Witaj
Gość

Wątek: Darker than Black 2  (Przeczytany 4058 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Darker than Black 2
« dnia: Październik 21, 2009, 11:34:08 am »


Ktoś już interesował się 2 sezonem Darker than black? Ja obejrzałem już 2 epy (suby w piątek jakoś po południu wychodzą) i powiem, że o ile 1 odcinek daje smaczek na świetną kontynuację (ale pozostawia pewien niepokój odnośnei całości) tak po 2 epie był on tak wgniatający, że nie mam wątpliwości najmniejszej, że dorówna "ojcu" a być może go przebije.

jak coś to:

http://www.megaupload.com/?d=Z04IEI4E  - 1 ep.  Zakładam, że chociaż wiecie o czym była 1 seria, bo widzę, że będzie sporo nawiązań i wielu bohaterów z 1 serii też będzie tu występować, mimo, że główny bohater to kto inny ^^

http://www.youtube.com/watch?v=mwW5PfCivjs tu macie też na youtube 1/3 2 epa z subami ang ofc. Można obejrzeć opening (całkiem fajny, ale akurat 1 sezon miał dużo fajniejszy opening) oraz na dzień dobry ŚWIETNĄ walkę 2 postaci (1 będą wszyscy kojarzyli) która jest po genialna. Jednym słowem obejrzyjcie  do 04:40 minuty  i piszcie co sądzicie.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 01:17:33 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2009, 08:59:41 pm »
obejrzalem 3 ep i... mam pytanie czy jeszcze komus sie wydaje, ze mr Smith = november 11?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 01:09:36 am »
Może sprawiać wrażenie, ale nie do końca imho ^^

Co sądzisz po 3 eipie na tla tle 1 serii? ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 09:05:57 pm »
na razie poziom trzyma niezly i zapowiada sie tendencja zwyzkowa  :)


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2010, 04:28:20 pm »
bump.

Pierwszy sezon podobał mi się bardziej. Świetni bohaterowie (zarówno pierwszoplanowi jak i mniej ważne postaci), lekko tajemniczy i mroczny klimat, muzyka od Yoko Kanno - te słowa mówią same za siebie. Jedna z nielicznych produkcji, gdzie nie wkurzał mnie opening i ending ;>

Jak dla mnie druga seria wypada blado. Gdzieś zatracono ten klimat znany z pierwszych odcinków. Może to przez postać głównej bohaterki. Ucieszył mnie powrót Heia, Mao i Yin. I to właściwe wszystko, zapomniałem już o tym anime :P


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2010, 05:40:24 pm »
(SPOILERY)

Zgadzam się całkowicie z Inidrielem, drugi sezon to już nie to co stare, dobre Darker than Black 1. Te całe bliźniaki (kontraktor summonujący wielką spluwę = lol), jakaś bzdurna fabuła z kopiowaniem Ziemi i zupełny brak klimatu z pierwszego sezonu generalnie mnie nie przekonują...

Z drugiej strony masa ciekawych postaci i kontraktorów, bardzo ładna oprawa graficzna, niezła muza (fakt, Yoko Kanno rox2, ale te techno kawałki też były spoko :P) i powrót Hei'a <3 (tylko czemu zrobili z niego pijaczka :().

Jako niezależną produkcję oceniłbym gdzieś na 8/10 może, bo nie było aż takie złe. Jednakże biorąc pod uwagę, że była to kontynuacja jednego z moich ulubionych anime, to ostatecznie dałem 7/10 na MyAnimeList :p

Swoją drogą skończyło się tak, że teraz tylko czekać na 3 sezon, żeby dowiedzieć się co się właściwie stało na końcu (co z Hei i Yin oraz co tam za złe-coś się pojawiło ze spotkania Izanami z Izanagi).

Mogę jeszcze napisać, że warto obejrzeć OVA do tego sezonu. Historia dzieje się pomiędzy wydarzeniami ukazywanymi w S1 i S2 i pokazuje ewolucję Yin i "związek" z Hei. Na razie wyszedł pierwszy odcinek i będą jeszcze trzy (drugi wyjdzie dopiero 24 marca :(). Dobra produkcja, w klimatach pierwszego DtB.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 05:44:37 pm wysłana przez Frohike »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2010, 08:43:11 pm »
oo to będzie 3 sezon? O_o

Fro, daj jakiś fajny download tej OAVKI ; )

A ogólnie po całej serii mam bardzo pdobne odczucia jak Fro
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2010, 08:07:36 pm »
oo to będzie 3 sezon? O_o

Fro, daj jakiś fajny download tej OAVKI ; )
Znaczy nie widziałem nigdzie żadnego info o trzecim sezonie, ale drugi skończył się tak, że teraz nic tylko czekać aż wyjdzie następny ;p

Nie mam żadnego fajnego linku, oglądałem na streamie na jakiejś stronce :P

A jeszcze odnośnie drugiego sezonu. Żałuję, że nie rozwinęli jakoś relacji pomiędzy Hei, a tą taką policjantką w okularach (bardzo lubię tę postać) - fajnie się ich oglądało w DtB1. Czemu wymyślili, że związał się z Yin? ;(

Btw może mi ktoś powiedzieć jaki właściwie kontrakt miał Hei? W sensie jak musiał płacić za swoje moce? Obejrzałem dwie serie i dalej nie wiem :P


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2010, 11:13:35 pm »
a przypadkiem on nie musiał płacić kontraktu bo to nie była jego moc tylko moc jego siorki? :P
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2010, 11:16:21 pm »
W pierwszym sezonie jadl bardzo duzo , moze to bylo zaplata? w drugim od poczatku nic nie jadl


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2010, 11:22:37 pm »
polecam raz jeszcze uważnie obejrzeć całe anime, było mówione o tym, że jedzenie to nie jest zapłata za kontrakt oraz w jednym z ostatnich(o ile nie ostatnim) odcinku było mówione, że jego siorka "zawsze była i jest przy nim".
o. :P

poza tym - kontrakty musiały być spłacane w jak najkrótszym czasie od użycia mocy, a nie przypominam sobie, żeby Hei od razu po robieniu za prądownię zapierniczał do garów.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 11:24:19 pm wysłana przez Teh Snuffzord »
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Darker than Black 2
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2010, 11:41:31 pm »
On chyba tyle jadł, bo lubił :P

A z tą siostrą to może i racja. Tak dawno oglądałem pierwszy sezon, że już nie pamiętam o co tam chodziło z nią ;p