Witaj
Gość

Wątek: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !  (Przeczytany 6565 razy)

  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:27:35 pm »
forumowe sprzeczki przeniosą się na coloseum  :)

i właśnie to jest fajne :wink:

myślę, że dużo osób grających gdzieś tam po constach różnej maści też będzie zaglądać


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:30:59 pm »
kto kurfa solowka?


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:47:00 pm »
kto kurfa solowka?

pomyslmy z czym tu na tk wyskoczyc ...  :D


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:02:53 pm »
kto kurfa solowka?
poczekaj lvl podbije.


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:37:00 pm »
A ja znowu inaczej napiszę.. Jeżeli chcecie również zrobić 'normalną rozgrywkę' i macie zamiar wydać pieniądze na maszynę, to dlaczego by nie spróbować zrobić server 'wspierany' przez forum? Jak ja bym to widział?
Ustalić datę czasu, ustawienia serwera, dooobrą reklamę ofc podklejoną w dziale Prywatnych serverów, oraz może i w dziale ogłoszenia. W głównej mierze reklama przez Administracje tutaj, a na innych forach na 100% pewnie zostanie postnięte, że coś takiego wstaje. :) Myślę, że o wiele więcej by było ludzi nawet na tym co teraz chcecie stworzyć, gdyby to było w formie prezentacji podservera tego forum w dziale prywatnych serwerów.
zgadzam się w 101% :#
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2011, 08:31:01 pm »
Hehe kolejny projekt serwera pod szyldem lineage2.com? :P

W takim razie opowiem wam pewną historię...

Dawno dawno temu, kiedy stroną rządził i udzielał się na niej jej założyciel Saladin ( zwany również przez niektórych dupą :P ), Soulern był tycim użytkownikiem zaś Naito podobnie jak większość obecnej administracji i aktywnych użytkowników forum prawdopodobnie jeszcze nie wiedział że ta strona istnieje, narodził się pomysł serwera postawionego na C++ ( wtedy nikt jeszcze nie marzył o oryginalnych plikach offowych).

Serwer miał prowadzić Sal i ktoś jeszcze ( sry ale zapomniałem kto).
Community strony przyklasnęło pomysłowi ( a musicie wiedzieć że community liczyło wtedy z trzy razy tylu aktywnych użytkowników więcej niż obecnie) i zaczęła się wielka zbiórka na maszynę pod serwer itp.
W dość krótkim okresie czasu potrzebna suma została zebrana i zaczęło się wielkie odliczanie do startu serwera.

Był to swego rodzaju ewenement jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy bo ludzie dotowali serwer którego jeszcze nie było! Takie było wtedy zaufanie community do administracji!

Niestety, administracja porwała się z motyką na słońce. Zabrakło doświadczenia i wiedzy odnośnie prowadzenia serwera. Długo by pisać o tym co się tutaj wtedy działo. Przejdźmy zatem do tego jak cała historia się skończyła...

Ano skończyła się tym że serwer nawet nie wystartował. Co się stało z kasą uzbieraną na serwer nie wiem. Saladin zrezygnował z aktywnego prowadzenia serwisu i zaszył się gdzieś na długie miesiące ( wcale się nie dziwię). Community przeżyło spory wstrząs i straciło zaufanie do administracji.
Słowem był to jeden z największych "epic fail" w historii polskiego privL2community.

Dlatego pamiętajcie dzieci że aby postawić i utrzymać dobry serwer trzeba się na tym znać! :D Jeśli tego zabraknie nawet najlepsze community nic nie da.

Ale to tylko taka tam moja bajka na dobranoc ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 08:34:14 pm wysłana przez Rake »
[


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2011, 08:58:02 pm »
Hehe kolejny projekt serwera pod szyldem lineage2.com? :P

W takim razie opowiem wam pewną historię...

Dawno dawno temu, kiedy stroną rządził i udzielał się na niej jej założyciel Saladin ( zwany również przez niektórych dupą :P ), Soulern był tycim użytkownikiem zaś Naito podobnie jak większość obecnej administracji i aktywnych użytkowników forum prawdopodobnie jeszcze nie wiedział że ta strona istnieje, narodził się pomysł serwera postawionego na C++ ( wtedy nikt jeszcze nie marzył o oryginalnych plikach offowych).

Serwer miał prowadzić Sal i ktoś jeszcze ( sry ale zapomniałem kto).
Community strony przyklasnęło pomysłowi ( a musicie wiedzieć że community liczyło wtedy z trzy razy tylu aktywnych użytkowników więcej niż obecnie) i zaczęła się wielka zbiórka na maszynę pod serwer itp.
W dość krótkim okresie czasu potrzebna suma została zebrana i zaczęło się wielkie odliczanie do startu serwera.

Był to swego rodzaju ewenement jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy bo ludzie dotowali serwer którego jeszcze nie było! Takie było wtedy zaufanie community do administracji!

Niestety, administracja porwała się z motyką na słońce. Zabrakło doświadczenia i wiedzy odnośnie prowadzenia serwera. Długo by pisać o tym co się tutaj wtedy działo. Przejdźmy zatem do tego jak cała historia się skończyła...

Ano skończyła się tym że serwer nawet nie wystartował. Co się stało z kasą uzbieraną na serwer nie wiem. Saladin zrezygnował z aktywnego prowadzenia serwisu i zaszył się gdzieś na długie miesiące ( wcale się nie dziwię). Community przeżyło spory wstrząs i straciło zaufanie do administracji.
Słowem był to jeden z największych "epic fail" w historii polskiego privL2community.

Dlatego pamiętajcie dzieci że aby postawić i utrzymać dobry serwer trzeba się na tym znać! :D Jeśli tego zabraknie nawet najlepsze community nic nie da.

Ale to tylko taka tam moja bajka na dobranoc ;)

Pamiętam to, L2Justice. Ta druga osoba to chyba był Mózg, czy jakoś tak :P?
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:44:36 pm »
Hehe, and Justice for all... offline... Stare czasy C4 z modyfikacją skilli C5 na cliencie Interlude. :P
Muszę się przyznać, że mam jeszcze na dysku gify i grafiki ludzi w związku z tym serwerem. :P


  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:57:15 pm »
Co do historii ... Dużo tam o pieniądzach. Tutaj nikt ich nie każe nikomu dawać.
Trzymajmy się tego co jest i ma być, a nie co było  :)
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:52:12 pm »
Co było a nie jest nie pisze się w rejestr :)

Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:59:54 pm »
@Rake

To co napisałeś mógłbym skomentować tak:
- Po pierwsze nie nazywam się Saladin
- Po drugie nie jestem Saladinem
- Po trzecie, czwarte, piąte i dziesiąte nie jestem nim

Oczywiście to nie w moim stylu, więc tego nie zrobię i powiem tyle, że serwer przedstawiony w tym temacie: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,40500.0.html nie ma nic wspólnego z tym o którym piszesz i w przeciwieństwie do tamtego jest całkowicie za darmo. Nie jest to serwer na plikach L2OFF o których mało kto ma pojęcie, więc problemów ze wsparciem technicznym być nie powinno i nie ma. Również jak sam zauważyłeś wówczas, gdy projekt ten był wprowadzany w życie ja nawet nie wiedziałem o istnieniu tego forum i do dzisiaj nie mam pojęcia co i jak dokładnie wówczas było. Jakby tego było mało byłem moderatorem działu Własny Serwer na naszym forum, dość długi czas, również przez ponad rok administratorem swojego serwera i wiem trochę na temat działania plików l2jserver. W razie problemów swoją pomoc dla tego projektu zaoferowały takie osoby jak: -InsOmnia, Luno, Matim, szponiasty patrz > osoby dobrze znające język w którym napisane są pliki l2jserver.

Podsumowując: Serwerem tym, zarządzają całkowicie inne osoby i jest on na całkiem innych zasadach wprowadzany w życie, więc nie rozumiem jaki związek z tym o czym tu piszemy ma twój post i twoja historia o tym co ktoś tam robił wcześniej.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 28, 2011, 01:16:27 pm »
@Naito

więc nie rozumiem jaki związek z tym o czym tu piszemy ma twój post i twoja historia o tym co ktoś tam robił wcześniej.

Związek ma taki że to kolejna próba stworzenia serwera pod szyldem tej strony. To po pierwsze.
Po drugie. To nie jest "moja historia" tylko historia tego co się wydarzyło.
W końcu po trzecie. Mój poprzedni post nie był pisany z myślą o zdyskredytowaniu twojego projektu czy podważeniu twoich umiejętności prowadzenia serwera a wyłącznie jako luźna dygresja. Dlatego nie bardzo rozumiem czemu ruszyło cię to na tyle, żebyś wypisywał mi swoją listę osiągnięć ;)

@Acid

Wrzuć te grafiki na jakieś http to sobie obejrzę ;)

Edit. Zastanawiam się jak macie zamiar rozwiązać kwestię oly i zdobywania hero skoro każdy może dowolnie zmieniać u npc rasę, płeć i klasę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 01:20:38 pm wysłana przez Rake »
[


  • Wiadomości: 77

  • Pochwał: 1

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 28, 2011, 01:33:20 pm »
Cytuj
Zastanawiam się jak macie zamiar rozwiązać kwestię oly i zdobywania hero skoro każdy może dowolnie zmieniać u npc rasę, płeć i klasę.
A co to ma wspólnego z oly że każdy może zmienić klasse w kilka sec, na to samo by wychodziło gdyby były raty xxxx i tworzenie nowej postaci było by kwestią 15 minut;D a tak przynajmniej trzeba będzie się trochę pomęczyć o hero ;)


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 28, 2011, 01:42:09 pm »
@GIMLI1820

Ty chyba nie znasz mentalności ludzi. Powiem ci jak to może wyglądać. Na walkach oly obsadzone będą prawie same klasy daggerów. Czyli imho wyłącznie walki dagger vs dagger. Słowem nuda.
[


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2011, 02:14:40 pm »
Cytuj
Zastanawiam się jak macie zamiar rozwiązać kwestię oly i zdobywania hero skoro każdy może dowolnie zmieniać u npc rasę, płeć i klasę.

A co to za problem ? W kodzie npc od zmiany rasy i profesji jest zawarta restrykcja zabraniająca zmiany czegokolwiek wówczas gdy jest się zapisanym na olimpiadę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 02:23:16 pm wysłana przez Naito »
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2011, 02:49:37 pm »
A ptk beda sie "przelewac" z klasy na klase np na oly gram SHL i hero odbieram jako BD?


  • Wiadomości: 138

  • Pochwał: 1

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2011, 07:06:32 pm »
A ptk beda sie "przelewac" z klasy na klase np na oly gram SHL i hero odbieram jako BD?
Dokladnie zapisze sie jako bd wypisze zmienie klase na farmera i pojde farmic


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:11:33 pm »
+ że na klasówkach się nie będą tak feedować.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 29, 2011, 12:15:46 am »
beznadzieja i tak, same sbki, tanki i dagery będą prawie


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 29, 2011, 06:43:15 am »
W dniu dzisiejszym jeśli wszystko dobrze pójdzie zostanie rozwiązany problem olimpiady. To w jaki sposób będzie się to odbywało zostanie ogłoszone wówczas, gdy kod npc ulegnie zmianie i zostanie poprawiony w 100%. Prawdopodobnie w momencie zmiany profesji, wpis w tabeli olimpiady dotyczący danego użytkownika, a  dokładnie jego ilości punktów zostanie automatycznie zmieniony na wartość 0.

Dzięki za zwrócenie uwagi odnośnie tego, ponieważ muszę przyznać szczerze, że nie pomyślałem o tym.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 29, 2011, 03:48:29 pm »
Hehe kolejny projekt serwera pod szyldem lineage2.com? :P

W takim razie opowiem wam pewną historię...

Dawno dawno temu, kiedy stroną rządził i udzielał się na niej jej założyciel Saladin ( zwany również przez niektórych dupą :P ), Soulern był tycim użytkownikiem zaś Naito podobnie jak większość obecnej administracji i aktywnych użytkowników forum prawdopodobnie jeszcze nie wiedział że ta strona istnieje, narodził się pomysł serwera postawionego na C++ ( wtedy nikt jeszcze nie marzył o oryginalnych plikach offowych).

Serwer miał prowadzić Sal i ktoś jeszcze ( sry ale zapomniałem kto).
Community strony przyklasnęło pomysłowi ( a musicie wiedzieć że community liczyło wtedy z trzy razy tylu aktywnych użytkowników więcej niż obecnie) i zaczęła się wielka zbiórka na maszynę pod serwer itp.
W dość krótkim okresie czasu potrzebna suma została zebrana i zaczęło się wielkie odliczanie do startu serwera.

Był to swego rodzaju ewenement jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy bo ludzie dotowali serwer którego jeszcze nie było! Takie było wtedy zaufanie community do administracji!

Niestety, administracja porwała się z motyką na słońce. Zabrakło doświadczenia i wiedzy odnośnie prowadzenia serwera. Długo by pisać o tym co się tutaj wtedy działo. Przejdźmy zatem do tego jak cała historia się skończyła...

Ano skończyła się tym że serwer nawet nie wystartował. Co się stało z kasą uzbieraną na serwer nie wiem. Saladin zrezygnował z aktywnego prowadzenia serwisu i zaszył się gdzieś na długie miesiące ( wcale się nie dziwię). Community przeżyło spory wstrząs i straciło zaufanie do administracji.
Słowem był to jeden z największych "epic fail" w historii polskiego privL2community.


Serwer był na oryginalnych plikach c4 :D z skillami c5 :D Miał być konkurencją dla epi :P On wystartował nawet na nim grałem przez 1 dzień i chyba został zhakowany :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2011, 08:04:26 pm »
Podczas próby zlikwidowania, problemu dotyczącego olimpiady doszliśmy do wniosku, że npc zmieniający dobrowolnie rasę, jest i byłby powodem większej ilości problemów niż sama olimpiada, np. nakładanie się statystyk postaci w momencie częstych zmian, co byłoby poważnym błędem serwera niszczącym rozgrywkę wszystkim graczom.

W związku z tym wcześniej przewidziane zasady gry muszą ulec zmianie i na chwilę obecną chcąc nie chcąc musimy zrezygnować z tego npc.

W związku z tą zmianą, każdy użytkownik forum, któremu zostanie utworzone konto na serwerze będzie mógł stworzyć 3 postacie o nickach takich, jakie sobie wymyśli.

Mam nadzieję, że rezygnacja z obowiązku posiadania tylko jednej postaci o nicku takim jak na forum przyczyni się nie tylko do zlikwidowania błędów z tym związanych, ale i zachęci do gry na serwerze, który w miarę rozwoju sytuacji zaczyna być w większym stopniu "normalny".
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 01, 2011, 08:07:17 pm »
Słusznie. :) Już jakiś czas temu mówiłem, że takie coś nie ma szans wypalić. :)


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2011, 08:13:37 pm »
No i to jest znak, że należy jeszcze raz wszystko przeanalizować, żeby takie posty jak ten wyżej nie powstawały w trakcie gry, to może całkiem zepsuć zabawę.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Lineage2.com.pl - Oficjalny prywatny serwer naszego forum !
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 01, 2011, 08:50:41 pm »
No i to jest znak, że należy jeszcze raz wszystko przeanalizować, żeby takie posty jak ten wyżej nie powstawały w trakcie gry, to może całkiem zepsuć zabawę.
To się zrobi wipe i będzie po sprawie :D
PS
Naito weś zbuguj summonerów tak, żeby karali hitem wszystko co popadnie :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926