Witaj
Gość

Wątek: Valinor  (Przeczytany 3678 razy)

  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 11

  • Recenzent&Redaktor
Valinor
« dnia: Wrzesień 21, 2008, 10:47:46 am »
Jest to pierwszy polski serwer, na którym zdecydowałem się zagościć. Jest to serwer Low rate, używający najnowszego klienta, oparty na języku programowania java. Powstał w styczniu tego roku wiec jest bardzo młodym serverem

Pierwsza styczność-czyli strona WWW

   Strona www nie jest najmocniejszą stroną tego serwera. Administracja serwera stosuje „PHP-Fusion v6”, czyli obecnie najpopularniejsze prawie, że gotowe strony www. Plusem jest jednak to, że serwer posiada osobne rozbudowane forum, a nie zintegrowane z portalem. NA stronie znajdują się podstawowe informacje na temat tego jak się podłączyć, informacje na temat serwera. Oraz podstawowe skrypty takie jak top pvp, pk, online i status 7s. Ciekawe są 2 skrypty: jeden do zgłaszania błędów, a drugi to „ratunkowy teleport”. Straszliwe odrzuca logo serwera- napisy na nim przypominają mi dziecko ze szkoły podstawowej, które dopiero uczy się gryzmolić na tablicy, strasznie to nie czytelne. Strona pomimo tego, że posiada wybór 2 języków: polski i angielski, w tym drugim nie jest w ogóle prowadzona. Także na forum angielsko języczne forum świeci pustkami- nie posiada ani jednego tematu. Wracając do samego forum. Jest oparte na phpbb by Przemo z ladnym wykonaniem graficznym. Zawiera wszystkie podstawowe działy oraz „ShoutBox” . 847 zarejestrowanych użytkowników świadczy o tym, że serwer jest dopiero w kołysce.
   Najbardziej zadziwił mnie licznik online, o którym słyszałem różne cuda: „że mnoży razy dwa”, a nawet razy trzy. Postanowiłem to sprawdzić. Niestety, ale administracja serwera chyba nie wiedziała, że w comunity wyświetla liczbe online oto wyniki:




Jak widać ewidentnie licznik na stronie mnoży x2 i dodaje jedną osobę. Na wszelki wypadek sprawdziłem to także botem l2-diviene i on także wskazał takie zachwiania. Za to serwer otrzymuje wielkiego minusa. Ostatnim minusem jest łamanie praw autorskich. Z tego co dowiedziałem się zamieszczane są artykuły należące do serwisu l2-info i administracja nic sobie nie robi z prośby o usunięcie czyiś treści.

Władza- czyli Administratorzy i game masterzy.

PunisherTheOne- jest właścielem serwera. Nie przypadł mi do gustu. Raz, że jest mało komunikatywny, a dwa po wytknięciu sprawy z licznikiem gmowi od razu mnie zbanował.

Arsen- Zastępca administratora. Z własnych doświadczeń z nim mogę powiedzieć, że jest osobą strasznie opryskliwą i zapaczliwą. Jeżeli masz swoje zdanie, które nie zgadza się z nim nie mów mu tego- będzie starał Ci nawrzucać.

MeDAN- Bardzo miły gm. Od razu odpowiada na petycje. Stopień jego komunikacji z graczami to duży plus dla serwera.

Sephirothl- Tego gm`a nie udało mi się niestety spotkać na serwerze, więc nie mogę nic o nim powiedzieć.

Game masterów widziałem w ciągu tych kilku dni dwa razy. Nie było ani jednego eventu przeprowadzonego przez nich. Gracze twierdzą, że jest ich bardzo dużo prowadzonych, możliwe, że trafiłem na okres załamania eventowego, a może to, dlatego, że rozpoczną się rok szkolny.

L2v- nowy projekt?
   Bardzo zaciekawiła mnie wersja l2j nazywana przez administracje l2v. Myślałem, że może faktycznie jest to coś nowego. Niestety jest to kolejna wersja l2j z jego respozytorni. Szkoda, że administracja przywłaszcza kawał pracy innych osób nadając jej swoją nazwę.

Pierwszy kroki na serwerze
   Liczba online nie przekracza 150 osób. Średnio jest około 80 online. Czyli standard jak na l2j, lecz biorąc pod uwagę, że jest możliwa nie ograniczona liczba dualboxów jest to bardzo mało. Restarty odbywają się raz na 2 dni. Uniemożliwia to wyjechanie na 3-4 dni i pozostawienie sklepu. Jeżeli chodzi o samo przebywanie na serwerze to jest on stabilny, ani razy nie dostałem DC.

Rynek:
   Swoje kroki skierowałem do giran, aby oglądnąć rynek. Za dużo sklepów nie zobaczyłem. Oto parę zdjęć z różnych pór:

Giełdowy ranek:


W samo południe:


Jest już ciemno:


Handel nie powala na kolana. W ciągu godziny przetaczają się 3-4 oferty handlowe. Brak na serwerze kowali, ponieważ cały czas jakiś gracz krzyknie o kryształki albo ssy. Serwer low rate nie może się prawidłowo rozwijać bez dobrego rynku.

Olimpiada:
Straszliwie mała frekwencja. Widziałem może 2 walki. Hero mają osoby z dwóch klanów. Patrzyłem na listę osób walczących w tym miesiącu maksymalnie jedna osoba z każdej klasy, a i nie we wszystkich były jakieś osoby.

Clan Halle i zamki
Wiele clan halli jest jeszcze wolnych. Nic dziwnego skoro serwer jest młody i niezaludniony jest to plus dla serverwa i może to przyciągnie nowych graczy. Zamek wolny jest jeden. Z tego, co się dowiedziałem od graczy walki o Clan Halle za miastami działają, ale nikt z tego nie korzysta(takich rzeczy jeszcze nie było)

Pvp
Widziałem pare walk pvp, lecz są one na poziomie małego serwera, czyli walka kilku osób ze sobą, jak na razie nic ciekawego.

Reszta rzeczy
   Na samym początku już nie podobał mi się brak dropu z pierwszych mobów, takie niedociągnięcia negatywnie wpływają na odbiór serwera. Geodata jak to geodata działa, bo działa jednak rażących błędów nie zauważyłem, można powiedzieć, że jest standardowa. Darmowe teleporty z ct2 działają, co mnie bardzo ucieszyło jednak vitaliti system już nie, co martwi. Siege działają, czyli jest gdzie w weekendy się pobić jednak ilość osób nie jest zachęcająca. Dużym plusem dla serwera Valinior są eventy automatyczne. Zauważyłem pare: zbieranie medali(jednak wersja l2j, a nie ta z offa, a szkoda), eventy typu tvt i ctf, które stanowią główną rozrywkę na serwerze i pare innych eventów automatycznych stworzonych przez administracje, oraz system ślubów. Podoba mi się także to, że gmi mają specjalne imiona, których nie da się podrobić:


   Ogólnie gracze na serwerze uważają, że serwer jest nudny, widać nie bawi ich już bicie poziomów i składanie sprzętu. Potrzebują nowej rozrywki, mam nadzieję, że administracja pomyśli o tym i nikt nie będzie narzekać.

   Podsumowując. Jest to serwer przeciętny. Mała liczba online odstrasza bardziej niż zachęca, ale z drugiej strony serwer jest młody, więc ma szanse jeszcze się rozwinąć. Nowych graczy mogą zachęcić wolne clan Halle i zamki. Macie pole do popisu, możecie zdobywać. Serwer mogę polecić każdemu, kto lubi małe serwery typu l2j, nie jest to serwer najwyższej klasy, ale na pewno godny sprawdzenia. Eventy są jego dużym plusem, jeżeli serwer będzie nadal szedł w stronę rozrywki głównie dla graczy to ma szanse rozwinąć się, przydałoby się zmienić tylko stronę serwera, bo obecnie wiele serwerów korzysta z tego typu i nie jest on już tak atrakcyjny jak kiedyś.

Tabela podsumowująca:



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 10:51:55 am wysłana przez Iskierka »