Witaj
Gość

Wątek: Porady sprzętowe starego dziada  (Przeczytany 6103 razy)

  • Wiadomości: 261

  • Pochwał: 3

  • Poszukiwacz fortuny i beczek krasnoludzkiego piwa
Porady sprzętowe starego dziada
« dnia: Listopad 12, 2007, 05:48:31 pm »
Podziele się moimi kilkoma wskazówkami odnośnie sprzętu B/A/S, bo duzo osób pyta się jak ubrac i zbudowac krasnoluda, od razu zaznaczam, ze gram spoilerem i wszystkie testrowania sprzętów były robione na spoilerze, mozna uzyc te kobinacje równiez u WSa, ale nim nie gram i się nie tykam.

Zacznę od dye, bo pod dye robiłem cały sprzęt, testowałem wszelakie połączenia i wyłoniły mi się w sumie 2 jedynie słuszne moim zdaniem.
1 zestaw dye: +5str -5con, zwięszky on o wiele siłe uderzenia, a te -5 con nie odbije się tak na naszym hp. Nie polecam dodawania +4dex-4con, na potku haste 3 dodatkowe 4 dexa dodawało mi 20 atk.(bron slow) speed, za to odbierało juz 800hp, tak więc z 500 miałem 520, zadnej roznicy prawie nie zauwazylem, poza tym, ze stuny nieznosnie zaczely we mnie wchodzic. NIby krasnolud ma warfrenzy, ale nie uzwa się go za bardzo w walce, bo szkoda many.

2 zestaw dye: +5str-5dex+4con-4dex, wygląda jak build popaprańca, lecz naprawde długo tak latałem i było całkiem znośnie, główy atut to jest to, ze wyciąga się z bless the body 12k-13k hp, na poziomach 75+, wielkiej róznicy w machaniu młoteczkiem az tak nie zauwazylem, lecz - do biegania jest tak duzy, ze niezle nas to wyklucza z pvp.

Sety:
Doom/NM: polecam do drugiego builda, przez co osiągniemy sporą ilosc HP (w doomie więcej).
MJ/tallum/NM/BW/IC: Te armory polecam do zestawu dye nr. 1, jak chcesz miec większego DD polecam MJ lub tallum (u siebie wybralem MJ ze wzgledu na 2 atuty, + do resista na stuny (więc jak odejmujemy te -5con to juz w ogóle się o to nie martwimy i więcej p.def niz ma tallum) lub NM/IC. DYE traktuje jako "stałe" natomiast seta wybrałem, aby ukierunkówac mojego krasnoluda pod DD, lub bardziej wyrównane (NM/IC). DC nie polecam, jedynym dobrym atutem tego armora, jest ładny wygląd.

Bronie:
Polearmy, duale Polearm dobra zabawka, jak mamy kumpla wl, jednak pozniej sa malo przydatne, nie robimy zadnego ladnego dmg whirlwind, a tak z włoczni tez słabo bijemy, duale są dobre dla krasnoluda 1-52 lvl, pozniej nawet DLE*tallum wypadają gorzej niz bluncior.
Blunt: B to raczej duzej wybory nei ma aoba lub DMG, oczywiscie z healthem, jak juz stoimy przed wyborem blunta A, to duza czesc osób wybiera m. showera, za względu na focus, sam tak tez myslałem kiedys i miałem i nie byłem zadowolony, z focusem krasnolud wyciaga 11% na krytyka, ok. 5% ma normlanie, przy czym te krytyki nawet nie są mocne, w pvp w ogóle się to nie sprawdza, zawsze lepiej miec health, te+25% więcej hp, zwłaszcza jak mamy set pod DD i +5str, przez co nasze ataki są mocne i długo stoimy, walcząc z blizniaczym krasnoludem (te same sety, lvle, dye etc lecz z innymi bronmi ms*focus* i elysian*health*) zawsze ten z healthem wyrgywał. Tak więc B i A polecam blunciory z healthem, teraz odnosnie broni S.
Mozemy wybrac basaslt battle hammer lub dragon hunter axe, bronie o tych samych SA, z ta roznicą, ze jednen jest 1h, a drugie 2h, SA jakie mają to HP drain (3% z dmg jaki zadamy przychodzi do nas, aktualnie bije moby *2 białe po 600, więc nie zwróci mi to duzo hp), HP regeneration (zwieksza reg HP (serio:D?) tego to nie będę komentowac) i health (wybieram oczywiscie health) do samego wyboru 1h broni czy 2h to wybrałem 2h i w końcu jestem w 100% zadowolony z mojego krasnoluda. Biegam w Dyeach nr. 1 i MJ secie, do tego DHA i na 76 lvlu expie samemu i to owocnie. NA clan hall buffach wyciągam ~1300p.atk i ~1000p.def.

DHA i BBH mozna zodbyc z RB, lub robiąc Questa w IT i 4Sep, uzyskamy wtedy recki, warto o tym myslec, bo to naprawde fajne cacko.

Tutaj stasty z mojego builda, bez buffów


Jak tez macie jakies "swoje" buildy, to pisac, porównamy je :)

Inidriel: Plus za ciekawe porady sprawdzone w praktyce ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 08:26:13 am wysłana przez Zyth »


  • Banned
  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: -4

  • VODKA - Connecting People
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2007, 08:24:13 pm »
Bardzo ładnie, daje ci plusa + ale że nie mam siły niech jakiś inny moderator go da xD
SILENCE! I'll kill you - Achmed, Martwy Terrorysta.




  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2007, 08:04:31 am »
Bardzo ładnie, daje ci plusa + ale że nie mam siły niech jakiś inny moderator go da xD

Jak nie masz jak masz? :P Używajcie opcji "Zgłoś do moderatora". Dobra robota ;)


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2007, 07:30:03 pm »
Mam spoilera 52 lvl (LOL wiem) i mój wybrany set to BW z Yaksa SA Health. Dye STR/CON no i na razie tyle. Aha jestem nowy  :D :P


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2007, 05:08:10 pm »
Świetne statystyki i widać ze pracowales nad tym duzo czasu:) Respect:)

A moze masz jeszcze takie poradniki dla innej klasy, chyba ze BH jest Twoim glownym charem?
AyGo


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2007, 08:00:15 pm »
BH to jego main.


  • Wiadomości: 311

  • Pochwał: -4

Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2007, 03:07:21 pm »
Nawet fajnei napisane,  DD build to jedyna opcja dla spoila moim zdaniem, co do broni to S grade blunt rox, przeważnei mało jest Nobli Spoilów i przy odrobienie  sczęścia może wpaść w łapę cancelstick i wtedy na pvp nawet miazge robi taki spoil :D
Swarm Member

Luna- 6x HE


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: -2

Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2007, 10:26:06 pm »
... i kazda inna postac z dosc wysokim critic rate :]


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2007, 10:47:07 pm »
bardzo ładna prezentacja

1. niezła ilosc pvp jak na dorfa :P chyba, że subą nabite ^^
2. IMO (choc pewnie trochę osób mnie zjedzie :P) do PvE duale albo 2h sword jest lepszy od blunta tak do ~60lvlu. PvP to oczywiście inna para kaloszy.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Porady sprzętowe starego dziada
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2007, 01:32:44 am »
Cytuj
1. niezła ilosc pvp jak na dorfa Razz chyba, że subą nabite ^^

Ta :P Jego suba to niby SH ale jego pvp wyglada tak:CTRL + F1(Atak,postac ciagle atakuje) i idzie sie odlac,wraca a przeciwnik lezy :P Z magami to on klopotu nie ma ^^