Witaj
Gość

Wątek: Łucznicy - Prezentacja  (Przeczytany 63615 razy)

  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Łucznicy - Prezentacja
« dnia: Czerwiec 09, 2006, 03:06:59 pm »
Postaram się przybliżyć kwestię łuczników.

Kim jest łucznik?Ano, łucznik to DD (Damage Dealer) noszący lekki pancerz, mający za zadanie wpakować jak najwięcej strzał (innymi słowami mówiąc zadać największy dmg) dopóki wróg nie zbliży się na bliską odległość. Czyli walka na dystans. Starcie wręcz zostawiamy silniejszym kompanom.

Hawkeye (Sokole Oko)
Droga Wyboru: Human Warrior -> Rogue -> Hawkeye

Charakteryzuje się:
- Największą ilością HP z łuczników
- Najmniejszą prędkością biegania (na krótki czas można ją zwiększyć używając skila Dash)
- Średnim DMG'em
- Skilem Hawk Eye, podwyższającym celność kosztem obniżenia P.Def'a
- Niezawodnym skilem przy oblężeniach - Snipe - zwiększa celność, P.Atk oraz możliwość trafienia krytycznego. Podczas używania tego skila łucznik nie może się ruszać (idealny kiedy stoi na murach)
-Skilem Dash - przez 10 sekund ZNACZNIE zwiększa prędkość poruszania (lvl 1, z Rogue)
- Pasywem Boost Attack Speed - zwiększa szybość ataku (lvl 1, z Rogue)
- Skilami Critical Chance (zwiększa możliwość trafienia krytycznego, lvl 1) oraz Critical Power (zwiększa obrażenia przy trafieniu krytycznym, lvl 2, oba z Rogue)) - PR posiada tylko Critical Power (z Assasina), a SR Critical Chance, Hawkeye natomiast posiada oba te pasywy.
- Skilem Burst Shot, zadającym obrażenia kilku wrogom stojącym obok siebie (AoE), coś jak eksplodująca strzała
- Największa szybkość strzelania (Boost Attack Speed)

Silver Ranger (Srebrny Łowca)
Droga Wyboru: Elven Warrior -> Elven Scout -> Silver Ranger

Charakteryzuje się:
- Najmniejszym zadawanym DMG'em
- Dosyć dużą szybkością strzelania, troszkę mniejszą niż HE
- Największą możliwością trafienia krytycznego
- W połączeniu z Selfbuffem Sprint (lvl 2) największą prędkością chodzenia z łuczników
- Możliwością Selfheal'a (Elemental Heal), leczenia trucizny - Cure Poison oraz leczeniem krwawienia - Cure Bleeding (można zaoszczędzić na odtrutkach i bandażach ^^)
- Skilem Entangle, spowalniającym przeciwnika
- Skilami z Elven Scouta:
- Selbuffami Attack i Defense Aura (działa jak Might i Shield, lvl 2, z Elven Scouta)
- Skilem Critical Chance, zwiększającym możliwość trafienia krytycznego (z Elven Scouta)
- Skilem Spirit Barrier, zwiększającym M.Def
- Skilem Burst Shot (patrz HE)

Phantom Ranger (Widmowy Łowca)
Droga Wyboru: Dark Fighter -> Asassin -> Phantom Ranger

Charakteryzuje się:
- Najwolniejszą prędkością strzelania
- Najmniejszą ilością HP z łuczników
- Największym zadawanym DMG'em (największa sila)
- Debuffami Hex i Power Break (zmniejszającymy odpowiednio P.Def i P.Atk przeciwnika)
- Skilem Sting (do użycia z sztyletem) powodującym krwawienie.
- Skilem Poison zatruwającym wroga
- Możliwościa wysysania życia (Health Drain)
- Skilem Freezing Strike, zadającym DMG oraz spowalniającym wroga
- Selbuffami z Assasina (Attack i Defense Aura, patrz SR)
- Potężnym skilem Fatal Counter (jeśli lubiłeś zabawę z CDL, ten skil jest dla Ciebie), zadającym ogromne obrażenia (im mniej HP, tym większe obrażenia)
- Brakiem Burst Shota

Kilka słów:

Hawkeye - Ludzki łucznik, posiada dużo HP, niestety jest strasznie wolny (można to zmniejszyć częstym używaniem Haste Potion). Dzięki skilowi Snipe jest idealny na oblężenia. Chyba najodpowiedniejszy łucznik dla początkującego gracza KONIECZNIE chcącego grać łucznikiem. Spotkałem się z opiniami, że wygląda "wieśniacko".

Silver Ranger - Elficki Łowca, jego trafienia krytyczne wchodzą naprawdę szybko. Jedna z lepszych postaci do PvP (oczywiście na otwartej przestrzeni jak każdy łucznik). Dzięki skilowi Entangle i swojemu Sprintowi jest w stanie utrzymywać naprawdę spory dystans od przeciwnika. Dość mały dmg w porównianiu do HE i PR'a.

Phantom Ranger - Kolejny łowca, tym razem Drowów (a teraz dzieci pobawimy się w Drizzta :D). Największy DMG, sporo skili magicznych (Hex, Drain, Poison), nienajgorsza szybkość. Z Fatal Counterem może pokazać co to jest "True Powah". Niestety dosyć mało HP (co z kolei pomaga osiągać lepszy efekt Fatal Countera :P)

Cechy wspólne łuczników
* Silny stun - Stun Shot - zadaje także DMG
* Skil Double Shot - duży DMG
* Pasywy Light Armor Mastery i Bow Mastery, zwiększające odpowiednio P.Def w lekkim pancerzu oraz P.Atk przy użyciu broni strzeleckiej
* Pasyw Long Shot, zwiększający zasięg łuku
* Pasywy Acrobatic Move oraz Quick Step zwiększające odpowiednio możliwości uników podczas biegania oraz szybkość biegania
* Skilami Accuracy oraz Vicious Stance, zwiększającymi odpowiednio celność oraz siłę trafienia krytycznego. Po aktywacji mana jest konsumowana w krótkich odstępach czasu
* Selfbuffem Soul of Sagittarius, zwiększającym maksymalną ilość MP
* Możliwością "przywołania" strzał - skil Quiver of Arrow (tylko A i S grade)
* Skilem Rapid Shot, pozwalającym na szybsze wystrzeliwanie strzał

Ekwipunek:
I tutaj będzie problem, ponieważ na ekwipunku dla Archerów nie znam się totalnie. Cóż...spróbujmy

Pamiętajmy, że strzelanie z łuku konsumuję mane, której na początku Fighter nie ma dużo. A więc:

No Grade - Magic Tunic + Stockings
D Grade - Manticore Set - +92 MP
C Grade - Wydaje mi się, że Plated Leather będzie dobrym rozwiązaniem - Str +4 (większy DMG),  Con -1 (który u łucznika jest drugorzędną sprawą, taktyka jest jak u Nukera - zabić zanim dojdzie)
B Grade - Leather Doom Set (mój ulubiony armor w całym L2 :D) - P.Atk +2.7%, MP Regeneration +2.5%,  Str -1 ,Con -2, Dex +3 (sweet!), Poison Resistance +20%
A Grade - Majestic Leather Set - chyba specjalnie stworzony dla archerów ;) - Archery P.Atk +8%, MP +240, większy udźwig, Stun Resistance +50% (więc do PvP też nice), Dex +1, Con -1

Broń
Cóż...myślę, że coś z QR lub CS. QR zwiększa szybkość przeładowywania strzały, a CS zmniejsza koszt many konsumowanej przy strzelaniu z łuku.

Expienie
Cóż...może na początku powiem, że łucznik to bodajże NAJDROŻSZA postać w grze. Ciagłe kupowanie strzał, dużo konsumowanych SS'ów - to sprawia, że NIE JEST to postać dla początkujących gracz, nie mający odpowiednich funduszy lub chociażby przyjaciół, którzy wspomogą finansowo lub sprzętowo. Co do expienia...Dla łucznika raczej nie ma miejsca w Random Group. Spotkałem się z określeniem "Archer Group". BD, SWS i kilkoro łuczników - masakra. Koszty są duże owszem, ale exp naprawdę szybki. Solo radzi sobie także nienajgorzej (SR ma świetne "combo" - Entangle + Sprint). Bardzo łatwo się expi na wolnych potworach jak np. Zombie

Jak w przypadku wcześniejszych tematów BARDZO proszę o zgłaszanie błędów itp.

Podklejam... bo nik tego juz inny nie zrobi :) - tyr16


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2006, 03:09:57 pm »
Jedno małe ale do PR dobrym armorem jest BW light lub ewentualnie zubei, odradzam stanowczo dooma.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2006, 03:26:14 pm »
Wiele osob twierdzi ze HE jest najprostszy do grania bo niema innych skilli poza strzelaniem i snipe, pfff ...jesli sadzisz ze grajac PR/SR bedziesz przy kazdym pvp bawil sie w rzucanie entangle czy power brake to ejstes w duzym bledzie. W praktyce kazdym gra sie tak samo , jedyny sensowny skill ma PR - Hex...doswiadczony gracz jest w staniego go rzucic pomiedzy przeladowywaniem strzal, wiec nic nie tracisz. Nikt nie bedzie sie bawil w drainy /debuffy gdy masz wiekszosc light armor /robe userow na 2/3/4 cryty. To samo ma sie do fatal counter PRa, uzycie skilla trwa tyle samo co double shot wiec zdazysz wylapac 2 strzaly zanim go uzyjesz - bedziesz juz martwy ^^

Got Rice Niguuh?!

Cytat: Goo-Get-Teaaa
NEXT time dont say ur clan rolled VC because u only rolled us with a 6vs6

but you guys had noblesse

VC status.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2006, 03:44:53 pm »
Cytuj
Jedno małe ale do PR dobrym armorem jest BW light


Niby czemu?


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2006, 03:55:10 pm »
Cytat: Ryltar
Cytuj
Jedno małe ale do PR dobrym armorem jest BW light


Niby czemu?

Tez sie z tym zgadzam, BW i tyle ^^ Doom obniza con, ktorego DE maja i tak malo (teraz to juz zupelnie, stun jak noz w maslo) a BW podnosi cast. speeda, jak sie uzywa magii przydatne jak cholera.


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2006, 05:09:50 pm »
Po pierwsze: Soul of Sagittarius jest self-buffem.
Po drugie: PR nie ma Burst Shota.
Po trzecie: PR powinien używać tych skilli, chociaż drain rzeczywiście nie jest aż tak przydatny...
Po czwarte: początkowe łuki zżerają po 1 many na strzał, jest to marginalne, nie opłaca się używać robe i obniżać sobie P.def...

BW Light może być dobrym armorem nie tylko dla PR, ale dla każdego łucznika. Dodaje MEN - więcej MP, więcej M.Def, świetny na magów (niestety obniża WIT, ale polecam odbić to sobie z nadwyżką za pomocą Dye +WIT -INT, chociaż u PR to chyba nie takie dobre, bo mniejsze szanse na wejście debuffów i słabszy drain, u SR tylko słabsze entangle, HE nic nie traci).

Co do łuku - jak najlepszy.. W C grade Eminence SA CS, w B BoP SA QR, w A grade Soul Bow SA QR, w S grade Draconic Bow SA Focus. No chyba że masz hero łuk ;) Ale spotkałem się z opiniami, że OE Draconic jest lepszy niż hero...
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2006, 05:40:59 pm »
SoS - Fixed
Burst Shot - Fixed

Armor No Grade - nie zmieniam, w końcu ważna jest taktyka "zabij zanim dojdziesz", więc P. Def w początkowym etapie jest mało ważny. Do tego dzięki Robe możemy też kilka razy więcej walnąć skilem.

Zostaję przy Doom Light. To moja opinia.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2006, 06:26:55 pm »
Ja tam i tak bym bral PR DM light i tyle niby obniza CON a AW go biora? wytlumacz mi to BW to raczej dla daggerow arm a DM dla lucznikow.


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2006, 06:41:43 pm »
imo carnage jest lepszy od soula... soul za wolny...


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2006, 07:43:14 pm »
Gloom, z tego co wiem Soul i Carnage nie różnią się w ilości wypuszczonych strzał w jednostce czasu... Tyle tylko że Soulem trudniej Kite'ować...
N-naciąg
S-strzał
P-przeładowanie
Łuki slow:
NNNSPPPPPP
Very slow:
NNNNNSPPPP
Mniej więcej tak to wygląda, a SA QR skraca jeszcze czas "P", więc Soul wystrzeli więcej strzał w jednostce czasu niż Carnage.
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:27:29 pm »
Ryltar, BW jest lepszy, ponieważ dodaje Cast.speed, który bardzo pomaga w pvp czy w pve, ogólnie -2 CON dla PR to juz przegiecie, biorac jeszcze dye na -CON to juz w ogole katastrofa. Ja jak dobije do B gradów na retailu, to biore BW light.
A tak poza tym to PR jedyny archer, który podczas UE ma cos do robienia, hex i reszta debuffów :)
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:28:55 pm »
A w tym czasie HE wrzuci snipa i będzie maltretował PRa swoim trafianiem w niego na UE :PPP
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:32:14 pm »
Ja tam HE nie lubie :P Poza tym archer vs. archer sporo zalezy od szczescia komu wejdzie stun / critic.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:34:54 pm »
SR
-Skill burst shot (patrz SR)  :D

Co do Snipe, podczas uzywania tego skilla HE moze się ruszać, ale ma bardzo obnizony speed.


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:49:36 pm »
Burst Shot  :P  - fixed

Snipe: przeczytaj uważnie opis:

Temporarily increases Accuracy, P. Atk., and critical attack rate. Immobilizes while in effect.

immobilize - na podstawie http://www.ling.pl - unieruchamiać, wstrzymywać, zatrzymywać


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:55:58 pm »
Ja bym jeszcze dopisał, że najszybciej strzela HE, średnio SR a najwolniej PR :D

@Dymek - ja nie lubię SR :D
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:57:47 pm »
Cytuj
Ryltar, BW jest lepszy, ponieważ dodaje Cast.speed, który bardzo pomaga w pvp czy w pve, ogólnie -2 CON dla PR to juz przegiecie, biorac jeszcze dye na -CON to juz w ogole katastrofa. Ja jak dobije do B gradów na retailu, to biore BW light.
A tak poza tym to PR jedyny archer, który podczas UE ma cos do robienia, hex i reszta debuffów


Jakoś łucznicy z którymi sie spotykałem to podczas mass lub siege używali tylko hex i czasem FS.Ale to było raz na ruski rok wiec cięgle nie rozumie po co dla PR BW.

Cytuj
o do Snipe, podczas uzywania tego skilla HE moze się ruszać, ale ma bardzo obnizony speed.


Tak samo jak ja SK na UD mogę chodzić...

Zresztą ciekawe jak będzie u PR gdy dostanie Dead Eye.


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:59:21 pm »
Cytat: Feanor
Ja bym jeszcze dopisał, że najszybciej strzela HE, średnio SR a najwolniej PR :D


Tak też się stanie - fixed


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:52:51 pm »
Cytat: Feanor
N-naciąg
S-strzał
P-przeładowanie
Łuki slow:
NNNSPPPPPP
Very slow:
NNNNNSPPPP

ja napisze tylko lol wez sobie powiedzmy 2x SR 1 z carnage 2 z soul, daj im te same buffy i niech do siebie strzeja - that's all


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:58:35 pm »
Wziąłem to z oficjalnej polskiej strony L2 - wolę wierzyć danym z oficjalnego źródła..
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:58:44 pm »
Fajny serwer... Na UD na pewno tez mozna sie poruszac ;D Co jeszcze mozna? Strzelac i biegac naraz??
Co do lukow. Luki very slow to mega gowna. Carnage jest znacznie lepszy niz soul bow. Teraz jak gram HE przesiadajac sie z cristalized Icebow na Akata zastanawialem sie czy spowrotem nie Cristalized wziac... Poza szybkoscia strzelania mamy wolniejsze stuny...


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:59:39 pm »
Cytat: Feanor
Wziąłem to z oficjalnej polskiej strony L2 - wolę wierzyć danym z oficjalnego źródła..

NIE MA czegos takiego jak oficjalna polska strona L2!
Ta twoja "officjalna" strona bierze tylko udzial w programie "fun site" jak juz gdzies monter to wpomnial...


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:01:53 pm »
Łuki slow i very slow różnią się tylko tym, że z Very Slow trudniej jest kite'ować! Kiedy się tego nauczycie? -.-

No to w takim razie supportowana przez oficjalną stronę polska strona l2 :P, w każdym razie uchodzi za wiarygodne źródło...
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:28:01 pm »
to znajdz takie info na officjalnej stronie to ci uwierze :]
a jezeli jego tam nie znajdziesz to skad maja je ci na tej twojej wiarygodnej?
dostali je korespondencyjnie mailem z NCsoftu?
a biles sie kiedys z archerem co mial carnage jak urzywales soula na tych samych buffach?
wiesz ja mam w dupie co na jakiejs dziwnej polskiej stronce pisze, juz wyczytalem tyle glupot na temat tej gry ze mi sie znudzilo... a wyczytane gdzies info ktorego nie sprawdziles jest nic nie warte...
rownie dobrze moge napisac ze seal of winther zmniejsza predkosc przeciwnika (co jest oczywiscie totalna bzdura) bo wyczytalem to na tej stronie...


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:37:48 pm »
Lineage II Prima Guide (czy jak to tam się nazywało...) str.25
Cytuj
...Attack speed determines how fast you strike with your weapon. Attack Speeds are directly comparable (for example, Attack Speed 500 is twice as fast as Attack Speed 250), with one exeption. Bows have a delay period after each arrow is fired, which basically cuts a bows Attack Speed in half to figure out bows functional speed, do just that - divide the displayed number in half.
...
Bows (effectively 146) 293
...


str 123
Cytuj
Attack Speed 293 and ReUse Delay 1,5 seconds
Attack Speed 227 and ReUse Delay 1,1 seconds


Czyli wychodzi na to, że strony 25 i 123 kłócą się ze sobą...
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+