Witaj
Gość

Wątek: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa  (Przeczytany 137986 razy)

  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #725 dnia: Sierpień 18, 2012, 12:51:04 am »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #726 dnia: Sierpień 18, 2012, 10:16:10 am »


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #727 dnia: Sierpień 18, 2012, 07:02:05 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=_ao2u7F_Qzg

W Roccatach, tęcza z uszu  8)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 07:30:18 pm wysłana przez xRelapse »


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #729 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:25:01 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=vtSyDNhDSYM
<3 to 4ty rok :) . Zajebi:)sta nuta.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #730 dnia: Sierpień 20, 2012, 12:00:59 am »
A tu trochę Static-X :)

http://www.youtube.com/watch?v=-4iZhYtBSRI

http://www.youtube.com/watch?v=lKiK-L36ays&feature=related -> refren oduczył mnie podkręcać bas - nie obeszło się bez ofiar ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #731 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:45:45 am »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #732 dnia: Sierpień 20, 2012, 12:11:14 pm »
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #733 dnia: Sierpień 20, 2012, 04:22:40 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=XlpWjl1peII
Nie wiem jak wy, ale ja wciąż czekam na SW:RC 2  :_delf_3_1: .
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 06:01:44 pm wysłana przez Arimas »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #735 dnia: Sierpień 20, 2012, 06:20:44 pm »


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #736 dnia: Sierpień 26, 2012, 02:27:52 am »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #737 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:59:10 am »
Ooo proszę miło zaskakujecie.
Myślałem, że "dzisiejsza młodzieży" to słucha ino śmiesznej muzyki (H-H) a tutaj takie fajne progresywne kawałeczki :)
Lauri co prawda raczej z progresywnością ma niewiele wspólnego, ale wpadła mi w ucho ta nuta. Zapewne coś jeszcze poszperam :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 248

  • Pochwał: 1

  • TommyVercetti
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #738 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:43:02 am »
Ooo proszę miło zaskakujecie.
Myślałem, że "dzisiejsza młodzieży" to słucha ino śmiesznej muzyki (H-H) a tutaj takie fajne progresywne kawałeczki :)
Lauri co prawda raczej z progresywnością ma niewiele wspólnego, ale wpadła mi w ucho ta nuta. Zapewne coś jeszcze poszperam :)

Pozdrawiam

Czytać się nie da tych pretensjonalnych głupot. Nie wiem czy jesteś tym samym userem co był ongiś na mmorpgerze, ale nie tak Cię / Go zapamiętałem.

W czym te błahe 'progresywne kawałeczki' są mniej śmieszne on "H-H"? Twój wiek w żaden sposób nie uprawnia Cię do dyskredytowania czyjejś muzyki. Byłeś młody w innych czasach i inne utwory przypominają Ci młodość, ale nie są ani lepsze ani gorsze od tego co powstaje dziś. Słucham wszystkich gatunków wszelakich artystów, muzyka to mój sposób spędzania wolnego czasu i  z każdym rokiem dochodzę tylko do wniosku, że im więcej wiesz, tym bardziej jesteś wyrozumiały.

Tym bardziej rażą mnie takie wypowiedzi z ust nazwijmy to, doświadczonych życiem, ludzi.

http://www.youtube.com/watch?v=RRMIevyDhGs
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 11:50:08 am wysłana przez blacktyger »
Innova Core [EU]: Sigiel Knight - TommyVercetti - Off


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #739 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:53:36 am »
Wiek nie ma nic wspólnego z muzyką jakiej słuchamy, jeśli chodzi o rap to nie jest to muzyka dla dzieci a jeśli juz tacy jej sluchaja to robia to tylko ze względu na mode i słuchaja tych raperów wyhajpowanych przez swoje bujajace kawałki.
A prawdziwy ambitny rap dociera tylko do świadomych odbiorców, i nie jest tu zadna nowoscia ze ten najlepszy rap jest robiony w podziemiu.


Rownież nie ma sensu przypisywać konkretnych styli do grup wiekowych, ulicznego rapu nie sluchaja tylko 15stki w kapturach ale rowniez ludzie po 30 których sam znam, chociaz nie ukrywam ten przekaz zawarty w trackach najlepiej trafia do mlodych ludzi bedac nierzadko pewnym drogowskazem na zycie.
i odwieczna wojna styli, zacytuje tutaj Eripe "dawno żaden cxxx bez szkoły mi nie mówił jak mam żyć"
Weźmy jeszcze pod lupe rap Pezeta który swoimi trackami zdobył serca gimnazjalistek i tu również w pewnym tracku pojawiła sie odpowiedź Eripe "Pyta w tracku, czy złamane serce mu się zagoi nie wiem lecz wiem, że cxxx mnie to boli"


I na zakończenie, rap nie jest muzyką śmieszną, nie jest muzyka łatwą w tworzeniu, to nie jest muzyka tworzona i prezentowana tylko przez ludzi w kapturach i machających rękoma Kali "Kto powiedział że mocny MC ma mieć dres...łysina i kaptur, to nie jedyna broń, bo prawdziwą broń ma też ten ziomek w koszuli Louis Vuitton.


Moim zdaniem rap jest muzyka bardziej ambitna niz np Jazz czy jakaś Klasyka, Sklejenie 16 utworów i 16 wersów na każdym tracku umieszczając w każdnym z nich wielokrotne rymy, potrójne, poczwórne, wplatając w to setki porównań, metafor tak aby całośc zachowała spójność z góry ustalona koncepcją napewno wymaga więcej ogarnięcia niż brzdękolenie na gitarze chociaż oczywiście nie neguje takiej muzyki.
Jak ktoś chce podyskutować o rapie na wyższym poziomie to zapraszam :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 12:03:47 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #740 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:37:58 pm »
Każdy słucha czego chce to na pewno, tu bardziej chodzi o fakt zmieniającej się muzyki. Jeżeli już o rapie mowa to generalizując trochę się zmienił na przestrzeni 20 lat, czy to polski czy np. amerykański. Zmienił się bo musiał się zmienić, nic złego, ale z czasem trochę trudniej znaleźć coś co wpadnie w ucho.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #741 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:45:25 pm »
Właśnie teraz bez problemu każdy znajdzie cos dla siebie.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #742 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:54:10 pm »
Rap w podziemiu?! A nie w studiu?!

"...all my homies in Compton!"

http://www.youtube.com/watch?v=g1lgUwHyKQQ

AMBITNY TEKST!


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #743 dnia: Sierpień 26, 2012, 03:45:01 pm »
blacktyger hej, to ja, ten sam.
Co do określenia śmieszna muzyka to się spinasz jak agrafka. Niepotrzebnie. Dlaczego ja ją tak nazywam? Nie dlatego, że mnie śmieszy, czy bawi, tylko hip-hop = H-H czyta się jak cha-cha. czyli śmiech, stąd - śmieszna muzyka.
Dla mnie Hip-Hop/Rap jest dla mnie rodzajem twórczości, jest częścią kultury, jest jakąś sztuką. Free-style można porównać do jazzu. tam się wymyśla tekst, tu się wymyśla melodię. Każdy na swój sposób jest artystą.
Ale dla mnie jeśli chodzi o muzykę musi być melodia, tekst i głos. Sorry - w H-H jest tylko tekst. I z reguły cudze sample.

A z czego tak na prawdę mi się chce śmiać? Z ludzi słuchających a nie rozumiejących tego co słuchają.
Ilu fanów 50cent'a wie o czym śpiewa?
Ilu z nich jest czarnych?
Ilu z nich mieszka w stanach?
Ilu z nich choć raz w życiu było na Brooklynie/Bronxie/Queence?
Ilu z nich jest członkami gangu?
Ilu z nich ma pojęcie o wojnach gangów i o co w nich chodzi?

Białas żyjący w Europie rozumiejący o czym tak na prawdę śpiewa 50cent i czujący TO SAMO... to jest właśnie dla mnie śmiechu warte.
Rozumieć słowa nie znaczy rozumieć cały przekaz. A sztuką samą w sobie jest użyć takich słów, żeby przekazać to co się chce przekazać, nie nazywając rzeczy wprost. Ale taki przekaz potrafią zrozumieć nieliczni. Ci do których jest kierowany.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 04:08:53 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #744 dnia: Sierpień 26, 2012, 04:08:10 pm »
Co tam Brooklyn, Compton raczej gorsze.

I nie każdy tworzy gangsta rap :)

Nawet taka gra jak GTA S.A była robione na podstawie L.A i Compton :D

A co do znaczenia słów angielskich kawałków przez ludzi, to fakt, że wielu z nich słucha takich kawałków, a ich angielski leży i kwiczy.
A słuchają, bo "modne, bo fajny bit, bo szybko nawija, bo angielskie słówka są takie fajne w brzmieniu", i to niestety szczera prawda bo jest wiele takich osób.
Najśmieszniejsi są fani Eminema, Ice Cube i tak dalej, a jedyne kawałki, które znają to te promowane wszędzie "tzw single"
http://www.youtube.com/watch?v=cUEkOVdUjHc
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 04:14:14 pm wysłana przez xRelapse »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #745 dnia: Sierpień 26, 2012, 04:11:12 pm »
Nie wiem, nigdzie tam nie byłem :) I tak każdy słucha to co mu odpowiada.

Mi tylko się chce śmiać z tych co się spinają :D

chillout bro :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 248

  • Pochwał: 1

  • TommyVercetti
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #746 dnia: Sierpień 26, 2012, 05:29:17 pm »
blacktyger hej, to ja, ten sam.
Co do określenia śmieszna muzyka to się spinasz jak agrafka. Niepotrzebnie. Dlaczego ja ją tak nazywam? Nie dlatego, że mnie śmieszy, czy bawi, tylko hip-hop = H-H czyta się jak cha-cha. czyli śmiech, stąd - śmieszna muzyka.


Ok, takiego wariantu nie brałem pod uwagę :>

Cytuj

Białas żyjący w Europie rozumiejący o czym tak na prawdę śpiewa 50cent i czujący TO SAMO... to jest właśnie dla mnie śmiechu warte.
Rozumieć słowa nie znaczy rozumieć cały przekaz. A sztuką samą w sobie jest użyć takich słów, żeby przekazać to co się chce przekazać, nie nazywając rzeczy wprost. Ale taki przekaz potrafią zrozumieć nieliczni. Ci do których jest kierowany.

Pozdrawiam

I dlatego dla wybrednych Tabasko ma coś w repertuarze:

http://www.youtube.com/watch?v=sY2hm-vrpBY

Przyznasz, że tutaj każdy polak ma pojęcie o czym mówi tekst. Jest wiele odmian rapu/hh i wiadomo, że nikt nie jest fanem twórczości 100% artystów. Każdy znajduje swój odłam i sprawia mu przyjemność obcowanie  z  nim.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 05:35:56 pm wysłana przez blacktyger »
Innova Core [EU]: Sigiel Knight - TommyVercetti - Off


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #747 dnia: Sierpień 26, 2012, 07:39:25 pm »

A z czego tak na prawdę mi się chce śmiać? Z ludzi słuchających a nie rozumiejących tego co słuchają.
Ilu fanów 50cent'a wie o czym śpiewa?
Ilu z nich jest czarnych?
Ilu z nich mieszka w stanach?
Ilu z nich choć raz w życiu było na Brooklynie/Bronxie/Queence?
Ilu z nich jest członkami gangu?
Ilu z nich ma pojęcie o wojnach gangów i o co w nich chodzi?

To rozgraniczenia na słuchaczy świadomych i nie świadomych, dlatego podałem przyklad pezeta z mainstreamu który ma XXtysięcy fanów i za każdą płytę zgarnia złoto oraz Eripe którego w polsce zna zaledwie ok 3 tysięcy osób i sprzedaje swoje Epki w liczbie 500, ode mnie oczywiście propsy dla tegod rugiego, bo robi cos niebanalnego, cos czego ktos wczesniej jeszcze nie zrobil, za jego styl. A Pezet? przehajpowany do bólu, robi rap dla niszowego targetu komercjalizujac sie w ten sposob, wystarczy przesluchac 1 kawalek z plyty aby z gory wiedziec o cztym bedzie cala plyta, bo jego rap mozna przewidziec.


Tak samo z amerykanskim rapem, dzieciaki w polsce pisza ze sluchaja eng. rap a jak zapytasz kogo sluchaja to zawsze leci eminem, 50cent, game i guru od czasu pojawienia sie na plycie slu w 2011.


Tymczasem nie znaja takich klasykow jak Notorious BIG, Tech N9ne, 2pac, Masta Ace, Nas, Jadakiss, ICP, Kool G. Rap, Necro, Canibus.


Nie kazdego z nich trzeba sluchac, np Necro czy Ace ale znac klasyke trzeba, miec jakiekolwiek rozeznanie w swiecie tej muzyki wtedy mozna nazywac sie jej sluchaczem.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #748 dnia: Wrzesień 01, 2012, 08:49:26 am »
Fajny kawałek, sam nie wiem czemu ale jakoś poprawia mi się po nim humor i motywuje :)
http://www.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: [Muzyka] Czego teraz słucham - Zabawa forumowa
« Odpowiedź #749 dnia: Wrzesień 02, 2012, 09:46:43 am »
Kali "Kto powiedział że mocny MC ma mieć dres...łysina i kaptur, to nie jedyna broń, bo prawdziwą broń ma też ten ziomek w koszuli Louis Vuitton.
Wczoraj byłem na koncercie w moim mieście, grał Kali, dziś Robert M - pożegnanie Lata, zawsze coś bo miasto mamy nie duże a organizacją tej imprezy zajmował się młody koleś i chwała mu za to, że nie dorwali się do tego bliscy emeryci ze stołka zapraszając jakieś regionalne grupki gdakających babek gdzie na imprezie przeważa młoda populacja :)
Nie jestem wielkim fanem polskiego rapu i ogólnie słucham go najmniej, jednak wrażenia z koncertu pozytywne, napieprzający deszcz, kilka tysięcy młodych ludzi dookoła i zabawa trwała, chociaż bardziej wybrałem się dla samej zabawy ze znajomymi  :D

Ogólnie Kali już drugi raz u nas grał, pierwszy raz rok temu.

Dziś można będzie skakać na bungee, mam nadzieję, że wrócę do domu  hahaha
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 10:20:16 am wysłana przez xRelapse »