Witaj
Gość

Wątek: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)  (Przeczytany 20023 razy)

  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:28:50 pm »

Gra musi na siebie zarabiać i to jest normalne.
Racja. 
Ale trzeba wiedzieć co sprzedawać, by potem gracze nie narzekali a poziom był wyrównany.
Wystarczy tylko zobaczyć jaką wartość użytkową w grze mają przedmioty z L2Store. Ogromną, na tyle, że po prostu świadczą o przeważaniu nad innym. Wyrzuciłbym połowę przedmiotów z shopu.
L2Store powinno oferować takie mikro płatności (przedmioty), które dobrze by się sprzedawały, byłby na nie duży popyt, ale nie dawałby możliwości całkowitego przejęcia gry przez gracza. Przykłady takich przedmiotów? XP Runki, mnóstwo Appearance Stones, jakieś TP, dostępy na RB itd.
I proszę. Obie strony byłby zadowolone. Innova miałaby kaskę i gracze byliby zadowoleni, a handel an serwerze pośredniczący z L2Store by prosperował.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 12:34:23 pm wysłana przez Haylash »


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:12:52 pm »
L2Store kupujesz w cenach 35kk adeny za 1 euro. Od graczy poza systemem gry kupisz za 1 euro 50-55kk adeny. Gdyby nie aktualnie trwający event, który znacznie zwiększył wartość euro w L2Store ceny nadal byłyby takie same jak przez ostatnie miesiące. Osoba chcąca wymienić euro na adenę za pomocą L2Store dostanie mniej adeny niż gdyby kupiła ją od graczy w różnoraki sposób.

Wniosek z tego dla mnie jest prosty. L2Store ma mniejszą wartość niż adena i rynek w grze co pokazuje wyraźnie, który element w efekcie końcowym pozwolił na stworzenie bardzo potężnej postaci. Tak jak pisałem Innova nie ma nic wspólnego z tym iż w grze jest wielu dobrze ubranych kolesi z ponad przeciętnymi przedmiotami. To gracze sprzedający adenę na lewo ich stworzyli a nie żaden L2Store.

W tej chwili trwa event w L2Store, który rzeczywiście oferuje ogromne korzyści. Niemniej jednak z tego co mi wiadomo taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii tego serwera i gdyby faktycznie tak było na stałe i w przeszłości to mógłbym rzec iż L2Store stworzyło półbogów gry. Tak jednak nie było a event trwał tylko 2 tygodnie i kończy się jutro. Ktoś kto twierdzi iż Innova tworzyła do tego czasu donatorów według mnie bardzo się myli. Ktoś kto powie iż Innova zaczyna to robić może mieć w tym sporo racji i z tym się zgodzę w chwili, kiedy pojawi się kolejny event jak ten, który trwa teraz.

No i nie ma co zapominać o Łucznikach, którzy i bez jakiejkolwiek dotacji robią w PvP miazgę z każdym kto nawinie się pod ich strzały. Pożyjemy zobaczymy a tymczasem dziś nagram krótki filmik, który pokaże nie jednemu co wyprawia Łucznik, który gra w tą grę 3 tygodnie czasu :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2016, 03:03:26 pm »
L2Store kupujesz w cenach 35kk adeny za 1 euro. Od graczy poza systemem gry kupisz za 1 euro 50-55kk adeny. Gdyby nie aktualnie trwający event, który znacznie zwiększył wartość euro w L2Store ceny nadal byłyby takie same jak przez ostatnie miesiące. Osoba chcąca wymienić euro na adenę za pomocą L2Store dostanie mniej adeny niż gdyby kupiła ją od graczy w różnoraki sposób.

Wniosek z tego dla mnie jest prosty. L2Store ma mniejszą wartość niż adena i rynek w grze co pokazuje wyraźnie, który element w efekcie końcowym pozwolił na stworzenie bardzo potężnej postaci. Tak jak pisałem Innova nie ma nic wspólnego z tym iż w grze jest wielu dobrze ubranych kolesi z ponad przeciętnymi przedmiotami. To gracze sprzedający adenę na lewo ich stworzyli a nie żaden L2Store.

W tej chwili trwa event w L2Store, który rzeczywiście oferuje ogromne korzyści. Niemniej jednak z tego co mi wiadomo taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii tego serwera i gdyby faktycznie tak było na stałe i w przeszłości to mógłbym rzec iż L2Store stworzyło półbogów gry. Tak jednak nie było a event trwał tylko 2 tygodnie i kończy się jutro. Ktoś kto twierdzi iż Innova tworzyła do tego czasu donatorów według mnie bardzo się myli. Ktoś kto powie iż Innova zaczyna to robić może mieć w tym sporo racji i z tym się zgodzę w chwili, kiedy pojawi się kolejny event jak ten, który trwa teraz.

"Gold" sellerzy to problem w każdej grze i w zależności od wartości przedmiotów różnie wpływa na rozgrywkę.
Jeżeli chodzi o samego L2, to dla mnie wciąż L2Store napędza rynek na serwerze aniżeli sprzedawcy (chociaż Ci drudzy w jakimś tam stopniu też). Gdyby wyrzucili z shopu  wiele przedmiotów o których pisałem, a eventy ograniczyli to wartość adeny byłaby niejako wyrównana, a gold sellerzy nie mieliby się czym popisać, bo mniej osób chciałoby od nich cokolwiek kupować :)

No i nie ma co zapominać o Łucznikach, którzy i bez jakiejkolwiek dotacji robią w PvP miazgę z każdym kto nawinie się pod ich strzały. Pożyjemy zobaczymy a tymczasem dziś nagram krótki filmik, który pokaże nie jednemu co wyprawia Łucznik, który gra w tą grę 3 tygodnie czasu :)

Co to zmienia w sensie mojej wypowiedzi? ;p
A poza tym w Heliosie ma to się niby zmienić, więc nie ma co o nich pisać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 03:10:40 pm wysłana przez Haylash »


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2016, 05:06:30 pm »
Wspomniałem o łucznikach, ponieważ wiele osób jak zaczyna grę i ma pierwszy kontakt z byle pierwszym lepszym średnio ubranym łucznikiem od razu myśli, że to donator bo się świecił i zadawał ogromne obrażenia. Efekt świecenia zbroi uzyskuje się już od wbicia jej na +6 co nie jest jakimś wyczynem w obecnym systemie enchantowania, gdzie za sprawą Giant's Scroll: Enchant Armor (R-grade) można bezpiecznie wbić z +2 na +5. Później wystarczy jeden fart i już mamy item na +6. Przy cenie R-grade przedmiotów zrobienie full seta Twilight na +6 to żaden problem. Zmieniasz wygląd na jakiś inny dodajesz tanim kosztem Blessed 120 atrybutu i masz całkiem całkiem sprzęt na łucznika, który lepszego i tak nie potrzebuje. W przypadku klasy o której piszę liczy się broń. Ta natomiast również nie jest super problematyczna do zdobycia. Już za 800kk można kupić sobie Blessed R-grade łuk (1238 P.Atak) na +7 z 300 atrybutu i 2 SA. Teraz jak dodasz ten zestaw do tego iż koleś który go używa może mieć już 100 lvl z wydanymi Ability Points i skilami z dual klasy a nowy gracz będzie miał ledwo 95 poziom i gołe R-grade bez atrybutów i enchantu wydaje się iż atakowany jesteś przez "donatora" bo jak to tak, ktoś bije Cię za 50 000 a co jakiś czas trafisz na typa, który uderzy za 200 000 toż to muszą być donatorzy i jeden za drugim robi rage quit i leci rozpowiada bzdury na forach.

Pomiędzy lvlem 95 a 99 jest przepaść, pomiędzy lvlem 99 a 105 taka sama i nawet itemy tu nic nie pomogą, bęcki zbierać się będzie i tak kosmiczne. Wiem, bo sam tego doświadczyłem. Obecnie mam 100 poziom i spora część graczy nie robi na mnie już takiego wrażenia. Problem pojawia się, kiedy atakuje mnie gość z 103-104 poziomem. Wówczas boli i to bardzo, tak bardzo, że aż strach pisać :D
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:01:24 pm »
Bo niektórym wystarczy bycie przeciętnym. I do bycia przeciętnym Core jest w sam raz, masz masę rzeczy do robienia, znajdziesz innych przeciętniaków do pvp, pve itp. Jednak jeśli celujesz gdzieś powyżej, chcesz dominować to jedyna opcja sięganie do portfela.

Co do p2w,(generalnie nie tylko w l2) to nieważne czy można coś za golda kupić ze store ważne jaką siłę nabywczą ma tam waluta.
Bo jeżeli za 1€ ktoś niepłacący musi farmić kilka/kilkanaście godzin no to powodzenia... a wydawca zazwyczaj dobrze o to dba, eventami, promocjami itp aby ratio skłaniało do dotowania.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:04:30 pm »
Już za 800kk można kupić sobie
Tak z  czystej ciekawości, ile ktoś musiałby poświęcić czasu by zdobyć te 800kk?
Czytałem na off forum i ludzie mówią, że normalną drogą można zdobyćdo 25kk na tydzień. 
A więc miesiąc na zdobycie 800kk - jednej przeciętnej broni. 
Pozostaje jeszcze armor, rb biżu, shirty, belty itd.
Chyba, że można zdobyć więcej w ciągu tygodnia, w takim razie słucham.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 09:08:56 pm wysłana przez Haylash »


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 27, 2016, 09:57:47 pm »
20b w 2 tygodnie . Mało ale dlatego że przed eventem rybkowym kupiem kolczyk lindviora i zostało mi ok 1.7kkk. A na core od początku z przerwa na lilith z doty tylko pa czasem jakieś śmieci jak coś zostanie z pa. Po takim czasie w l2 jak patrzysz na ah widzisz adene która można zarobić a 25kk lol to czasem kilka minut
In The Name Of Satan ...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:11:13 pm »
No może masz racje. Post był z 2013 lub 2014 roku. Coś się pewnie zmieniło w wartości adeny.
20b w 2 tygodnie

Nie inwestując w L2Store?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 10:12:44 pm wysłana przez Haylash »


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:38:35 pm »
Cytuj
Nie inwestując w L2Store?
Nie nawet ryb nie łowiłem korzystałem tylko z adeny która posiadałem )
In The Name Of Satan ...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:46:53 pm »
Cytuj
Nie inwestując w L2Store?
Nie nawet ryb nie łowiłem korzystałem tylko z adeny która posiadałem )

Tzn. kup taniej sprzedaj drożej?
I mówiąc o adenie którą już posiadałeś masz na myśli farme?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 10:49:03 pm wysłana przez Haylash »


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:02:37 pm »
Cytuj
Tzn. kup taniej sprzedaj drożej?
W największym uproszczeniu dokładnie tak

Cytuj
I mówiąc o adenie którą już posiadałeś masz na myśli farme?
farma i handel. na sohu z pa i runa na dropa masz na jedne buffy ( 30 min) 20kk czystej adeny + śmieci + full dropy czyli tak średnio ok 30-130kk.
In The Name Of Satan ...


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:04:20 am »
jak to, wyfarmiłeś 300 euro w 2tygodnie zamiast je wydać w l2store? przecież to przeczy całej idei grania na Core, mam nadzieje ze chociaż w międzyczasie kupiłeś skrzynek za 2k usd XD


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:18:34 am »
ciekawe tyle ze mam inna ideę gry na core ). skrzynki za 2k hahahha jest w ch ciekawszych i przyjemniejszych rzeczy do kupienia za 2k niż jakieś piksele no chyba żeby je później sprzedać za 4k.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 12:26:37 am wysłana przez 666 »
In The Name Of Satan ...


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2016, 01:35:35 am »
Takich jak 666 jest wielu. Nie trzeba być donatorem, żeby sporo mieć. Wystarczy grać, wiedzieć co robić, umiejętnie handlować i to wszystko. Nie dość, że można ubrać swoją postać to i przy tym zarobić jak w pracy.

Macie tu filmik do tego łucznika o którym pisałem. Koleś gra dopiero miesiąc i ma pożyczony łuk R Grade Blessed Apocalypse Thrower +7. Walk zrobiliśmy sporo więcej niż na filmiku, ale nie wszystkie nagrałem. Te, które rozpoczynaliśmy z wszystkimi odnowionymi umiejętnościami wygrywałem dość łatwo, niemniej jednak wiele z tych, które rozegraliśmy nie wyglądało wcale różowo i pomimo tego iż mogłem zagrać sporo lepiej obrażenia jakie otrzymywałem w moim secie R-95 Blessed Seraph Heavy Armor +9 wydają mi się dość spore. A wyobraźcie sobie teraz kogoś z lvlem 95 i gołym sprzetem R grade. Co ten łucznik by z takim gościem robił... Pewnie nie jeden powiedziałby, że donator :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CqNmngHMATI[/youtube]
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:01:56 am »
Co do dmg łucznika na Twoim filmiku - jak na moje, to on nie ma dmg.
Jest jakiś hero, który może się wypowiedzieć ile musiał farmić/wydać kasy na eq? Widziałem, że u was ErykoO chyba miał hero (w którego już pare tysięcy euro poszło już na Lilith), gra na nim Bunny?
BTW Naito, chodzisz na olimpiadę? Może warto by było coś z oly nagrać?


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:13:25 am »
Wiesz na olimpiadzie to loteria, coś tam mam ugrane ok 60% walk wygrane aczkolwiek zwykle walka wygląda tak. Albo ja kogoś zabijam tak, że nic mi nie zrobi, albo ktoś mnie w taki sam sposób. Ciągle brakuje mi lvlu. Na olimpiadzie wygrywają celki z augmentacji i ogólnie celki, których wcześniej nie miałem a dziś mam. Sezon na olimpiadę zaczynam od przyszłego miesiąca będzie 101 lvl, mam już umiejętności z dual klasy, pełne AP. Powinno być znacznie lepiej.

Ten łucznik według mnie robi dmg i to spory. Wyobraź sobie, że ten koleś to Twój war. Idziesz na Paranssus w random pt na Baylora i Cię taki wali nie wiesz skąd. Zanim ogarniesz co się dzieje to jesteś martwy. A to tylko gracz, który robi swoją postać dopiero miesiąc czasu :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 28, 2016, 01:36:30 pm »
Co do dmg łucznika na Twoim filmiku - jak na moje, to on nie ma dmg.
Jest jakiś hero, który może się wypowiedzieć ile musiał farmić/wydać kasy na eq? Widziałem, że u was ErykoO chyba miał hero (w którego już pare tysięcy euro poszło już na Lilith), gra na nim Bunny?
BTW Naito, chodzisz na olimpiadę? Może warto by było coś z oly nagrać?

http://i.imgur.com/H8jXJDF.jpg

prosze co do odpowiedzi to uzyskalem z 1 tarota. Pozdro


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2016, 02:23:36 pm »
Eryko to handless, z którym wygrałem na 98lvl jak mial hero, w immortalu, bo nie umiał obiegać słupka i olał lumi'ego, który przez całą walkę, przebił mu 4 nuki dmg'em (tak, tylko 4 nuki przez 5 minut). Please...


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2016, 04:21:22 pm »
Co do dmg łucznika na Twoim filmiku - jak na moje, to on nie ma dmg.
Jest jakiś hero, który może się wypowiedzieć ile musiał farmić/wydać kasy na eq? Widziałem, że u was ErykoO chyba miał hero (w którego już pare tysięcy euro poszło już na Lilith), gra na nim Bunny?
BTW Naito, chodzisz na olimpiadę? Może warto by było coś z oly nagrać?

Erykoo dobry przyjaciel :>


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:59:37 pm »
Eryko to handless, z którym wygrałem na 98lvl jak mial hero, w immortalu, bo nie umiał obiegać słupka i olał lumi'ego, który przez całą walkę, przebił mu 4 nuki dmg'em (tak, tylko 4 nuki przez 5 minut). Please...

Piękny miałeś sen :)  , to może teraz realnie powalczymy 1 by 1? ;)


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:04:09 pm »
To nie sen, wysłałbym nawet screena, ale niestety zmieniłem laptopa i nie robiłem backupa żadnego, sytuacja tyczy się Lilith już końcówki, jak ty miałaś przerwę (z tego co pamiętam), a ktokolwiek na tej postaci grał, lamił na arenie z trzema słupkami, jedynej gdzie da się wybiegać kogoś z lepszym EQ. Zresztą było minęło.


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:23:20 pm »
pies mu zjadl screena


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:36:40 pm »
Co jak co, ale żeby komuś jedną walkę wypominać :P Każdy kiedyś uczył się swojej postaci, ogólnie gry na olimpiadzie i każdy również nie raz i nie dwa zlamił. Cała sztuka w tym to regularny trening, wyciąganie wniosków i uczenie się zachowań przeciwników. Jestem przekonany, że wielu dziś najlepszych graczy swoje początki miało bardzo marne, ale szli do przodu nie przejmowali się przegranymi i szlifowali swoje umiejętności w tym trybie gry, który nie ma co ukrywać jest zdecydowanie inny niż gra w open world. Nie jesteś przygotowany i zrobiony specjalnie pod olimpiadę to i całe g tam ugrasz :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:42:06 pm »
To nie sen, wysłałbym nawet screena, ale niestety zmieniłem laptopa i nie robiłem backupa żadnego, sytuacja tyczy się Lilith już końcówki, jak ty miałaś przerwę (z tego co pamiętam), a ktokolwiek na tej postaci grał, lamił na arenie z trzema słupkami, jedynej gdzie da się wybiegać kogoś z lepszym EQ. Zresztą było minęło.

ErykoO był postacią boxową na lilith :)  a "lepsze EQ" to było na Bunny wiec gz za pokonanie handless boxa :D  pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego :)

https://www.youtube.com/watch?v=lJagLrTEgU4



  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:04:54 am »
Widać, że dobrze sfarmiona postać - zabicie iReflect na tej arenie w 4 min :)
Chociaż z każdym updatem tanki stają się coraz bardziej papierowe...


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane