Witaj
Gość

Wątek: Dzień jedzeniowej rozpusty  (Przeczytany 3094 razy)

  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Dzień jedzeniowej rozpusty
« dnia: Luty 19, 2009, 02:27:06 pm »
Nie jestem łakomczuchem, ale nie ukrywam dobry pączek chodził za mną już od dłuższego czasu. Kto świętuje, kto nie - tak czy inaczej częstować się!

BON APPETIT :)


--------------------------------------------------------------------------------

Udało mi się nawet doszukać przepisu.

SKŁADNIKI:
  • szklanka mleka
  • 2/3 szklanki cukru
  • 2-3 szklanki mąki
  • 50 g masła
  • 3 żółtka
  • opakowanie cukru waniliowego
  • 1,5 opakowania drożdży instant lub 35 g świeżych
  • 4 paczki smalcu do smażenia

    Zanim zabierzemy się za szykowanie ciasta na pączki, zadbajmy o w miarę jednakową temperaturę wszystkich składników (chodzi głównie o to, by nie dodawać do ciasta żółtek z jaj dopiero co wyjętych z lodówki). Pamiętajmy też, że ciasto na pączki, jak każde ciasto drożdżowe lubi ciepło. W większym naczyniu szykujemy rozczyn z ciepłego mleka, drożdży, 2 łyżek cukru i około pół szklanki mąki. Wszystko w miarę dokładnie mieszamy i odstawiamy pod przykryciem w cieple miejsce do wyrośnięcia. Masło topimy na gazie i odstawiamy do przestudzenia. Kiedy rozczyn zacznie rosnąć, dodajemy żółtka z jajek, resztę cukru i około szklanki mąki. Wyrabiamy dokładnie, dodajemy stopione masło i tyle mąki, by ciasto nie lepiło się do rąk, ale jednocześnie ciasto musi pozostać dość miękkie, żeby pączki wyszły delikatne. Ciasto znów odstawiamy do wyrośnięcia i gdy podwoi swą objętość, rozwałkowujemy je na stolnicy na płaski placek i przykrywamy ściereczką , by nieco podrosło.

    Szykujemy 2 szklanki do wykrawania pączków (jedną nieco większą od drugiej) i wykrawamy większą szklanką kola z ciasta. Na co drugim kole kładziemy konfiturę (mi najbardziej smakuje z róży, ale każdy może dać co ma i lubi), przykrywamy drugim krążkiem i lekko ugniatamy palcami na brzegach. Tak przygotowane pączki przycinamy ponownie mniejszą szklanką, żeby się dobrze trzymały i pozostawiamy na obsypanej mąką stolnicy, żeby podrosły.

    Pączki smaży się na gorącym smalcu na jasno zloty kolor. Pamiętajmy że nawet po wyjęciu ze smalcu pączki nadal się jeszcze smażą (pokryte są w końcu warstwą wrzącego smalcu). Pączki odsączamy na papierze śniadaniowym z każdej strony, układamy na talerzu i posypujemy cukrem pudrem lub polewamy lukrem.

    INFORMACJE ZACZERPNIĘTO Z KURADOMOWA.COM

    Pozdrawiam :)


    //Koszałek Opałek:

    dzieki @eve - otrzymujesz pochwalke - gratki



    « Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 12:35:45 pm wysłana przez Koszałek Opałek »
    Serdecznie pozdrawiam.


    • Wiadomości: 190

    • Pochwał: -1

    • moja piękna kiełubacho!!
    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2009, 03:16:07 pm »
    Smacznego pączka życze




    • *******
    • Wiadomości: 8076

    • Pochwał: 7

    • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2009, 04:23:36 pm »
    Wole to :P


    • Wiadomości: 611

    • Pochwał: 11

    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2009, 05:59:30 pm »
    Wole to :P

    Lol wolisz drukarke od pączków ?


    • *******
    • Wiadomości: 1074

    • Pochwał: 23

    • さいごの武士.
    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2009, 06:10:00 pm »
    Wole to :P

    Ukradłeś mi pro-myszkę :D

    Ja też zamiast jedzenia pączków wleje w siebie alko dzisiaj :P Trzeba sesję uczcić!

    Anyway, smacznego!

    /edit

    @Xyber - lepsze to niż Haloween  :)
    « Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 06:14:32 pm wysłana przez Inidriel »


    • Wiadomości: 599

    • Pochwał: 11

      • www.xyberdesign.pl
    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2009, 06:10:45 pm »
    A idź ty z tym komercyjnym świętem. Jak mam ochotę na pączka to nie muszę czekać do tłustego czwartku żeby go zjeść. Ten dzień od innych różni się tylko tym, że jeśli chcesz zjeść pączka to musisz na niego czekać jakieś 10-20x dłużej (kolejki ftw.)

    Cytuj
    @Xyber - lepsze to niż Haloween  Smile

    W Polsce na szczęście hallowen nie jest obchodzone, a jeśli już to nie na taką skalę jak w USA
    « Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 06:13:12 pm wysłana przez Xyber »


    • ********
    • Wiadomości: 2892

    • Pochwał: 24

    • mądrej głowie dość dwie słowie
    Odp: Dzień jedzeniowej rozpusty
    « Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2009, 12:29:45 pm »
    Wole to :P

    Ukradłeś mi pro-myszkę :D

    WTF, przecież to jest moja myszka...




    Podzielilem temat - dalej w temacie prosze!

    @ve napisal taki fajny przepis, a tu znowu jakas beznadziejna zadyma ....

    Dzieki @ve!

    "Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
    stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

    "Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
    Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."