Witaj
Gość

Wątek: Zbyt mała czcionka w chacie.  (Przeczytany 1270 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Zbyt mała czcionka w chacie.
« dnia: Czerwiec 23, 2021, 08:43:50 am »
Witam zacząłem jakiś czas temu grać na l2  Escape.  Interlude, Po jakimś czasie kiedy zacząłem pisać ze znajomymi zaczęła mi przeszkadzać zbyt mała czcionka czasem az bardzo słabo widoczne co jest napisane w danej scenerii.

Robiłem reinstal gry majstrowałem ze zgodnością windowsa z grą ale niestety nic nie pomaga.
Jakieś pomysły co jest nie tak i jak to zmienić ?

https://ibb.co/WVLTgWx
Dodaje foto z gry aby było wiadomo ocb (niestety nie mogłem jako załącznik). Z góry dziękuję za pomoc!


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: Zbyt mała czcionka w chacie.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2021, 08:54:22 pm »
Tak, to bardzo częsty problem...

Rozwiązanie jest bardzo proste.

Zacznij grać na elmorelab i sprawa się rozwiąże.
Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Zbyt mała czcionka w chacie.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2021, 09:09:29 pm »
To jest PL serwer?


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: Zbyt mała czcionka w chacie.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2021, 02:38:28 am »
To był w głównej mierze żart :)

Nie ma czegoś takiego jak PL serwer.
Natomiast gra sporo osób z Polski.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Zbyt mała czcionka w chacie.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2021, 12:07:37 pm »
Zgłoś to adminowi serwera.
Czcionki w L2 są nieskalowalne, ustawione na stałą ilość pikseli.
Najprawdopodobniej admin podmienił w patchu do serwera oryginalną czcionkę na mniejszą, by mieściło się więcej tekstu na chacie.
Jest jeszcze opcja, że masz w systemie czcionkę o takiej samej nazwie, ale mniejszą.

Sprawdź jeszcze, czy rozdzielczość w grze masz ustawioną w opcjach z opcją rozdzielczości wg oferowanej listy.
Jeśli ręcznie zmieniłeś wielkość okienka gry lub masz monitor z nietypową rozdzielczością to też możne wystąpić efekt nieczytelnej  czcionki.

Jest jeszcze jedna opcja - musisz skalibrować wyświetlanie czcionek w Windowsie.
Jest to gdzieś w "System" -> "Display calibration" (czy jakoś tak, nie mogę teraz sprawdzić) -> pod koniec kalibracji wyświetli się opcja kalibracji wyświetlania czcionek.
To też jest prawdopodobne, bo z obrazka widać, że to tekst na czerwono jest najmniej czytelny.


Ew. kup okulary ;)

Następom razom nie umieszczaj screena w jpg, bo hostingi obrazków często rozmydlają i w zasadzie wuj go wie o co Ci chodzi, o rozmydlone krawędzie czy o wielkość czcionki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2021, 12:29:28 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.