Witaj
Gość

Wątek: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.  (Przeczytany 1357 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

(Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« dnia: Styczeń 19, 2013, 12:19:23 am »
Witam wszystkich, grą L2 interesuję się od kilku lat, lecz nigdy nie mogłem jej ogarnąć. Dlatego piszę tu o porady, lub też linki do innych wątków, gdzie to czego ja szukam, mogę znaleźć. Szukam serwera pod L2 Interlude. Najlepiej jakiegoś 100%+ exp, ponieważ chcę się pobawić z różnego typu raidami, czy wojnami. A co do porad to mianowicie chodzi mi o:
-Itemy (Enchanty, bonusy [jeśli takowe są], jakie pod daną klasę, na co się dzielą, jakie itemy pod PvP, jakie pod  PvE)
-Exp (Gdzie się expi, czy robić questy, gdzie najlepszy exp)
-Drop (Co jest istotnego w danym loocie, czy jakieś itemy się bardziej przydadzą niż inne)
-Raidy (Czy się na coś dzielą, w ilu się chodzi, po co się chodzi, na co się chodzi)
-Bossy (Jakie są w grze te najważniejsze, lecz także te mniej ważne)
-Postacie (Czy dana rasa jest lepsza pod np. fightera, czy to tylko wygląd i historia)
-Profesje (Co jaki lvl się zmienia, co się z nimi dzieje)
-Profesje 2( Grałem kiedyś na serwerze i grałem na 1 postaci 2 profesjami. Ile można mieć tych profesji i po co jest ich kilka)
-Skille (Na jakie się dzielą, jakie pod PvP, jakie pod PvE, jak rozwijać)
-Pojęcia (Skróty jakie są stosowane przez graczy w stylu np. exp, drop itp.)
Myślę, że to wszystko co powinienem wiedzieć na początek. Jeśli o czymś nie napisałem, a powinienem wiedzieć to możecie napisać. Bardzo bym prosił o pomoc, ponieważ chcę zacząć przygodę z tą grą, a strasznie mało o niej wiem. Gram już trochę w gry mmorpg, więc podstawowe pojęcia stosowane w nich, nie będą dla mnie problemem.


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2013, 01:44:41 am »
Najlepiej to by było jakbyś na własną rękę znalazł postać która potencjalnie fajnie by Ci się grało i samemu zaczął gdzieś grać. Następnie dołączyłbyś do jakiegoś klanu czy kogoś zapoznał żeby Cie wdrążył w świat L2 bo to o co prosisz jest tak rozbudowane, że kilka głów w tym topiku to za mało.
Na każdy podpunkt można by elaborat wypisać :)
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 10:50:55 am »
Grałem kiedyś dark elfem fighterem. Po wbiciu bodajże 80 lvl zmieniało się profesję i na nowo expiło. Moja drugą profesją był jakiś mag, nie wiem jak się nazywa, ale wiem, że miał 2 skille, jeden zabierał hp, a drugi dzięki temu zadawał więcej obrażeń. Tą właśnie 2 profesją chciałbym grać. Mógłby chociaż ktoś wytłumaczyć podstawy, które musiał bym znać, aby nią grać? Mogę po prostu zrobić dark elfa mystica i już po tych wszystkich zmianach, mieć tą profesję co na moim fighterze, tylko żeby ten mystic był moją główną klasą? Mógłby mi ktoś doradzić, na jakim serwerze gra się przyjemnie i gra na nim dużo polaków?


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2013, 12:20:17 pm »
No można. Motyw 2 klas na jednej postaci określa się jako subclass i można posiadać 3 dodatkowe klasy. Z Twojego opisu najprawdopodobniej chodziło o Necromancera i niestety ale muszę Cie zmartwić - ta klasa jako main jest niedostępna dla dark elfów. Magiem z dark elfa jest Spell Howler który tak samo jak necrus posiada wysysanie hp natomiast nie ma tego debuffa zwiększającego dmg jednak bazowo dark elfy mają więcej INT'a więc nie ma tragedii.

L2 ma to do siebie, że nie trzeba myśleć wiele, przynajmniej na początku, żeby móc pograć więc podstawami dla maga są robe i magiczna broń ale to chyba raczej sam wiesz :)
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:48:22 pm »
Cytuj
Grałem kiedyś dark elfem fighterem. Po wbiciu bodajże 80 lvl zmieniało się profesję i na nowo expiło. Moja drugą profesją był jakiś mag
Mnie się wydaje, że jemu chodzi o Spellhowlera, którego zrobił na subie
Cytuj
jeden zabierał hp, a drugi dzięki temu zadawał więcej obrażeń
a to prawdopodobnie mowa o
- Body to Mind
- Curse Death Link (CDL)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2013, 05:25:10 pm »
Tak, to właśnie te skille:
- Body to Mind
- Curse Death Link (CDL)
Czyli Spellhowlera mogę zrobić na mainie?
A moglibyście podać jeszcze jakiś serwer, na którym gra dużo polaków :)? Grałem kiedyś na l2-certus, ale jak go ostatnio pobrałem, to nie działał.


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2013, 05:30:56 pm »
Nie żebym był upierdliwy ale necro też je ma ^^
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2013, 06:23:11 pm »
Ok, spoko :) Tylko co z tym serverem? :P


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: (Bardzo)Nowy. Proszę o porady.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2013, 07:14:51 pm »
Racja... i necro też mógł wtedy zrobić na subie...

Co do serwerów to proponuję zapoznać się z tym działem: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/board,22.0.html
Na pewno coś znajdziesz dla siebie.