Witaj
Gość

Wątek: Jestem i co dalej ??  (Przeczytany 45528 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 27, 2008, 09:43:11 am »
Mam 18 lvl i mam Tailoring na 71. Jeszcze 9 i będę mógł szyć 8 slotowe torby. Wcześniej wydropiłem reckę na prostą robe +INT i dzięki temu że ją szyje i disenchantuje mam enchanting na 32 lvlu. Ostatnio kupiłe fajną receptę na ubranko ale trzeba mi 1 light leather :P. na razie kolekcjonuje Magic Essence i Strange dust z tym że nei wiem czy magic essence zamieniać na greater.

Dropnąłem ostatnio 2 recki 50 lvl alchemia i 75 leather working (ręckawice), odkupi mi ktoś takie rzeczy? A jezeli tak to jak się tu sklep wystawia? Wiem coś o domu aukcyjnym ale nie zabardzo wiem  co w tym chodzi

Zrobiłem prawie wszystkie questy na mapce i zaczeły się schody. W undercity jeszcze nie dają mi questów bo wykrzykniki szare a zostały mi 4 questy które nie wiem jak zrobić. Jeden to chyba jest zbugowany - mam przywolac jakiegos demona na wysepkach za pomocą świeczki ale nie mogę wyjąć świeczki z kuferka. Drugi jest taki że mam dostarczyć wool cloth. Nie mam pojęcia jak to zdobyć bo z dotychczasowych mobów leci tylko linen cloth. W dodatku ten wool będzie mi potrzebny do uszycia tej 8 slotowej torby.
 Dwa pozostałe odnoszą sie do ludzi którzy są za górami Undercity. Chciałem tam przelecieć tym transoprtowcem ale pisze że coś nie mam odkrytej lokacji czy cuś. W undercity też wlazłem w jakiś teleport ale wywaliło mnie do miasta na samej pólnocy. Trochę spanikowałem bo nie wiedziałem jak wrócić a bałem się włazić do drugiego teleportu żeby mnie nie wywaliło jeszcze dalej :P. Ale się wróciłem i teraz na razie szyje i disenchantuje a w przerwach bije mobki bo nie mam co robić.

Ostatnia rzecz. Czy można wymieniać rzeczy miedzy swoimi postaciami? To znacyz czy istnieje coś takiego jak freight w l2? Bo może bym zrobił jakiegoś rogue'a umarlaka i nim zrobił leather working jeżeli jest więcej takich recek
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 10:05:30 am wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 27, 2008, 10:30:34 am »
Cytuj
Mam 18 lvl

2 lvl do koszmatu =]

Cytuj
nei wiem czy magic essence zamieniać na greater.

Po zmianie w greater mozesz ja zmienic na lesser wiec jak greater beda zajmowac mniej miejsca to je zmniejsz.

Cytuj
Dropnąłem ostatnio 2 recki 50 lvl alchemia i 75 leather working (ręckawice), odkupi mi ktoś takie rzeczy? A jezeli tak to jak się tu sklep wystawia? Wiem coś o domu aukcyjnym ale nie zabardzo wiem  co w tym chodzi

Jak nie sprobojesz to sie nie dowiesz.Ja tam je sprzedawalem dopiero od 200 masz konkretne.

Cytuj
W undercity jeszcze nie dają mi questów bo wykrzykniki szare

LVL ci brakuje.

Cytuj
Drugi jest taki że mam dostarczyć wool cloth.

Tych zadan teraz nie rob.Dopiero potem jak bedziesz potrzebowac repu dla danego miasta dla mounta mozesz dawac rune(ale to okolo 60-70).

Cytuj
Nie mam pojęcia jak to zdobyć bo z dotychczasowych mobów leci tylko linen cloth.

Silniejsze moby lej i humanoidy one zawsze dropia szmatki.

Cytuj
Chciałem tam przelecieć tym transoprtowcem ale pisze że coś nie mam odkrytej lokacji czy cuś.

Musisz sobie te lokacje zaklepywac u innych npc.Sciagnij sobie flight timer(jakos tak) to ci pokaze wszystkich dostepnych do zaklepania.

Cytuj
W undercity też wlazłem w jakiś teleport ale wywaliło mnie do miasta na samej pólnocy.

Tak do silvermoon ciebie przenioslo.Teleport jest po to bo BE nie mieliby jak przejsc za bardzo bo na 20 isc przez plaguelands to nic fajnego :P

Cytuj
Czy można wymieniać rzeczy miedzy swoimi postaciami?

Ta wystarczy wyslac list a skrzynke masz przy kazdej tawernie i banku.


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 27, 2008, 12:17:35 pm »
Jeśli chcesz w miarę oszczędnie(mało many tracisz) + bezpiecznie expic polecam iść w Afflinction i tankować Voidwalkerem. Nie musisz rzucać wszystkich dotów , ot 2 + void + bicie z różdzki - i jest git. Jeśli grasz solo. Drain Tanking też może być, ale generalnie ja tego nie robiłem, szkoda mi było talentów - wole mix pve/pvp a stanie w miejscu i drainowanie to pewny stun :)


Questy to podstawa. Zbieranie syfu i sprzedawanie do vendora też (przynajmniej na początek). Nie kupuj wszystkich skilli - tylko te które uważasz za przydatne ( dla affi większość klątw, shadow bolt - talent nightfall może dupsko uratować, fear itp. ). Szkoda kasy na syfiaste skill. Jak dobijesz 70 lvl to możesz dokupić sobie wszystkie zdolności w razie gdybyś zmienił build na demo/destro.

Enchanting dość trudny dla początkującego bo kosztowny, ale powoli osiągniesz ciekawe rezultaty - dopiero po 300 można mówić o czymś przydatnym(jak z każdą profą). Najprościej jest wymasterować alchemy + herbalism. Jak Ci zależy na kasie możesz wziąć mining + skinning i dorobisz się na AH niezłych pieniędzy (ale w sumie po co kasa jak sprzęt to głównie insty, za repe czy honor). First Aid też imo może się przydać(ja mam z każdej secondary maks bo w sumie to nie problem).

Szmaty do tailoringu:

Linen cloth - moby od 10 do 20 lvl
Silk cloth - 20 ~ 40 lvl
Mageweave cloth - 38 ~ 51lvl
Runecloth - 59 ~ 65 lvl
Netherweave cloth 65 - 70 lvl

Gratuluje wyboru klasy , Warlock to wymiatacz i nie aż wcale taki trudny w prowadzeniu imo. Kwestia wprawy. Questy na summony są żmudne, ale dość łatwe.

Polecam stronę - http://www.wowhead.com/

Jeszcze jedno - polecam grę na oficjalnych serwerach. Ja jestem zadowolony (wybór pomiędzy L2 a WoW retail). Trochę głupio jest nie być pewnym czy dany q działa czy nie. Poza tym mniej dzieciaków. Jeśli priv to polecam - http://wow.gamefreedom.pl/  . Czasami z sentymentu tam zaglądam :)

Wbrew pozorom WoW wcale nie umarł i ma się dobrze w przeciwnieństwie do L2(niestety).
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 12:25:47 pm wysłana przez Inidriel »


Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2008, 12:34:40 pm »
Czasami mam wrazenie, ze projekt The Abyss: Battles For Glory jest czyms w rodzaju WoW osadzonym w realiach Lineage 2:

http://www.bsfg.ru/


Tu tez sa alchemisci, czesciowi crafciarze, kupa inzynierow, machiny, granaty, jakies strzelby itp ;)



  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 27, 2008, 03:21:53 pm »
Nie kupuj wszystkich skilli - tylko te które uważasz za przydatne ( dla affi większość klątw, shadow bolt - talent nightfall może dupsko uratować, fear itp. ). Szkoda kasy na syfiaste skill. Jak dobijesz 70 lvl to możesz dokupić sobie wszystkie zdolności w razie gdybyś zmienił build na demo/destro.
Ja kupuję zawsze wszystkie skille (tak tak, na blizzlike, raty x1 bez żadnych udziwnień). Wszystkich też używam i zazwyczaj wystarcza mi kasy.

Co do tailora, polecam http://www.wowwiki.com/Tailoring_leveling_guide - dzięki tej stronce udało mi się szybko i bezproblemowo wyexpić tailoring i trochę encha.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 27, 2008, 05:15:52 pm »
Kurde świetny poradnik, naprawde ciekawe rzeczy piszą. Wszystkim wielkie dzięki za podpowiedzi. Ostatnio spróbowałem latania na nietoperzu i ... kurna szczena mi opadła, genialnie jest to zrobione, jak prawdziwa wycieczka krajoznawcza :D. Szkoda tylko że właśnie niektóre questy nie działają. Gdybym miał stałe źródło dochodu to chyba bym się skusił na retaila bo się wciągnąłem :D
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2008, 05:48:49 pm »
Cytuj
bezpiecznie expic polecam iść w Afflinction i tankować Voidwalkerem.

SL/SL i drain tanking z sukubem :P

Cytuj
Tanking też może być, ale generalnie ja tego nie robiłem, szkoda mi było talentów

Na SL/SL(build do solo pve,pvp,arena pvp i 5 man) mozna robic :P

Cytuj
talent nightfall może dupsko uratować

Night fall jest op dlatego do DT jest genialny bo corruption + drain life na tick moga aktywowac(ja potrafie w jednej walce miec 5 proc).

Cytuj
Jak dobijesz 70 lvl to możesz dokupić sobie wszystkie zdolności w razie gdybyś zmienił build na demo/destro.

Destro dobre na raidy od T6 a raczej szybko go nie zlozy :P

Cytuj
i nie aż wcale taki trudny w prowadzeniu imo

Ta kwestia Feara i Death Coil na pasku xD A na serio jak opanujesz summony w pvp i pve tak ze recznie nimi sterujesz(ja 1 atak mam zazwyczaj wlaczony na pasywny) to juz 25% drogi za toba ^^

Cytuj
Jeszcze jedno - polecam grę na oficjalnych serwerach.

Gra sie na privach po to zeby zobaczyc czy gra sie spodoba.Mi sie spodobala i bede lecial na offa moze(tylko plyte glowna,monitor i procka wymienie) a na jaki serw to nie wiem jedna grupa(horda) ciagnie mnie na lightbringer a 2 grupa(ally) ciagnie mnie na earthring(jakos tak).

Cytuj
Wbrew pozorom WoW wcale nie umarł i ma się dobrze w przeciwnieństwie do L2(niestety).

Zadna gra nie umarla.WoW mi sie podoba bo palek moze rezzowac no i lepszy system pvp i profek.

Cytuj
First Aid też imo może się przydać(ja mam z każdej secondary maks bo w sumie to nie problem).

Cooking genialny bo ma zarabiste foodbuffy.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 07, 2008, 12:27:39 pm »
to ja jeszcze pare newbie question zadam bo jakos ciezko znalezc jednoznaczne odpowiedzi

1. czy podstawowe staty jak sila, spirit, stamina itp rosna automatycznie? (tzn dobra wiem ze rosna automatycznie) czy moge na nie wplynac? bo co lvl widze ze dostalme +1 do tego i tamtego ale czy moge np zmienic tak zebym zamiast np spirit dostawal +2 do stamina?

2. czy 5% wiecej dodge u tanka robi jakas konkretna roznice czy szkoda sobie dupe tym zawracac? mam taki talent niby i tak przegladajac z 20 stron jest z 11 do 9 na kozysc pakowania w dodge ale z drugiej strony na 9 stronach pisza ze te 5% daje tyle co nic. gdzie lezy prawda? :D

3. jest jakas mozliwosc zeby tak jak w l2 chociaz pokazywalo na mapie rejon wykonywania questa? albo jakas strzalka czy cos? niestety klikalem duzo i nic takiego nie znalazlem a czasem jako niedoswiadczony gracz mam problem ze znalezieniem jakiegos punktu zeby znalezc dana osobe od questa

4 przy broniach w zasadzie widze 3 staty, dmg, atc sped, dps - co jest najwazniejsze i an co najlepiej zwraca uwage? mi niby sie bije najlepiej broniami z duzym atc speed a niekoniecznie z wysokim dps czy dmg ale jak jest naprawde? ktory parametr ma najwieksze znaczenie i kiedy?

5. gdzie w tym silvercostam (miescie blood elfow) jest dziad co nauczy mining i blacksmith? obszedlem miasto z kazdej strony kilka razy i dziada nie moge znalezc :(

6. warto magazynowac te wszelkie badziewia z potworow jak oczy,skorupy, jajka itp czy one przydaja sie tylko jakiejs konkretnej profesji (nie pamietam co tma bylo ale jakis kucharz czy cos) i moge sobie dupy tym nie zawracac i sprzedawac?

na razie wiecej grzechow nie pamietam


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 07, 2008, 02:12:13 pm »
1. czy podstawowe staty jak sila, spirit, stamina itp rosna automatycznie? (tzn dobra wiem ze rosna automatycznie) czy moge na nie wplynac? bo co lvl widze ze dostalme +1 do tego i tamtego ale czy moge np zmienic tak zebym zamiast np spirit dostawal +2 do stamina?

Nie. Jedyne rzeczy, jakimi możesz wpłynąć na staty to twoje itemy, twoja rasa/klasa i buffy. Nie pamiętam, by był inny sposób.

3. jest jakas mozliwosc zeby tak jak w l2 chociaz pokazywalo na mapie rejon wykonywania questa? albo jakas strzalka czy cos? niestety klikalem duzo i nic takiego nie znalazlem a czasem jako niedoswiadczony gracz mam problem ze znalezieniem jakiegos punktu zeby znalezc dana osobe od questa
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,23568.0.html -.-! Quest Helper, Cartographer...

5. gdzie w tym silvercostam (miescie blood elfow) jest dziad co nauczy mining i blacksmith? obszedlem miasto z kazdej strony kilka razy i dziada nie moge znalezc :(
Myślisz, że strażnicy są tylko do stania w miejscu i zabijania ci mobów i alluchów? Spytaj się jakiegoś.

6. warto magazynowac te wszelkie badziewia z potworow jak oczy,skorupy, jajka itp czy one przydaja sie tylko jakiejs konkretnej profesji (nie pamietam co tma bylo ale jakis kucharz czy cos) i moge sobie dupy tym nie zawracac i sprzedawac?

Większość z tych rzeczy to tzw. junk i służy wyłącznie żeby to sprzedać u vendora.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 07, 2008, 02:31:31 pm »
Cytuj
Nie. Jedyne rzeczy, jakimi możesz wpłynąć na staty to twoje itemy, twoja rasa/klasa i buffy. Nie pamiętam, by był inny sposób.

Co lvl tez dostaje sie maly bonus do stastow.

Cytuj
2. czy 5% wiecej dodge u tanka robi jakas konkretna roznice czy szkoda sobie dupe tym zawracac? mam taki talent niby i tak przegladajac z 20 stron jest z 11 do 9 na kozysc pakowania w dodge ale z drugiej strony na 9 stronach pisza ze te 5% daje tyle co nic. gdzie lezy prawda? Very Happy

Tak.Tank musi miec duzo hp,armora,defense,block i dodge.Build dla palka do tankowania bym ci pokazal ale na oficialnej stronie masz podane z 3.0.x a ja mam na 2.4.3 wiec tak nie za bardzo :P Ale do 35 badz na ret i potem idz na prot.

Cytuj
4 przy broniach w zasadzie widze 3 staty, dmg, atc sped, dps - co jest najwazniejsze i an co najlepiej zwraca uwage? mi niby sie bije najlepiej broniami z duzym atc speed a niekoniecznie z wysokim dps czy dmg ale jak jest naprawde? ktory parametr ma najwieksze znaczenie i kiedy?

To zalezy.Wolne bronie(ze speedem 3.50+) maja gorny dmg wiekszy i skille ktore dajmy maja szanse 7 PPM(proc per minute) czesciej sie uaktywniaja bo w ciagu tej minuty mniej razy uderzasz wiec czesciej sie odpala(np. seal of command).Ale jak masz seal(mowie o paladynie teraz) jak Seal of Blood to lepsza jest szybsza bron bo ten seal wchodzi zawsze.Co do najwazniejszej statystyki to na to nie patrz bo potem dojdzie cos w stylu +defense,+block itp. Ja na prot pala mam ta broń i nie narzekam :P (to chyba najlepszy 1 reczny miecz ale raczej dla dps).



  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 07, 2008, 04:14:39 pm »
co do punktu piatego


Soulern ja ciagle mysle katoegoriami l2 czyli 90% npc w grze jest od tego zeby robic za ozdobe w miescie bo do nieczego nie sluza :D

poza tym nawet jak pytam straznika to on mi nie pokazuje tylko pisze ze ten i ten to jest tam i tam ale do diabla 2 lata grania w l2 mnie tak odmuzdzyly ze mi sie strasznie w mmorpg teraz cokolwiek czyta, do tej pory nie musialem kazdy quest polegal na tym zeby pojsc tam gdzie strzalka i ubic dziada (albo 5000 dziadow) albo z kims pogadac a tu trzeba czytac i mozgu uzywac chociazby polapac sie gdzie jest wschod, zachod itd

to jest straszne  :shock:


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 07, 2008, 04:33:15 pm »
Cytuj
to jest straszne

To sa Questy a nie to co masz w L2...


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 07, 2008, 05:04:50 pm »
co do punktu piatego


Soulern ja ciagle mysle katoegoriami l2 czyli 90% npc w grze jest od tego zeby robic za ozdobe w miescie bo do nieczego nie sluza :D

poza tym nawet jak pytam straznika to on mi nie pokazuje tylko pisze ze ten i ten to jest tam i tam ale do diabla 2 lata grania w l2 mnie tak odmuzdzyly ze mi sie strasznie w mmorpg teraz cokolwiek czyta, do tej pory nie musialem kazdy quest polegal na tym zeby pojsc tam gdzie strzalka i ubic dziada (albo 5000 dziadow) albo z kims pogadac a tu trzeba czytac i mozgu uzywac chociazby polapac sie gdzie jest wschod, zachod itd

to jest straszne  :shock:

Następnym razem, jak zagadasz do strażnika, to po rozmowie naciśnij na klawiaturze M :P

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 07, 2008, 05:05:46 pm »
o.o

ok thx :D


ok to nastepne pytanie

czy bieganie i skakanie jak wariat wokol przeciwnika ma wplyw na walke jakis? bo ja odnosze wrazenie ze ma i to spory (tzn walkiz  konkretnym mobem bez skakania potrafie skonczyc  1/2 hp a jak skacze jak popieprzony to mam 90% ) ale czyt ak jest naprawde czy to tylko moja wyobraznia?
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2008, 05:16:37 pm wysłana przez DIO »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 07, 2008, 09:22:57 pm »
Może się nie znam ale zdaje się że to się nazywa "kitting" i jest powszechnie stosowane ^^

Ja mam pytanie co do warlocka
Otóż które cechy sla locka są najważniejsze? Gdy grałem na burning to ładowałem skille w demo a wszystkie rzeczy w int i spirit. Z talentów miałem dobre pety a z inv praktycznie w ogóle nie używałem potów, drainów itp. Teraz natomiast ładuje w affliction i wychodzi na to że muszę oprócz in i spirit nie mogę zaniedbywać staminy, agility i str bo przekładają się one na statsy peta. Więc co wybierać dozbrajając locka?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 152

  • Pochwał: 1

  • Insane
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 08, 2008, 01:25:33 am »
A co ty chcesz z loka  zrobić woja ?? na chusteczkę mu str czy agi ?? int na koszt str ?? bez sensu . Bierz to co ty uwazasz a summon sam z siebie będzie miał podwyższone statsy . I tak jak będziesz się na bił na bg to nie będziesz chyba z miecza lub ze stafu bil ludzi ?? Ty masz jak najdłużej zostać przy życiu . i tak większość wojów bliskiego kontaktu będą Cię zabijać a nie summona ,więc Ty masz przeżyć a nie summon


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 08, 2008, 01:58:36 am »
Cytuj
czy bieganie i skakanie jak wariat wokol przeciwnika ma wplyw na walke jakis? bo ja odnosze wrazenie ze ma i to spory

Gralem woje,gralem palem i powiem ci ze tak ma i to duza.Jak jestes za plecami castera to nie moze w ciebie walic zaklec.

Cytuj
Może się nie znam ale zdaje się że to się nazywa "kitting" i jest powszechnie stosowane ^^

Kiting to jest wtedy kiedy chcesz uciec przeciwnikowi(np. hunterem) dodatkowo hunter potrafi robic tzw. jump shoty czyli skaczesz w biegu,robisz obrot o 180 stopni i strzelasz potem znowu obrot o 180 i biegniesz dalej.

Cytuj
Gdy grałem na burning to ładowałem skille w demo a wszystkie rzeczy w int i spirit

1 sprawa.Spriti to fail dla locka bo daje regen hp(wooo hi drain life) i many(mana tap) wiec jest zbedny.

Cytuj
agility i str

Zostaw te cechy dla melee dps :P I tak zaden robe nie bedzie mial +agil lub +str.

Cytuj
i tak większość wojów bliskiego kontaktu będą Cię zabijać a nie summona

Nom niestety woj ktory dobiegnie i zmasakruje locka(walnie hamstring wiec sie nie zwieje) + pumel a fear woja smyra po jajach po odpaleniu zerk rage.Ret pal da fear na summona i potrafi dosc dlugo przezyc zeby wymeczyc troche warlocka :P
Nie mowiac o tym ze jak obaj maja dobra bron z ArP(cataclysm's edge) i Executionera to cloth dostaja mocno(sam mialem kiedys na czysto 1.2k ArP + executioner :P).


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 09, 2008, 10:30:22 pm »
Cytuj
Cytuj
czy bieganie i skakanie jak wariat wokol przeciwnika ma wplyw na walke jakis? bo ja odnosze wrazenie ze ma i to spory
Gralem woje,gralem palem i powiem ci ze tak ma i to duza.Jak jestes za plecami castera to nie moze w ciebie walic zaklec.

Hmm mi się zdaje że mu chodzi o moby. Heh kiedyś podobne pytanie zadałem w dziale o AW "czy jest jakaś różnica gdy walę moba w bok skoro i tak on trzyma target i odwraca się w moją stronę razem z moją zmianą pozycji". Chyba odpowiedź jest taka sama jak wtedy mi udzielono - nie to nie robi żadnej różnicy.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2008, 08:34:34 am »
Wydaje mi się, że podczas któregoś loadingu widziałem napis: "przeciwnik atakowany od tyłu nie może uniknąć/zablokować ciosu" :))


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 10, 2008, 09:11:03 am »
Cytuj
Cytuj
czy bieganie i skakanie jak wariat wokol przeciwnika ma wplyw na walke jakis? bo ja odnosze wrazenie ze ma i to spory
Gralem woje,gralem palem i powiem ci ze tak ma i to duza.Jak jestes za plecami castera to nie moze w ciebie walic zaklec.

Hmm mi się zdaje że mu chodzi o moby. Heh kiedyś podobne pytanie zadałem w dziale o AW "czy jest jakaś różnica gdy walę moba w bok skoro i tak on trzyma target i odwraca się w moją stronę razem z moją zmianą pozycji". Chyba odpowiedź jest taka sama jak wtedy mi udzielono - nie to nie robi żadnej różnicy.

jednak ma zanczenie

mobki odwracaja sie jak gracze w l2, niewazne ile skaczesz

w pvp nie wiem czy wszystkie zaklecia (ja paldkiem moge zawsze i wszedzie walic judgement, niezaleznie z ktorej strony mam przeciwnika) ale co niektore nie daja sie castowac bo przeciwnik dostaje komunikat "you are facing the wrong way" czy cos w tym stylu, ogolnie jak wskoczysz graczowi za plecy to on musi te 0.5 sekundy zamiast na przywalenie tobie poswiecic na obrocenie sie w dobra strone ;>


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 10, 2008, 09:18:31 am »
Instant casty można rzucać jak się chce.


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 10, 2008, 09:54:07 am »
Wydaje mi się, że podczas któregoś loadingu widziałem napis: "przeciwnik atakowany od tyłu nie może uniknąć/zablokować ciosu" :))

Owszem jest tak że ataki od tyłu nie są parowane/unikane/blokowane (chyba że np tarcza priesta albo maga). Dlatego tank powinien wystawiać bossa moby na inście tyłem do grupy, żeby melee dps mogli go bić od tyłu bez niebezpieczeństwa pullowania następnych mobów. W PvE moba od tyłu bić się praktycznie nie da bo się zaraz odwraca.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 10, 2008, 12:26:56 pm »
Cytuj
Owszem jest tak że ataki od tyłu nie są parowane/unikane/blokowane (chyba że np tarcza priesta albo maga). Dlatego tank powinien wystawiać bossa moby na inście tyłem do grupy, żeby melee dps mogli go bić od tyłu bez niebezpieczeństwa pullowania następnych mobów. W PvE moba od tyłu bić się praktycznie nie da bo się zaraz odwraca.

To nie do konca tak :P

W PvE bossa trzyma sie plecami do melee dd zeby nie zlapac jakiegos cleave czy breath.Co do tego parowania i unikania to sie tyczylo graczy(gracz zestunowany nawet od przodu nie moze parowac i blokowac) Raid Boss moze nawet od tylu unikac atakow dlatego melee dps staraja sie zdobyc Shard of Contempt zeby osiagnac expertise cap(czlowiek jak uzywa macki lub sworda ma dodatkowe +5 i razem z Shardem osiaga juz expertise cap) i boss mial 1% szansy na dodge.


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 10, 2008, 03:16:35 pm »
No jest tak ale z tym tyłem zawsze zostają tail ataki. Wiele z tego nie wiedziałem tak poza tym (nie grałem na retailu :( )


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jestem i co dalej ??
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 20, 2008, 12:18:06 pm »
Pytanie co do locka. Kiedyś Ryl stwierdziłeś...
Cytat: Ryltar
Idz pierw w affiction.Imp Corruption na max,imp drain soul i soul symphion na max i 1 pkt w life tap.Fel conc na max i amplify curse,Nightfall(genialny talent) i grim reach.Potem symphion life i z curse of exhaustion(chyba tak) i 1 pkt shadow embrance(bedzie robil za trash debuff i chronil inne debuffy przed dispellem).Reszte w demo wpakujesz i masz build na 5 man,solo i pvp.Co do voida to lepiej koxac z sukubem bo ma wiekszy dps(tylko jak masz ciezej to przywolujesz voida) i uzywasz drain life(z talentami beda ci rzadziej przerywac channeling).[/url]

A ja się pytam czy opłacalna jest specjalizacja tylko Affli. Bo np takie Dark pact czy unstable affli są bardzo kuszące. Jak powinien wyglądac lock na 40 lvlu?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 12:27:51 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!