Witaj
Gość

Wątek: Quest na wilka  (Przeczytany 6476 razy)

  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Quest na wilka
« dnia: Styczeń 10, 2011, 03:16:21 pm »
Witam jestem nowa w grze jak i na forum, jeśli zrobiłam jakiś błąd, nie ten dział, czy cokolwiek, przepraszam. Mam pytanie dotyczące wilczka z questa. otóż, bardzo się męczyłam przy pomocy forum, podpowiedzi i innych badziewii, aby zrobić questa na wilka. Udało się jest wilk :]. Ale moje pytanie dotyczy co z tym wilkiem robić? Wiem że później można go ujeżdżać i służy on jako wierzchowiec. Ale co trzeba z takowym wilkiem robić, co ile go trzeba karmić/wyprowadzać/ gdzie są zawarte informacje o jego wytrzymałości głodzie. Proszę pisać jak do ostatniego noobka  :noob:bo nim jestem z racji tego że jestem nowa, nie władam skrótami Lineage ani tym poza tym, jeżeli to ważne gram Spellsingerem.

Z góry dziękuje :*


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Quest na wilka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:31:28 pm »
Jeśli grasz Sps to nie polecam wilka. Chyba że grasz na jakimś servie z mana potami/buffem npc i chcesz mieć tylko wilka do 'jeżdżenia' .
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Quest na wilka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:23:21 pm »
Ale moje pytanie dotyczy co z tym wilkiem robić? Wiem że później można go ujeżdżać i służy on jako wierzchowiec. Ale co trzeba z takowym wilkiem robić, co ile go trzeba karmić/wyprowadzać/ gdzie są zawarte informacje o jego wytrzymałości głodzie.

http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,12771.0.html

A dokladniej:

WYCHOWYWANIE I KONTROLOWANIE ZWIERZAKOW

Aby dobrze wychowywac swojego zwierzaka, trzeba go przede wszystkim karmic. Inaczej jesli pasek glodu peta zniknie, wtedy zniknie sam zwierzak! Mozesz przechowywac pokarm w swoim inwentarzu lub umiescic go w inwentarzu pupila. Wtedy gdy klikniesz na niego dwa razy zwierzak zostanie nakarmiony. Jezeli natomiast licznik glodu spadnie ponizej 55%, wtedy zwierzak sam automatycznie pobierze sobie pokarm (oczywiscie jesli w ogole masz ;)), aby zaspokoic swoj glod.

1) Kontrolowanie zwierzakow

Aby kontrolowac zwierzaki musisz kliknac na nie lub na ich pasek statusu. Wtedy zostanie otworzony interfejs do sterowania nim (po polskiemu: przyciski do sterowania petem, a nie graczem).

Stay - Jesli uzyjesz tej komendy/przycisku, wtedy pupil przestanie walczyc, biegac, etc. i bedzie podazal za toba. Natomiast jezeli nacisniesz button drugi raz wtedy zwierzak zatrzyma sie i bedzie zachowywal pozycje :).
Attack - Wiadomo :) Zaatakuje wskazany cel, a jesli nie jest to mozliwe to poczeka na moment w ktorym bedzie to mozliwe. Proste jak budowa cepa ;) Po (wygranej) walce wraca na dotychczasowa pozycje.
Stop - Gdy uzyjesz tego buttonu zwierzak zatrzyma swoja dotychczasowa akcje (bieganie, walczenie - wszystko) i powroci do poprzedniego trybu poruszania.
Pickup - Jak u gracza - podnosi wskazany przedmiot i (juz nie tak jak u gracza) powraca na poprzednia pozycje.
Return/Unsummon - Gdy uzyjesz tej komendy zwierzak zostanie "odwolany", czyli zniknie. Nie mozna tego zrobic w czasie gdy zwierzak walczy lub jesgo wskaznik glodu wskazuje nakarmienie ponizej 50%.
Skill - Niektore pety posiadaja specjalne skille, ktorymi mozna sterowac tak samo, jak skillami gracza.
Move to Target - Uzycie powoduje przemieszczenie sie zwierzaka do wskazanego celu.

2) Wyposazenie zwierzakow

Tak jak u gracza, wyposazenie zwierzakow podnosi parametry potrzebne walce, czyli obrone, atak, itp. Warto zatem wyposazyc pupila w takie osprzetowanie, gdyz zyskujemy na tym szybsze bicie expa przez peta i mniejsze ryzyko jego smierci podczas walki.
Zasady noszenia broni/zbroi sa takie same jak u gracza - mozna nosic jedna bron, jedna zbroje. Gdy wlozysz na zwierzaka taki sprzet po ponownym wywolaniu go bedzie od razu w niego wyposazony.

3) Uzywanie Inwentarza i Itemow Zwierzaka

Zwierzaki maja stosunkowo mala pojemnosc inwentarza - wystarcza jednak na noszenie sprzetu, beast shotow i kilku innych przedmiotow. Nie moga one nosic strzal, i zwyklych shotow dla graczy (skompresowanych tez nie).
Shoty dla zwierzakow mozna kupic u Pet Managera w kazdej wiosce i uzywa sie ich z inwentarza danego zwierzaka.
Aby otworzyc plecak peta najpierw musisz owego peta zaznaczyc i kliknac na button inwentarza.

4) Przekazywanie i smierc zwierzaka

Peta mozna przekazac innemu graczowi sprzedajac mu item przyzywajacy.
Pet moze zniknac gdy jego wskaznik glodu sie skonczy lub kiedy jego pan uzyje przedmiotu przyzywajacego do odwolania peta :). Jesli zrobi to podczas walki pet zniknie dopiero po jej zakonczeniu.
Jesli zwierzak zginie moze dropnac posiadane przedmioty, takze sprzet. Jesli natomiast po smierci zwierzaka pan sie teleportuje, wtedy zwloki zwierzaka teleportuja sie razem z nim :).


Poradnik jest trohe nieaktualny w stosunku do nowych kronik, ale wiekszosc rzeczy zostala taka sama. Gdy chodzisz z petem i zabijasz "potwory" to pet dostaje takze expa (nie pamietam ile %). Po osiagniecie bodajze 55 lvla (wilka) idziesz do Pet Managera i zmieniasz go w Great Wolfa. Nastepnie przy 70lvlu w Fernrira na ktorym mozna jezdzic.

W tym temacie tez cos jest napisane o wilkach: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,25266.0.html


I tak jak Jacol pisal w Twoim przypadku wilk bedzie przydatny tylko jako "wierzchowiec". Lepszym petem jest kookabura, ktora bedzie Ci zwracac mane + dawac kilka podstawowych buffow. I musisz tez wiedziec o tym, ze jesli bedziesz zabijac potwory :) z petem to Twoja postac bedzie dostawac mniej expa, poniewaz czesc z niego przechodzi na zwierzaka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 04:26:25 pm wysłana przez Ryane »


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Quest na wilka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:57:48 pm »
dziękuje to bardzo pomocne