Witaj
Gość

Wątek: Komputer do 1300 PLN  (Przeczytany 3936 razy)

  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: -1

Komputer do 1300 PLN
« dnia: Styczeń 05, 2009, 08:20:35 pm »
Chcę złożyć sobie komputer do 1300PLN.
Zależy mi na dobrej karcie grafy i procku (karta dźwiękowa ujdzie i słaba), oraz 3gb ramu.

Prosiłbym o podanie cen z Komputronika lub innego sklepu znajdującego się w Łodzi (przesyłka nie wchodzi w grę).
Najlepiej jakby na tym poszedł L2 i jakies nowsze gierki (Rage, Crysis, FC2).
Hej klikniesz tutaj i tutaj? Zapewniam, że to nie żaden wirus czy inne szkodliwe treści :-) Dwoma kliknięciami możesz mi troszke pomóc xP


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2009, 08:22:23 pm »
nie da rady bynajmniej ja tak myśle


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2009, 08:29:36 pm »
Kup sobie duzo zimnej wody i zapij ten pomysl.
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:00:56 pm »
Na siłę dałoby radę ;]
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:02:38 pm »
no za 1700 to już sie coś wymyśli, ale nie za 1300
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:13:13 pm »
Na siłę dałoby radę ;]
Ja bym dostal przepukliny tbh
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 490

  • Pochwał: 7

  • True Asian Girls Lover
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:03:32 pm »
Za 1500zł Możesz już dobry złożyć. Dorzuć te 200zł :>




  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: -1

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2009, 04:29:45 pm »
no 200 mogę dorzucić :)
Hej klikniesz tutaj i tutaj? Zapewniam, że to nie żaden wirus czy inne szkodliwe treści :-) Dwoma kliknięciami możesz mi troszke pomóc xP


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:37:25 pm »
Lepiej byś kupił Xboxa 360  :oops: .
Jak chcesz za 1500 zł to w sumie możesz, aale będzie tak średni .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2009, 12:47:08 am »
Jeżeli wciąż nie objąłeś w posiadanie maszynki to proszę


Forum na którym podano kilka propozycji złożenia komputera do wartości 1500 zł. Radzę przeczytać cały temat, 3gb ramu nie warto brać.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2009, 12:54:54 am »
Każdy chyba zna PClaba.pl, a on sie pytal o kompa do L2, a tam sie na co innego patrzy ;p ajt?
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2009, 02:48:10 am »
Ja do dziś nie znałem, niestety życie zmusiło by się troszeczkę zaznajomić.
Mi się wydaje, że szczególnie 1 konfiguracja nawet nieźle przejdzie w L2. Aczkolwiek autor sam zadecyduje, jeżeli jeszcze tego nie zrobił. W tym momencie skłaniam się ku pozycji nr.1 z linka, który podałem, jednakże nie znam się na tym. Chciałbym więc Marc1nie, nie zaśmiecając forum zakładając nowy temat zadam takież samo pytanie co autor tematu, a może raczej prośbę.

Mógłbyś mi podane w linku do tej pory konfiguracje obalić, zmodyfikować i przedstawić w sposób podobny do ukazanego na pclab'ie? Napisać własne propozycje. Każdy wybór pojedynczo uzasadnić, aczkolwiek nie musisz się rozpisywać, jednakże proszę miej na uwadze to, że jestem w tym temacie bez wiedzy, więc postaraj się nie używać jakichś niezrozumiałych dla zwykłego zjadacza chleba zwrotów. Tak o na chłopski rozum.

Fundusz 1500PLN i przekraczanie granicy nie będzie zbytnio akceptowane, nie moje pieniądze, więc cięcia jak najbardziej pożądane. Zdaję sobie doskonale sprawę, że to nie wiele.

Zapraszam również inne osoby, które się na sprzęciku znają.
Dziękuję z góry.


=========
No dobra... w skrócie, czym się różni komputer do gier od komputera do L2?
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 11:23:37 pm wysłana przez Cyceron »


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2009, 03:06:19 pm »
*dobrego* PC (takiego na Crysis) to raczej ciężko złożyć za tą kasę ale można spróbować tak - opiszę tu moje podejście jak 2-3 miesiące temu składałem PC, a które zaowocowało tym, że za mniej niż 1000 zł uzyskałem PC na którym *mogę* grać:

Procesor Athlon X2 dowolny z serii blackbox (jak ci się poszczęści to bez kupowania drogich pozostałych komponentów i bez wielkiego kombinowania - w sumie tylko zmiana mnożnika - wyjdzie ok 3.2 GHz, mniej niż 3 GHz to już chyba byłby wyjątkowy pech) - ok 250 zł

Płyta główna - ok 300 zł, na Asusa i Gigabyte jest ponoć najmniej reklamacji, na Asusie się jeszcze nie zawiodłem jeśli chodzi o awaryjność, a używałem długie lata, tylko niższe modele mają często denerwujące ograniczenia w opcjach BIOSu. Możesz wziąć na socket AM2+ to kiedyś tam będziesz mógł włożyć w nią Phenoma.

Pamięć 2x 1GB PC800 - 80-100 zł (za te pieniądze to nie jest komp do wielkiego OC, więc nie ma po co przepłacać) imo GoodRAM - dobre i polskie

karta graficzna Radeon 3870 ok 400zł albo Radeon 4830 ok 500 zł (ja kupiłem 2600XT, kosztowała 180 zł, więc jak z czasem będę chciał nową kartę to się jej bez żalu pozbędę. już jej nie ma w sprzedaży)

wentylator na procesor ok 100 zł

HDD, napęd DVD, obudowa, zasilacz ze starego PC (do radeona 4830 możesz potrzebować mocniejszego zasilacza)

części ze starego PC które ci zostaną sprzedaj, mi się w ten sposób zwróciło ok 200zł

w ten sposób jesteś na poziomie ok 1000 zł

pozostałe 300 możesz wykorzystać na zasilacz (jeśli stary jest za słaby) albo nowy HDD (np masz ATA a chcesz SATA)

Za tą kasę nie oczekuj super wydajności, ale: u mnie demo Crysis w 1024x768 (lol rozdzielczość ale mam 17'' CRT, jakbym potrzebował większej to nie brałbym karty graf. za 180 zł)  na mid z niektórymi opcjami high. Siege w l2 grywalne na low detail z maksymalnym zasięgiem widzenia i ilością PC/NPC (nie alt+p ;) ). Fallout3 wszystko na max. NFS Pro Street wszystko na max. W inne z w miarę nowych gier nie grałem ;) . A pamiętaj że u ciebie będzie znacznie lepsza grafa jak weźmiesz 4830.

Jak odłożysz sobie zakup HDD na później, to z czasem możesz odłożyć na WD Raptora (mała pojemność, ale stary HDD posłuży za magazyn) i będzie już całkiem nieźle ;) Albo 2 dyski w RAID-0, ale to oznacza statystycznie dwukrotnie większą szansę na utratę danych.

Cytuj
No dobra... w skrócie, czym się różni komputer do gier od komputera do L2?

Komputer do L2 = jak najwyższe taktowanie procesora, jak najwięcej RAM, jak najszybszy dysk twardy, procesor 2-rdzeniowy bo 4 rdzenie żadnej różnicy nie zrobią.

Komputer do gier = coraz bardziej opłaca się brać 4 rdzenie, karta graficzna dopasowana do wydajności procesora, nie aż tak bardzo istotny dysk twardy (chyba że zależy ci na parę sekund krótszym wczytywaniu poziomów)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 03:19:18 pm wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2009, 07:36:28 pm »
Pamięć 2x 1GB PC800 - 80-100 zł (za te pieniądze to nie jest komp do wielkiego OC, więc nie ma po co przepłacać) imo GoodRAM - dobre i polskie
Ponoć są zawodne, chociaż nigdy nie miałem, więc pewnym być nie mogę. Polecałbym za to Kingston'a w jednej kości.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2009, 11:18:40 pm »
*dobrego* PC (takiego na Crysis) to raczej ciężko złożyć za tą kasę ale można spróbować tak - opiszę tu moje podejście jak 2-3 miesiące temu składałem PC, a które zaowocowało tym, że za mniej niż 1000 zł uzyskałem PC na którym *mogę* grać:

Procesor Athlon X2 dowolny z serii blackbox (jak ci się poszczęści to bez kupowania drogich pozostałych komponentów i bez wielkiego kombinowania - w sumie tylko zmiana mnożnika - wyjdzie ok 3.2 GHz, mniej niż 3 GHz to już chyba byłby wyjątkowy pech) - ok 250 zł

Płyta główna - ok 300 zł, na Asusa i Gigabyte jest ponoć najmniej reklamacji, na Asusie się jeszcze nie zawiodłem jeśli chodzi o awaryjność, a używałem długie lata, tylko niższe modele mają często denerwujące ograniczenia w opcjach BIOSu. Możesz wziąć na socket AM2+ to kiedyś tam będziesz mógł włożyć w nią Phenoma.

Pamięć 2x 1GB PC800 - 80-100 zł (za te pieniądze to nie jest komp do wielkiego OC, więc nie ma po co przepłacać) imo GoodRAM - dobre i polskie

karta graficzna Radeon 3870 ok 400zł albo Radeon 4830 ok 500 zł (ja kupiłem 2600XT, kosztowała 180 zł, więc jak z czasem będę chciał nową kartę to się jej bez żalu pozbędę. już jej nie ma w sprzedaży)

wentylator na procesor ok 100 zł

HDD, napęd DVD, obudowa, zasilacz ze starego PC (do radeona 4830 możesz potrzebować mocniejszego zasilacza)

części ze starego PC które ci zostaną sprzedaj, mi się w ten sposób zwróciło ok 200zł

w ten sposób jesteś na poziomie ok 1000 zł

pozostałe 300 możesz wykorzystać na zasilacz (jeśli stary jest za słaby) albo nowy HDD (np masz ATA a chcesz SATA)

Za tą kasę nie oczekuj super wydajności, ale: u mnie demo Crysis w 1024x768 (lol rozdzielczość ale mam 17'' CRT, jakbym potrzebował większej to nie brałbym karty graf. za 180 zł)  na mid z niektórymi opcjami high. Siege w l2 grywalne na low detail z maksymalnym zasięgiem widzenia i ilością PC/NPC (nie alt+p ;) ). Fallout3 wszystko na max. NFS Pro Street wszystko na max. W inne z w miarę nowych gier nie grałem ;) . A pamiętaj że u ciebie będzie znacznie lepsza grafa jak weźmiesz 4830.

Jak odłożysz sobie zakup HDD na później, to z czasem możesz odłożyć na WD Raptora (mała pojemność, ale stary HDD posłuży za magazyn) i będzie już całkiem nieźle ;) Albo 2 dyski w RAID-0, ale to oznacza statystycznie dwukrotnie większą szansę na utratę danych.

Cytuj
No dobra... w skrócie, czym się różni komputer do gier od komputera do L2?

Komputer do L2 = jak najwyższe taktowanie procesora, jak najwięcej RAM, jak najszybszy dysk twardy, procesor 2-rdzeniowy bo 4 rdzenie żadnej różnicy nie zrobią.

Komputer do gier = coraz bardziej opłaca się brać 4 rdzenie, karta graficzna dopasowana do wydajności procesora, nie aż tak bardzo istotny dysk twardy (chyba że zależy ci na parę sekund krótszym wczytywaniu poziomów)

Oo...
tmrw moar info :D
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 185

  • Pochwał: 2

  • Owned Powned
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2009, 02:16:41 pm »
Co o tym sądzicie ? http://www.allegro.pl/item644164278_dla_gracza_e5200_500gb_4gb_hd4870_1gb_ddr5_dvdrw.html

PS: wiem że sporo odkopałem i ni jak to ma się do tematu :P
GL & HF


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2009, 02:52:48 pm »
zestaw z allegro mowi za siebie


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2009, 02:58:49 pm »
Nie lepiej kupić ps3 zainstalować na nim linuxa i sprobować odpalić l2;P??

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 185

  • Pochwał: 2

  • Owned Powned
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2009, 03:30:58 pm »
Grrrrr gdybym chciał PS3 to bym napisał że chce PS3 ! :P
Tymczasem mam 1700 zł do wydania na kompa. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to czekam na wiadomość (ew. oceny tego zestawu z allegro).
GL & HF


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2009, 03:38:11 pm »
Grrrrr gdybym chciał PS3 to bym napisał że chce PS3 ! :P
Tymczasem mam 1700 zł do wydania na kompa. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to czekam na wiadomość (ew. oceny tego zestawu z allegro).
Ale pomyśl logicznie teraz kupisz blaszaka za te 1700 zl i za 2 lata już niektóre tytuły będą chciały więcej :P A moge sie założyć że z czasem bedzie sie dalo odpaląc wiekrzośc piecowych tytułów na ps3 kwestja czasu i emulacji :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2009, 05:10:01 pm »
Nie lepiej kupić ps3 zainstalować na nim linuxa i sprobować odpalić l2;P??
Jakby się tak dało to bym był mega szczęśliwy =)
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:44:46 pm »
Grrrrr gdybym chciał PS3 to bym napisał że chce PS3 ! :P
Tymczasem mam 1700 zł do wydania na kompa. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to czekam na wiadomość (ew. oceny tego zestawu z allegro).
Ale pomyśl logicznie teraz kupisz blaszaka za te 1700 zl i za 2 lata już niektóre tytuły będą chciały więcej :P A moge sie założyć że z czasem bedzie sie dalo odpaląc wiekrzośc piecowych tytułów na ps3 kwestja czasu i emulacji :P

ale juz od paru ladnych lat blaszaka sie kupuje po to zeby grac w mmorpg, jak chcesz grac w gry singleplayer to kupuje sie konsole taka kolej rzeczy. Konsole maja ta zalete ze przez dosc dlugi czas autorzy gier musza sie dostosowac do tego co potrafi konsola wiec optymalizuja kod zeby gra dobrze dzialala. Przy blaszakach niestety optymalny kod schodzi na dalszy plan bo jak chcesz pograc to "kup sobie lepszy komputer"


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2009, 12:39:32 am »
Grrrrr gdybym chciał PS3 to bym napisał że chce PS3 ! :P
Tymczasem mam 1700 zł do wydania na kompa. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to czekam na wiadomość (ew. oceny tego zestawu z allegro).
Ale pomyśl logicznie teraz kupisz blaszaka za te 1700 zl i za 2 lata już niektóre tytuły będą chciały więcej :P A moge sie założyć że z czasem bedzie sie dalo odpaląc wiekrzośc piecowych tytułów na ps3 kwestja czasu i emulacji :P

ale juz od paru ladnych lat blaszaka sie kupuje po to zeby grac w mmorpg, jak chcesz grac w gry singleplayer to kupuje sie konsole taka kolej rzeczy. Konsole maja ta zalete ze przez dosc dlugi czas autorzy gier musza sie dostosowac do tego co potrafi konsola wiec optymalizuja kod zeby gra dobrze dzialala. Przy blaszakach niestety optymalny kod schodzi na dalszy plan bo jak chcesz pograc to "kup sobie lepszy komputer"

Aktualnie single player grywam/grywałem w War in the pacific, Lock-On i X3
 Już widzę jak te i podobne gierki wychodzą na konsolę :] Konsole skupiają się na prostych grach dla prostych Amerykanów (w sumie jak cały przemysł growy niestety, ale konsole są uosobieniem tej tendencji), a nieco bardziej "niszowe" (czytaj wymagające attention span dłuższego niż 15 minut) tytuły ciągle tylko na PC ;P Jakoś nie wyobrażam sobie poważnego symulatora lotu czy strategii na konsoli ;P


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Komputer do 1300 PLN
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2009, 07:42:57 am »
w strategie calkiem niezle sie gra , widizalem ostatniego C&C i calkiem przyjemnie sie padem sterowalo.