Witaj
Gość

Wątek: Kamael jako Feo Wizzard  (Przeczytany 8498 razy)

  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Kamael jako Feo Wizzard
« dnia: Październik 28, 2011, 09:36:33 am »
Nie gadaj z nim, to grozi zagadaniem na śmierć ;p
Raz juz przezylem takze damy rade.
Ostatnio on mowil wiecej ode mnie, srsly : p
Oj tam, oj tam. Trafil swoj na swego. Ale krolem wall of text jestes tylko ty  :D
A wracajac do tematu to macie jakis obszerniejszy patch note o godzie poza l2 info?
Nie wiem czy nie bedzie trzeba zmienic slh na cos lepiej dopasowanego do nowych warunkow. Dwoch bazowo korzystajacych z darka magow to sporo.
<useskill summon Delios or Orlok>  :P
A może by wrócić na oficjal :)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2011, 09:48:26 am »
Oj tam, oj tam. Trafil swoj na swego. Ale krolem wall of text jestes tylko ty  :D
A wracajac do tematu to macie jakis obszerniejszy patch note o godzie poza l2 info?
Nie wiem czy nie bedzie trzeba zmienic slh na cos lepiej dopasowanego do nowych warunkow. Dwoch bazowo korzystajacych z darka magow to sporo.
<useskill summon Delios or Orlok>  :P
Feo wizard nie ma skilli pod Dark atri..
Chyba, że chodziło ci o coś innego

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2011, 10:14:56 am »
Feo wizard nie ma skilli pod Dark atri..
Chyba, że chodziło ci o coś innego
Ano racja. A jest jakis skill ktory kasuje/zastepuje kradziez buffow? Jak rozumiem to po prostu skile sprzed 4 przemiany sa zastepowane nowymi, tak?
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 1

Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2011, 10:41:26 am »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,44311.0.html Tu masz opisanego maga Feoh
Ignore increments  - remove buffs (zastepuje cancela) i chyba tego od kamaela


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2011, 10:41:53 am »
kradzież buffów jest zastępowana cancelem który na 1lvlu kasuję jednego buffa, na 2lvlu dwa buffy.
Z tym że ten skill dochodzi później (93), nie ma go na 85 więc kradzież pozostaje.
Kradzież wciąż działa na stare buffy.
Archeage <3


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2011, 10:55:11 am »
kradzież buffów jest zastępowana cancelem który na 1lvlu kasuję jednego buffa, na 2lvlu dwa buffy.
Z tym że ten skill dochodzi później (93), nie ma go na 85 więc kradzież pozostaje.
Kradzież wciąż działa na stare buffy.
Jasne, zastanawia mnie jeszcze tylko to czy teraz biegamy z sigilem (widze dostajemy masterke ktorej nie mielismy). Czy dalej nie mozemy korzystac z sigila/tarczy?
No i domyslam sie, ze teraz juz definitywnie rozstajemy sie z rapierem?
A może by wrócić na oficjal :)


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2011, 10:59:47 am »
możemy nosić sigila/tarczę i z rapierem się rozstajemy,
jeżeli masz jakiś uber mega OP+++ rapier to możesz zachować rapier mastery kosztem 104matk i 8% cast spd
do czasu zdobycia lepszej broni magowej
Archeage <3


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2011, 11:20:12 am »
No tak... I tą drogą zostajemy wizardem z najmniejszym castem i m.atk. Jak dodac do tego brak rapiera to jestesmy w dupie...
Jesli bedzie pts eu off by innova to bede musial to potestowac bo albo bedzie lipa albo o czyms nie wiem co powoduje, ze jednak slh wciaz jest dobry.
A może by wrócić na oficjal :)


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2011, 11:55:41 am »
No tak... I tą drogą zostajemy wizardem z najmniejszym castem i m.atk. Jak dodac do tego brak rapiera to jestesmy w dupie...
Jesli bedzie pts eu off by innova to bede musial to potestowac bo albo bedzie lipa albo o czyms nie wiem co powoduje, ze jednak slh wciaz jest dobry.
przyjmując że masz np. vesper rapier +12 który ma monstrualny matk....
warto rapier mastery pozostawić rapier mastery ma +15% cast więc tracisz tylko 8% a te 104 matk to nic przyjmując że masz srogi matk broni.


oczywiście cały czas mówię o 85+ przebudzonym magu zrobionym z SlH
bo do 85 biegasz tak jak do tej pory z rapierem, bez możliwości założenia innego armoru niż light, sigila i tarczy.,
Archeage <3


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2011, 12:21:44 pm »
przyjmując że masz np. vesper rapier +12 który ma monstrualny matk....
warto rapier mastery pozostawić rapier mastery ma +15% cast więc tracisz tylko 8% a te 104 matk to nic przyjmując że masz srogi matk broni.


oczywiście cały czas mówię o 85+ przebudzonym magu zrobionym z SlH
bo do 85 biegasz tak jak do tej pory z rapierem, bez możliwości założenia innego armoru niż light, sigila i tarczy.,
Vespera raczej do lapy na nowym offie nie wezme. To bedzie pewnie bujanie sie w stuffie z luxory lub dropu do czasu przebudzenia. Z reszta to sie zobaczy. Strzelam, ze kamael w szmatkach bedzie wygladal przezabawnie ;P Z reszta rozumiem, ze goly slh po przebudzeniu odstaje statami od reszty wizardow, tak??
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2011, 12:48:19 pm »
A po przebudzeniu slh wygląda tak :/

http://www.youtube.com/watch?v=g3_Evecx1vs&feature=channel_video_title

Co go wyróżnia?
1. wbudowane 5% clarity - to nie tak zła rzecz dla magów
2. 1% pvp bonus. To takie raczej symboliczne, ale l2 to zawsze suma bonusów a nie pojedyńczy. Także w pewnym zakresie to jest przewaga.
3. Final form - no i to jest super zabawka. Już w h5 na final form robiłem niezłe numery. Tutaj masz staty maga, skille maga a final form robi to jeszcze x2. Fakt, że trzeba przygotować na to osobną broń z dark, ale myślę, że warto.
Kalkulacja:
Na filmach z pts'ów widziałem magów z 25k m.attack na full buff. Czyli przyjąć można, że te 20k będzie do uzyskania spokojnie.
20k x2 (battle rhapsody enchantera z 89lvl) x1,3 (wizard spirit) x1,8 (double stance) x2 (final form) = 187,2k Fajnie brzmi?
30 sekund z takim czymś? potem kolejne 30 sekund z 80k m.attack a potem jeszcze 4 minuty z 40k m.attack. Na sige fajna sprawa może być. No i na oly można użyć czasem i zaskoczyć przeciwnika.
4. Do pve kamael ma ciekawą opcję. Nie brać nowego weapon mastery. W zamian zostajemy ze starym expert casting i abysal power. Nowy weapon mastery daje jakiś bonus do int (chyba) i 104 m.attack.  abysal power to 10%-12%(przy lekkim oe) m. attack. Gdy w end game mówimy o 20k m.attack to abysal będzie dawal koło 2k a nie 104 :P No ale spadnie nam c.speed trochę.
Weapon mastery daje 23% a stary expert casting tylko 10%. Ale te 13% straty rekompensuje nam bonus 20% do reuse skilli.
Ciężko ocenić czy to nie jest dobra droga nawet pod pvp. Zależy jak wygląda weapon mastery OE+10. Ale na początek napewno fajna sprawa.
5. 82 INT przy 78WIT. To wydaje sie przyjemna kombinacja choć kamael bedzie dość delikatnym magiem.
6. No i ma steal divinity dalej, czym może rozbijać ludziom jakieś nietypowe setup bazujące na starych buff.
7. Zostaje mu też stara celka. Wymiana dopiero na 97lvlu na porównywalną, nie wiem czy lepszą. Nowa trwa tylko 3 sekundy. Ale ma wbudowane cleanse.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 12:55:49 pm wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2011, 01:25:11 pm »
Wszystko pieknie tylko obydwaj nie odpowiedzieliscie na moje podstatowe pytanie. Czy kamael bez ff bardzo odstaje? Rozumiem kalkulacja Orloka nt. M.atk odnosi sie do kazdego maga a przeciez bazowe staty kamela sa duzo slabsze. Wiec jak to jest. FF - FTW a normalnie GF?
Z reszta sam troche Orlok przyznajesz, ze na full buffie magowie maja 25k m.atk a kamael jak przypuszczasz wycisnie 20k. To sporo a dwa bez rapiera i mozliwosci zasadzenia w pizamowca checkmate albo naszego blowa to slab :xo widze starcie 1 na 1. Troche chyba god udupil naszego skrzydlatego drania :x
P.S.
Hoho! Nie wiedzialem, ze tak sie zmieniaja tablice podstawowych statow postaci! Teraz wszystko jasne. Kamel jak zawsze FTW.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 01:36:58 pm wysłana przez Russe »
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2011, 01:35:02 pm »
Nieee.
Kamael w tej chwili odstaje w H5 bo ma statystyki warriora. Ma bazowo 29 int podczas gdy magowie mają 44 (DE mistic).
Poza tym teraz kamael nie ma wielu ważnych pasywek magów (jak np. weapon mastery z lvl<20).
W GoD po przebudzeniu kamael będzie mial staty mistika. Czyli 82 INT gdzie np DE ma 87 a człowiek 79.
Pasywki stare znikają i są nowe. Czyli równe szanse i kamael jest równoprawnym magiem.
To co opisałem tyczy się tylko kamaela.
Pisząc 20k m.attacku miałem na myśli, że ciężko o top sprzęt jaki mieli na pts.
Edit:@Russe: no to sobie edytowałeś a moja odpowiedź teraz wydaje się dziwna :P
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 01:36:33 pm wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2011, 01:46:24 pm »
Edit:@Russe: no to sobie edytowałeś a moja odpowiedź teraz wydaje się dziwna :P
Spoko, nie chcialem robic double posta a znalazlem dopiero chwile temu te nowe wartosci. A poniewaz pisze z koma (w pracy jestem) to tak to wyglada :P
Mysle, ze kazdy ogarnie, ze twoja odpowiedz dotyczy mojej wypowiedzi sprzed post scriptum  :)
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 277

  • Pochwał: 6

Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2011, 04:10:48 pm »
buhaha Theo : D

Nie ma żadnej oficjalnej daty póki co.

się nie śmiej już zbieram ekipę emerytów ;p

czytam te zmiany i jednego czego nie mogę zrozumieć to tego systemu daul class, to będzie opcja zamiast przebudzenia czy jak?

To opcja PO przebudzeniu. Kiedy przebudzić swoją główną klasę, możesz dobić wtedy 85 na subie i ją też przebudzić.
Po tym jak masz obie przebudzone masz dual klasę.


L2 EU off @ TapMadls


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Odp: f2p
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2011, 04:11:48 pm »
I NIE, NIE OZNACZA TO ŻE MASZ SKILLE Z OBU KLASS

najzwyczajniej w świecie możesz jedną subę levelować ponad 80
Archeage <3


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2011, 10:16:00 am »
Przejrzalem skile ktore slh dostanie, wiem tez co straci. Zastanawia mnie jeszcze jak nasz kamelek wyglada na tle pozostalych nukow bo rozumiem kazdej klasie zostaja pewne przydatne skile sprzed przebudzenia ktore wyrozniaja nas nawet po unifikacji do wizarda. Rozkminiam to bo o godzie mam mętne pojęcie a EU off coraz blizej.
P.S. zapomnialem, ze przeciez jeszcze dochodza do rozkminy pasywy rasowe inne niz wczesniej. No nic, trzeba jeszcze raz ogarnac tabelki i nowe skile i tyle :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 02:47:23 pm wysłana przez Russe »
A może by wrócić na oficjal :)


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2011, 11:28:47 am »
Rozkminiam to bo o godzie mam mętne pojęcie a EU off coraz blizej.

sorki za offtop ale skad wiesz ze coraz blizej ? jest jakies info odnosnie daty powstania serwerów?


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2011, 10:12:44 am »
Rozkminiam to bo o godzie mam mętne pojęcie a EU off coraz blizej.

sorki za offtop ale skad wiesz ze coraz blizej ? jest jakies info odnosnie daty powstania serwerów?
Niezaleznie kiedy wstanie kazdy dzien nas przybliza do startu. To chyba jasne.
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 356

  • Pochwał: 1

Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2011, 02:39:07 pm »
Takie pytanie trochę nie na temat, te INTy, WITy i inne sprawy to są od początku stworzenia postaci czy dopiero po przebudzeniu je dostajemy?
Cytat: skrzydlaty
Jak wykupisz Premium Life u Pana Boga to zwiększy Ci dobe do 30h.
:D :D :D :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2011, 03:21:38 pm »
od razu, ale to, że wszystkie staty są 2 x większe, nei znaczy, że postacie są 2 x sielniejsze. To jest inne przeskalowanie po prostu.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2012, 04:11:33 pm »
Czy po przebudzeniu soul breaker może zalożyć np dc robe czy tylko roby r85 i wyższe ??


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kamael jako Feo Wizzard
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2012, 04:21:59 pm »
może
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker