Witaj
Gość

Wątek: A co do odtwarzania filmów?  (Przeczytany 1306 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

A co do odtwarzania filmów?
« dnia: Styczeń 31, 2012, 08:09:43 am »
Dzisiejsze wydarzenia popchnęły mnie do założenia nowego wątku. A o to jak było:

Żesz #@#$^%&#&%*^$*^$&!!!
Chciałem sobie obejrzeć mój pierwszy w życiu film na BluRay-u, zakupiony, oryginalny.
Komputer mam wyposażony w LiteOn'a  z poprzedniego wątku. Jest ustawiony region na Europę zachodnią.
Zainstalowane sterowniki. CHCIAŁEM być legalny i zainstalowałem dostarczonego z napędem CyberLinka BD Solution (PowerDVD). Oczywiście pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ubytek prawie 1 GB na dysku (SSD, więc boli)
Drugie co mnie walnęło po gałach to oczywiście prośba o upgrade do wersji 11 (płatny, a jakże) bo przecież ta 10ka, którą dodali do napędu to nie nadaje się do niczego (według nich...)
Trzecie to reklamy wypożyczalni filmów i trailery prosto z netu. Nic tylko wypożyczać (VoD)
Po czwarte - kuźwa, gdzie tu jest przycisk PLAY?
Po piątek - po 30 minutach dokopałem się do funkcji odczytu BD i.... d.. sałata. nie czyta... DVD czyta bez problemów. Filmy kupione z dual DVD/BD. Ale chciałem obejrzeć tą legendarną jakość BR...

Wobec powyższego pytanie.
Jaki polecacie program do odtwarzania BluRay-ów? Ściągnąłem najnowsza wersję VLC - nie ma opcji BR, choć w opisach widnieje (wersja 1.11.111 x64)
Obawiam się, że jak zakupię WinDVD (Corelowski) to uraczą mnie kolejnym kombajnem. Czego nie cierpię.
Ja chcę tylko najzwyklejszy w świecie programik, który odpali mi płytkę BR i będzie miał JEDEN przycisk - play. Stop nie musi być. Zawsze mogę wyłączyć program Alt-F4, a jak nie pomoże, to Ctrl-Alt-Del....

Zna ktoś taki?

Ja obecnie używam WMP Classic - Home Theatre x64 I nie narzekam.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 08:12:24 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: A co do odtwarzania filmów?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 06:10:04 pm »
Dzięki Nikodem,
No jeśli chodzi o VLC, to za cholerę nie chce wybrać tego BR. W tej opcji, co jest na Screenshotach na CDRinfo mam inne okienko - to rozbudowane z eksploratora. I po wybraniu opcji Otwórz plik - domaga się PLIKU. Nie wystarczy katalog/napęd. Jak wybiorę otwórz płytę, to nie ma opcji BR, tylko DVD, AudioCD i SVCD.
Zrzuty ekranu zapewne pochodzą ze starszej wersji :/
Próbowałem zainstalować wczoraj też tego DAPlayer'a ale po 4ch godzinach zamknąłem okno z instalowaniem czcionek systemowych (nie uważasz, ze trochę za długo?).
Zaraz spróbuję jeszcze raz tego DAplayera.
Chyba zaraz spróbuję tego AnyDVD i jak będzie chodzić, to go po prostu kupię....

Kuźwa, nie miała baba kłopotu kupiła sobie samolot...

Nic to - nadal walczę :)

Pozdrawiam
PS. Może jednak źle ustawiłem te pieprzone regiony? Płyty zakupione w UK. Napęd też, Ustawiłem na Western Europe, Africa i coś tam jeszcze.... Chyba dobrze.... Idzie sprawdzić na płytach na jaki są region? Bo nie znalazłem żadnej pisanej informacji. może jakieś logo?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 06:13:13 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: A co do odtwarzania filmów?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 06:20:39 pm »
GOOM PLAYER
new future.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: A co do odtwarzania filmów?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 06:30:52 pm »
x3nomorph ok, ale wśród WIELU wspieranych formatów niestety, nie widzę odtwarzania BluRay-ów... A o to mi chodzi...
Chyba, ze odtwarza, a się po prostu nie pochwalili.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: A co do odtwarzania filmów?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 06:54:00 pm »
Tak odtwarza bluraye...
new future.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: A co do odtwarzania filmów?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 07:29:42 pm »
Dzięki :) na razie zadziałał tandem VLC + AnyDVD (trial).
Chyba go po prostu zakupię i będzie git.

Tego gooma też przetestuję :) Niedługo reinstall systemu to mogę go trochę pozaśmiecać :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;