Witaj
Gość

Wątek: Imieniny  (Przeczytany 3049 razy)

  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Imieniny
« dnia: Maj 27, 2016, 03:27:07 pm »
Dzień dobry,

Zastanawiam się czy w waszych rodzinnych stronach obchodzi się zwyczaj imienin? Ja pochodzę z podlaskiego i jest to zwyczaj średnio popularny, zwłaszcza pośród moich bliskich. Postuję, bo mam uczucie, że tradycja ta ginie. Co uważacie? Ja mam na imię Marysia i znalazłam coś takiego:

Imieniny Marii

Maria jest jednym z najpopularniejszych imion w naszym kraju. Imieniny Marii obchodzone są aż 28 razy w ciągu roku, najczęściej zaś 2 lutego, 15 sierpnia i 8 grudnia. Maria to łacińska forma greckiego Μαρια i hebrajskiego מִרְיָם (Panna) – Miryam. Imię Maria jest popularne w wielu językach europejskich, a także w innych językach, takich jak angielski jest formą wtórną (gdzie wspólna pisownia brzmi Maryja). W niektórych krajach, na przykład w Niemczech, Polsce i we Włoszech, Maria jest czasami używane jako środkowe imię męskie. Takie imię nosiły dwie królowe rządzące Portugalią. Nosiła je również królowa Maria Teresa Habsburg (1717-1780), która odziedziczyła tron po swoim ojcu, cesarzu Karolu VI, co spowodowało wybuch wojny o sukcesję austriacką. Jeśli chcemy pamiętać, kiedy Maria obchodzi imieniny, kalendarz może być pomocny. Wielu wierzy, że to imię oznacza „morze goryczy” lub „morze smutku”. Jednak niektóre źródła cytują alternatywne definicje, takie jak „napawać radością” czy też „ukochana przez Boga”. Takie imię nosiła w Biblii matka Jezusa, Syna Bożego.
W Polsce imieniny Marii są obchodzone dość często, ponieważ Maria jest jednym z popularniejszych imion żeńskich. Uważa się, że to imię jest pochodzenia francuskiego, hebrajskiego, co oznacza, że ma różne korzenie i jest stosowane w więcej niż w jednym kraju i w różnych językach świata, szczególnie w krajach anglo- i francuskojęzycznych. Maria jest najczęściej słodką i spontaniczną osobą. Jest też bardzo inteligentna i nieco ekscentryczna, a także piękna i godna zaufania. Panie o tym imieniu mają tendencję do rozpoczynania imprezy. Często są również przywódczyniami, a nie naśladowczyniami, mają bowiem silną osobowość. Wydają się też być ukierunkowane na konkretne cele, wpadają na mnóstwo kreatywnych pomysłów i mają zdolność do realizowania tych pomysłów, dzięki swej efektywności i determinacji. Wydają się być ponadto odważne i czasem agresywne. Jako wyjątkowe, kreatywne osoby, zazwyczaj lubią władzę, a czasami są uparte, dumne i niecierpliwe. Marie mają też głębokie wewnętrzne pragnienie stabilnej i kochającej rodziny lub wspólnoty oraz potrzebę współpracy z innymi. Lubią być również doceniane. Słynne Marie:  to m.in.: Maria Kuncewiczowa, Maria Dąbrowska i Maria Niklińska.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 01:23:23 pm wysłana przez Leraios »


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Imieniny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2016, 04:05:38 pm »
U mnie obchodzi się tylko urodziny, chociaż znam ludzi, którzy obchodzą imieniny.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


Odp: Imieniny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2016, 04:44:48 pm »
w moich stronach czesto z tego co widze obchodzi sie imieniny, ale to raczej jako okazja do zaproszenia znajomych i wypicia


ja juz od dawna imienin nie obchodzilem, po co mi to :D


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Imieniny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2016, 07:42:16 pm »
obchodzi sie imieniny, ale to raczej jako okazja do zaproszenia znajomych i wypicia
same :D


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Imieniny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2016, 12:57:00 am »
ja juz od dawna imienin nie obchodzilem, po co mi to :D
Pewnie dlatego, że usunęli Twoje imię z kalendarza :P


W moich stronach obchodzi się tylko urodziny.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Imieniny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2016, 04:30:11 pm »
ja juz od dawna imienin nie obchodzilem, po co mi to :D

Nie ma z kim się napić to i się nie obchodzi :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans