Witaj
Gość

Wątek: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.  (Przeczytany 162298 razy)

  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

  • Sloth
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 26, 2011, 12:23:17 pm »

Jak dla mnie to teraz nie ma większej różnicy jeśli chodzi o DD - każdy jest dobry. Jedynie na siege lepiej sobie dystansowcy radzą (wiadomo, mogą wejść na mury i siekać), ale od zawsze tak było. A jeśli chodzi o archera to należy pamiętać, że ma największy zasięg (1100 dla regularów i skilli).

Na siege oczywiście, ale przegladajac filmiki na yt nie doszukałem sie zadnego filmiku archera na oli. (fakt, nie znam rosyjskiego ani koreanskiego, co utrudnia xd)

Co do filmików podanych wyżej, ładnie sobie zaprzeczają hehe:)

@Arimas, co fakt to fakt, aczkolwiek dalej było to 3vs1^ ^ Ciekawe jakby wyglądała ta walka gdyby uzywali stunów.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 12:25:12 pm wysłana przez soldek »


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 26, 2011, 12:27:24 pm »
Ciekawe jakby wyglądała ta walka gdyby uzywali stunów.

wszystko w temacie.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 26, 2011, 12:31:45 pm »
Cytuj
Eee.. i? nie wiem czy wiesz ale bez zdisablowania healera chociaż na 2 sekundy, nie dasz rady go zabić.
A widać, że tam biją tylko ze skilli zadających dmg


Wiem. Dlatego to tylko odpowiedź na ten test archera z uber dmg. W przypadku jakiegokolwiek DD wszystko zależy od czynników zewnętrznych i pracy całego party. Dlatego trzeba grać tym co sprawia przyjemność.
W h5 i poprzednich kronikach były klasy dominujące. Tutaj wydaje się, ze jest w miarę stabilnie.
Archer/dagger/nuker mają trochę łatwiej na początku. Rośnie im dps/power skilli etc. Podczas gdy postacie są jeszcze w starych setach a skille defensywne są jeszcze bez enchantu. Dlatego potrafią kręcić dużo fragów i jest w tym jakaś przyjemność. Z czasem sprzęt się wyrówna, levele podskoczą i może okazać się że już nie jest tak latwo.
Po tak dużej zmianie, zawsze najpierw dd odczuwają boost, a dopiero w dalszej kolejności klasy defensywne/debufujące etc.

Cytuj
@Arimas, co fakt to fakt, aczkolwiek dalej było to 3vs1^ ^ Ciekawe jakby wyglądała ta walka gdyby uzywali stunów.

To nawet nie była walka, tylko test pokazujący możliwości healera i dps archerów. Kto zna grę wyciągnie wnioski. I jak widać już część z was wyciąga te wnioski i wie jak ubić healera. A ktoś kto gra healerem musi przemyśleć jak go najdłużej utrzymać i tyle.
Padło pytanie czy archer jest słaby. W odpowiedzi są testy z goha.ru i filmy z gry. Wnioski można sobie wyciągać samemu.
W mojej opini jest to dd jak każdy inny i jak ktoś lubi to polecam.
W h5 bym nie polecał, bo było przy tej klasie więcej frustracji niż przyjemności z gry.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 12:37:48 pm wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 26, 2011, 12:54:34 pm »
ten test z goha.ru mial pokazac jakie mozliwosci ma archer, a nie ze sciaga wszystko na 2 kryty :)
kazda klasa ma jakis potencjal, tylko trzeba go odkryc i odpowiednio wykorzystac.
co do filmiku z healerem, jak healer zbiera tylko czysty dmg to sie go praktycznie nie da zabic, no chyba, ze 10 osob go bije ;d
wystarczy agro + stuny i w 10 sekund padnie przy dobrej asyscie. tak samo wygladalby ten filmik gdyby go bili np nukerzy.
trzeba wziac tez pod uwage, ze ten healer mial rezist od tanka na luki i nie mial na sobie zadnego debuffa.
Jak gralem na ptsie lukiem to naprawde 1100 ranga to fajna sprawa, az sam bylem zaskoczony z jakiej odleglosci mozna klepac.
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

  • Sloth
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 26, 2011, 12:59:23 pm »
Orlok dlatego właśnie pytam, miałem archera na H5 (fakt faktem - priv  :( ) Ale grać tym było... Ciężko. Teraz czekam na GoDa EU i chce wystartowac na HE.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 26, 2011, 02:10:13 pm »
gra na healerze jest wg mnei trudniejsza w party na party. Enemy, które umie się asystować i mają dobrze zbudowany team i wiedzą, jak swój build wykorzystać, powinni zabić healera min 1 raz. Trzeba zwracać wielką uwagę na pozycję którą zajmuje się względem party i enemy. Akurat na cardim mam to dobrze wyćwiczone, bo zawsze starałem się używać mana storm/mass block ww/shield, co wymagało dobrego pozycjonowania. Teraz tylko trzeba się przestawić, by zwracać uwagę na inne elementy.

Z racji, że całe PvP jest sporo bardziej dynamiczne (czego nei dało się powiedzieć o H5, gdzie bardziej opierało się walkę na debuffie/fear lock/ mana burn i cancel) i przez to czas na reakcję znacząco maleje.

Podsumowując: mimo, że 7 osób w party, to współpraca i ścisła koordynacja party ma jeszcze większe znaczenie niż w H5.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 26, 2011, 03:50:15 pm »
gra ktoś może  od wejścia GoD od 0?
ciekawi mnie jak wygląda sprawa SP- starcza na wszystkie skile, czy odczuwa się poważny ich brak i z połowa skili jest niewymieniona?


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 26, 2011, 04:39:08 pm »
gra ktoś może  od wejścia GoD od 0?
ciekawi mnie jak wygląda sprawa SP- starcza na wszystkie skile, czy odczuwa się poważny ich brak i z połowa skili jest niewymieniona?

Na niższych lvl jest ok, ale okolo 80-81 jak chcesz wykupić wszystkie skille 150kk to bedziesz musial troche poczeakac(ew nie wykupowac ich wcale, ihmo wiekszosc baniek jest niewarta na 5lvli).
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 26, 2011, 04:46:18 pm »
jak do tej pory na 60lvl jest duży nadmiar sp
Elth - OldBoyz


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 27, 2011, 10:44:33 am »
dagger po przebudzeniu koazakiem nie jest ponoc dopiero na 99 niezly z niego killer chociazby ze wzgledu na brak mozliwosci enchantu skilli pod element, po 90 lev zaczynaja dochodzic naprawde ciekawe zabawki.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 27, 2011, 10:54:13 am »
jak do tej pory na 60lvl jest duży nadmiar sp
Po przebudzeniu dostaje się 5 scrolli po 100kk SP, starcza na wszystkie skille

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 27, 2011, 05:55:55 pm »
jak wyglada exp 76+ ? zmniejszona liczba slotow w party oznacza brak bd/sws a bez tych na wyzszych lvl moze byc ciezko - jest to jakos rozwiazane?
retired


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 27, 2011, 06:03:44 pm »
jak wyglada exp 76+ ? zmniejszona liczba slotow w party oznacza brak bd/sws a bez tych na wyzszych lvl moze byc ciezko - jest to jakos rozwiazane?

Boxed enchanter na buff, ew nie majac do niego dostepu bierzesz wc/ol + bd/sws(1 potrzebny bo juz od 4x ma combo disco) + 1 healer(spokojnie ee da sie healowac raidy) + 4dd(3dd+tank w zaleznosci gdzie i jak)
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 27, 2011, 10:20:55 pm »
ok wiec z dancerow styknie tylko jeden bo ma od 40lvl combo tance obu klas right? i wrzucac go na podmianki z kim z pt
ile trwaja te comboski? tyle co s/d ?
retired


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 27, 2011, 10:44:19 pm »
ok wiec z dancerow styknie tylko jeden bo ma od 40lvl combo tance obu klas right? i wrzucac go na podmianki z kim z pt
ile trwaja te comboski? tyle co s/d ?

Trwa 2min, zasady co normalne disco, jeden wystarcza bo ma kombo ma effekt kompletnego disco.
Więc albo bd albo sws w party i jesteś git. Najgorsze, że potem trzeba się przebudzić i 2 enchanterow nie jest ~~
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 27, 2011, 10:45:19 pm »
ok wiec z dancerow styknie tylko jeden bo ma od 40lvl combo tance obu klas right? i wrzucac go na podmianki z kim z pt
ile trwaja te comboski? tyle co s/d ?
tak, trwają tyle samo co zwykłe. i combo się nie pokrywają z dance na cryt power (chyba dance of fire o ile dobrze pamiętam), tzn można dodatkowo zatańczyć fire'a i będzie git : D

na tym disco Papri (warrior orc) po 16-20k dmg na cryt walił dynasty 2h swordem na swamplandzie.

masakra Critical Rhythm Of The Dark +35% cryt power + 100% cryt rate, + dance of fire +35% cryt power 0 M y G!
ciekawe czy Song of Hunter się też nie pokrywa : D
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 11:02:28 pm wysłana przez roli »


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 27, 2011, 11:18:59 pm »
dance nie stackują się z harmoniami które zawierają już te efekty
(tank, berserker, mage)
np z harmonią maga możesz dostać song of earth ponieważ nie posiada tego efektu wbudowanego ale za to syreny już sobie nie dorzucisz
mając harmonię tanka możesz zarzucić disco na matk, mcryt
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 11:20:40 pm wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Banned
  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 28, 2011, 05:42:00 am »
masakra Critical Rhythm Of The Dark +35% cryt power + 100% cryt rate, + dance of fire +35% cryt power 0 M y G!
ciekawe czy Song of Hunter się też nie pokrywa : D
Nie nie pokrywa sie QQ BD wychodzi na tym na WIELKI PLUS ale mi sie wydaje ze to jakis bug jest... bo to lipa


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 28, 2011, 09:35:37 am »
BD i SWS w GoDzie
mają TE SAME DISCO!

LUDZIE, czy wy w ogóle wiecie co piszecie?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 09:37:13 am wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 28, 2011, 11:50:44 am »
Witam mam kilka wątpliwości. Nie doszukałem się info na ten temat więc piszę.

Jeśli dobrze rozumiem to bazowe staty u kamaeli nie dzielą się teraz na male/female tylko warrior/mystic. Również ta rasa może nosić każdą broń/zbroję.

1. Czy jest możliwość na mainie pojsc w ten sposób: male->arbalester, female->berserker?
2. Jeśli SlH po awakening jest wizardem to czy wcześniej ma bazowe staty kamaela mystica czy zmieniają się one dopiero na nowej klasie?
3. Czy można na subę kamaelem wziąć klasę inną niż te kamalolowe tak jak inne rasy, to samo będąc DE można na subę wziąć elfią klasę czy wciąż jest tak jak wcześniej?

Moim zdaniem jeżeli nie dałoby się np.: mieć kamaelem na subie healera byłaby to dość duża strata dla tej rasy, bo w GoD nie jest już taka wyjątkowa jak wcześniej.


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 28, 2011, 12:02:00 pm »
Witam mam kilka wątpliwości. Nie doszukałem się info na ten temat więc piszę.

Jeśli dobrze rozumiem to bazowe staty u kamaeli nie dzielą się teraz na male/female tylko warrior/mystic. Również ta rasa może nosić każdą broń/zbroję.

Tylko po przebudzeniu 85+

1. Czy jest możliwość na mainie pojsc w ten sposób: male->arbalester, female->berserker?
2. Jeśli SlH po awakening jest wizardem to czy wcześniej ma bazowe staty kamaela mystica czy zmieniają się one dopiero na nowej klasie?
3. Czy można na subę kamaelem wziąć klasę inną niż te kamalolowe tak jak inne rasy, to samo będąc DE można na subę wziąć elfią klasę czy wciąż jest tak jak wcześniej?

Moim zdaniem jeżeli nie dałoby się np.: mieć kamaelem na subie healera byłaby to dość duża strata dla tej rasy, bo w GoD nie jest już taka wyjątkowa jak wcześniej.

1. Nie
2. Zmienią się dopiero na nowej klasie
3.Nie można, zasady doboru subclass nadal obowiązują jak do tej pory.

Niestety Kamaele są poszkodowane w GoDzie
Archeage <3


  • Banned
  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 28, 2011, 04:25:43 pm »
BD i SWS w GoDzie
mają TE SAME DISCO!

LUDZIE, czy wy w ogóle wiecie co piszecie?
Delios nubie o co Ci chodzi. roli dobrze napisał sws i bd na tych samych lvl dostaja takie same nowe disco, ale zostają tez stare songi i dance, ktore można takze rzucać i w ten sposob otrzymac wiekszy bonus. Na 43 dostaja Critical Rhythm a na 40(?) odpowiednio dance of fire i song of hunter. I fire wchodzi normlanie i masz podwójny bonus do cryt dmg. A Hunter juz nie wchodzi. Mi sie wydaje ze duzy boost dla bd.


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 28, 2011, 04:42:39 pm »
combo dance na cryt dmg i dance of fire  się nie stackują
nie można mieć ubu jednocześnie
tak samo jest ze wszystkimi innymi combo i normalnymi disco

BD i SWS mają te same combo
nie ma żadnego boostu dla BD




również na l2.ru w opisie skilla jest błąd, stąd też może być pomyłka rolliego.

combo disco który daje cryt power to takie ostrze miecza ALE w opisie skilla pisze że daje Mag. Crit. Atk co jest błędem



Edit:
Okej poprawka żeby nie było,
mowa o podstawowym disco/song
elementarne dance/song nadal można "dorzucać" do combo
oraz osobisty self dance/song również = BD ten defensywny, SWS ten ofensywny
ale nie wprowadza to jakichś dysproporcji a wręcz wyrównuje klasy
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 04:52:37 pm wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Banned
  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 28, 2011, 05:51:06 pm »
na pts mogłem mieć Critical Rhythm i danc of fire na sobie :> tak wiec... delios nie kłuć sie. Na sws tak to nie działa.


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 28, 2011, 06:53:58 pm »
wiem co piszę, bo sam tak rzucałem dance jak mnie ekspili 84->85 : D

ogółem to można dorzucić do full combo
Dance of Fire,  < tutaj jest chyba bug w grze, może w przyszłym updacie to poprawiają.
fixed (info od deliosa thx, na pts'ie się dało i na początku live też, teraz niestety się pokrywa z combo).

Dance of Light,
Dance of Earth Guard,
Dance of Blade Storm,
Dance of Shadows,
Dance of Alignment,
Motion of Defence

Dance of Protection, nie jestem pewien czy się da, ale to chyba najbardziej useless buff w grze.
Dance of Inspiration ? tego nie jestem pewien, czy sprawdzałem, ale chyba się nie da.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 07:36:43 pm wysłana przez roli »