam nadzieje że zrozumiecie samą ideę. :P

Co do spellbooków jestem na nie, wolałbym jednak żeby zostało tak jak było zawsze, czyli każdego booka jest zdobyć równie ciężko (no może po za cursed manem, którego trzeba dropić już na 40 lvl xD)

Również ze spotami jestem na nie, jeżeli będzie duży online to będzie to spoko, ale jeżeli online będzie mniejszy, to smutne będzie jeżeli nikogo nie spotkam przez godzine, bo jest 30 dodatkowych spotów;p.

No i questy na epiki, to też mi nie odpowiada. Fakt, że dużo łatwiej byłoby coś ogarnąc w tym wypadku, jednak byłoby to zbyt proste i mogłoby doprowadzić ludzi do przedwczesnego end game i serwer mógłby zacząć się za szybko wykruszać.

Popieram poza tym gralem na takim serwie z lowami polowa to sps , fighterow tyle co na lekarstwo nieopylalo sie dc skladac bo po co

Po co składać dc? Może po to by nie paść od łuka na jednego kryta tylko na dwa:D?


Dota:
-czapki, stridery, wilki, scrolle na buffy z 2nd, 1st/2nd class, z czasem dodac Q na Sube
-Exp/SP boost 30-50% tez ok, byle nie zwiekszalo dropu/adeny/spoila - bo  glownie bedziesz mial polakow Asgot na serwerze, wiec od razu poleci ze "p2w".

-Z czasem rowniez, dodac oprocz premki na xp/sp, dodatkowe scrolle do powiedzmy 50%....
-A takze runke, zeby na 52 mozna a gr nosic (jak juz wiekszosc bedzie miala subki).

Do samej doty dodałbym przede wszystkim skiny do broni i armorów - to będzie coś pięknego i sprzedaje się nieźle. Skiny które zmieniają tylko i wyłącznie wygląd zbroi/broni zostawiając staty nie ruszone. (żeby nie było  p2w) Oczywiście zrobić skiny takie, aby heavy dalej było heavy, a robe dalej robe, żeby glad nie udawał, że jest magiem xD. Najlepiej by było, gdyby dany skin zostawał przypisany do danej broni/armora tak aby można było ja przetradować z tym skinem;p.
Również dodałbym mounty oraz jakieś skiny do nich. Sam strider wygląda smutno więc jakby dodać inne zwierzaki do jeżdżenia to też by to trochę urozmaiciło rozgrywkę, oczywiście speed ten sam.
Exp boostów bym nie dawał do doty, ale coś na samo sp jak najbardziej. Czemu nie Exp? Ponieważ chcecie zrobić ten serwer international i ludzie, którzy żyją sobie za granicą latali by na exp booscie 24/7 (w sensie, że cały czas co by grali).
Donate coiny? Brzmi dobrze, ale znów musiałbyś ustalić taką cenę, żeby Polacy nie byli w plecy w porównaniu do obcokrajowców:P.
Dodanie questa na sube w późniejszym etapie gry (po kilku miesiącach) do donate shopu jak najbardziej, ułatwi to rozgrywkę nowym.
Runka, żeby móc nosić A grade od 52 to zły pomysł, magowie wtedy będą ownić inne klasy.

Co do dualboxów, jeden box jest wystarczający, więcej boxów zepsuje grę. Jedynie co, to dodałbym offline shop tak, żeby można mieć maina + buffera i krasia na off co by shoty sprzedawał.

Jak dla mnie gra na czystym interlude to nie ma zadnego sensu, bez znaczenia czy pliki sa dobre, czy rate wspanialy. Interlude sie za szybko nudzi, end game dla ogarnietych to miesiac gry. A potem tylko logowanie na bossy, siege i oly.

Problem jest taki, ze wiekszosc nie gra 10h dziennie i nie da rady osiagnac tego w miesiac :) ale zawsze znajda sie party, ktore to zrobia i reszta nawet nie bedzie miala z nimi szans. Wiec motywacja do gry spadnie.
Znowu zobaczymy serwer gdzie 1 klan pod postacia kilku alt klanow ma wszystkie zamki, maja wszystkie bossy itp. Pobawia sie chwile i odejda.

Pamietajmy, ze nastepne kroniki wcale nie byly zle, mialy kilka zmian ktore sie nie podobaly ludziom ale mialy bardzo duzo fajnych rzeczy.

Wprowadzcie wilki, ulepszone pety, zmiencie summony na nowsze kroniki, zmiencie sposob na zdobycie suby, ulatwienie do zdobycia s grade etc. a gra nieskonczy sie po 2-3 miesiacach a bedzie duzo dluzej. Im wiecej osob jest w stanie podjac walke na end game tym dluzej serwer stoi.
Zabawa w obnizanie rate pod koniec gry, wcale nie pomoze a tylko zniecheci ludzi a to nie jest waszym celem prawda? Nie karajcie ludzi za to, ze nie moga grac po 10h dziennie :D

Podpinam się pod ten post. Sam często zaczynam grę na interlude po czym kończę grać po miesiącu może dwóch, bo nawet jeżeli dojdę do s grade to i tak serwerem często rządzi jeden klan/ally, wprawdzie zawsze jest jakaś opozycja, ale niestety prawie zawsze słaba i kończy się na tym, że wszystkie epiki wygrywa jeden ally. To się naprawdę szybko nudzi.
Do tego dodanie kilku/nastu usprawnień, może być dużym plusem i zaletą.

I tak, sumonerzy na oli są naprawdę OP szczególnie EM, ale w pvp czy mass pvp to są tylko po to by rzucać buffy, bo szans raczej nie mają.
Krasnale też mogłyby dostać jakiegoś boosta customowego, co by można tym faktycznie grać na mainie a nie tylko pod sklep czy spoil/craft dla cp/clanu.


Nagrody za vote spoko - byleby nie były zbyt wysokie - runki na exp ok(np 10%), adenka zależy ile, np. scroll wymieniany na wybrany spellbook u npc(rare)

AQ - w samym dole gniazda (ten tzw AQ zone) wyrzucanie postaci powyżej 48 lvla i postaci z subclassą oraz pvp zone w tym miejscu [wydaje się dziwne ale pojedynki low lvl party są całkiem śmieszne i ciekawsze niż pkowanie mainami)

Premium Account zwiększajacy exp - całkiem spoko jeśli cena nie jest wygórowana i daje to np. 30% (tak samo u NPC za donation coiny - możesz kupic coiny za $$$$ albo kupić od innego gracza który potrzebuje adeny)

Uważam, że nagrody w postaci exp boostów to spoko rzecz, jeżeli będą z vote - ponieważ każdy może votować, aczkolwiek muszą być nie tradowalne(i nagroda może być odbierana raz na konto/postać, bo dla chcącego nic trudnego i ktoś dałby radę zvotować kilka razy dla jednej postaci), co by ktoś sobie nie przerzucał z 10 postaci.
Nie wiem dlaczego chcesz wyrzucać postacie z subclassami z AQ? To że ktoś ma subke na 48 levelu nic nie zmienia. A i tak na samym końcu to nolife zrobią sobię postać na 80 a potem ją zdelevelują do 48 po to by mieć wszystkie skille:D.
I tu powiem, że premium acc to nie jest najlepszy pomysł, a przynajmniej dawanie im bonusów do expa (o dropie nie wspomnę), ludzie szybko zaczną płakać, że p2w.
Ah, jeszcze padło gdzieś na forum, że nolajfy to głównie ci co są bezrobotni więc nie będą mieli za dużo kasy na donate. I tu wam drodzy użytkownicy powiem, że wystarczy, że będzie kilku/kilkunastu bezrobotnych polaków, którzy siedzą na zasiłkach w Anglii i tacy ludzie będą wstanie kupić wszystko z donateshopu dla siebie i dla clanu (jeżeli ceny nie będą rozważne). Jako, że grałem już na serwerach gdzie ceny były ustawione pod Rosję/Brazylie itd. to całkiem tanio tam wychodziły Donate Coiny w stosunku do funta. Dlatego najlepiej będzie zasypać donate shop pierdołami i skinami, które i tak będą nieźle schodziły, a nie wrzucać tam nic co da szybszy exp czy sprzęt.

Oczywiście mój post to głównie zebranie co lepszych i gorszych pomysłów i skomentowanie ich, ale teraz przynajmniej są w jednym miejscu! No i również przepraszam, jeżeli jest możliwość wrzucenia tego w spoiler, to bym prosił o zrobienie tego, ja osobiście nie widzę tu tej opcji:/ może jestem ślepy.


  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 02, 2017, 04:34:42 am »
@Asgota

Najwazniejsze punkty na Interlude to:
-Dodanie 30 aniolkow zamiast Baiuma. To nie H5, tutaj wystarczy czesto dobic, a nawet jeszcze czesto preferowane posiadanie np. zbitego na rb max 75 lvla.

To nie projekt dla RU i czekanie 5 dni na bossa, zeby dalej progressowac lub np. aktiv support mogl cos farmic na subce to slaby pomysl.

- Jak sam piszesz, glownie Eastern EU community, wiec byc moze nie kombinowac z dropem/spoilem w postaci premki. EXP/SP daje wystarczajacy boost.
- Q2 klase:
Udostepnic opcje kupna za adene, zgaduje ze wiekszosc graczy gra z boxem, robienie po raz 300 questa to slaby deal a jezeli nie to upewnic sie ze Quest Itemy leca dobrze.
- Nie wiecej jak 1 BOX na 1 IP:
(Bajki o ludziach co graja w akademikach na tym samym IP koncza sie botami, nawet jezeli dotknie to kogos to moze 1% community).
- Buffy moim zdaniem od NPC podstawowe do 75 pozwoli na gre ludziom (haste2 itd), ktorzy nie chca grac z boxami.
- Pasywke dla "aktiv spoilerow", byc moze na lvlu 78/9/80, zeby mogli aktiv spoilowac fioletowe moby bez robienia boxow, ale to tam tylko taki pomysl roboczy.
- Dobry i sensowny DROP AA
- Dostepny PL SET w luxury, zeby wyrownac powiedzmy "szanse" ciut. To i tak nie jest problem kupic, wyfarmic ale imho duszenie sie w crumce na starcie - gdzie magowie beda juz na VOS to nie taki dobry deal dla serwera.
- Epicki na starcie serwera dead przez 7 dni



Najwazniejsze imho, ale to juz wasza broszka - ja bym ustawil all epic rb zeby spawnily sie co prawda co prawda retailowo, na zasadzie baium co 5 dni itd. ale.....

Respawn tylko w PRIME 18-22.


Respawn epikow o 3 nad ranem, na "takim serwerze" oznacza, ze nie bedzie o to mass pvp.
To oznacza, ze serwer bedzie nudny,
a nudny serwer oznacza fail




Low rate Interlude po jakims czasie to glownie:
Przebieganie sie po IT, FOG, HS, Varce w poszukiwaniu fragow
Czekanie na respawn Epicka i pvp o nie (!!!!)
Siege
Oly na IL to .... mhm



ale tak czy siak ustawilbym Oly co 2tyg, Siege co tydz (z opoznieniem 1szego o 2tyg od startu) oraz Epicki (7 dni od startu respawn start, i tylko w prime).


W ten sposob masz serwer gdzie potencjalnie:
Epicki PON-NIEDZ (* Moga sie nakladac z siege/oly, ale to jest spoko)
SIEGE co 2tyg
Ew olimpiadka
PvP o RB ? (lub nie, bo szybko beda schodzily pozniej xD - tylko nie przesadzac z dropem, bo nikt nie bedzie farmil) 



Wowczas "logowanie sie" codziennie ma jakis sens, inaczej to tylko siege/epic 3x w tyg i nowy serwer dla wielu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 04:43:33 am wysłana przez mattz »


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 02, 2017, 06:36:48 am »
Fajnie by było zwiekszyc reward za questy. Dac mozliwosc kupna 1st i 2nd profki ale równiez zwiekszyc adena reward za zrobienie questa jak i exp reward. Dodałbym równiez wieksze nagrody lub lepszy drop questów na matsy ale tych low lvl, nie mowie o stakato czy tez IT. Dla przykladu quest w Heine na matsy.
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 02, 2017, 11:33:44 am »
Wszystkie propozycje będziemy rozważać zaraz po zakończeniu ankiety. (10 grudnia)

Myślę wstępnie że przejdą:
-30 q itemów zamiast baiuma
-Jakieś specjalny oly Ring i Earing
-2 Klasowe Marki za Adenę / Dostację


Ogólnie respawn epików w Prime powiedzmy 18-22 jest dobrym pomysłem, ale dla naszej strefy czasowej, co z resztą? Jak BR?
Niech ktoś jeszcze się na ten temat wypowie ;)



  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:24:21 am »
To wyglądało by mniejwięcej tak
Polska 18-22
UK 17-21
BR 15-19
GR 19-23
RUS 20-24
ARG 14-18
Więc nie tak źle, nie krzywdzi to nikogo. Jak grałem na serwerach brazylijskich to oni napierdzielali epicki między 20-24 co dawało 23-3 dla  polaków i to już było krzywdzące;p.
I naprawde nie zapomnijcie zrobić czegoś z corem i orfenem, tak by były bardziej użyteczne i tak samo ważne jak reszta:P


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 03, 2017, 01:07:52 am »
Ogólnie respawn epików w Prime powiedzmy 18-22 jest dobrym pomysłem
do momentu az zdarzy sie dzien ze w 4 godziny trzeba bedzie zrobic aq, core, orfen, baium, antharas, valakas, frintezza

i co jezeli ktorys nie zostanie zrobiony w tym przedziale czasowym? albo jezeli ktos zacznie bic, ale nie zdazy do konca "prime" zabic ?


bo jezeli tylko "respawn" zostanie zmieniony to ... jaki to ma sens? klan ktory utrzyma wieksza ilosc ludzi online do pozniejszej godziny wygra, wiec glowny powod dlaczego epiki mialyby sie respic 18-22 znika
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 01:10:45 am wysłana przez fgt »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 03, 2017, 01:18:08 am »
Jeżeli boss ma zrespić się między 18-22 to w momencie w którym się zrespi, któraś strona go szybko przejmie i to kiedy padnie nie ma już znaczenia. Walka o bosa jest głównie podczas czekania na niego. Moment zrespienia to ten moment w którym wszyscy kładą wszystko na szali i albo wygrywają albo przegrywają i wygrani biją sobie bossa. Przynajmniej tak to wyglądało tam gdzie grałem. A jak wszystkie się zrespią jednego dnia to.. Jeszcze lepiej! Ponieważ topowe clany//ally rzucą się na valdka i antka, a mniejsze klany które nie mają szans w starciu z gigantami będą mogły sobie zrobić baiuma/aq które wcześniej były po za ich zasięgiem. Więc jak dla mnie to dalej pomysł jest bardzi dobry:>.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 03, 2017, 02:13:15 am »
Ogólnie respawn epików w Prime powiedzmy 18-22 jest dobrym pomysłem
do momentu az zdarzy sie dzien ze w 4 godziny trzeba bedzie zrobic aq, core, orfen, baium, antharas, valakas, frintezza

i co jezeli ktorys nie zostanie zrobiony w tym przedziale czasowym? albo jezeli ktos zacznie bic, ale nie zdazy do konca "prime" zabic ?


bo jezeli tylko "respawn" zostanie zmieniony to ... jaki to ma sens? klan ktory utrzyma wieksza ilosc ludzi online do pozniejszej godziny wygra, wiec glowny powod dlaczego epiki mialyby sie respic 18-22 znika

Ale identycznie może się zdarzyć z retailowymi ustawieniami, nie raz miałem tak że wstawał AQ z Baiumem jednocześnie, czasem wpadał i 3 boss.
Jak napisał kolega wrainxx, ma to też swoje plusy no i łatwiej mniejszemu klanowi będzie złożyć PT na bossa ok 20, a anie o 4 rano...

BTW. en system działa na zasadzie Pełnych Dni, czyli jeżeli mamy przykładowo Spawn Baiuma co 5 dni:
Mamy dzień 15 Grudnia spawn pomiędzy godziną 18 a 22, wtedy jeżeli zostanie zabity o 23:30 liczymy 5 dni od 15 Grudnia, czyli następny respawn 20 Grudnia. Ale jeżeli zostanie zabity już o 00:30 (czyli 16 Grudnia) wtedy liczymy respawnu od 16 Grudnia czyli następny respawn jest 21 grudnia, ponownie pomiędzy 18 a 22.

Jak dla mnie system zajebisty dla graczy którzy mają czas na grę ale również praca rodzina itd... Dla nolife nie zrobi to różnicy, poza tym że w nocy miałby EZ RB...



  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 03, 2017, 08:11:26 am »
Ogólnie respawn epików w Prime powiedzmy 18-22 jest dobrym pomysłem
do momentu az zdarzy sie dzien ze w 4 godziny trzeba bedzie zrobic aq, core, orfen, baium, antharas, valakas, frintezza

i co jezeli ktorys nie zostanie zrobiony w tym przedziale czasowym? albo jezeli ktos zacznie bic, ale nie zdazy do konca "prime" zabic ?


bo jezeli tylko "respawn" zostanie zmieniony to ... jaki to ma sens? klan ktory utrzyma wieksza ilosc ludzi online do pozniejszej godziny wygra, wiec glowny powod dlaczego epiki mialyby sie respic 18-22 znika

Ale identycznie może się zdarzyć z retailowymi ustawieniami, nie raz miałem tak że wstawał AQ z Baiumem jednocześnie, czasem wpadał i 3 boss.
no wlasnie, wiec jaki jest sens to zmieniac :D

Ogólnie respawn epików w Prime powiedzmy 18-22 jest dobrym pomysłem
do momentu az zdarzy sie dzien ze w 4 godziny trzeba bedzie zrobic aq, core, orfen, baium, antharas, valakas, frintezza

i co jezeli ktorys nie zostanie zrobiony w tym przedziale czasowym? albo jezeli ktos zacznie bic, ale nie zdazy do konca "prime" zabic ?


bo jezeli tylko "respawn" zostanie zmieniony to ... jaki to ma sens? klan ktory utrzyma wieksza ilosc ludzi online do pozniejszej godziny wygra, wiec glowny powod dlaczego epiki mialyby sie respic 18-22 znika

Jak napisał kolega wrainxx, ma to też swoje plusy no i łatwiej mniejszemu klanowi będzie złożyć PT na bossa ok 20, a anie o 4 rano...
znaczy ogolnie opiera sie to na tym ze "male" klany beda mialy mozliwosc postac pod wejsciem do bossa i moze nawet go zobaczyc, zamiast nie widzenia go wcale przy retailowych ustawieniach :D skoro uwazacie ze tak bedzie dobrze to tak robcie, ja sie nie czepiam bo to i tak nie moja kronika

Moment zrespienia to ten moment w którym wszyscy kładą wszystko na szali i albo wygrywają albo przegrywają i wygrani biją sobie bossa.
przegrani tak po prostu oddaja bossa?



  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:15:25 pm »
O ile dobrze pamiętam, po wejsciu na epica masz określoną ilość czasu na wejście (na większości serwerów również limit osób na epicu). Więc przegrani jak nie zdążą ponownie wejść na bossa to nie mają innej opcji jak liczyć, że tamci padną na epicu i stać pod wejściem. (Inaczej jest przy AQ, Core i Orfen, ponieważ nie mają wyznaczonej instancji i można wracać do upadłego)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 12:17:53 pm wysłana przez wrainxx »


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 03, 2017, 01:32:47 pm »
O ile dobrze pamiętam, po wejsciu na epica masz określoną ilość czasu na wejście (na większości serwerów również limit osób na epicu). Więc przegrani jak nie zdążą ponownie wejść na bossa to nie mają innej opcji jak liczyć, że tamci padną na epicu i stać pod wejściem. (Inaczej jest przy AQ, Core i Orfen, ponieważ nie mają wyznaczonej instancji i można wracać do upadłego)
ale majac wystarczajaca liczbe ludzi mozna sie w nieskonczonosc resowac


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 03, 2017, 05:34:06 pm »
Do tego wszystkiego dochodzi mana/buffy itd. Nie da się resować w nieskończoność.


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 03, 2017, 05:43:48 pm »
Do tego wszystkiego dochodzi mana/buffy itd. Nie da się resować w nieskończoność.
oczywiscie ze sie da, wstanie calym klanem i rzucenie kolejnego mass resa na prawde nie wymaga wielkich umiejetnosci

chyba ze na low rate interludach gra sie bez zywego supportu, to rzeczywiscie sie nie da (ale nawet w takim przypadku, przeciwnik bedzie caly czas stal nad pokonanym zamiast bic bossa? czy bedzie bil bossa majac 100% uptime buffow bez tracenia many?)

ale wracajac do tematu, zmiana czasu respawnu RB, tak jak pisalem pozwoli kazdemu szaremu czlowiekowi na pojscie pod wejscie do epika, co nie znaczy ze zmieni to ilosc pvp albo dostepnosc epikow, bo te beda takie same jakby nie zmieniac respawnu w ogole
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 05:50:07 pm wysłana przez fgt »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 03, 2017, 07:42:44 pm »
Do tego wszystkiego dochodzi mana/buffy itd. Nie da się resować w nieskończoność.
oczywiscie ze sie da, wstanie calym klanem i rzucenie kolejnego mass resa na prawde nie wymaga wielkich umiejetnosci

chyba ze na low rate interludach gra sie bez zywego supportu, to rzeczywiscie sie nie da (ale nawet w takim przypadku, przeciwnik bedzie caly czas stal nad pokonanym zamiast bic bossa? czy bedzie bil bossa majac 100% uptime buffow bez tracenia many?)

Właściwie to tak, część osób będzie stała nad martwymi (w zależności od ilości osób w samej instancji) a część będzie biła bossa. Tak to powinno wyglądać xD.


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 03, 2017, 08:20:21 pm »
Lepiej 20-24 ale imo i tak dziwna opcja xd


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 03, 2017, 10:48:03 pm »
Lepiej 20-24 ale imo i tak dziwna opcja xd

dziwna bo może jej nie spotkałeś wcześniej, ja ogólnie uważam to za dobry pomysł gdyż serio resp RB czasami jest w tak porytych godzinach że ręce opadają, a to przynajmniej pozwoli większości community zebrać się na tego Epika.
Niestety taka jest prawda że większość pracuje pomiędzy 6 a 18, lub ma inne zajęcia i do kompa dopiero siadają wieczorem.

Z tym resaniem jak pisze fgt to niestety tak jest na tej kronice, później zostało to cwaniactwo rozwiązane ;)



  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 04, 2017, 01:47:56 am »
Dla mnie to był jeden z największych plusów na kronikach GOD+. Koniec kampienia po nocach, tylko organizacja klanowa o 20:30, pvp i bicie epika.

Z tym resaniem jak pisze fgt to niestety tak jest na tej kronice, później zostało to cwaniactwo rozwiązane ;)

Jakie cwaniactwo, więcej pvp. Przynajmniej bicie smoka nie było takie nudne :)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 04, 2017, 08:34:20 am »
Jakie cwaniactwo, więcej pvp. Przynajmniej bicie smoka nie było takie nudne :)

W sumie trochę tak, ogar musiał być żeby wstać i się przebuffować zanim wybiją ponownie :D



  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 05, 2017, 02:06:11 am »
Co do ograniczenia boxów na IP. Jakbym zgarnął trochę śmieci z biurka, postawił lapka i udostępnił sobie wifi z telefonu (w sumie nie wiem ile danych ciągnie l2), to bym sobie grał na 4 konta. :P Inna sprawa, że ciąganie za sobą więcej jak 2 boxów bez bota jest trochę męczące i bezcelowe.


Na jakimś serverze, nie pamiętam już jakim, była możliwość ściągnięcia bota, który działał tylko na rynku i nie liczył się jako box - dla mnie, kogoś kto uwielbia siedzieć na rynku i handlować, to było spełnienie marzeń. Odpalanie bota na sklep, spamującego tytułami, zmieniającego itemy co kilka minut, żeby jeden char mógł więcej rzeczy ogarnąć...


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:27:16 pm »
taki pomysł po  ostatnich serwach mi przyszedł do głowy
czy np. można zwiększyć kare za PK (by tak szybko nie znikała) i by zmienić żeby PK nie schodziło od śmierci postaci tylko po expieniu, tak trochę by zniechęcić tych co tak lubią pekować :P