Witaj
Gość

Wątek: Crafting w GoD  (Przeczytany 7309 razy)

  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Crafting w GoD
« dnia: Październik 13, 2011, 09:23:41 pm »
Przypadkiem trafilem na info o l2 f2p i pomyslalem, ze moze zagralbym sobie po paru latach przerwy.

Od wczoraj czytam o tej nowej kronice ale tylko nowe watpliwosci sie rodza wiec po prostu zapytam ludzi obeznanych w temacie.

1. Z patch notes:
"Level 85+ characters who have completed their fourth class transfer automatically acquire the following skills:
Dwarfs: Create Item Skill Level 11."
Wiadomo na pewno czy mowa tu o maestro, czy obu klasach dwarfa?

2. Przez auction house zapewne znikna sklepiki z rynku, co z private creation?

3. Widze, ze w luxury beda itemy do s grade, czy gra do 85+ crafterem ma polegac tylko na robieniu shotow?
Dodatkowo widzialem opinie na forum l2.com, ze itemy R+ leca czesto z dropa w nowych lokacjach.
Myslicie, ze czasy gdzie kazdy lepszy item musial przejsc przez rece krasnala to juz przeszlosc? Idea grania ta klasa to handel i craft, a nie farma bez przerwy.

4. To juz nie o crafcie, ale nie bede zasmiecal forum.
Czytalem, ze kazda postac moze sobie Awaknąć w cokolwiek np. krasnal w maga, czy dotyczy to postaci juz istniejacych w chwili wejscia god (z taka opinia sie spotkalem) czy kazda nowo stworzona tez bedzie miala taka jednorazowa mozliwosc?


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2011, 09:37:05 pm »
Przypadkiem trafilem na info o l2 f2p i pomyslalem, ze moze zagralbym sobie po paru latach przerwy.

Od wczoraj czytam o tej nowej kronice ale tylko nowe watpliwosci sie rodza wiec po prostu zapytam ludzi obeznanych w temacie.

1. Z patch notes:
"Level 85+ characters who have completed their fourth class transfer automatically acquire the following skills:
Dwarfs: Create Item Skill Level 11."
Wiadomo na pewno czy mowa tu o maestro, czy obu klasach dwarfa?

2. Przez auction house zapewne znikna sklepiki z rynku, co z private creation?

3. Widze, ze w luxury beda itemy do s grade, czy gra do 85+ crafterem ma polegac tylko na robieniu shotow?
Dodatkowo widzialem opinie na forum l2.com, ze itemy R+ leca czesto z dropa w nowych lokacjach.
Myslicie, ze czasy gdzie kazdy lepszy item musial przejsc przez rece krasnala to juz przeszlosc? Idea grania ta klasa to handel i craft, a nie farma bez przerwy.

4. To juz nie o crafcie, ale nie bede zasmiecal forum.
Czytalem, ze kazda postac moze sobie Awaknąć w cokolwiek np. krasnal w maga, czy dotyczy to postaci juz istniejacych w chwili wejscia god (z taka opinia sie spotkalem) czy kazda nowo stworzona tez bedzie miala taka jednorazowa mozliwosc?
1 nie wiem
2 Są sklepiki a private creation zniknęły wieki temu bo nie opłacało się krafcić
3 Nie będą tylko są w luxory ale to nie są zwykłe ski bronie mają losowe sa nie da się ich wymieniać ale da się im wkładać elementy. R leci jak woda ale to są itemy podobne do s z luxory. Jak chcesz mieć normalne ski musisz krafcić.
4 Prawdopodobnie bez kupienia specjalnego itemu który według mnie będzie na 100% Nie będziesz mógł.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 719

  • Pochwał: 3

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2011, 10:43:11 pm »
Ad 1. chyba obie klasy, gdzieś o tym czytałem, ale tylko czytałem
Ad 2. nie do końca, przynajmniej nie do wyjścia nowego patcha. Każdy dzień w AH jest opodatkowany i w przypadku itemu wartego np. 10kkk ten podatek trochę wyniesie, a wiadomo taki item nie zniknie raczej po kilku dniach. W nowej łatce podatek ma być chyba znacząco zmniejszony. Nie wiem dokładnie jak to jest z shotami. Wczoraj pierwszy raz korzystałem z AH kupując sss i np. były 2 oferty paczek po 4k sss w jakiejś tam cenie. Tylko co jeśli krasiek będzie miał 100k shotów?? będzie wystawiał 100 paczek po 1k??
Ad 3. low R na razie leci prawie jak matsy, ale można je porównać do vorpali. Czy na lepszych mobach też tak będzie z lepszym sprzętem na razie nie wiadomo, ale craft chyba nie uległ znacząco zmianei jeśli chodzi o ilosć rzeczy,szanse, więc raczej craft odpada. Jedyna przydatność to craft shotów r grade bo je stworzy tylko przebudzony krasiek
Ad 4. Kamień dostają TYLKO postacie, które w CHWILI WEJŚCIA GOD mają 3 profkę. Możliwe, że opcja ta za nie małe pieniądze zostanei wprowadzony do donate
Update:
W Amber party, jego członkowie pytają się alariona czy mogą dostać passy na shogala zamiast zapytać shogala  :D


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2011, 10:50:11 pm »
Ad 4. Kamień dostają TYLKO postacie, które w CHWILI WEJŚCIA GOD mają 3 profkę. Możliwe, że opcja ta za nie małe pieniądze zostanei wprowadzony do donate


Co jest skrajnym debilizmem dla mnie bo jak ktoś będzie chciał pograc kraskiem magiem to ma kiepską akcję.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2011, 06:17:27 pm »
Srednio to uczciwe, czesc ludzi bedzie miala inne kombinacje rasa+klasa niedostepne dla innych.

Troche mnie zalamaliscie z ta przydatnoscie craftera jedynie do ss, nie mam juz czasu na gre dla pvp, a zawsze chcialem pograc w ekonomiczne l2 - craft, spoil, sklepiki, handel, a tu ta czesc gry co raz bardziej traci na znaczeniu.

W c3 grajac solo crafterem moglem w pierwszym tygodniu przebic wiekszosc klanow w licytacji CH, w il mag+se szybciej sie bogacil niz krasnal, a teraz to juz calkiem zapowiada sie jedynie farma z pvp na koncu

Dzieki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 06:20:40 pm wysłana przez Klek »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2011, 08:03:54 am »
Srednio to uczciwe, czesc ludzi bedzie miala inne kombinacje rasa+klasa niedostepne dla innych.
(...)
Dostępne będzie dla tych, którzy grają od X czasu i płacą od X czasu za granie. IMO taka forma "nagrody".

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2011, 08:20:04 am »
Daja niektorym cos czego sie nie da zdobyc w zaden inny sposob, to nawet privy nie maja takich dotacji.
Na .ru nie trzeba placic za granie, wiec i nagradzac nie ma za co, a to chyba tylko u nich beda pokrzywdzeni, bo na EU/NA chyba nie ma juz nikogo bez 3 klasy, a na EU Innova i tak kazdy bedzie zaczynal od zera


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2011, 08:44:57 am »
Ogarnij sie i co kazdy sws/bd/wc/ol musiałby robic enchantera wiesz ile by tej klasy bylo? POLOWA serwera jak nie wiecej. Wiec z takimi tekstami ze nawet tego na priwie nie bylo to lepiej milcz bo widac nie ogarniasz sytuacji. Trzeba bylo grac na normlanycm serwerze a nie na jakims priwie i nie plakalbys teraz. poza tym krasnal mag troche chujowy pomysl :P


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2011, 08:47:33 am »
Ale to chyba nie pretensje do Innovy. Przecież to koreańce tworzą grę i ustalają zasady, my tylko gramy w to co oni wymyślą.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2011, 09:02:35 am »
Dobrze, ze przynajmniej na flame mozna jeszcze liczyc :D.

Mi tam duzej roznicy to nie robi i tak pewnie quitne na dlugo przed 4 klasa :D. Popsuliscie mi plany zawladniecia rynkiem ekonomicznym, a bic mobow to mi sie nie chce i szkoda mi na to czasu tylko ciezko uwolnic sie calkowicie od tej gry, bo fajnie wspominam czasy C1-C3 ;]


EDIT:
Mozliwosc craftowania dostaje obudzony spoiler, a czy crafter dostaje tez spoil po 4 klasie?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 12:11:32 pm wysłana przez Klek »


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2011, 12:38:06 pm »
Teraz spoila ma każdy dagger (po przebudzeniu). A craftować lepsze itemy może każdy krasnal niezależnie od klasy (a przynajmniej tak miało być).
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2011, 12:42:30 pm »
owek do 85 trzeba bedzie sie dokoksac wiec co bd/sws na boxie? jak to jest rozwiazane dowiemy sie dopiero gdy otworza pierwsze eu innovy - bo troche lipa, nawet jada na questach od ktoregos lvl trzeba bic w normalnym party a im wyzej tym trudniej bez sws bd czy innej klasy a kto tym bedzie gral jak ma mozliwosc wbicia tylko na enchantera? 65% populacji enchanterzy a 35% inne klasy?
retired


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2011, 12:48:17 pm »
Po 1 mozesz w pt miec tylko 7 osob! wiec nie wykoksasz na raz sws/bd/wc!

Przeciec bd/sws maja teraz disco z łączonymi efektami tych 2 klas ;)

Problem tylko z buffem :P ale to zrobic jakiegos na boxie nie problem


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2011, 01:19:35 pm »
Teraz spoila ma każdy dagger (po przebudzeniu). A craftować lepsze itemy może każdy krasnal niezależnie od klasy (a przynajmniej tak miało być).
Na oficjalnym forum czytalem, ze kazdy dagger nie dostaje spoila, zle zrozumialem, "," w zdaniu robi duza roznice, moj blad. Dzieki :)

Wychodzi na to, ze zaczynanie crafterem w god jest bez sensu, craft i tak nabiera znaczenia dopiero pod koniec gry, bo wczesniej nie ma czego crafcic i lepiej grac spoilerem, tez moze skladac itemy, a do tego sam zbiera na nie matsy

Jest jeszcze kwestia z patch notes "Dwarfs can craft items of R-Grade or higher, regardless of their class."
Nic nie jest napisane o "lower", moze jest to mozliwe tylko dla wczesniejszego maestro, choc to tylko tlumaczenie z koreanskiego i byloby troche bez sensu. Trzeba poczekac i sprawdzic samemu ;]


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2011, 01:59:27 pm »
Każdy kras po przebudzeniu na 85 dostaje "krasiowy craft" bez znaczenia jaka klasę wybierze mając "star of destiny". krasiowy kraft jest zgodny w dól wiec można wpisywać all recki jakie są.
np  kraś mag może krafcić r/s80/s/.... matsy.

In The Name Of Satan ...


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2011, 02:29:25 pm »
Po co pełny support ;P ? Żeby się wyekspić do 85 wystarczy powiedzmy wc i bd. Z czego bd można zrobić na enchantera a WC oop cov.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 356

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2011, 09:56:11 am »
Czyli jak to będzie teraz waszym zdaniem. Party nuka w tym jeden łucznik bije sobie do 80, dla nuków i healerów vespery (mowa tylko o pancerzach), dla tanka i enchantera heavy moirai, a dla łuka vesper light i dopiero potem zacząć bawić się w drop R/craft R?
Cytat: skrzydlaty
Jak wykupisz Premium Life u Pana Boga to zwiększy Ci dobe do 30h.
:D :D :D :D


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2011, 09:59:41 am »
Cezary, matka wie że ćpiesz?


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2011, 10:11:47 am »
Widzę, że nie tylko ja mam problem ze zrozumieniem co nowszych użytkowników  :o

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 356

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2011, 10:31:35 am »
Spoko, ja w CV nie mam wpisane tylko uberPR0 gracz w L2, dlatego zadałem chyba normalne pytanie, czy opłaca się bawić w vesper/moirai i dopiero potem w R? Chyba, że wasze mózgi jeszcze nie ogarniają tego typu pytań to wystarczy odpowiedzieć "nie wiem"  :o .
Cytat: skrzydlaty
Jak wykupisz Premium Life u Pana Boga to zwiększy Ci dobe do 30h.
:D :D :D :D


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2011, 10:37:13 am »
Spoko, ja w CV nie mam wpisane tylko uberPR0 gracz w L2, dlatego zadałem chyba normalne pytanie, czy opłaca się bawić w vesper/moirai i dopiero potem w R? Chyba, że wasze mózgi jeszcze nie ogarniają tego typu pytań to wystarczy odpowiedzieć "nie wiem"  :o .
Moirai, Vesper, Vorpal i Elegia to s80 w GoD.
Ja bym raczej patrzył pod kątem na co cię stać

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2011, 10:40:20 am »
Spoko, ja w CV nie mam wpisane tylko uberPR0 gracz w L2, dlatego zadałem chyba normalne pytanie, czy opłaca się bawić w vesper/moirai i dopiero potem w R? Chyba, że wasze mózgi jeszcze nie ogarniają tego typu pytań to wystarczy odpowiedzieć "nie wiem"  :o .

Jak dostatecznie dużo nolajfisz prawdopodobnie przebudzisz się zanim party uzbiera przynajmniej 1 set s80(morai-vesper-bofes). Za to złożenie setu low R to kwestia 1 wieczoru w harnaku lub soa(ofc set będzie binded, ale i tak 90% graczy biega w takich atm na ruoffie, więc nie ma co się ich bać).
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • Wiadomości: 356

  • Pochwał: 1

Odp: Crafting w GoD
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2011, 11:31:43 am »
I o takie odpowiedzi mi mniej więcej chodziło... Dzięki, przemyślę jeszcze sprawę kładąc nacisk co napisaliście.
Cytat: skrzydlaty
Jak wykupisz Premium Life u Pana Boga to zwiększy Ci dobe do 30h.
:D :D :D :D