Witaj
Gość

Wątek: Dyskusja o ideii CP w GoD  (Przeczytany 33136 razy)

  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Dyskusja o ideii CP w GoD
« dnia: Listopad 07, 2011, 10:58:25 pm »
hm
z tego co piszecie robienie bd i sws mija się z celem- kto będzie na początku robił te postacie ( poza miłośnikami) jeśli potem istnieje duże prawdopodobieństwo , że postać po awakeningu jako enchanter może mieć problemy ze znalezieniem party?
żeby nie było tak , że będą to tylko boxy  wyexpione do 81-82 lvl
w sumie do tej pory myślałem , że enchanter jako klasa co i bufnie i coś tam przywali i podleczy i reśnie to spokojnie  party znajdzie, a teraz wynika - z wypowiedzi tych co już grają po Przebudzeniu , że kiepsko z tym
a problem  jest stąd , że enchantera tworzy się z klas , które sa bardzo potrzebne do lvl do 85 lvl- bd, sws ,wc
teraz wynika , że chcąc mieć w miarę dużą pewność znalezienia party pozostaje iść na healera- bo tych potrzeba aż 2 ( choć już  pojawiają się głosy , że 1 wystarczy)
zasadniczym pozostaje pytanie jak to się ma do end game-  żeby nie okazało się , że inst na 99 lvl wymagają 2 enchanterów  :D

oj , czy koreance nie przesadzili i nie zepsuli jednak rozgrywki obniżając ilość klas i miejsc w party?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 10:00:13 am wysłana przez Alarion »


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2011, 11:12:05 pm »
Nie pomyśleli o tym, że gdzieś, ktoś będzie zaczynał od 0 na nowym serwerze i nawet Stone of Destiny nie dostanie.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2011, 11:16:12 pm »
kto pisze, że aktywny enchanter nie jest przydatny? Słuchacie opini ludzi, którzy nawet nie zagrali na tej kronice na lvlach +85, więc może jednak posłuchajcie tych co grają aktywnie.


Prawda taka, że ze wszystkich klas obecnie w full party da się boxnąć TYLKO enchnatera, ale to nie znaczy, że jest to wygodne. Bez aktywnych debuffów spada tempo zabijania mobów.


Co do faila z bufferami, my to zauważyliśmy 2 dni po tym jak ogłosili to info. Koreańce nei znają pojęcia CP. To jest wytwór europejczyków/amerykańców i jak na ironię zrobiony w celu wygodnego expienia w bot trainie na offie. Po jakimś czasie założenia się zmieniły i przeniosły na inne serwery/privy.

Także możecie co najwyżej modlić się o stone of destiny w prime shopie, a raczej na pewno przygotować się na koxanie jednego buff peta tylko po to, żeby docisnąć do 85.


Uluqoria: Wczesniej jak w grudniu (a raczej po nowym roku) się nei spodziewaj, więc na znalezienie CP masz jeszcze sporo czasu.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 190

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2011, 11:22:45 pm »
Co do faila z bufferami, my to zauważyliśmy 2 dni po tym jak ogłosili to info. Koreańce nei znają pojęcia CP. To jest wytwór europejczyków/amerykańców i jak na ironię zrobiony w celu wygodnego expienia w bot trainie na offie. Po jakimś czasie założenia się zmieniły i przeniosły na inne serwery/privy.

tak na dobrą sprawę to cp chyba jako pierwsze zaczęły stosować radzieckie klany, może mądre głowy z Innovy w związku z tym ogarną i dadzą te kamyki choćby za kasę.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2011, 11:27:54 pm »
to tylko spekulacje, nie nastawiałbym się na to przy ustalaniu kto gra kim, że będziecie mieć dostęp do tych kamieni, choć z marketingowego punktu widzenia by im się to opłacało mocno.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2011, 11:30:47 pm »
oplacalo i bylo jedynym sensownym rozwiazaniem umozliwiajacym bezstresowy koks dla 7 osobowej ekipy bez boxow
retired


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2011, 01:18:16 am »
kto pisze, że aktywny enchanter nie jest przydatny? Słuchacie opini ludzi, którzy nawet nie zagrali na tej kronice na lvlach +85, więc może jednak posłuchajcie tych co grają aktywnie.
Prawda taka, że ze wszystkich klas obecnie w full party da się boxnąć TYLKO enchantera, ale to nie znaczy, że jest to wygodne. Bez aktywnych debuffów spada tempo zabijania mobów.

tak się składa , że mój post w dużej mierze był następstwem tego co Ty pisałeś  :D

teraz też piszesz , że enchanter to postać stworzona  do boxa co mnie bardzo martwi, bo ja właśnie miałem na myśli granie enchanterem , ale to właśnie granie polegające na : buff ( dla każdego wg potrzeb), debuff moba  ( wroga), okładanie moba, patrzeć czy healerzy wyrabiają się z leczeniem, jak trzeba doleczyć, jak trzeba to  resnąć , znów jakiś debuff , jakieś rytm itp
gra enchanterem wygląda na ciekawą ,ale jak co drugie cp będzie miało boxa enchantera, poza tym będzie masa enchanterów po bd, sws i wc to okaże się , że jeśli nie załapie się do jakiegoś cp to dupa blada i nie będzie z kim grac- tak wiem cała przyjeność to grać z odpowiednimi ludźmi , ale czasami nie da się tak , czasami gra się w porze zupełnie innej itp, a wtedy to tylko stracona np 1 godz na szukanie party, a takie coś mnie wqrrr
może przesadzam, ale nie chciałbym grac przez np miesiąc  a potem okaże sie , że trzeba szybko robić subkę  :?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2011, 07:57:00 am »
Z przyjemnością wpadłbym zgankować jakięs lol CP co ma boxa enchantera. Sami mieliśmy kilka PvP z boxem (z przymusu) i wiem jak ciężko było z i bez. Wiem jak dużo trudniej się expi z aktywnym i bez. Jak ktoś liczy na jazdę tylko z boxem, to ja mu współczuję, bo jest idiotą.

no i ogarniętym CP życzę by jak najczęściej trafiali na enemy z boxowanym Enchanterem.


Tak BTW, jak grasz solo, to musisz się liczyć z tym, że z reguły będziesz trafiał na kretynów, idiotów, baranów. Sam skorzystałem kilka razy z party matching system (z ciekawości) i o ile nie trafiłem do enemy party z którymi zazwyczaj nie wolno nam koksać, to byl żal i smutek, patrzeć co tam się dzieje. Jeżeli chcesz expić na obrym spocie (np. jak my AoE nukerami po 5 grupek) naprawdę trzeba wiedzieć co się robi i każdy musi się postarać, albo co drugi train to będzie epic wipe.

Gdy expią koło nas randomy, widzę głównie jak padają i wracają z miasta, albo próbują się rezować.

Więc uzbrój sie w dużą dozę spokoju i cierpliwości, gdy planuejsz grać w l2 totalnie samemu
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2011, 08:11:34 am »
Czytając tą i poprzednią stronę strasznie namieszało mi to w głowie :P Byłem nastawiony na granie BD -> enchanterem, a teraz, nie dość że piszecie że bd nie będzie do końca się opłacało w enchantera robić, to do tego że enchantera można na boxie postawić XD


  • Wiadomości: 277

  • Pochwał: 6

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2011, 09:15:29 am »
Czytając tą i poprzednią stronę strasznie namieszało mi to w głowie :P Byłem nastawiony na granie BD -> enchanterem, a teraz, nie dość że piszecie że bd nie będzie do końca się opłacało w enchantera robić, to do tego że enchantera można na boxie postawić XD

Jak najbardziej możesz zrobić z BD enchatera... live support zawsze wygra z boxem, co też Alarion powiedział. Obecnie króluje CP system, więc postaraj sobie znaleźć jakieś party, jest jeszcze masa czasu.


L2 EU off @ TapMadls


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2011, 10:31:25 am »
Więc uzbrój sie w dużą dozę spokoju i cierpliwości, gdy planuejsz grać w l2 totalnie samemu

e tam- nie pisałem , że zamierzam grać samemu- na Chronosie mamy swoje CP , wiec tu też będziemy mieć, a w dodatku myślę, że teraz powstanie sporo klanów i nie bedzie z tym problemów
prowadzę firmę i czasami jest tak, że  mam np czas w środku tygodnia pograc o godz 12 w południe, a nie standardowo od 20 - ale to raczej wyjątkowe sytuacje

chodziło mi ogólnie o przydatność enchantera- na początku miałem wizję , że to jedna z najważniejszych postaci w party ( tank, enchanter, healer), teraz mam wrażenie , że bedzie ich sporo i jeśli akurat CP nie ma czasu a ja mam to będzie nieciekawe

Alarion- nie mów , ze każde CP gra zawsze , codziennie o tej samej porze- muszą być awarie systemu  :D :D, każdy ma jakieś życie przecież i tu powstaje pytanie czy daną klasą bez problemu da się znaleźć party


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2011, 10:50:40 am »
Wydaje się że większość enchanterów będzie albo boxem albo robionych pod cp więc samotny enchanter w party matching ma szansę się odnaleźć


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2011, 11:25:19 am »
ja grałem enchanterem i jak ruskie mnie invitowały na party matching to 1 na 3 party było udane. jak trafisz na party, w którym gra chociaż 1 osoba z jednego z lepszych klanów to zazwyczaj już trzyma porządek i pilnuje, żeby reszta nie failowala.
Jak trafisz na total randomów bez clanu, albo z crestem, który pierwszy raz widzisz w życiu to raczej szukałbym innego pt :P
Poza tym są spoty do solo expu, i enchanter radzi sobie całkiem dobrze.


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2011, 01:42:56 pm »
Nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Nikt nie powiedział że box > live ench.  Problem jest tylko w kilku lvlach przed przebudzeniem gdzie kiedyś potrzeba było WC, BD i SWSa a teraz będzie raczej tylko jeden przez okrojone party, nikt o zdrowych zmysłach po 85 nie będzie brał boxa jeżeli ma możliwość zabrać żywego buffera gdyż jego zadanie to nie tylko buff & rest.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2011, 01:50:56 pm »
Totalnie nie opłaca się brać boxa na exp
Lepiej jest nawet jeśli już ktoś się uprze to zalogować swoją postać, posadzić ją na dupie a enchanterem aktywnie debuffować moby i healować

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2011, 02:09:55 pm »


Alarion- nie mów , ze każde CP gra zawsze , codziennie o tej samej porze- muszą być awarie systemu  :D :D, każdy ma jakieś życie przecież i tu powstaje pytanie czy daną klasą bez problemu da się znaleźć party

zdecydowanie "awarie" się zdarzają, ale dlatego w klanie jest zawsze kilka CP + party matching system, źeby sobie z tym poradzić. Jeżeli w klanei akurat nei ma wolnego enchnatera, będą szukać raczej przez party M.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2011, 03:29:14 pm »
Przez okrojenie klas do 8 każdą klasą jest stosunkowo łatwo znaleźć party. Nawet gra bez cp może nabrać większego sensu. Teraz przynajmniej się DA ! :)
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2011, 05:05:24 pm »
Alarion- nie mów , ze każde CP gra zawsze , codziennie o tej samej porze- muszą być awarie systemu  :D :D, każdy ma jakieś życie przecież i tu powstaje pytanie czy daną klasą bez problemu da się znaleźć party
Dobry cp pt ludzi którzy grają ze sobą od paru lat pewnie wymieniają się pasami. jeśli np. brakuje enchantera (nie jest zalogowany) wtedy ktoś odpala jako boxa go. Często też dobiera się brakujące profy z innych cp klanu, o ile tamci nie expią. W ostateczności zakładka friends/ party matching.
Stosowało się jeszcze system przyjmowania więcej os. niż te z góry ustalone max 9os. Wiadomo nie każdy może grać o tej samej porze (praca, delegacja itp.)
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 05:09:29 pm wysłana przez Ulquiora »


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2011, 05:19:33 pm »
moje posty stanowią polemike czy dana klasa  po zmianach w L2 może łatwiej lub gorzej znaleźć party w wyjątkowych sytuacjach

a tu zaczęła się dyskusja jak znaleźć  party  :D

dobry CP to taki jak miąłem na Chronosie ostatnio- to ludzie znający  sie od kilku( nastu) lat , razem grający nie tylko w L2 , ale i inne gry- wszyscy mamy log i hasła do kont pozostałych  ( łącznie z boxami) i nawet jak trzeba było szybko pozyczyć kasę na itemek nie było problemu -to oczywiste i nie w tym kierunku szły moje posty

forum jest od wymiany doświadczeń i juz wiem , że jednak nie zaczynam gry na nowym EU od sws ( bd), ale tak jak planowałem na samym początku ulubiony tyrek, potem ewentualnie enchanter jako subka- ale to wyjdzie w praniu jak bedzie wyglądała sytuacja- i o to mi chodziło w tej dyskusji , bo byłem rozdarty odnośnie wyboru klasy dla maina, gdyż enchanter jako klasa mi się podoba


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2011, 05:58:23 pm »
zwróc uwagę, że na oly pójdziesz tylko mainem. Pozostałe aspekty nei mają znaczenia, czy to przebudzona suba, czy main (bo nawet skille z sub działają na suby teraz).

My sami mamy dalej 9 osób w party, z czego 3 rotujące się/ zamieniające gdy kogoś brakuje. Taki układ nam pasuje i z grubsza codziennie jest ten online, powiedzmy poza weekendami, gdzie ludzie często wybywają gdzieś. Oprócz tego jest też kilka osób, które wiem, że lubią z nami pójść na pt, o ile sami nei mają swojego. Po jakimś czasie wiesz też, jakie CP w twoim klanei ogarniają, a jakie nie. Ja już np. z klanu mogę wymienić ze 2 healerów i 3 enchnaterów i 1 tanka, oraz chyba 3 magów, z którymi na party nie pójdę już ani razu, albo będę udawał, że DC dostałem ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2011, 07:23:23 pm »
Jak tu już mówimy o cp... Jak wygląda kwestia obstawienia ddków? Nadal jest tak że pt powinno być stricte łuki? Czy cp mające u siebie np. łuk-dagger-cośbijącegomeele ma szanse żyć?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2011, 07:26:19 pm »
mixy są tak samo skuteczne jak stricte dedykowane party.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2011, 09:52:48 pm »
Nie ma znaczenia czy masz 3 magów i tanka,
czy 1 maga 1 woja 1 łucznika i tanka

Enchanter ma uniwersalne buffy i 3 harmonie typu "on target" Guard/Berserk/Mage

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2011, 09:11:14 am »
mkill i lordyp o czym wy w ogole gadacie? nikt nie twierdzi, ze enchanter jest tylko na boxa lol. Bez enchantera nie ma cp, wiec nie wiem po co tak sikacie. Dyskusja toczy sie na temat "jak doexpic do 85, majac 1 enchantera w party, co przed 85 oznacza albo bd/sws albo wc/ol/pp, wiec albo buffy, albo disco" i teraz jest problem, ktory mozna rozwiazac majac buffa oop zeby miec i buffy i disco.

 :noob:
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Dyskusja o ideii CP w GoD
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2011, 09:27:30 am »
Mix ranged - melee tez nie ma wplywu?
Kiedys srednio to sie sprawdzalo, pamietam sytuacje, ze koles sie zdenerwowal i wylogowal, bo stwierdzil, ze nie bedzie biegal za mobami skoro i tak nie moze ich trafic zanim padna ;p


Tak sobie czytam jak ta gra teraz wyglada i srednio mi sie to podoba, w dawnych czasach skladalo sie party z ludzi, ktorzy byli online w klanie bez podzialu na cp, a jak nie bylo nikogo to mozna bylo zalogowac pp 56+ i tez dalo sie grac solo czy w 2-3 osoby. Jedne sposoby byly troche bardziej efektywne, inne troche mniej ale jak by sie nie gralo pve i tak mozna bylo pojechac kazdego w pvp jesli klan byl zgrany.

Teraz wyglada na to, ze trzeba grac w cp, i do tego z odpowiednia podstawa konfiguracji klas, bo inaczej to nawet z biciem mobow jest problem o pvp nie wspominajac do tego zmarginalizowana czesc ekonomiczna - handel, craft, spoil.


L2 zmienila sie na lepsze dla ludzi, ktorzy graja na powaznie, ale dla niedzielnych graczy, takich jak ja, jedyna nadzieja jeszcze w tym party matching, bo nic innego procz pve chyba nie zostalo