Witaj
Gość

Wątek: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja  (Przeczytany 69069 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 16, 2007, 03:15:51 pm »
elven elder ma jakies szanse w pvp z np. daggerem? albo w ogole z kims w c5

Żadnych. Ludzie nie róbcie z bufferów fighterów. Chcesz zadawać dmg to wybierz odpowiednią postać.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 16, 2007, 04:53:55 pm »
Po pierwsze to nie rozumiem po co to pytanie.
Czy wy chcecie każdą postacią wpadać na arenę?
Jeśli tak, to lepiej odstawcie gry MMORPG. :dry:
Kapłan nadaje się do pvp owszem, jest tam wręcz nieoceniony, ale nie w pvp 1by1, ale grupowych walkach.
Jako kapłan wspomagamy, leczymy to nasze zadanie, nie atakowanie.
Jeśli bierzecie się za jakąś postać to postarajcie się ją zrozumieć. Jak dla mnie pójście na arenę postacią, która nie posiada właściwie skilli ofensywnych to jakiś paradoks, wyjątkiem jest DA, no ale on ma swojego prywatnego DD. Żeby nie było to moje prywatne zdanie, co chciałbym zaznaczyć, żeby potem uniknąć nieporozumień.
Chyba, że ktoś naprawdę odczuwa chorą przyjemność, z takiej zabawy.
Dla mnie L2 to przede wszystkim mass pvp, klanówki, siege. Rzeczy, do których ta gra została stworzona, tam mój SE pasuje jak ulał i nie mam zamiaru atakować nim kogokolwiek.

A teraz trochę podstaw.
Pierwsza zasada gier mmorpg to, to że każda postać posiada wady, które uzupełnić mogą TYLKO inne klasy. Nie ma postaci doskonałej, nie ma maga którego czar jest szybki i mocny, nie ma wojownika, który może się zbuffować, wziąć na klatę kupę przeciwników, a przy tym jeszcze zadawać konkretne obrażenia. Więc nie wyskakujcie mi tu z takimi pytaniami. Może jeszcze spytacie czy łucznik sprawdzi się w roli buffera? :shock:


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 16, 2007, 11:15:32 pm »
Ja swoje wiem, dostałem pwn od propheta ..
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:56:01 am »
Po pierwsze to nie rozumiem po co to pytanie.
Czy wy chcecie każdą postacią wpadać na arenę?
Jeśli tak, to lepiej odstawcie gry MMORPG. :dry:
Kapłan nadaje się do pvp owszem, jest tam wręcz nieoceniony, ale nie w pvp 1by1, ale grupowych walkach.
Jako kapłan wspomagamy, leczymy to nasze zadanie, nie atakowanie.
Jeśli bierzecie się za jakąś postać to postarajcie się ją zrozumieć. Jak dla mnie pójście na arenę postacią, która nie posiada właściwie skilli ofensywnych to jakiś paradoks, wyjątkiem jest DA, no ale on ma swojego prywatnego DD. Żeby nie było to moje prywatne zdanie, co chciałbym zaznaczyć, żeby potem uniknąć nieporozumień.
Chyba, że ktoś naprawdę odczuwa chorą przyjemność, z takiej zabawy.
Dla mnie L2 to przede wszystkim mass pvp, klanówki, siege. Rzeczy, do których ta gra została stworzona, tam mój SE pasuje jak ulał i nie mam zamiaru atakować nim kogokolwiek.

Oczywiście masz świętą rację co do przeznaczenia i uzupełniania się postaciaci i co do tego że 1 vs 1 nie ma w tej grze znaczenia (poza olimpiadą :P ), ale akurat na 1 vs 1 selfbuffed supporty bardzo ładnie sobie sobie radzą więc jak ktoś lubi to czemu nie.
Jakiś czas temu na retailowym forum trafiłem na wątek w którym ludzie płakali że prophet ownuje olimpiadę. Zresztą spróbuj kiedyś stanąć łucznikiem przeciw EE (oczywiście cały czas mówię o 1v1 na własnych buffach) a możesz się zdziwić :)

Cytuj
nie ma maga którego czar jest szybki i mocny

A necro? :P


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2007, 03:38:34 pm »
on nie ma mocnych zaklęć tylko jest wytrzymały dzięki summonowi a także ma silience ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:17:57 pm »
ale jak wrzuci glooma to mocno bije...
Zresztą tak naprawdę każdy ofensywny mag w l2 bije szybko i mocno tylko niektórzy troche szybciej a niektórzy trochę mocniej :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2007, 10:24:46 pm wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:54:36 pm »
No to więc podpowiedzcie. Bo mam 37 lvl kleryka. Klan chce żebym robił bishopa ale ja zabardzo się nie kwapię bo skilsy strasznie ubogie ma. ZNACZNA większość ludzi podpowiada PP, że ciekawy i może za jakotakiego tanka nawet robić, full skillsów i w ogóle wypas. Co radzicie , kim się lepiej gra, kim ciekawiej tak zebym nie żałował. Sam bym się przekanonał ale gram tylko w weekendy więc tylko jedną postać mogę rozwijać. Dodam że ostatnio naet smoka dostałem więc którego brać?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:26:34 pm »
Bierz bishopa i idź pod dd build.

A tak na poważnie , wybierajać Propheta nie ma możliwosci tankowania nim. To Ci mówie już na początku.

PS> Używaj opcji szukaj !! Tyle było już tematów bishop czy pp.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:31:35 pm »
Prophet bardziej podchodzi pod buffbota - jest znacznie bardziej pasywny... Użyteczny, ale raczej nudny. Tank? LOL, ciekawe co oni przez to rozumieją, odnosząc to do propheta. No i prophet może sprzedawać na niektórych serwerach buffy, czyli dodatkowe źródło dochodów.

Bishop ma w pis** heali, brakuje ci skilli? :P Jest naprawdę bardzo aktywny, a dobry bishop w clanie/ally to skarb. Chociaż często jest nim trudniej znaleźć party...

Smoka ci się będzie lepiej expiło prophetem... Ale nie uzależniałbym od tego wyboru klasy ;)

Wybrać musisz sam... Ja grałem bishopem i było bardzo fajnie ^^ więc polecam.
wannabe
]|[


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:07:42 am »
Oki dzięki, w sumie "tank" to faktycznie trochę na wyrost, chodziło mi że może sobie przyzwoicie radzić w zwarciu. Już prawie jestem przekonany do bishopa.

PS. Gneiss jakoś nie udało mi się skutecznie znaleźć takch tematów daltego napisałem ten post. Jeżeli masz linka do takiego to poproszę.

PS2. Proszę was wszystkich nie bluzgajcie sie na forum że "ty chyba z drzewa spadłeś bo X postacią się tak nie gra" bo to kogoś może nieźle rozsierdzić i będzie się bronił nawet gdy wie że nie ma racji. Jak widzicie że ktoś nie pisze konkretnych rzeczy tylko jakieś bzdury to zaczynajcie zdania od "Sorki. ale ja myśle że się mylisz bo..." , ponieważ jak przeglądam niektóre topici to widzę że niektórzy od razu szydzą  czyichś pomyłek podkreślając tym samym swą "bezkresną" wiedzę i tym samym doprowadzają do zajadłych kłótni. Na forum mojego klanu nawet na najbardziej idiotyczne pytania dostaje sie rzetelne odpowiedzi. Dzięki temu panuje tam naprawdę fajna atmosfera. Myślę że tutaj może by tak samo. Starzy wyjadacze pomagajcie NEWBIE nie obrażając jednocześnie siebie nawzajem!
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 18, 2007, 07:59:06 am »
Zdecyduj sie czy chcesz być bufferem (prophet) czy healerem (bishop). Każdy kto szydzi z tego że wybrałeś support jest idiotą, klan bez supportu nie ma przyszłości.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 18, 2007, 03:16:56 pm »
Jeśli mam być szczery to polecam Ci Bishopa.
Osobiście gram SE, no i cóż dziękuje wszystkim bogom, za to, że mogę rozwijać heala.
Ja po prostu nienawidzę być bierny.
Jeśli moja gra ma opierać się na rzuceniu buffów i posadzeniu dupy na ziemi, i patrzeniu na to co porabia reszta. No po prostu nie dziwie się propkom, którzy łapią za duale i lecą się lać. Jakby nie było, heal nie zadaje obrażeń, ale jednak zmusza nas do biegania, ciągłego operowania skillami itp. itd.
No a poza tym wybranie bishopa uchroni Cię przed sprzedawaniem się. Takie jest przynajmniej moje zdanie na temat sprzedawania bufów.


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

  • Need me?
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 10, 2007, 02:52:45 pm »


A tak na poważnie , wybierajać Propheta nie ma możliwosci tankowania nim. To Ci mówie już na początku.

Prophet nie -> Hierophant tak. Dlaczego? Ponieważ na 78 w Majesticu (bez +) z full  selfbuffami (wliczajac berka) Hierophant ma 1k+ P.def. oraz kolo 700+ M.def (B grade bizu).... HP: 6.5k na self (dye -> +4 con) czyli z buffami swsa ma 8.5k życia.
Tankować moze, jednak jest to bezsensu ze strony buffera w pt, nie jest on od tego (aczkolwiek jak widac moze, pomaga mu w tym Prophecy of Fire).


Co do ogólnej konfiguracji (dye,ubranie,bron itp.) to Chyba najlepszą konfiguracją (zaraz wytłumacze dlaczego) jest

Majetic Robe set, Dye : +3Wit -2MEN, +2 Wit -2 MEN, +4 CON - 6 Str. Bron z Acumenem byle jaka (najlepiej A grade, poniewaz posiada wiekszy m.atk. [np.bomt,Dasparions staff], a jak wiadomo im wiekszy tym wieksza szansa na wejscie debuff)

6K MP wyciąga się z taką konfiguracją (z buffem Arcana Wisdom) oraz 756 (cos koło) casting Speed. I już mamy teoretycznie neiskonczenei wiele many ponieważ z pomocą AW średio za skill potrzebujący 69 many, zuzywa kolo 20-35 , z czego dzieki bonusom Majestica regeneruje się z 20MP co pare sekund (na stojąco) co wynosi nas ~10MP za 1 skill . Więc jestesmy wstanie zbuffowac ile osob się chce non stop :) z przerwami 30 sekundowymi co 40 osób ;] (Bezsensu, bo ileż to trwa, od tego jest OL)


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 10, 2007, 04:30:24 pm »
PP nie moze tankowac bo nie ma hate.
Tak samo OL moze wyciagnac ponad 2k defa i 10k HP ale nie potankuje bo nie ma czym.


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

  • Need me?
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 10, 2007, 11:31:03 pm »
PP nie moze tankowac bo nie ma hate.
Tak samo OL moze wyciagnac ponad 2k defa i 10k HP ale nie potankuje bo nie ma czym.

Bo oni nie są od tankowania ale buffowania...Tankowanie to głównie chodzi mi o mozliwosc przyjmowania mobow/wrogow "na klate". Fakt, źle to ująłem.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 12, 2007, 05:30:03 pm »
to ja jako 'bardzo poczatkujacy newbie' mam pytanie do kogos kto gral propethem (a nie czytal o nim na forum - tyle to i ja potrafie :D )

czy propeth w party naprawde nie moze nic zdzialac? po prostu buffuje i moze w sumie odejsc od kompa na 20 minut...?


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 12, 2007, 06:09:29 pm »
to ja jako 'bardzo poczatkujacy newbie' mam pytanie do kogos kto gral propethem (a nie czytal o nim na forum - tyle to i ja potrafie :D )

czy propeth w party naprawde nie moze nic zdzialac? po prostu buffuje i moze w sumie odejsc od kompa na 20 minut...?

Może rootować moby, wrogów.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 12, 2007, 07:19:46 pm »
Czasami poprostu trzeba siedzieć na dupie aby zregenerować mane na następne buffy... poza tym w party można czasem walnąć roota/heale itd.


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 12, 2007, 07:24:40 pm »
Przede wszystkim heal, no chyba ze masz pt z lucznikiem to tylko root.


  • Wiadomości: 115

  • Pochwał: 0

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 31, 2007, 02:39:25 pm »
odswieze temat!
 duzo ludzi poleca bishopa, a w rzeczywistosci malo osob nim gra  :) najbardziej wszechstronni sa EE i SE, mnie do nich nie ciagnie, pewnie dlatego ze trzymam sie zasady "jesli ktos chce miec/ma wszystko na raz, to nic nie nie potrafii :P" chodzi o mi o to ze jesli bishop ma tylko leczenie, a SE ma jakies buffki i leczenie to musi cos znaczyc :P tak samo jesli prophet ma same buffy.
prophetem nie gram zbyt dlugo, przekonalo mnie do niego kilka osob ich zdanie skupialo jedna mysl: wole zebys dopalil mi statsy abym wymiatal wszystko, a potem siedzial na pupie, niz latal mi za moja pupa.
Z tym mozna polemizowac np. "na kit mi buffy jak bez heal dlugo nie wytrzymamy" itp ;)

na razie expie w malym (przytulnym :P) party, moja rola ogranicza sie do rootowania, i do healu! nie jest to super mega cos, ale sprawdza sie.

Moje pytanie: co powiecie o BW light -> oplaca sie? jakie dye by pasowalo? bo i odjecie INT boli ( rzadziej wchodzi root) a -MEN to zeby nie bylo problemu z mp na wiekszym party (nie wspomne o resiscie)
co do broni duale mam bo ladne sa i tyle ^^ a i sa dobra bronia jak kurczak (czyt. hachling) u boku do lvlowania, mam zamiar zainwestowac w luk -> bron ta mzoe sie przydac!

i ostatnie, pvp prophetem hmm, jak chcialbym wymiatac to bym wzial necro/sps/destroyera/hawkeye itd., no ale nie propha XD
btw. przyznam sie ze nawet nie probowalem do kogos podskoczyc :P




  • *******
  • Wiadomości: 1216

  • Pochwał: 17

  • The Soul of an Angel
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 31, 2007, 12:15:50 am »
bw light, takze robe to najlepszy dla supportu armor, bo many sporo, maly minus do int jest raczej nieodczuwalny
ja osobiscie pp nie lubie, bo on rzuca buffki i oprocz kilku rootow (chociaz w sumie, po co rzucac rooty dla warrior pt [pp to buffer glownie dla wojow, bo co on ma dla maga, zerka?]) to moze siedziec na dupce 20min - dla mnie dno a nie gra ;)
heal pp jest fajny, ale sprobuj wyleczyc 78lvl destro umierajacego, jasne - mozna, ale zajmie to 10min i wysra cie z many
"The difficulty is not so great to die for a friend, as to find a friend worth dying for"
- Homer

Retarded SuperModerator

Piszę poprawnie po polsku


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 12, 2007, 11:25:01 pm »
Geko bishop ma nie tylko leczenie, jego leczenie przebija leczenie kazdej innej postaci. pierwsza sprawa to prayer - zwieksza efektywnosc leczenia, do tego ma tyle skili leczacych ze poki go ktos nie zatakuje albo nie konczy mu sie mana cale party przy zyciu utrzyma (chyba ze jest lama) a cardinal to jzu calkiem jest wymiatacz ...... 2 szybkie skile i cale party ma full hp(balance life i greater gruop heal?) w sumie nie znam sie na skilach bishopa pisze tylko to co potrafi nasz cardinal w pvp. jezeli bierzemy pod uwage leczenie jednej osoby to w sumie se/ee sobie jakos dadza rade, jezeli cale party to sory ale ee i se bardzo duzo brakuje do poziomu cardinala.

co do pp .... ludzie marudza na pp ze on nie leczy prawie, ze nie ma vr itd .....chcesz vr i bufki jak pp zalatw sobie wc, pp/hiero to bufer na pvp a zwlaszcza przeciwko nukerom. resisty od hierophanta robia kaleke z kazdego nukera. wlasnie co on ma dla maga? a resisty na wszelkiego rodzaju magie w sumie na water/fire/wind pojedyncze bufy+1 z resitami zebranymi w calosc i resist na holy i dark atack .... ale po co to komu  jak pr0 nuker tylko empa i acumena bierze

jak ktos sie z tym nie zgadza to proponuje czasem wyjsc z mobow i nabijania % i pojsc na pvp


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 24, 2008, 01:27:44 pm »
To prawda, że od IL EE i SE nie mogą na siebie rzucić recharge, ani na nikogo, kto także posiada Recharge?


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 24, 2008, 02:59:37 pm »
Od self-recharge mają Invocation.


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Bufferzy / Healerzy - Prezentacja
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 24, 2008, 08:40:26 pm »
A na drugiego rechargera też nie mogą wrzucić recharge?