Witaj
Gość

Ankieta

Twój wybór

Bronisław Komorowski
Jarosław Kaczyński
Nie będę głosował, ponieważ nie ma dobrego kandydata
Nie mogę jeszcze głosować

Wątek: Wybory Prezydenckie 2010  (Przeczytany 21787 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2010, 08:56:41 pm »
Kaczor tylko i wylacznie bo tylko on ma szansa konkurowac z PO a platforma w mojej okolicy rzadzi juz ladnych pare lat i strach sie bac co bedzie jak zgarna pelnie wladzy, trzeci swiat bedzie nie tylko w moim powiecie ale i w calym kraju  :o ( za lokalnego burmistrza w prokuraturze co pare miesiecy reczy sam Donald bo gosc jest jakims tam waznym w PO , facet tak ze za 10 lat zostana tylko emeryci i co jakis czas wazywniak dla nich , nic lepszego sie nie szykuje)
i co ci da kaczor? nic teraz mamy bardzi źle prowadzoną politykę wiec sie na da nic zrobić tylko czekac i wybierac mniejsze zło.


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2010, 08:58:20 pm »


Uploaded with ImageShack.us

Mógłbym być skurczybykiem i puścić to w eter, ale szkoda mi czasu.

@Materid-
Wręcz odwrotnie, życzę Ci sukcesów w zawodzie, natomiast mam nadzieję, że twoja praca nie będzie narzędziem manipulacyjnym naszych niesamowicie obiektywnych mediów. Możesz zawsze pracować w sztabach wyborczych i badać opinię publiczną pod kątem konkretnych partii i sugerować odpowiednie dostosowanie kampanii do obecnej sytuacji- praca imho znacznie bardziej przydatna i sensowna, niż nabijanie ludzi w butelkę, bo tak wygląda obecnie pozycja sondaży. Jako szary obywatel nie mam totalnie żadnego narzędzia, którym mógłbym skontrolować prawdziwość publikowanych wyników, nie znam danych personalnych ankietowanych i ankieterów. Rozbieżności oficjalnych sondaży z tymi internetowymi pozwalają mi sądzić, że te oficjalne są mocno manipulowane, oczywiście zdaję sobie sprawę, z tego że internet jest przede wszystkim używany przez ludzi młodszych niż starszych, również osoby niepełnoletnie, które mogą głosować, tak samo wyniki mogą być kreowane przez wielokrotne oddawanie głosów, jednak każdy może tak robić, więc jakby powiedział Szu- gra jest uczciwa. Wiadomo też, że wyniki internetowych sondaży zależą od społeczności, na forach katolickich przodować będą Jurek i Kaczyński, na forach "lewaków"- Napieralski i Ziętek itd, niemniej jednak wynik sumaryczny jest mocno odmienny od tego, który jest nam przedstawiany w TV.



  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:04:46 pm »
Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Wracając do tematu i tak pewnie wygra kaczor bo ludzie mu współczują brata albo Komorowski bo nikt inny nie może z nimi stanąć w szramki.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:07:08 pm »
Zgodze sie ze statystyki medialne to jest sciema. Sa one tez po to zeby zmienic nasze zdanie. Dla przykladu ten JKM, kiedy widzimy ze ma raptem 5% głosów widzimy ze nie ma szans wygrać, a jezeli wybieramy "mniejsze zło" jak to ktos wczesniej okreslil jest to znaczaca informacja bo wiemy ze ten kandydat nie ma szans wygrać to nie ma po co na niego głosować.

Lecz działa to tez w druga strone, np jezeli nie mamy zamiaru wybierac sie na wybory i widzimy ze poparcie naszego kandydata jest niskie ale niewiele mu brakuje do wejscia do drugiej tury to mozemy zmienic zdanie i wybrac sie na wybory zeby mu w tym pomoc.

Czysta manipulacja :)

EDIT: Dodany nowy post. To nie tak ze ludzie współczują śmierci brata, uważam ,że ludzie którzy beda na niego głosować mają nadzieje ze bedzie dalej kontynuował polityke brata
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:36:44 pm »
Moim zdaniem wygra Komorowski, na Kaczynskiego malo ludzi bedzie glosowac (mam taka nadzieje). JKM ma duze poparcie w internecie, ale to jest zdecydowanie zbyt malo, mimo tego i tak na niego bede glosowal. Tylko on jest w stanie zmienic polityke teog kraju. Jak Komorowski wygra to bedzie zle, bo cala wladza w 1 partii, jak Kaczynski wygra tez bedzie zle, bo osmieszy Polske. Gdybym nie szedl na studia to by mnie juz w tym kraju nie bylo, bo ta cala polityka jest smieszna.


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:17:51 pm »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:36:50 pm »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.

aha, zajebista opcja
no ale tak czego sie spodziewac po kims kto cala wiedze czerpie z wosu w gimnazjum :(


Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:44:56 pm »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.
nie, lepiej zeby jedni zlodzieje ukradli wszystko co sie da i zjebali kraj tak ze nie da sie go odbudowac


gratz nauczycieli w gimnazjum


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2010, 02:49:02 am »
Rządy jednej partii (albo jednego prezydenta jeśli ma taką pozycję jak np. w Stanach) jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż rządy różnych ugrupowań politycznych, jednak w tym przypadku rządy PO nie wyszłyby nikomu na zdrowie, więc lepiej jak praca rządu jest sparaliżowana, niż jak postępuje. W normalnych realiach, PO za brak jakiejkolwiek sensownej polityki zostałoby wykluczone z życia Państwa, niestety medialna pozycja czterech największych ugrupowań z sejmu jest zbyt silna żeby mechanizmy wyborcze mogłyby sensownie zadziałać. Jeśli jednak jesteśmy skazani na demokrację, to lepiej jak rząd nie może tak zupełnie wypiąć się na wyborców i upatrywać swoją niemoc sprawczą w złym prezydencie, rozsądniej jest, jak to jedna siła polityczna odpowiada za swoje osiągnięcia i porażki. Jeszcze lepiej jak jeden człowiek odpowiada za wygląd kraju, a już najlepiej jak ma możliwość sprawowania władzy przez nieograniczony czas i nie jest wybierany poprzez głosowanie- w przypadku totalnej klęski nie straci kadencji, a głowę- nie jest to już demokracja, więc dalej w swoich rozważaniach nie będę postępował, wystarczy chociażby popatrzeć jak wygląda struktura klanów w MMORPG, chyba żaden klan nie osiągnął nic na drodze demokracji, chyba żaden nie wytrzymał konkurencji stosując zasady redystrybucji, czyli zasiłków/dotacji.



  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 03, 2010, 09:47:18 am »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.

Kwasniewski wetowal znacznie wiecej ustaw niz Kaczynski gdy rzadzil AWS , a ci zamiast plakac dalej uzywajac mechanizmow rzadzenia dalej przepychali ustawy lepsze gorsze ale probowali cos dzialac .

PO zapamietam jako partie ktora nie zrobila nic sensownego ,  jako partie usmiechnieta mowiaca w kolko Jest super i ze premier byl w Peru a do chinczykow pojechal w sweterku. Kaczynski tez nic nie zrobi ale przynajmniej nie bedzie wciskal kitu ze nic nie moze zrobic bo mu Platforma nie daje.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 03, 2010, 10:50:06 am »
Komorowski i Kaczyński, to sam nie wiem co gorzej.
Jeden z partii która nic nie robi, ale ma dobry PR, ale przynajmniej nie robi wstydu na Polskę. Drugi z partii fanatyków państwa kościelnego, a i tak każdy kradnie, jeden i drugi. JKM ma mój głos, radykał jak cholera, niektórych jego pomysłów wcale nie popieram, ale może uda się go troche wypromować.
Generalnie i tak się nic nie zmieni. Cejrowski dobrze powiedział kiedyś: żęby coś zmienić, trzeba było by wywalić wszystkich u góry i rząd zresetować TOTALNIE.
albo już skończę.
Wkurwia mnie PO nic nie robieniem, wiecznym lizaniem sobie dupy w mediach, jacy są fajni. Robią dobrą minę do złej gry. Mimo wszystko mają trochę nowsze podejście do ściemniana i gadanie o Irlandiach, srandiach. Łotwer, ale jak była katastrofa Tupolewa to to co słyszałem od fanatyków PIS w mojej okolicy, czyli powiedzmy sobie PODLASKIE to jakaś kpina. PO rozwaliło specialnie TU, razem z ruskimi, bo musieli wyeliminować PIS bo jakiś rurociąg, PIS ciśnie po Wałęsie, pomimo tego, że dwaj bracia bez lizania mu dupy conajwyżej wójtami w gminie mogliby zostać. W dodatku cała JUROPA ma nas w dupie, a najbardziej USA. Jako, że ekonomicznie jesteśmy małymi niedorozwiniętymi pizdeczkami, to przeciętnemu człowiekowi żyło by się lepiej z koalicji z rosjanami, niż z strefą euro. Jesteśmy w tak czarnej dupie, że jakby wprowadzili u nas Euro w 2012, to byśmy zostali naprawdę bez hajsu. W dodatku jak coś się dzieję złego, to każdy ma nas w dupię oprócz sąsiadów powiązanych z nami kulturowo. Sto razy szybciej pomoże nam Ukraina, niż Niemcy.
Serio, jakbym miał żonę, to wywaliłbym z tego kraju i odwiedział go w formie wakacyjnego urlopu, a tak pojechał gdzies na północ, czy południe, czy gdziekolwiek, aby nie na zachód. Paranoja goni paranoję.
dobra, koniec furii
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 03, 2010, 12:00:12 pm »
JKM

Sam zauważyłem, że popierają go głównie młodzi myślący ludzie, a reszta jak bydło głosuje na tego który najdłużej był w "telewjizorze"
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 03, 2010, 12:03:28 pm »
Chociaż kurde niektórych jego pomysłów w 100% nie popieram :/
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:40:52 pm »
JKM

Sam zauważyłem, że popierają go głównie młodzi myślący ludzie, a reszta jak bydło głosuje na tego który najdłużej był w "telewjizorze"

Lub jak mozna powiedzieć młodzi jeszcze bez doświadczenia zyciowego
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 03, 2010, 02:10:56 pm »
bla bla bla
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 03, 2010, 02:44:04 pm »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.

aha, -_-'ista opcja
no ale tak czego sie spodziewac po kims kto cala wiedze czerpie z wosu w gimnazjum :(
Haha, wiedziałem, że spotkam się z takimi odpowiedziami :P ;* .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 03, 2010, 02:51:41 pm »
Według mnie, lepiej jest gdy władza jest w jednej partii, bo jak nie prezydent vetuje, to rząd i tak nigdy do niczego nie dojdzie.

aha, -_-'ista opcja
no ale tak czego sie spodziewac po kims kto cala wiedze czerpie z wosu w gimnazjum :(
Haha, wiedziałem, że spotkam się z takimi odpowiedziami :P ;* .

I potem sie dziwisz ze dostajesz minusy z dopiskiem "gej"


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 03, 2010, 02:55:50 pm »
bla bla bla

Poważny temat a w nim odpowiedź na poziomie
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 03, 2010, 06:47:48 pm »
bla bla bla

Poważny temat a w nim odpowiedź na poziomie

Nie dziw się, Marc1n przecież nie może wytrzymać presji czyjejś krytyki (nie, nie zamierzam czytać twoich kolejnych gniewnych na mnie postów, Marc1nie). I skończcie offtop, to nie jest Hyde Park, a bardzo ciekawie rozwijający się temat...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 03, 2010, 07:13:32 pm »
Chociaż kurde niektórych jego pomysłów w 100% nie popieram :/

Z chęcią dowiem się które :P

Lub jak mozna powiedzieć młodzi jeszcze bez doświadczenia zyciowego

Można można- tylko pytanie brzmi, kto odwraca kota ogonem? Doświadczenie życiowe, to także przyzwyczajenie, nawet do smrodu szamba można się przyzwyczaić a więc do quasi socjalizmu tym bardziej, zwłaszcza że nawet Ci doświadczeni życiowo, nigdy tak na dobrą sprawę nie byli w stanie odetchnąć świeżym powietrzem. Doświadczenie życiowe może dotyczyć zaradności konkretnych warunkach, w przypadku rozmowy o tym, czy konserwatywny liberalizm byłby dla nas dobry, czy nie- wiek i zdobyte doświadczenie ma niewielkie znaczenie.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 03, 2010, 08:08:18 pm »
Chociaż kurde niektórych jego pomysłów w 100% nie popieram :/

Ja uważam ,że JKM to straszny filozof. Dużo gada, niewiele robi. Miałem okazje poznać go "osobiscie" na spotkaniu na dzień matki lub dzien kobiet juz nie pamietam w Lublinie w klubie Graffiti i miałem okazje zadac mu dwa pytania. Całe spotkanie jest w internecie niestety pytania nie zostały umieszczone.

JKM ciągle powtarzał ówczesne jego hasło wyborcze "wróćmy do normalności"
Moje pierwsze pytanie brzmiało, "który okres w dziejach ludzkosci jest tym okresem normalnosci skoro mamy do niego wrócić" wtedy JKM okreslil sie jako konserwatysta i stwierdził ze jest to XVIII wiek i niechetnie odpowiadal na to pytanie, przynajmniej bardziej niechetnie niż na inne.

Drugie pytanie ktore zadałem dotyczyło kryzysu ekonomicznego który wg. JKM miał dopiero nadejsc i mówił ,że aktualne rządy sobie z nim nie poradza. Zapytałem jakie praktyczne/ekonomiczne techniki chce zastosować zeby poradzić sobie z kryzysem w razie jego wygranej. Odpowiedział niestety mało konkretnie.

Ja uważam ,że proponowane przez niego pomysły sa interesujace i dla ludzi rozgarnietych, zaradnych były by bardzo dobre to dla wiekszosci społeczeństwa które jest troche "ograniczone/niezaradne" byłyby zgubne. Cześć ludzi nie poradziłaby sobie bez składek ZUSowskich i emerytur. Nas może jednak ta kwestia nie dotyczy w najblizszym czasie i nie zwracamy na nia uwagi. Fakt faktem jezeli zlikwidowałby ZUS i kazdy czlowiek odkladalby do banku sume która oddaje na zus miałby wieksza prawie 2x emeryture niz ta ktora gwarantuje mu ZUS, ale wiekszosc ludzi by tego nie robila (sam bym pewnie przepuscil te pieniadze i ciagle uwazal ze do emerytury jeszcze troche lat i zaczne od nastepnego nastepnego miesiaca i tak ciagle) co zaowocowałoby ogromną bieda wśród przyszłego starszego społeczeństwa czyli nas. Wiec wg mnie jezeli ktos za mnie zbiera te pieniazki jest lepiej.

Inna kwestia sa szkoły prywatne (tylko i wyłącznie), uważam ze pogłębiłoby to analfabetyzm. Dlaczego? hmmm wg mnie sprawa jest dosc prosta mimo ze wydajemy na dzieciaka te kilka stówek na rade rodzicow czy inne tego typu składki jest to nic w porównaniu z tym ,że nauczanie byłoby dwa razy droższe. Chociaz moze rosłoby przynajmniej madrzejsze społeczeństwo a nie same "wykształciuchy". Byłem kiedys na konferencji Cejrowskiego który mówił że współczuje nam naszej matury poniewaz rozwiazywanie testow nie jest miarodajne i nastrzelac potrafilaby co 10 małpa. Mial w tym wg. mnie wiele racji. Ta aktualna matura jest bardzo prymitywna.

Prywatyzacja służby zdrowia, wg. mnie jest to fajny pomysł lecz nie na zasadach które proponuje JKM. Moim zdaniem powinnismy sie w tej kwestii wzorowac na USA i stopniowanych ubezpieczeniach.

Legalizacja narkotyków, każdy młody by tego chciał, takie sa prawa młodości, wybryki, alkohol, ziółko itd itd. Nie uwazam ze legalizacja narkotykow jest całkowicie zła. Przyniosłoby to na pewno duze korzysci ekonomiczne dla panstwa co juz jest odczuwalne   w Czechach. Lecz uważam ,że Polskie społeczenstwo nie zna umiaru w niektorych uzywkach a nawet nie o to chodzi lecz o brak kultury w zazywaniu uzywek. Wg danych statystycznych Polacy sa na koncu w spożyciu alkoholu rocznie w stosunku do innych krajow UNI EUROPEJSKIEJ lecz mamy przylepke alkoholikow. U nas widoczny jest brak kultury picia, bedac na zachodzie nie widziałem (nie rzucali sie w oczy ale byli) pijanych / nawalonych ludzi, ponieważ pija w barach domach a nie na ulicy w bramach, przystankach parkach co jest widoczne u nas. Uwazam ze społeczenstwo jeszcze nie dorosło do takiego poziomu zeby udostepnic im narkotyki poniewaz nie chcialbym widziec teraz pod oknem poza "zulami" nacpanych ludzi lub walacych w zyle na przystanku studentów.

Co do kary śmierci uważam ,że jest to mało humanitarne rozwiazanie. Bardziej opierałbym sie tu na socjalizacji wtórnej tzn. umieszczeniu takiego człowieka w całkiem innym towarzystwie to bardzo zmienia. Przystosowuje sie On do tych z którymi przebywa. Jako przykład chciałbym podać pewna lubelska dzielnice w której umieszczono patologiczne rodziny z całego miasta na która boi sie wkraczać nawet policja. Jezeli przestepce (poza takimi z chorobami psychicznymi ) umiescimy w całkiem innym srodowisku potrafi sie on zmienic bo bedzie musiał się dostosować. Niepamietam juz w jakim Polskim miescie zastosowano ta metode i pewna bardzo patologiczna rodzine przeniesiono z "patologicznej" dzielnicy do nowych bloków w których osiedlali się prawnicy, biznesmeni i ludzie z k(l)asą. Ludzie wstydzili się tego co robili swojego zachowania ponieważ mieli inne wzorce zobaczyli ze mozna inaczej zyc.

Mam teraz straszne problemy z netem wiec skoncze ta wypowiedz tak jak jest i dokoncze ja pozniej lub jutro
 Wg. mnie JKM bardzo wierzy w poglady Johna Locka na temat "nocnego stróża", za bardzo
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 03, 2010, 10:23:15 pm »
@Materid
Co nie zmienia faktu, że lepszego kandydata nie ma.

Moim zdaniem wszystko jest do dogadania. Ważne, że on naprawdę chce zrobić to, o czym mówi. Przecież nie będzie wszystkiego robił sam. Z pomocą tych wszystkich ekspertów, którzy teraz zajmują się liczeniem strat i myśleniem gdzie by tu pożyczyć kolejne 100mld, ułoży optymalny plan czy to prywatyzacji służby zdrowia, czy likwidacji ZUS. Zauważ, że on jest nieprzeciętnie inteligentny, więc nie powinniśmy od razu go skreślać, bo coś tam nam się nie podoba. Każdą zmianę na pewno dokładnie przemyśli.
Oczywiście ja nie mam na myśli samej jego prezydentury, bo jako prezydent wielkich rzeczy nie dokona. WiP (ew. UPR) w rządzie + JKM prezydent = sukces.

A z tym dużo gada, a mało robi, to przesadziłeś. Niby co ma robić jak nie pełni żadnej funkcji? Był posłem bardzo krótki okres czasu, a jednak zainicjował uchwałę lustracyjną.
Poza tym jak widać robi dużo, skoro na pytanie o majątek mówi, że nie wie ile ma, ale pewnie więcej niż Olechowski (uważany za najbogatszego kandydata). A raczej nie miał możliwości kraść tak jak A. Olechowski pseudonim Tener/Must.

Kara śmierci jest niehumanitarna? Zgwałcenie i zasztyletowanie dziewczyny jest za to bardzo humanitarne i powinno być nagradzane twoim zdaniem? "Nie przejmuj się, że ją zabiłeś, pomożemy ci~!". Obudź się.

Nie można martwić się całym złem tego świata. Socjaliści niestety chcą pomagać wszystkim, najlepiej kosztem uczciwie pracujących.

To tak w skrócie.
Jeszcze dam wam link do filmu, nie wiem czy się tu już pojawił.

Koszta pracy
http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI

Oczywiście wszystko bardzo uproszczone, tak żeby szary człowiek zrozumiał.
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 03, 2010, 11:11:36 pm »
JKM ma takie wieeeeeelkie plany.Tak na prawde to sam prezydent gowno zrobi, do tego trzeba wiecej osob niz 1 prezydent.Wg mnie zalegalizowanie marihuany to totalny idiotyzm z reszta juz Materid dobrze to opisal.Nie chcialbym patrzec jak jakies dzieci na przystanku wstrzykuja sobie niewiadomo co...Juz wystarczy mi patrzec na alkoholikow...JKM duzo mowi ma "sile sugestii" poprostu umi dobrze walnal pare zdan i wiekszosc w to uwierzy.Wszyscy go tak popieraja.Chcecie? To ja tez moge isc na prezydenta i pierdolic niewiadomo ile o dupie Maryli...Tak czy siak wybor nalezy do was.



  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 03, 2010, 11:17:22 pm »

Ja uważam ,że JKM to straszny filozof. Dużo gada, niewiele robi. Miałem okazje poznać go "osobiscie" na spotkaniu na dzień matki lub dzien kobiet juz nie pamietam w Lublinie w klubie Graffiti i miałem okazje zadac mu dwa pytania. Całe spotkanie jest w internecie niestety pytania nie zostały umieszczone.

JKM ciągle powtarzał ówczesne jego hasło wyborcze "wróćmy do normalności"
Moje pierwsze pytanie brzmiało, "który okres w dziejach ludzkosci jest tym okresem normalnosci skoro mamy do niego wrócić" wtedy JKM okreslil sie jako konserwatysta i stwierdził ze jest to XVIII wiek i niechetnie odpowiadal na to pytanie, przynajmniej bardziej niechetnie niż na inne.

Drugie pytanie ktore zadałem dotyczyło kryzysu ekonomicznego który wg. JKM miał dopiero nadejsc i mówił ,że aktualne rządy sobie z nim nie poradza. Zapytałem jakie praktyczne/ekonomiczne techniki chce zastosować zeby poradzić sobie z kryzysem w razie jego wygranej. Odpowiedział niestety mało konkretnie.
Myślę, że nie muszę powtarzać po Imker propos gadania i nic nie robienia- JKM w przeciwieństwie do innych, przynajmniej tych czołowych, kandydatów nie pełni żadnej funkcji w państwie i mówi co jego zdaniem jest źle i co chciałby poprawić, zamiast "wybierzcie mnie a będzie -_-'iście".
Ja uważam ,że proponowane przez niego pomysły sa interesujace i dla ludzi rozgarnietych, zaradnych były by bardzo dobre to dla wiekszosci społeczeństwa które jest troche "ograniczone/niezaradne" byłyby zgubne. Cześć ludzi nie poradziłaby sobie bez składek ZUSowskich i emerytur. Nas może jednak ta kwestia nie dotyczy w najblizszym czasie i nie zwracamy na nia uwagi. Fakt faktem jezeli zlikwidowałby ZUS i kazdy czlowiek odkladalby do banku sume która oddaje na zus miałby wieksza prawie 2x emeryture niz ta ktora gwarantuje mu ZUS, ale wiekszosc ludzi by tego nie robila (sam bym pewnie przepuscil te pieniadze i ciagle uwazal ze do emerytury jeszcze troche lat i zaczne od nastepnego nastepnego miesiaca i tak ciagle) co zaowocowałoby ogromną bieda wśród przyszłego starszego społeczeństwa czyli nas. Wiec wg mnie jezeli ktos za mnie zbiera te pieniazki jest lepiej.
ok, ale nie zmuszaj WSZYSTKICH do tkwienia w takim systemie, zaczynając pracę możesz powiedzieć pracodawcy, żeby podzielił pensję na składkę i to co możesz później sobie wypłacić z bankomatu. Poza tym, brak przymusu otwiera drogę dla osób bez doświadczenia zawodowego, chodzi o to, że można by zacząć pracę na niezbyt dobrych warunkach i żyć również z tego, co normalnie wędrowałoby na emeryturę i po zdobyciu doświadczenia, wymusić na pracodawcy normalną pensję, lub poszukać innej firmy/założyć własną. W obecnym systemie, już od samego początku trzeba odkładać się na emeryturę i nie można zejść poniżej pensji minimalnej, która i tak wytycza olbrzymi koszt dla pracodawcy. Właściciel musi przeszkolić pracownika, który w pierwszych miesiącach będzie przynosił więcej strat niż zysków. Z drugiej strony przeżyć za te 900zł z hakiem też nie jest łatwo, natomiast gdyby to co idzie do budżetówki mogłyby podzielić się obie strony (pracownik miałby sensowniejsze warunki a pracodawca pewien zwrot kosztów szkolenia), chyba lepiej wszylibyśmy na takim rozwiązaniu.
Inna kwestia sa szkoły prywatne (tylko i wyłącznie), uważam ze pogłębiłoby to analfabetyzm. Dlaczego? hmmm wg mnie sprawa jest dosc prosta mimo ze wydajemy na dzieciaka te kilka stówek na rade rodzicow czy inne tego typu składki jest to nic w porównaniu z tym ,że nauczanie byłoby dwa razy droższe. Chociaz moze rosłoby przynajmniej madrzejsze społeczeństwo a nie same "wykształciuchy". Byłem kiedys na konferencji Cejrowskiego który mówił że współczuje nam naszej matury poniewaz rozwiazywanie testow nie jest miarodajne i nastrzelac potrafilaby co 10 małpa. Mial w tym wg. mnie wiele racji. Ta aktualna matura jest bardzo prymitywna.
Analfabetów by nie było- przynajmniej nie więcej niż teraz. Oczywiście- poziom wiedzy ogólnej na pewno by zmalał, ale pytanie brzmi- czy stać nas na wpajanie wiedzy encyklopedycznej każdemu młodemu człowiekowi? Czy stać nas na to, żeby każdy nastolatek umiał rozwiązać równanie kwadratowe, znał datę, przyczynę i skutki wielu wydarzeń historycznych, czy stać nas na to, żeby każdego uczyć budowy komórki roślinnej? Moim zdaniem nie, biednemu chleba to nie da- kształcimy ludzi z zupełnie niepotrzebnych dziedzin, zamiast pozwolić im rozwijać zainteresowania czy kształcić się w zawodzie od najmłodszych lat- terroryzujemy wszystkich, żeby uczyli się tego samego. Świat, to nie jeden z dziesięciu, tutaj liczy się to, za co inni chcą Ci płacić.
Prywatyzacja służby zdrowia, wg. mnie jest to fajny pomysł lecz nie na zasadach które proponuje JKM. Moim zdaniem powinnismy sie w tej kwestii wzorowac na USA i stopniowanych ubezpieczeniach.
JKM kiedyś opowiadał, że stworzenie państwowej służby zdrowia w stanach spowodowało wzrost cen i ogólne pogorszenie standardów, jednak nie za bardzo mnie to interesuje jak to się dzieje za oceanem, osobiście nie wierzę w systemy pośrednie.
Legalizacja narkotyków, każdy młody by tego chciał, takie sa prawa młodości, wybryki, alkohol, ziółko itd itd. Nie uwazam ze legalizacja narkotykow jest całkowicie zła. Przyniosłoby to na pewno duze korzysci ekonomiczne dla panstwa co juz jest odczuwalne   w Czechach. Lecz uważam ,że Polskie społeczenstwo nie zna umiaru w niektorych uzywkach a nawet nie o to chodzi lecz o brak kultury w zazywaniu uzywek. Wg danych statystycznych Polacy sa na koncu w spożyciu alkoholu rocznie w stosunku do innych krajow UNI EUROPEJSKIEJ lecz mamy przylepke alkoholikow. U nas widoczny jest brak kultury picia, bedac na zachodzie nie widziałem (nie rzucali sie w oczy ale byli) pijanych / nawalonych ludzi, ponieważ pija w barach domach a nie na ulicy w bramach, przystankach parkach co jest widoczne u nas. Uwazam ze społeczenstwo jeszcze nie dorosło do takiego poziomu zeby udostepnic im narkotyki poniewaz nie chcialbym widziec teraz pod oknem poza "zulami" nacpanych ludzi lub walacych w zyle na przystanku studentów.

Że tak powiem- bullszit, Szwedzi, Anglicy piją równie brzydko. Swoją drogą, patologie rodzą się w sytuacjach, kiedy czegoś bardzo zakazujemy- przykładowo prohibicja w stanach, warto to przemyśleć. Inna sprawa- nie wiem gdzie żyjesz, ale ja widuję zapijaczonych i irytujących ludzi relatywnie rzadko. Slumsy i patologie nie biorą się z tego, że alkohol jest legalny czy też nie, tak długo jak dla człowieka z marginesu społecznego nie będzie możliwości odbicia się od dna, tak długo będzie się odurzał- czy to klejem, alkoholem czy innym świństwem to już ma mniejsze znaczenie. Odbić się od dna jest najprościej gdy nikt Ci w tym nie pomaga zasiłkami i jednocześnie nie karze za pracę w postaci wysokich podatków. 

Co do kary śmierci uważam ,że jest to mało humanitarne rozwiazanie. Bardziej opierałbym sie tu na socjalizacji wtórnej tzn. umieszczeniu takiego człowieka w całkiem innym towarzystwie to bardzo zmienia. Przystosowuje sie On do tych z którymi przebywa. Jako przykład chciałbym podać pewna lubelska dzielnice w której umieszczono patologiczne rodziny z całego miasta na która boi sie wkraczać nawet policja. Jezeli przestepce (poza takimi z chorobami psychicznymi ) umiescimy w całkiem innym srodowisku potrafi sie on zmienic bo bedzie musiał się dostosować. Niepamietam juz w jakim Polskim miescie zastosowano ta metode i pewna bardzo patologiczna rodzine przeniesiono z "patologicznej" dzielnicy do nowych bloków w których osiedlali się prawnicy, biznesmeni i ludzie z k(l)asą. Ludzie wstydzili się tego co robili swojego zachowania ponieważ mieli inne wzorce zobaczyli ze mozna inaczej zyc.

Sorry, ale jeśli ja miałbym dorobić się domu w dobrej dzielnicy i ktoś wsadziłby mi śmierdzących obiboków i drobnych złodziejaszków do sąsiedztwa, to chyba bym się ostro -_-'ił. Jednostki wadliwe (czyli totalnie zdemoralizowane), morderców, gwałcicieli trzeba eliminować ze społeczeństwa a nie pakować w nie pieniądze, pochodzących z kieszeni uczciwych ludzi, żeby być może owi degeneraci stali się normalni. Osoba, która dokonuje tak okropnego czynu jak np. mord sama pozbywa się prawa do życia i godności, którą dostajemy za darmo- będąc człowiekiem. Barbarzyństwem nie jest wieszanie złoczyńców- surowy wymiar sprawiedliwości to zdobycz cywilizacyjna, w chwili kiedy przyzwalamy na haniebne czyny, każąc kogoś łagodnym wyrokiem, cofamy się w rozwoju.

@seken- primo zrobi więcej niż publicysta, secundo- idiotyzmem jest karanie kogoś za czyn, który bezpośrednio nikomu nie robi krzywdy. Równie dobrze możemy zakazać grania w gry MMO, ponieważ przyczyniają się do nolifowania i robienia z młodzieńca żywego trupa- myślę, że też nie chciałbyś widzieć wychudzonych maniaków z podkrążonymi oczyma i brakiem tkanki mięśniowej. Przykro mi, że wierzysz w świat idealny, alkoholicy zawsze będą, tak samo narkomani- niezależnie od tego czy zabronisz stosowania pewnych specyfików czy też nie. Swoją drogą- widzisz tłumy naćpanych użytkowników tzw "dopalaczy" na ulicy? Ja jakoś nie... 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 11:25:31 pm wysłana przez bylyforumowicz »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Wybory Prezydenckie 2010
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 04, 2010, 09:14:17 am »
bla bla bla

Poważny temat a w nim odpowiedź na poziomie

Nie dziw się, Marc1n przecież nie może wytrzymać presji czyjejś krytyki (nie, nie zamierzam czytać twoich kolejnych gniewnych na mnie postów, Marc1nie). I skończcie offtop, to nie jest Hyde Park, a bardzo ciekawie rozwijający się temat...
TO JEST GNIEWNY POST. TO JEST POLSKA! <umieram_pod_presją>

bylyforumowicz - legalizacja broni palnej dla ogółu tak jak w stanach. i don't like it.
HATE ME MOAR!