Witaj
Gość

Wątek: Jaki serwer?  (Przeczytany 10774 razy)

  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Jaki serwer?
« dnia: Styczeń 30, 2013, 03:23:30 pm »
Witam,
otóż baaaardzo dawno nie grałem w L2 i chciałbym wrócić. Widzę, że podstawową zmianą jest brak opłat za retail, oraz to że troche tych oficjalnych serwerów jest. Moje pytanie jest:
a) Czy ta gra dalej żyje? Pamiętam za czasów C3, C4 kupe graczy grało w L2, jak to jest teraz?
b) Na jakim serwerze najlepiej teraz rozpocząć? Rosyjskim (Innova) czy jakimś EU z NC West?


EDIT: Wiem, że były podobne topici, ale chciałbym wiedzieć czy to jest dalej aktualne. Czasy się zmieniają, więc sytuacja może się zmieniać również.

Dzięki wielkie! Licze na sensowne odpowiedzi! :afro:

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 04:04:20 pm wysłana przez Alfabet »


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:38:47 pm »
Na te chwile najlepszą opcją dla ciebie będzie Polski server Innovy poczytaj info na jego temat. Wystartujesz na nowo i równe szanse na Nc i Eu Innova teraz cięzko ci się bedzie wybić.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2013, 01:51:08 pm »
pieprzenie bzdur z mentalnością "muszę się wybić w ciągu max 1 miecha, bo zaraz będę szedł na inny serwer"
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 340

  • Pochwał: 1

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2013, 04:29:32 pm »
Ale kolega dobrze mu radzi. Powiedz mi co jest lepsze dla osoby zaczynającej od 0... Granie na serwie gdzie conajmniej przez pół roku będzie gonił wszystkich (nie tylko czołówkę) aby pobawić się na jakiejkolwiek instancji, czy siege, czy zaczynać razem ze wszystkimi, i gonić co najwyżej kroplówkowiczy czy totalnych no-life, ale bawić się na bieżąco??
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 04:47:59 pm wysłana przez Khav »
Nie moja wina ze IQ większości tu piszących jest na poziomie przedszkola, wiec mogą nie zrozumieć toku myślenia osoby dorosłej :D
to po kiego... siedzisz w tej piaskownicy? jakiś pedofil czy co...?
Cytat: shout
xRelapse [Maj 22, 15:05:23]:   wszystko jest dla ludzi
xRelapse [Maj 22, 15:05:25]:   anal też XD
Clovery [Maj 22, 15:05:45]:   ah, zatem stad bol dupy, k.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2013, 07:30:12 pm »
Powiedz mi co jest lepsze dla osoby zaczynającej od 0... (...)
Oczywiście, że iść na stary serwer.
Czemu? sprzętu na rynku w bród i jest tani jak barszcz. Szoty tańsze niż w sklepie, A nie zaczynać na nowym serwie , gdzie KAŻDY zaczyna od nowa i polować na pierwsze dropy i płacić za nie jak za zboże, kupując od, jak to ich nazwałeś, "kroplówkowiczów", albo starych wyjadaczy, którzy wiedzą co i jak. Tym bardziej, że chyba nie będzie na polaczkowie truly-free...
Ale to i tak wszystko zależy od tego jak, z kim chce grać, do kogo się załapie, ile sam poświeci czasu na grę, i wiele wiele innych warunków.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2013, 09:28:38 am »
wow, rzadko mi się to zdarza, ale muszę się zgodzić z MastJedi O_o

Poza tym co to za bzdura o gadaniu o równych szansach? Gdyby te wasze "równe" szanse zawsze tak działały, to privowe skoczki nie zmieniałaby serwera co 2 miesiące (albo i częściej czasem).
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2013, 10:03:36 am »
Powiedz mi co jest lepsze dla osoby zaczynającej od 0... (...)
Oczywiście, że iść na stary serwer.
Czemu? sprzętu na rynku w bród i jest tani jak barszcz. Szoty tańsze niż w sklepie, A nie zaczynać na nowym serwie , gdzie KAŻDY zaczyna od nowa i polować na pierwsze dropy i płacić za nie jak za zboże, kupując od, jak to ich nazwałeś, "kroplówkowiczów", albo starych wyjadaczy, którzy wiedzą co i jak. Tym bardziej, że chyba nie będzie na polaczkowie truly-free...
Ale to i tak wszystko zależy od tego jak, z kim chce grać, do kogo się załapie, ile sam poświeci czasu na grę, i wiele wiele innych warunków.

Pozdrawiam

Krótkowzroczny minimalista.

L2 PL - dla tych co lubią nowości. (a więc może być i hit i kicz)
L2 EU - (od 0 dla masochistów, kupno za grosze postaci 95+ dla ludzi chcących zobaczyć sprzęt, zaawansowane skille i nie lubiących trybu wyścig szczurów
L2RU - dla Rosjan na dziś

Reasumując, wybór serwera to nie kwestia opinii graczy L2, a preferencje gracza.


 



  • Wiadomości: 705

  • Pochwał: 4

  • Chant of bsoe
Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2013, 09:52:49 am »
Jasne ceny shotow i sprzet tanszy... ale wy pieprzycie bez sensu. Szkoda tylko ze party nie znajdzie :)

A ty Alarion masz chyba jakis uraz do graczy ktorzy farmia wiecej i szybciej od ciebie. Ich sprawa jak graja a ty nieprzerwanie placzesz
o to juz od roku, wez sie ogarnij typie.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 09:55:04 am wysłana przez Roxis »

L2 EU Vinuz !
Lineage 2 official server Luna
Vinuz/Sqn: Adventurer 82lvl
Piti: Soul Breaker 76lvl
L2RU
Sqnik: Rouge 86 / 75 WL / 75 WC / 75 DA  @ Lancer


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2013, 10:47:02 am »
ke?

i kto powiedział, że cp się nie znajdzie? Skończcie biadolić bzdury, bo to nie priv, co zdycha po 3 miesiącach...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2013, 03:47:58 pm »
Alarion z tego co piszesz to dla Ciebie od zawsze na zawsze najlepszy serwer jest tylko 1, ten gdzie Ty grasz. I tu się mylisz jest wiele serwerów na których jest(było ponieważ moja przerwa od l2 trwa nieco ponad 3 lata) o wiele lepszy klimat niż Ci się wydaje. Ale co ja będę tu pisał jak i tak zaraz pierdolniesz coś "a kto Ty, kolejny random"... Próbujesz podnieść swoje ego na forum bo w życiu Ci nie wychodzi czy ki chuj ?!
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 03:51:41 pm wysłana przez DoLkan »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2013, 04:06:54 pm »
mam wrażenie, że ktoś tu mocno się sfrustrował ; D

grajcie gdzie chcecie, ale bzdur nie piszcie przy tym, bo sami jak robicie "anty reklamę" jest ok, ale jak ktoś was skrytykuje, to się zlatujecie natychmiast : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2013, 04:49:36 pm »
Nie sfrustrował tylko po prostu wkurwiają mnie tacy ludzie jak Ty którzy próbują się dowartościować w świecie wirtualnym. Tak ciągnij dalej i pisz swoje kolejne opowieści typu "RPG over 9000"  inne chuj wie co, dla mnie i tak będziesz... albo dobra powstrzymam się od zbędnego komentarza i niepotrzebnych %. Jeszcze kiedyś się pewnie przydadzą :) Tak czy inaczej pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2013, 04:55:22 pm »
przeczytaj swój post, z jednej strony chcesz wrzucać mięchem, ale się powstrzymujesz, a  z drugiej strony pozdrawiasz i życzysz miłego dnia, sounds cool : )

Ja nabijam się tylko z tych, co proroczyli "inne serwery dead, only RPG, tylko tam jest prawdziwe l2" a z tych polaczków, jak kamilek i spółka ilu zostało na RPG? zmieszczą się na palcach kilku rąk? : D

Nabijam się z tych wszystkich hype'ów, które notorycznie tworzą się przy każdej odsłonie nowego serwera/ priva i tego, co ludzie "pod wpływem chwili " wypisują w przypływie euforii : >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2013, 05:12:04 pm »
cool story  :afro:


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2013, 05:18:43 pm »
Nie chciałabym wam przerywać tej fascynującej debaty, ale chyba z lekka zaczynacie odbiegać od tematu... Zarazem chciałabym Was serdecznie przeprosić, że się tak wcinam nieproszona.


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2013, 06:54:13 pm »
Przepraszam, ale troszkę mnie ponosiło :) wracając do tematu, gra trzyma się dobrze, co chwilę wychodzą jakieś nowe uaktualnienia, trochę ludzi jeszcze w to gra, a co najważniejsze coraz więcej starych wyjadaczy planuję ponownie spróbować sił na oficjalnym polskim serwerze który ma wstać pod koniec lutego.


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2013, 07:28:17 pm »
A większość z Was hejtuje Pl off jak leci, że coś nie tak, że nooby. **** wam do tego, za przeproszeniem, nie będziecie tam grać, więc po co piszecie swoje wywody i tylko zniechęcacie potencjalnych graczy i robicie antyreklame. Oprócz tych 30 osób, które piszą we falme topciu dla PL off jest jeszcze ponad 100, które to czytają. Sorry za offtop, ale to co ty robisz, naprawdę rzuca się w oczy i denerwuje. Nie grałem na RPG, nie wiem co, kto tam robił i kto został, ile było graczy i czy rzeczywiście tam był prawdziwy L2 (chyba nie), ale wierz mi, nikt nie chce tego czytać na każdym subforum... bo wszędzie o tym piszesz. Już z 30 razem widziałem Twoje "rpg coś tam, kamilek coś tam". Można dostać j**ca. Nawet jak jest się zwykłym randonem. Nic do Ciebie nie mam jako gracza i człowieka, ale proszę, weź się opanuj. To wygląda jak jakaś mania.

@Ontopic.

Ja też Ci polecam PL off. Zapowiada się miło :).

/Ari: Trzymać się tematu, już nawet nasz wszędobylski ogonek zwrócił wam na to uwagę
  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 01:25:44 am wysłana przez Arimas »


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2013, 08:37:04 am »
Ja się uparcie trzymam L2eu, z moim czasem na granie nic innego w grę nie wchodzi :>
Na polską wersję nie pójdę na pewno, nie widzę potrzeby. Na EU jest dość duża mieszanka narodowości (ostatnio mnóstwo Turków i Greków się nazłaziło, może jakaś moda u nich na L2 ;)
Gram od pierwszego dnia serwera, czasem było lepiej czasem gorzej, w tej chwili ludzi jest bardzo dużo, party można znaleźć bez problemu (a jak nie to samemu założyć, ludzie się boją zakładać party nie wiem dlaczego).

Piszę to z perspektywy gościa który musi mieć czas na żonę i dzieci oraz pracę niestety, toteż nie jestem miarodajny dla nolifów. Ale jeżeli ktoś chce sobie popykać dla przyjemności od czasu do czasu to polecam, gram od interlude i zawsze jak zbliżałem się do nobla to serwer zdychał, tutaj zrobiłem nobla i serwer żyje, znaczy się to dobry serwer :]
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 08:42:06 am wysłana przez Lisciasty »


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2013, 10:17:14 am »
Teraz ja stoje przed dylematem wyboru servera. Wolabym grac na miedzynarodowym. Pytanie tylko czy w ciagu roku bylbym w stanie nadrobic do czolowki? Jesli chodzi o polski server to dzieje sie tam cos?


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:37:26 am »
Jesli chodzi o polski server to dzieje sie tam cos?
NA Talking island i Gludio nadal można spotkać nowych graczy robiących chani questy czy też zbierających się na paliakę.  Więc skoro jest napływ świeżej krwi. To serwer wydaje się być całkiem zdrowy. 
Z racji że tam jest jeszcze Tauti a do 1 lvl możesz mieć mentora wbicie 85 z PA to maksymalnie ofc zależnie od postaci kwestia tygodnia. Bishopa wbijałem w 3 dni. Ale tu fart pomógł a w zasadzie starzy znajomi z servera GL którzy przygarnęli i pomogli w kampieniu rbków.   

Podział sił na serwerze jest obecnie miedzy PH a BMF. jednak bardziej epickie potyczki widziałem na Heine gdzie Einhasad templars biło się pod swoim zamkiem z Arystokracją i jakimś jeszcze innym klanem ( sorki wyleciała mi nazwa, co do epickości tych potyczek to moje prywatne zdanie). 

To by było chyba na tyle pozdrawiam .



  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2013, 03:11:18 pm »
Na L2PL nie ma problemów z pt na kartie?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki serwer?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2013, 04:16:14 pm »
Teraz ja stoje przed dylematem wyboru servera. Wolabym grac na miedzynarodowym. Pytanie tylko czy w ciagu roku bylbym w stanie nadrobic do czolowki? Jesli chodzi o polski server to dzieje sie tam cos?

Dla przykłądu podam ci: Naia i Chronos, to serwery NCsoftu stojące już po kilkanaście lat i jakoś nadal tam ludzie którym boty / pvp programy nie przeszkadzają (a wręcz niektórzy chcą ich używać i dlatego tam chcą grać) idą i nawet po jakimś czasie coś sobie tam osiągną. Skoro tam się da, to na 1,5 rocznym serwerze tym bardziej. Jeżeli z kolei wolisz polski serwer i ze wszystkim co się z tym wiąże (comunity itd.) to idź na polski.

@Darkmelody

tak, zrobienie karti to widzę coraz częściej wyznacznik serwera przez przychodzących graczy. Wiesz, że w Livindorze, (który na Core już jest, a na polksim będzie pewnie po wakacjach) exp na open spotach >>> lol instancje? : ) 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker