Witaj
Gość

Wątek: Manor system  (Przeczytany 37778 razy)

  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Manor system
« dnia: Listopad 11, 2006, 09:36:45 am »
Witam o co z nim chodzi ?


  • Wiadomości: 715

  • Pochwał: 25

Manor system
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2006, 09:39:13 am »
Tekst pochodzi z serwisu lineage2.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------
Co to jest manor system? Jest to system wiazacy wlascicieli zamkow i pozostalych graczy. Wlasciciel zamku inwestuje kase w sprzedarz nasionek. Gracze moga kupowac nasionka i uzywac ich na odpowiednich mobach (liczy sie lewel moba). W wyniku zasiewania nasionek gracze otrzymuja owoce, ktore moga zamienic na matsy. Wlasciciele zamkow za skupione owoce moga tworzyc roznego rodzaju przedmioty (za dodatkowa oplata u kowali znajdujacyh sie w zamkach).

Rozpoczynamy zabawe od rozmowy z Manor Managerem w kazdym miescie (posiadajacym zamek i wlasciciela):



Purchase Seed - otwiera okno kupowania ziarenek
Tally up indigenous product - sprzedarz (a raczej zamiana na maty) owocow
Viev the manor status - otwiera okno z informacjami o ilosci dostepnych ziarenek/owocow oraz ich cenach
Viev the basic seed information - to samo okno co powyzej
Purchase harvester - kupno kosy
Ask aboute present ... - informacja o wlascicielu zamku, jego klanie i podatkach
"Tell me what you mean ... - maly user guide

Okienko z 3(lub 4) opcji:

Na gorze mamy 3 zakladki, po kolei: info o ziarenkach, info o owocach, info o matsach + zestawienie cen ziarenek i owocow

1 zakladka - info o ziarenkach




Pierwsza od lewej lista rozwijalna Current Seed - mozemy sprawdzic ceny i ilosc sprzedarzy/skupu na dzien aktualny (current) i nastepny (next)
Kolejna lista rozwijalna pozwala nam przegladac ceny dla kazdego miasta.
Dalej mamy tabelke i w niej 4 kolumny:
Seed name - nazwa ziarenka
Residual - ile ziarenek jest aktualnie dostepnych do kupienia
Sales - ile ziarenek dzinnie jest dostepnych do sprzedarzy
Sales Price - cena

2 zakladka - info o owocach




Tabelka z 5cioma kolumnami:
Crop Name - nazwa owoca
Remaining - ile ziarenek mozna aktualnie odsprzedac (zamienic na maty)
Buy - ile ziarenek dziennie mozna odsprzedac
Buy Price - wycena owocu (nie dostajemy adeny tylko maty o rownowartosci tej ceny)
Reward - w kolejnej zakladce mozemy sprawdzic jakie maty sa dla opcji 1wszej, a jakie dla 2giej

3 zakladka - info o matsach + zestawienie cen ziarenek i owocow



Tabelka z 6cioma kolumnami:
Crop name - nazwa owoca (i zarazem odpowiadajacego mu ziarenka)
Lvl - lewel owoca
Seed Price - cena ziarenka
Crop Price - wycena owocu
Reward 1 - rodzaj matu jaki dostaniem po oddaniu owocu
Reward 2 - jak wyzej

Na dole mamy jeszcze przyciski do kupna ziarenek i sprzedarzy owocow.

Wszystko ladnie i pieknie, tylko jak moge policzyc zyski?
Z tabelki odczytujemy cene ziarenka, wycene owocu i jaki mat dostaniemy w danym miecie za ten owoc. Idziemy do jakiegos npc - handlarza i sprawdzamy po ile skupuje od nas dany mat. Teraz znamy juz cene matu, czyli mozemy oszacowac ile matow dostaniemy za dany owoc.

Rodzaje ziarenek.
Coda - dla graczy i mobow w zakresie leweli 10-30
Cobol - dla graczy i mobow w zakresie leweli 31-48
Codran - dla graczy i mobow w zakresie leweli 49-64
Coba - dla graczy i mobow w zakresie leweli 61 i wzwyz

Pozostaje pytanie jaka jest roznica miedzy zwyklymi ziarenkami, a alternatywnymi ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tlumaczenie Choch's Guida (+kilka uwag odemnie):

Kupno ziarenek (seeds).
Zaopatrujemy sie u Manor manager'a w kazdym miescie. Skup jest resetowany codziennie o 8 PM PST (czyli o 5 rano naszego czasu). Jak w danym dniu sprzedadza sie wszystkie ziarenka to nie kupisz wiecej az do nastepnego dnia. Wlasciciel zamku moze wstrzymac lub zmienic ilosc ziarenek do sprzedarzy kazdego kolejnego dnia. Ziarenka maja zasieg lewelowy (10 lvl). Dla 100% zbierania owocow (crop) twoja postac, ziarenko i mob na ktorego je zasiejesz musza byc w zasiegu lewelu.
(Dodam od siebie ze jednorazowo musisz sobie kupic kose - harvester)

Zbieranie owocow (crops).
(Od siebie dodam ze najlepiej wrzucic ikone ziarenka i kose na pasek skrutow) Zaznaczas moba i klikasz na ikone ziarenka (graficznie akcja ta wyglada jak spoil). Dostaniesz komunikat - "Plainting failed" albo "Plainting succeeded". Mozna probowac zasadzic ponownie ziarenko na tym samym mobie w przypadku gdy poprzednie nie weszlo. Po zabiciu moba uzywamy kosy i dostajemy komunikat - "earned [crop type]" lub "harvest failed". Ziarenka musza byc zasiewane w okolicah miasta w ktorym zostaly kupione. Jednakze owoce (crops) moga byc sprzedane w jakimkolwiek miescie - uwzgledniajac to ze wlasciciel zamku udostepnia skup danego owocu.

Minusy.
Zasianie ziarenka na mobie rowna sie z tym ze mob moze wydropic tylko adene i nic innego. (Dodam od siebie ze mozna uzywac Spoila, tyle ze najpierw wyciagamy Owoce za pomoca Harvest a dopiero pozniej uzywamy Sweep - po ktorym mob znika)

Plusy.
Korzysci zaleza od danego wlasciciela zamku. Po pierwsze nie dostaniesz adeny przy oddawaniu owocow u manor managera.

Wlasciciel zamku ustala wartosc poszczegolnych owocow w adenie. Oddajac owoc dostajemy materialy o rownowartosci tej ceny. Rownowartosc jest ustalana wzgledem ceny skupu materialow w danym miescie (u jakiegokolwiek handlarza npc w danym miescie). Czyli jak npc bedzie nam placil za animal skin 50adeny, a wycena owocu wynosi 500adeny u manor managera to dostaniemy 10 animal skinow za ten owoc.

Rodzaj materialu jaki otrzymamy zalezy od nazwy i typu owocu (type I i type II). Type I - otrzymujemy materialy ktore sie nam normalnie oplaca po odsprzedarzy - coal, braided hemp, silver nuget etc. Type II - mozemy otrzymac mniej wartosciowe maty jak stem, thread, ale mozemy trafic tez o wiele bardziej wartosciowe niz type I - mold glue , etc.
(wlasciciel zamku moze ustawic czy dostajemy losowo jeden z kilku typow materialow , czy dokladnie jeden okreslony mat)

Waznym do zapamietania jest to ze wlasciciel zamku moze nie skupowac tych samych ilosci owocow kazdego dnia. Wiec jesli chcesz byc pewnym sprzedarzy rob to przed 5 rano kazdego dnia (wtedy sie zmieniaja wartosci). Wlasciciel zamku ustawia takze maksymalna ilosc sprzedawanych ziarenek i skupowanych owocow. Wiec nie ma co sie nastawiac na farmowanie 10k owocow przez caly tydzien i pozniej sprzedania ich za jednym razem.

----------------------------------------------------------
Z ofijalnego opisu na stronie lineage2.com:

Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy lewelem ziarenka i lewelem mobka na ktorego zasiewamy jest bardzo duza szansa na sukces, z kazdym kolejnym lewelem szansa zmniejsza sie o 5%.

Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy lewelem postaci zasiewajacej i lewelem mobka na ktorego zasiewamy jest 100% szansa na sukces, z kazdym kolejnym lewelem szansa zmniejsza sie o 5%.

Aby uniemozliwic zasiewanie przez niskiego lewelu graczy i pozniejszego zbierania przez wysoko lewelowych graczy - porownanie lewelow ma takze miejsce podczas wyciagania owocu (harvesting). Do +/- 5 leweli roznicy pomiedzy graczem wyciagajacym owoc a mobkiem szansana sukces jest bardzo duza, z kazdym k0olejnym lewelem szansa spada o 5%.

-----------------------------------------------------------

Tekst pochodzi z serwisu lineage2.pl
Link do artykulu by fingo[/img]

skeema - sagittarius/sorcerer @ambereye


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Manor system
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2006, 09:48:39 am »
Aha dzieki :) a mozna za to dostac dualsword craft stamp ??


  • Wiadomości: 715

  • Pochwał: 25

Manor system
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2006, 09:49:58 am »
Tak...

skeema - sagittarius/sorcerer @ambereye


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Manor system
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2006, 10:36:28 am »
Cytat: Toffik
Aha dzieki :) a mozna za to dostac dualsword craft stamp ??


Pod warunkiem że jesteś w posiadaniu zamku.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Manor system
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2006, 10:41:09 am »
xD xD xD fajnie xD xd xD a jak sie nei jest ? to jak ja zdobyc ? pogadac z wlascicielem zamku ??


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Manor system
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2006, 10:52:52 am »
Cytat: Toffik
xD xD xD fajnie xD xd xD a jak sie nei jest ? to jak ja zdobyc ? pogadac z wlascicielem zamku ??


tak
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Banned
  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 2

Manor system
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2006, 02:52:42 pm »
---------- 15:49 11.11.2006 ----------










tak wyglada major system na offie (screeny z C4), a jak wam idzie na full C4 ?  :wink:


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Manor system
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2007, 08:30:33 pm »
jest sytuacja taka ze wymieniam np 10 owocow i nie dostaje zadnych matsow a jak wymieniam np 500 owocow to dostaje matsy, ile trzeba minimum owocow oddac aby dostac 1 matsa? Gdzie lepiej oplaca sie wymieniac owoce, tam gdzie cena skupu jest wyzsza czy nizsza?


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Manor system
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2007, 03:40:51 pm »
Przydało by się jeszcze pokazać jak się sprzedaje ;) bo ja nie wiem o co chodzi z tym max price itp ;]


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Manor system
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2007, 03:59:12 pm »
Pozostaje pytanie jaka jest roznica miedzy zwyklymi ziarenkami, a alternatywnymi ?

Nie jestem co prawda 100% pewny ale alternatywne ziarenka gdy je siejemy nie kasuja dropu moba jednak szansa na ich siew jest mniejsza i tylko 1 owoc z nich dostajemy.Czy Wiecie moze co oznacza MANOR przed nazwa ziarna?


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Manor system
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2007, 07:36:42 am »
sprzedajcie tam gdzie cena jest wysza bo sie dostaje wiecej matsow :) henrypp14 jak wroce ze szkoly (tak mam rekolekcje ale glupi dyrektor wymyslil sobie lekcje :/ ) to zrobie pare screnow jak sprzedawac :)


Odp: Manor system
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2007, 01:44:32 pm »
... wracaj ze szkoly ;) - ludzie czekaja ;)

@edit:

sorry nie mialem wczoraj czasu :( juz sie biore za robienie screnow :)

Dzieki! - ja tez nie mam o tym pojecia - a wydaje mi sie, ze moze to byc calkiem ciekawe...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 02:43:11 pm wysłana przez Koszalek »


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Manor system
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2007, 02:39:33 pm »
sorry nie mialem wczoraj czasu :( juz sie biore za robienie screnow :)

Edit: sorry okazalo sie ze nie mam zadnych owocow na wymiane i musialem troche possedowac ;)
a tu krotki kurs jak sprzedawac :)

naciskamy "Tally up indigenous product."

wybieramy ktore owoce chcemy sprzedac i nacikamy "Edit Sales"

otiwera nam sie okienko, w ktorym z listy "Territory" wybieramy terytorium, na ktorym chcemy sprzedac (uwaga jezeli jestesmy np w Giran a owoce chcemy sprzedac w Oren to zostana one tam dostarczone za doplata) proponuje sprzedawac tam gdzie cena jest wyzsza wtedy jest wiecej matsow :) ale roznice dopiero widac przy wiekszej ilosci owocow w polu "Sales" wybieramy ile chcemy sprzedac owococ, przycisk "Max Price" ustawia nam mozliwie najwieksza ilosc owocow jakie w danym miescie mozna sprzedac.

to teraz dajemy "Sell" i po chwili mamy matsy :D




/Polgara
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 03:43:33 am wysłana przez Polgara »


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Manor system
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2007, 03:50:07 pm »
mam pytanie:
czy na mobach ze zwiększonym HP dostajemy większą ilość owoców?
gram clericiem i mam dość ograniczony wybór mobów, mam już 37 i klepie strainy (są jasno niebieskie - nie zawsze wchodzi nasiono a do tego xp idzie masakrycznie wolno), poszedłbym na fettered soule, ale jeśli nie będę dostawać 2-óch nasion to siedze dalej na strainach :D, nie mam jak sprwadzić gdyż nasion w Giran nie ma już o 7rano. Gdybym miał pewność to bym się poświęcił i wstał o 5. ^^

z góry bardzo dziękuje za odpowiedź


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Manor system
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2007, 05:27:22 pm »
im mob ma wiecej hp tym wiecej dostaniesz owocow :) moj kumpel ma sk i jak potrzebowal juz nie pamietam jakiego matsa to bral nasiona i chodzil do katakumb fakt ze nie bylo dropa ale dostawal po 8-9 owocow z moba  :shock:


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Manor system
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2007, 10:55:38 pm »
wielkie dzięki :) czas iść na fettered :D


Odp: Manor system
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2007, 02:32:39 pm »
Karpiu - super! Dzieki! Teraz czas na przetestowanie calego systemu - mam nadzieje,
ze ta metoda rozwiaze notoryczny brak niektorych matsow w naszym klanie ;)


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Manor system
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2007, 10:32:18 pm »
Ok zbieram ziarna juz 4 godziny... Mam okolo po 500 ziaren 3 rodzaji... Jestem w gludio i mam 29 lvl wiec bralem te od lvlu 10-30 (chyba  taki przedzial) i teraz udalo mi sie w dion sprzedac tylko te najlepsze i za 20 owocow (dalem na probe ) otrzymalem 1 a. nugget :( I teraz zostaly mi jeszcze 2 rodzaje ziaren niebieskie i zlote i jak dam opcje sprzedaj ziarna u manora to mam przy nich rzad samych zer a jak klikne na to zeby dac maximum i wybrac terytorium to nie moge nic zrobic bo nie ma ani terytorium do wybrania ani nic.

Prosze o odpowiedz do jutra do 14 bo wtedy wracam z budy i chce je sprzedac i zbierac dalej :P Dzieki z gory cya...
AyGo


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Manor system
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2007, 11:22:55 pm »
Polecam L2wh.com -> tools -> manor tools -> manor bayback tool

Na podstawie rodzaju plonu i ceny skupu możesz sobie określić ile dostaniesz danego matsu.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Manor system
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2007, 01:34:55 pm »
I teraz zostaly mi jeszcze 2 rodzaje ziaren niebieskie i zlote i jak dam opcje sprzedaj ziarna u manora to mam przy nich rzad samych zer a jak klikne na to zeby dac maximum i wybrac terytorium to nie moge nic zrobic bo nie ma ani terytorium do wybrania ani nic.

prawdopodobnie przestali skupywac owoce po prostu wzuc je do wh i czekaj az na nowo beda skupowac ;)


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Manor system
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2007, 01:45:26 pm »
hhmmm tez sie bawie w manor... i wiem ze gdzies tutaj na forum byla mapka z terytorium jakie ma dane miasto... czy moglby ktos podac linka ja szuka i szukam i nie umie znalesc
z gory dzieki


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Manor system
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2007, 07:18:04 pm »
hhmmm tez sie bawie w manor... i wiem ze gdzies tutaj na forum byla mapka z terytorium jakie ma dane miasto... czy moglby ktos podac linka ja szuka i szukam i nie umie znalesc
z gory dzieki

Otwórz mapę, daj "world info" i tam masz wszelkie informacje o regionach.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Manor system
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2007, 09:50:52 am »
Wie ktos jaka jest roznica miedzy zwyklymi ziarenkami a alternatywnymi ??

I jeszcze jedno... czemu mi rzadko wchodza ziarenka ?? moze co 10 mob ... a ziarenko mam z zasiegiem od 29 lv do 39... moby to strainy i inne na EG a moja postac ma 29 lv :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2007, 10:04:04 am wysłana przez xtomashx »


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Manor system
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2007, 09:13:49 pm »
Mob na ktorym sadzisz ziarenka musi miec przedzial levelowy +/- 5 leveli liczac od twojego...;]