Witaj
Gość

Wątek: Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)  (Przeczytany 24028 razy)

  • Wiadomości: 186

  • Pochwał: 7

Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« dnia: Marzec 20, 2011, 11:11:08 am »
Rozpocznę kolejny raz od paru informacji:
*wszelkie błędy oraz poprawki proszę wysyłać/zgłaszać na pm
*opinie proszę wystawiać wg regulaminu konkursu
*quest był robiony na serverze l2 divinity, który cieszy się sporym online'em oraz wg mnie dobrymi plikami, co udowadnia treść oraz zgodność questów...
*praca jest tylko i wyłącznie moja, screeny robione dziś, na pracę nakładam niepisane prawo autorskie, chcesz wrzucić moją pracę gdzieś tam, zapytaj!
*questy robione/opisywane są na/pod kronikę freya!
*w ten sposób będą zaznaczone "niebieskie napisy" jakie mamy kliknąć/widzimy podczas rozmowy z npc!
*w ten sposób będą oznaczone itemy jakie otrzymamy podczas wykonywania questa.
*w tym opisie będzie troszkę więcej screenów żeby się nie pogubić.

Paliaka-Song Of Ice And Fire

Na czym ten quest polega? Wbijamy się do customowego forgotten temple,mamy godzinę na ukończenie całego questa, zabijamy 1,2,3,4,5 bossów i dostajemy małą nagrodę ;)
Podczas wykonywania questa biegniemy praktycznie cały czas prosto!

1.Quest możemy zacząć w przedziale od 36 do 42 lvl ;) Radzę go jednak zacząć w c grade, oczywiście na 2 profie.
Minimalne eq to oczywiście:
broń common c
armor common c
jewele common d/c bez biżuterii nawet mi tam nie wchodź!

Ok! Mamy spory zapas shotów, odpowiednie eq i lvl. Quest zaczynamy u npc Adler w Gludin village:

Rozmawiamy z nim, kolejno klikając na quest


następnie  Keep listening.:


następnie Say Yes.:


no i oczywiście Accept the challenge of Pailaka.:


2.Pojawiamy się w forgotten temple, po chwili możemy zauważyć Inspector Sinai, oczywiście podbiegamy i rozmawiamy:


3.Rozpoczynamy rozmowę w tym okienku:


No i klikamy co dostępne, czyli:
1.Quest
2.Ask for an explanation.
3.Ask how to use the weapon.
4.Explain how you got there.
5.Accept
6.Accept the sword and the book

Otrzymujemy Sprite's Sword oraz Temple book of Secrets.

4.Biegniemy w lewo od npc, na stronę wody.
Podpowiedź 1.Bardzo opłacalne jest bicie Crystal water bottle. Padają na hita, a mogą z niej wylecieć pomocne itemy typu healing potion lub buffki na atrybut albo instant shield (celka).
2.Bardzo opłacalne jest bicie mobków o nazwie bloom, które dropią praktycznie to samo co butelki ;)
3.Moby które zabijamy podczas drogi dropią spore ilości herbów na mp oraz hp, więc jest to bardzo pomocne.

No i po podpowiedziach :)




4.Biegniemy nadal prosto, jak trzeba skręcić to skręcamy, jak jest droga prosto to lecimy prosto.
Zatrzymujemy się w sali, w której pod ścianą stoi Temple Inspector:



Przed Inspector'em mamy po prawej wejście do niewielkiej sali, tam jest Hillas, pierwszy boss do zabicia, na prawdę prosty, albo raczej prosta :)


Zabijamy go po czym wychodzimy z salki.

5.Rozmawiamy z Temple Inspectorem, on zabierze nam na chwilę książkę oraz ulepszy miecze, wzamian otrzymujemy ponownie Enchanted Sprite's Sword, które mają już więcej p.atk. oraz heal, mało opłacalny gdy jest się dd i ma się quick healing potion oraz dostajemy Temple book of Secrets.:


Ok! Lecimy dalej

6.Biegniemy znów cały czas prosto, po drodze powinien być kolejny bloom, a później największa salka, a raczej most, a na moście kolejny boss Papion:


Dobrze zapamiętaj to miejsce, jeszcze tu wrócisz :)

Po jego zabiciu stracimy i znów otrzymamy Temple book of Secrets :shock:

7.Biegniemy dalej, po chwili można zauważyć kolejnego Temple Inspectora, nie rozmawiamy z nim! Obok niego powinno być wejście na stronę ognia :)


8.Biegniemy już przez strefę ognia, zabijamy po drodze blooma i dobiegamy do sali, na środku której stoi Temple Inspector (dobry jest nie?:D ) Stajemy przy nim po czym wpisujemy /target kinsus:


O jest! Nieco po prawej, wchodzimy do odpowiedniej sali, no i proste ubijamy ;)



Po  jego zabiciu otrzymujemy Temple book of Secrets oraz Essence Of Fire
Śmigamy jak najszybciej pogadać z Temple Inspectorem:



I rozmawiamy z nim, klikając kolejno:
1.Quest
2.Hand Over the sword and the Essence Of Fire.
3.Watch.
W tym momencie otrzymujemy jeszcze bardziej ulepszone dualki.

Teraz mamy skill Shalin Strike, ale pamiętajmy że na prywatnych serverach (nie wiem jak na offie) nie musimy ubijać wszystkiego dualami.

9.Po zakończeniu rozmowy z npc. Wpisujemy /target gargos, to kolejny boss, powinien być bardzo blisko, dobiegamy, ubijamy:



Po jego ubiciu znów tracimy i odzyskujemy Temple book of Secrets

Wybiegamy z tej małej sali skręcając w lewo wracamy się!!! wracamy...biegniemy obok temple inspectora i wracamy na stronę lodu, tam gdzie biliśmy papiona, patrz pkt 6 albo coś koło niego :D




Gdy mamy już taki widok, to znaczy że wszystko jest ok! Zbiegamy w dół do wody, no i tak teraz we freyi jest już tylko jedno wejście do final bossa-adiantum, ale kiedyś były 2 bodajże. A więc wpływamy do dziury, musimy się spieszyć, bo zabraknie tlenu. Zawsze są też problemy przy wyjściu z wody, wtedy pomaga wpisanie /unstuck i wcisniecie esc na klawiaturze -.-





No i jest!


Uwaga! Mobek ma bardzo silny czar AoE, tak samo jak gargos, jak nie widziałeś. Gdy tylko zaczyna go castować radzę użyć paliaka instant shield albo mieć gotowe do użycia paliaka quick healing potions, które dropiły z bloom'ów!

10.Po zabiciu Adiantum dostaniemy trochę exp'a, po chwili boss zniknie i pojawi się Inspector Adler, ten u którego zaczyna się quest:


Rozmawiamy z nim kolejno klikając na:
1.Quest
2.Take his hand.

11.Otrzymujemy nagrodę:
*810 000 exp
*50 000 sp
*pailaka ring:


*pailaka earring:


*Pailaka Scroll Of Escape:



Dodatkowo otrzymujemy full vit ;)

12.Używamy Pailaka Scroll Of Escape i pojawiamy się w Gludin village, to już koniec questa! :D




No i brawo! Razem z TeViNeM ukończyłeś pierwszą Pailakę-Song Of Ice and Fire!Screenów chyba wystarczy :) W razie wątpliwości proszę pisać tutaj bądź na pm, chętnie pomogę  8)  Nie obchodzi mnie to czy Wam się to spodoba czy nie, po prostu mi się nudziło, a nie mam zamiaru grać byle gdzie, wolę wziąć udział w konkursie i może nawet komuś pomóc...                                             Pozdrawiam. :)


*All pictures Uploaded by Imageshack.us :D
*Czas wykonania Questa:15 minut, mamy na niego 60minut
*Czas pisania poradnika wraz z robieniem screenów i przerwami:2 godziny ponad :D


P.S.Jeszcze jakiś quest? ;> Czekam na opinie!
P.S.2.Jak się nie pogubiłeś/aś to jesteś dobry/a :D
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 12:03:09 pm wysłana przez Kamal »


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2011, 11:24:02 am »
Na full buffie z covem+15 i vesper bronią robiłem go 7 minut z tego co pamiętam ..... :F
Ogólnie dobre, ale czy potrzebne, przecież na necie jest tego b.dużo, nawet chyba na YT jest filmik Oo


  • Wiadomości: 186

  • Pochwał: 7

Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 12:02:47 pm »
fakt są filmy, no właśnie miałem dorzucić linki, ale zapomniałem :D


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2011, 09:29:16 pm »
Tia wszystko ładnie opisane, tylko po kiego grzyba napisałeś, że w C-grade? Myślisz, że NCSoft jest taki głupi i specjalnie dał 36 a ludzie mają dobijać 40 ? W d-grade na spokojnie ten quest idzie zrobić, wystarczy parę potek. Gorzej mają tylko postacie typu Cleric/Oracle/Elder u których faktycznie ten C-grade może być bardzo przydatny.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 186

  • Pochwał: 7

Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2011, 09:58:52 am »
nie.
Po prostu uważam że na 2 profce i w c grade jest łatwiej i szybciej, a robić później q na zmiane klasy na full vit to męczarnia.

imo 1 profa+nieskończony quest+full vit =\= 2 profa + full vit (mówiąc o sytuacji po paliace)

No chyba że to priv z kotem/full bufem na którym akurat screeny robiłem :)


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2011, 11:18:48 am »
Ja wolę dobić 36 potem paliaka i questy i akurat wychodzi 40-41 lvl jak jest dużo mobów do bicia, a to dobijanie leveli na <40 jest wkurzające :P

We ride together, we die together.


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2011, 02:57:48 pm »
Ja wolę dobić 36 potem paliaka i questy i akurat wychodzi 40-41 lvl jak jest dużo mobów do bicia, a to dobijanie leveli na <40 jest wkurzające :P

Głównie o ten aspekt chodziło.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2012, 08:21:41 am »
Mam gladiatora, 54 level.

Zrobilem do kazdego momentu, zenchanowalem bron do Fire & Ice Sword ktory zadaje 240dmg i jest on C gradowy. W tym momencie stoje w oslupieniu bo od 5 minut siedze i nie moge go znaleźć. Powaznie, tyle czasu i on sie nie pojawia.

Serw: http://Lineage.Eu
Channel: Aran czy Arien :) Ten pierwszy europejski
nick: CzarnyBaron

http://oi44.tinypic.com/fz98qh.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 08:24:59 am wysłana przez CBaron »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2012, 11:22:45 am »
Jeżeli się nie pojawił to musiałeś, któregoś bossa nie zabić
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Konkurs]Paliaka-Song Of Ice And Fire (36-42)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2012, 12:02:06 pm »
Musiał się pojawić, nie ma opcji. Spróbuj jeszcze raz