Witaj
Gość

Wątek: jestem "zielonym" Krasnalem  (Przeczytany 4982 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

jestem "zielonym" Krasnalem
« dnia: Grudzień 25, 2006, 10:48:44 pm »
eh..jest to moj 1 post :P...a wiec mam 47 Sh ale dwarfem jestem zielony na max-a :p mam pare pytanek (mam 21 Artisana)
-jak sie spoil-uje? ;/ robie spoil a potem sweeper (czy jakos tak) i nic ;/..o co w tym chodzi
-jak sie robi przedmioty np. BSSD?  gdzies trzeba isc by to zrobic czy jak?

wlasciwie to tylko to mnie interesuje :P

(gram na L2Freedom C4)(Polecam serva!!) :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2006, 10:56:27 pm wysłana przez Bartii »


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2006, 12:26:24 am »
zeby zrobic jakis przedmiot musisz miec recke (na przedmioty b grade i lepsze sa jednorazowe, ale na razie Cie to nie dotyczny) oraz materialy. Na BSpsD potrzebujesz ilestam spirit ore (do kupienia w sklepach z potionami itp) oraz krysztaly D (DC), do zrobienia z przedmiotow D (kupujesz w sklepie lub od jakiegos gracza taniej, nastepnie przeciagasz go na mlotek w ekwipunku). Do robienia lepszych przedmiotow potrzebujesz wyzszego lvlu crafta. Spoil- robisz wszystko dobrze, ale... Spoil nie musi zawsze wejsc, jak wejdzie to w okienku systemowym pisze "spoil condition has been activated", jak mob miga na niebiesko to mozna go "sweepowac". Poza tym nawet jak spoil wejdzie, a szansa na spoila jest mniejsza to tez nie zawsze cos z moba dostaniemy. Ostatnia rzecza ktora musisz pamietac, to to ze artisan nie rozwija spoila jak tak scavenger i bedzie wchodzil jeszcze przez max 5 lvli, pozniej juz wyciagniecie czegokolwiek bedzie graniczylo z cudem. Twoim glownym atutem jest craftowanie, wiec zdobadz recke i zacznij produkowac szotki :) 




  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2006, 03:22:27 am »
aha..thx heh gdy napisalem posta to zacząłem szperac po forum i znalazlem odpowiedzi :)..heh mam juz 30 levle i nadal spioiluje..heh nie czaje czy Artisan jest do robienia przedmitow czy do czego? :P..ja zrobilem Artisana bo querts jest latwy ..ale i tak Dziex za fatyge :)..


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2006, 03:32:05 am »
Przedmiotow, shotow, wysokolvlowych matsow (varnish of purity, synth. cokes etc) :)




  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2006, 03:04:03 pm »
hmm.. z tego co widzialem to ten 2 kras (sca cos tam nie pamietam nazwy) ma puzniej spoil np. na level 5 ,a Artisan? ..czy Artisanem nie warto spoilowac?..robilem questa na tego 2 ale jest strasznie dlugi ;/ i jeszcze szukanie tego mastera toma (szok)..


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2006, 03:06:56 pm »
hmm.. z tego co widzialem to ten 2 kras (sca cos tam nie pamietam nazwy) ma puzniej spoil np. na level 5 ,a Artisan? ..czy Artisanem nie warto spoilowac?..robilem questa na tego 2 ale jest strasznie dlugi ;/ i jeszcze szukanie tego mastera toma (szok).. i jesli ktos by mogl to prosz eo napisanie dobrej taktyki dla Artisana :P

Dohid: Jeśli nikt nie odpowiedział to dopisywanie kolejnych postów może przysporzyć tylko ostrzeżenie.. zwłaszcza jeśli powielają ten sam tekst.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2006, 03:30:46 pm wysłana przez Dohid »


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2006, 03:53:13 pm »
Artisan na wyzszym lvlu przechodzi na warsmitha i spoilem mozna sie co najwyzej po jajkach podrapac, ale za  to tworzymy przedmioty i mamy golemy. Scavenger przechodzi w bounty huntera i on rozwija spoila ale nie wytwarza przedmiotow i nie ma golemow. Artisanem oplaca sie spoilowac poki cos mozemy z tego spoila wyciagnac, pozniej ten skill jest juz bezuzyteczny.


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2006, 03:54:05 pm »
artisian na 40 lvl po zrobieniu questa staje sie warsmithem i wtedy bedziesz bardzo rozchwytywany, bedziesz mogl craftowac przedmioty i materialy, lecz niestety nie ma sensu warsmithem probowac spoilowac, bo jak zauwazyles  nie rozwija tej umiejetnosci, czyli albo spiol nie bedzie wchodzil, albo sweeper. Nie boj sie o to, bo itak kasy bedziesz mial bardzo duzo tytlko z robienia i sprzedarzy shotow, a robi sie je tak: na poczatku musisz kupic recepte na dane shoty/material, (opisze shoty) np reciple: "soulshot d grade" - taka niebieska - i wtedy klikasz 2 razy na tej recepcie i dajesz ok, idziesz do grocery i kupujesz takie biale krysztalki - soul ore - lub jesli grasz na serwie wzrowanym na retailu kupujesz od innych albo sam je kombinujesz z kopalni, nastepnie idziesz do sklepu lub kupujesz od innych graszy bronie d grade i krystalizujesz je(taki krysztal w eqwipunku), wlaczasz panel postaci (ta glowke w prawym dolnym rogu) i w zaklace ze skillami jest takie skill, na ktorym klikasz i wtedy na soulshocie i dajesz zeby ci sie craftwoaly, zuzywana jest wtedy mana, podobnie postepuje sie z innymi shotami i materialami(nie kupuje sie soul orow)


ps sorry za bledy i wesolych swiat:)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2006, 05:29:27 pm »
aha ok dzieki wszytskim ..juz mam 35 level i sie troche polapalem (wcale nie spoil-uje bo nie wchodzi) robie BSSD i SSD i kaski troche sie sypie :) czekam na 36 i 43 co bede mial create item 4,5 to wtedy bedzie good :)


Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2006, 06:06:48 pm »
jak mowi moj kumpel, robienie SSD to jak rzezbienie w gownie. prawdziwa kasa zaczyna sie od 36lvl i SSC :) . na dragonie x30 (wiem, wiem) dziennie na BSSC i SSC zarabialem ok.8-10kk (doom heavy w 2 tygodnie XD)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2006, 07:52:00 pm »
hmm..aha hehe.. :) ja chce  sobie zrobic tego 2 ..ale quest jets dlugiii heh nie wiecie jak skrocic? :P.. bo ja chce spoilowac dlatego go robie :) heh..do tego co nademna.. wiesz najwazniejsze ze jest kasa ;D jak bede mial 36 to tez bede robil SSD ;D ale wiekszosc SSC :P i  BSSC :)


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2006, 09:05:52 pm »
tylko nie wiem czy ci sie bedzie oplacalo, bo krystalizacja c gradow jest dopiero na 40 lvlu po zmienia klasy(jesli sie nie myle), a kupowanie krysztalow nie jest zbyt oplacalne...
quest na scravengera jest trudny(wymaga biegania i duzego farta), ale quest na bounty huntera jest poporstu p*******y: okropnie duzo biegania i innych udziwnien, ale potem bh jest bardzo przydatny: jesli na rynku nie ma bh, to nie ma sprzetu b grade(moze i jest, ale bardzo trudno sie zbiera matsy) a tym bardziej a grade(chyba ze z rb).


Dohid: Nie przeklinaj.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2006, 11:03:55 pm wysłana przez Dohid »


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2006, 11:30:00 pm »
hehe .. na moim servie (nie wiem cyz na innym tez) jest taki sklep ze mozesz kupic all rzecyz na 2 klase (laczny koszt 1,5kk) ;D a wiec sie robi questa w 1-2 minuty ;D


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2006, 02:18:37 pm »
takie udogodnienia znajduja sie na wielu serwach i ulatwia to gre(szczegolnie jak za tzw marki na 3 klase:p), ale na serwach wzorowanych na retailach trzeba robic questy, co zreszta nie jest az takie uziazliwe i sa w miare dubrze rozlozone: na 20, 40 i 74-76 lvlu czyli nie jest ich tak duzo i nie sa tak trudne(nie mowie tu o quescie na bh:/ i 3 profke), zeby calkowicie psuly gre...

btw tamto przeklenstwo bylo przezemnie wygwiazdkowane nie porzez jakiegos cenzora, sugeruje zkoszowac ten temat, bo robi sie offtop, a autro chyba juz uzyskal odpowiedz...


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2007, 01:41:14 pm »
artisian na 40 lvl po zrobieniu questa staje sie warsmithem i wtedy bedziesz bardzo rozchwytywany, bedziesz mogl craftowac przedmioty i materialy, lecz niestety nie ma sensu warsmithem probowac spoilowac, bo jak zauwazyles  nie rozwija tej umiejetnosci, czyli albo spiol nie bedzie wchodzil, albo sweeper.

Wszystko się zgadza ale i spoiler czyli Bounty Hunter jast rozchwytywany jeszcze bardziej  :D .
Dlatego osobiście zawsze zalecam mieć obie postacie  :D
Jak wiecie na EPI są niskie raty a samym spoilem w ostatni tydzień zrobiłem około 60kk  8)





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2007, 08:19:56 pm »
no ale spoilem trzeba grac czynnie a warsmithem wchodzisz raz na 2 godziny robisz ssy i sprzdajesz...ps napisz mi jak byle wyciskasz kjasy spoilem:o skladasz sety i sprzedajesz? ps jak to tajne to napisz na pm^^


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2007, 11:10:34 am »
no ale spoilem trzeba grac czynnie a warsmithem wchodzisz raz na 2 godziny robisz ssy i sprzdajesz...ps napisz mi jak byle wyciskasz kjasy spoilem:o skladasz sety i sprzedajesz? ps jak to tajne to napisz na pm^^

Powiem ci jak ja to robie  :)
Oczywiście spoil/mam spoilerke fajnie tańczy/gra i to bardzo aktywnie  8) ale trzeba wiedzieć gdzie no i jest jeden ból bo trza czasem sie delewelować/zbijać lv na niższy/przeżucam cały urobek na krasia i robie z tego przedmioty dla klanu  :D nadwyżki i to spore sprzedaje--nie sprzedaje matsów podstawowych !! tylko takie jak Asofe,Enria,Thons,żadkie recepty,keye itp.
Samo sprzedawanie SS na dłuższą mete nie jest specjalnie opłacalne lepiej już wystawić sobie na noc albo jak idziesz do pracy kreacje,wtedy jak nawet nikt u ciebie nic nie zamówi to i tak zobaczy jakie masz recki wpisane na przedmioty i będzie wiedział co ma zebrać aby u ciebie stworzyć  :P
Warto mieć wpisanych jak najwięcej recek B i A.
No i musisz pamietać że trzeba będzie powiększać księge krasiowi bo ci sie recki nie będą mieścić do tego potrzebne ci będzie sporo Prof of Catching a Fish.
Myśle że ci w czymś pomogłem  :)

Zapomniełem podać że powinieneś mieć wczytane jak najwięcej recept na matsy takie jak:Leather,Crafted leather,Cokes,wszelkie Moldy,oczywiście all SS,Synthetics itd,itd
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2007, 11:20:32 am wysłana przez mussaszi »





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2007, 01:17:20 pm »
i zeby powiekszyc ksiege trzeba lowic co w sumie jest milym(nie dla wszystkich) zajeciem. Po prostu trzeba troche potrenowac.


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: jestem "zielonym" Krasnalem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2007, 03:08:00 pm »
i zeby powiekszyc ksiege trzeba lowic co w sumie jest milym(nie dla wszystkich) zajeciem. Po prostu trzeba troche potrenowac.

Ja tam nie łowie szkoda na to czasu  :) robie skup u mnie po 100a za sztuke i powiększam  :P
na razie wsadziłem 20k PoCaF  8)
1lv=2000sztuk
2lv=400-"-
3lv=600-"-
4lv=800-"-
Za każdy lv ksiega się powiększa o 6 okienek - maksymalnie można podnieść do 8lv czyli o 48 okienek.
50 +48 to max mozna mieć 98 miejsca na recepty  :o





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+