Witaj
Gość

Wątek: 2 graczy - uzupełniające się party  (Przeczytany 6344 razy)

  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

2 graczy - uzupełniające się party
« dnia: Luty 16, 2010, 03:09:03 pm »
Witam, jestem nowym graczem w L2. Nikt ze znajomych nie chciał grać a udało mi się namówić dziewczynę która się niesamowicie wciągnęła. Chciałbym żebyście napisali mi jakim zestawieniem 2 charów będzie się grać najwygodniej (będą się najlepiej uzupełniały) bo gramy praktyczne we dwójkę, oraz dochodzi brak czasu na grę.

W grze polecili spoil + craft ale my chcemy pograć dla przyjemności, może potem się zrobi :) oaz dagger + dagger

Aktualnie gramy SK i SH (mamy 62 i 61 lvl) bo pomyślałem że nuke i tank to będzie najlepsze rozwiązanie, żałuję że jakiś bufferów na dualboxie nie zrobiliśmy no ale przecież człowiek się dopiero uczy. Czekam na wasze propozycje odnośnie postaci, tak żeby grało się przyjemnie i komfortowo. A może zrobić np WC i SE jako support na box?

Proszę o wyrozumiałość bo gra ma rozległe możliwości a ja jestem studentem który szuka trochę rozrywki :-)


Gramy na serwerze:
 lineage2.ro
Cytuj
GRACIA EPILOGUE RATES 15X/EXP 15X/SP 25X/ADENA,
NO CUSTOM SHOP, TVT, SUBCLASSES, SQUASH EVENT, 1HOUR BUFFS
HERO SYSTEM, ALL SKILLS WORKING, PVP
CUSTOM CLASS CHANGE(NO QUEST)
3SUBCLASSES ALLOWED(WITHOUT QUEST)
GLOBAL GK, NICE COMMUNITY.


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2010, 03:59:10 pm »
jak lubicie grać duo to wg mnie najlepszą opcją będzie elemental summoner + overlord (na endgame takie duzo robi miazge na pve)

btw. jeżeli dopiero uczycie się grać, idzcie np. na astralworld, tam macie endgame od momentu zalogowania się do gry, skille działają poprawnie, można się nauczyć kilku rzeczy no i potestujecie sobie czym się tak na prawde fajnie pyka.

ale imho em + ol to serio bardzo dobre duo (a i na oly mozna się pobawić).

jeżeli lubicie grać dagerami - aw/th + aw i wcek na boxie. ;) (aw najprzyjemniejszy do PvE)


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

  • ..i zaczął opowieść o tym, jak zdobywał expo..
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2010, 05:01:50 pm »
Dobre klasy do duo:

SE + SH - support se [empower, mana recharge, heale, root] oraz nuker z największym damagem, praktyczne perpetuum mobile [body to mind, corpse life drain, vapiric claw]

Se + SpS - SpS najszybszy casting speed, jednak ma częste problemy z mp [clear mind nie zawsze pomaga] od tego jest SE.

Se+ Sorc - średni c speed, oraz damage, może być robiony na dwa sposobu [pójście w siłę magii lub szybkośc czarów], jeden nuk, podstawowy body to mind i chyba corpse life drain.

Se+ Nekro coś jak sorc, ale bardziej operający się na nuku z kością. Posiada trzy summony.

Wg. mnie to byłyby najszybciej expiące dua w grze. inne propozycje:

Jeśli gracie na interlude [ew. kamael/hellboud]

Warlord + SE lub WC [bardziej jednak wc] - pole party z vampiric ragem oraz świetnymi buffami od zielonego buffera  = maszyna do expa. Moby zabija się na kopy robiąc trainy.

Destroyer + Wc [+pole] j/w - tyle, że jest większe ryzyko, ponieważ Destro aby dobrze zabijać musi być na 30% hp i być dość ogarniętym we włączaniu Frezny/zealota itd. W dodatku na kronikach powyzej Interludefr nie daje takiego "kopa" gdy ma się pow. 30% hp a i vampiric rage działa inaczej.

Swordsinger oraz Bladedancer - SWS śpiewa, bladedancer tańczy, wg mnie całkiem dobrze się uzupełniają, poza tym zawsze znajdą klan/party. BD może robić za damage dealera, a sws za "tanka" -więcej hp, def [song of earth].
---

Dwóch summonerów [nieważne jakich, każdy summoner jest doskonały] + jakiś buffer na boxie, niekoniecznie SE [Phantom Summoner oraz Kai nie potrzebują empowera, Elemental summoner ma własnego "Bright Servitor"] prędzej WC lub Propheta [bardziej WC]

Łucznik + prophet [każdy jest dobry]

--Tyle jeśli chodzi o duety, jest wiele różnych kombinacji-

A jeśli chodzi o duo SK i SH - to chyba nalepszy box to WC [buffy dla SK, empower również posiada, jednak na znacznie wyższym lv niż SE] oraz ew. SE jako empower-bot dla SH.

---

gustd czeu twierdzisz, ze ES + OL? oO Overlord może dawać tylko buffki dla klanu, więc jesli ES nie jest z nim w klanie to jest jedna wielka lipa - prędzej ES+WC, WC też w pvp sobie radzi, a buffy dla konia zawsze mile widziane.





  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2010, 05:19:58 pm »
gustd czeu twierdzisz, ze ES + OL? oO Overlord może dawać tylko buffki dla klanu, więc jesli ES nie jest z nim w klanie to jest jedna wielka lipa - prędzej ES+WC, WC też w pvp sobie radzi, a buffy dla konia zawsze mile widziane.

Od któreś gracia OL daje też bufki całemu pt



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2010, 05:21:48 pm »
gustd czeu twierdzisz, ze ES + OL? oO Overlord może dawać tylko buffki dla klanu, więc jesli ES nie jest z nim w klanie to jest jedna wielka lipa - prędzej ES+WC, WC też w pvp sobie radzi, a buffy dla konia zawsze mile widziane.

Od któreś gracia OL daje też bufki całemu pt

wlasnie mialem to pisac, w GF na pewno, nie wiem jak ct1/2


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

  • ..i zaczął opowieść o tym, jak zdobywał expo..
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2010, 05:35:29 pm »
Ok, moj błąd, jednak nadal twierdzę, że WC sprawuje się równie dobrze jak OL - może nawet i lepiej [OL nie ma VR, a "Hrart of Paagrio" mnie nie przekonuje, poza tym WC również ma heala].

 OL to bardzie postać do buffowania łuka/daggera innego DDsa a nie summonera no i raczej ma więcej bajerów pod pvp.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2010, 06:06:53 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Dopiero uczymy się grać więc wskazana jest prostsza obsługa postaci ;-)

Ja grałem TH i bardzo podoba mi się ta postać (ogólnie w RPGach lubię grać zabójcami ;-), niestety panna mówi że daggerzy się jej nie podobają. Chyba zrobię WC na dualu.

Jeśli miałbym zaznaczyć jakieś uwagi przy graniu SK i SH
- panna chciała by więcej pozabijać bo często musi skupić się tylko na leczeniu tanka
- podobał się jej gladiator który był z nami w party i śmigał po catach lejąc wszystkich masowo tak że nie bylibyśmy mu potrzebni ;-)
- raczej nie chcemy grać łucznikiem

Tak ogólnie to chcielibyśmy się uzupełniać tak żeby gra była maksymalnie bezproblemowa i przyjemna bo gramy praktycznie we dwoje (mamy mało czasu a zanim znajdziemy jakieś pty...)


Co do kroniki czy innych, to napisałem jaki server i jakie ma właściwości %-)

edit:
Co to jest i jak wykonać train? Czy to jest jeden ze sposobów na masowe wykończanie mobów?
I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś sposób żeby mając rozwinięte 2 paski umiejętności klawisze F1-F12 obsługiwały jeden z nich a na drugi trzeba byłoby klikać?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 06:16:25 pm wysłana przez patryk_ »


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2010, 06:13:06 pm »
Nie graj na l2j :P
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

  • ..i zaczął opowieść o tym, jak zdobywał expo..
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2010, 07:33:46 pm »
Train - z ang. pociąg. Train jest to zebranie pewnej grupy mobów [większej lub mniejszej], zaciągniecie ich w róg pomieszczenia [tudzież pod drzewo/skałę, tak aby cię nie okrążyły] i ich eskterminacja z użyciem broni drzewcowej [pole] = włóczni. obrymi postaciami do zabijania trainów są warlordzi oraz destroyerzy, jednak aby ciągnąc spory train[np. dwa pokoje w cata, zielone moby]  potrzeba kilku rzeczy:

a)w miarę przyzwoitych buffow - np. WC
b)vampiric rage'a od wc/se lub bd
c)pewnej dozy umiejętności - szczególnie gdy robimy trainy destroyerem. Musimy opanować szybkośc i kolejność włączania skilli - szczególnie frenzy, które odpala się dopiero przy 30% hp.

d) ostatnia, jednak nie zawsze potrzebna "rzeczą" jest tu healer. Jeśli warlord/deska nie daje rady z samym vampiric rage, można zmniejszyć ilość mobów w trainie lub wziąć do pt healera, który jednak musi ogarniać i wiedzieć np. że nie leczy się gdy ciągnący dopiero zbiera train, nie robi się overheali [leczyc healem za 1000, gdy do full starczy 100] ani nie healowac na chama - każdy heal wytwarza akieś tam aggro i istnieje szansa, że moby sie przerzucą na healera.

Tyle o trainach.

SH leczy tanka? oO Akurat wydaje mi się, że przy odpowiednim ekqipunku SH to tank nie powinienen nawet zdążyć podejśc do niektórych mobów. SH to jak już pisałam perpetuum mobile i maszyna do zmiatania mobów/przeciwników [najiekszy magic attack]

Gladiator, który sam koksal w cata i zdmuchiwał moby? Coś mi tu nie pasuje... Glad fakt faktem, ma spory damage itd. ale nie wydaje mi się, żeby był takim ownerem i wybijał sam masowo moby... Glad fajnie wygląda i .. Chyba tyle.. Skille może i ma fajne i silne, ale na pve [vs moby] mana mu się szybko kończy i wtedy już nie jest różowo jak bije regularami.

Cytuj
Tak ogólnie to chcielibyśmy się uzupełniać tak żeby gra była maksymalnie bezproblemowa i przyjemna bo gramy praktycznie we dwoje (mamy mało czasu a zanim znajdziemy jakieś pty...)
Prosto, przyjemnie i się uzupełniając? SE + jakikolwiek nuker [koks non-stop] // pp + łuk [mocny dmg, moby pewnie mało kiedy będą miały szansę na podejście] // summoner +wc [ew. SE] i cata są czyszczone.

Fajny może być również duet 2x summoner np. ES + Warlock - każdy summoner ma swoje buffki dla summona więc watpię, że byłyby jakieś większe trudności np. w czyszczeniu salek.

Cytuj
I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś sposób żeby mając rozwinięte 2 paski umiejętności klawisze F1-F12 obsługiwały jeden z nich a na drugi trzeba byłoby klikać?

Klawisze F1 - F12 zawsze obsługują tylko główny pasek [ten, z ktorego pozostałe dwa paski się rozwijają], na resztę trzeba klikać gryzoniem
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 07:39:02 pm wysłana przez kaseven »


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2010, 08:00:28 pm »
Cytuj
SH leczy tanka? oO Akurat wydaje mi się, że przy odpowiednim ekqipunku SH to tank nie powinienen nawet zdążyć podejśc do niektórych mobów. SH to jak już pisałam perpetuum mobile i maszyna do zmiatania mobów/przeciwników [najiekszy magic attack]

Nie mamy jakiegoś super sprzętu, buffów więc może dlatego tak powoli idzie, często muszę wyciągać jednego potworka i potem go męczymy ;-)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, wypróbuje kilka podanych kombinacji jak tylko zaliczę ostatni egzamin %-)

Jeszcze pytanie odnośnie WC, czy jest on aktywny cały czas podczas eskapady czy ograniczyłbym się tylko do buffowania co 20 minut? Bo chodzi o to żeby nie biła tylko jedna osoba a druga tylko co jakiś czas rzuciła zaklęcie ;-)


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

  • ..i zaczął opowieść o tym, jak zdobywał expo..
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2010, 08:31:45 pm »
No cóż - sądzę, że jeśli chodziłoby o pomoc w biciu mobów to WC sprawdzałby się najlepiej z bufferów ponieważ ani prophet ani se nie mają ofensywnych ataków - oni tylko stoją/siedzą i buffuja/rootuja. Jeślibyście bili nieumarłych to ewentualnie wspomóc w walce może elven elder, jednak nie ma on jakichś szczególnie wybitnych buffów dla wojownika [ma prophercy of water dla magów, ale dopiero na 78 lv..] - EE to raczej healer. WC może pomóc w ofensywie i to wcale nie najgorzej.

Co do podanych duetów - musisz też wziąć pod uwagę styl walki danej klasy, jej plusy i minusy np. gra nekro jest troche inna niż gra spellsingerem - spellsinger ma więcej czarów ofensywnych, mogących być przydatnych w pve, a nekro ma więcej klątw raczej na pvp, a jego nuki pożerają dużo mp - dopóki nie dostaniesz death spike, Twoim głównym nukiem jest blaze i od czasu do czasu manożerny vampiric claw. Dopiero później sprawdza się combo curse gloom + death spike [ja tak expię na Frintezza hb x100], ktore to death spike potrzebuje kości aby działać [kości do kupienia w Hardin Academy]

Jeśli będziecie chcieli robić duet se + nuker musicie się pogodzić, że jedno z was będzie stało z tyłu, odnawiało manę i czasami rzucało roota, a drugie będzie wciskało tylko "nuke button." Jeśli oboje chcecie coś robić może summoner + summoner + wc na dualu?

Po krótce:
Warlock - Kai the Cat - summon z najwyższym critical damagem /kiedys popularnie nazywany summonem-daggerem*.

Elemental Summoner - Merrow the Unicorn - główny atrybut atak magiczny [hydro blast/screw?] działający na kikla mobów, które stoją blisko siebie - tzw. AoE - Area of Effect. Summon-mag*

Phantom Summoner - Souless - summonner, którego summony mają najwyższy p. ataku ze względu na buffa "Might" [warlock ma buffa na speed, a ES na m. atack]. Do Gracii Souless dawał klątwe, którqa spalała summonerowi manę. PS również jako jedyny summoner nie ma summona, który by odnawiał mu manę - Shadow ma jednak wbudowany vampiric ragę, który przy ataku odnawia trochę hp summonowi. Ataki Soulessa [o ile pamiętam] to Poison oraz wybuch zwłok. Nazywany summonem-fighterem*

[* Do tych czepialskich - tak wiem, że summony mają atrybut "blunt" - jak obuchy, jednak ze względu na jakby "specjalne zdolności" summonów, na privach przez dłuższy czas funkcjonowały takie nazwy]

Najszybciej expiący summoner to ES - z powodu AoE, jest trochę miejscówek z mobami poustawianymi w kupkach, więc czasami 2x hydro i dobicie wystarcza.
 


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2010, 10:05:06 pm »
Cytuj
Ok, moj błąd, jednak nadal twierdzę, że WC sprawuje się równie dobrze jak OL - może nawet i lepiej [OL nie ma VR, a "Hrart of Paagrio" mnie nie przekonuje, poza tym WC również ma heala].

 OL to bardzie postać do buffowania łuka/daggera innego DDsa a nie summonera no i raczej ma więcej bajerów pod pvp.

WTF? jezeli zrobily by duet elemental master + ol, to po kiego ol ma heart of paagrio rzucać, nie ogarnąłem chyba :S

ol = root, hp burn, potem bije bluntem/ stunuje/ ew. podleczy
em = kiling power (istris [ele master z abyss x7] wyrobił takiego skila ze potrafil salke w fogu sam uciągnąć na koniu Oo) [btw patryk - summonerzy to healerzy i bufferzy dla swoich petów, em ma sumona nukera, a dodać do tego buff ola który jest najlepszym buferem dla nuków - miodzo)
do tego dodałbym bd na boxie i masz koks do 85 bez udziału osób trzecich, całe życie w cata/necro. a i sami na rifta byście mogli iść (po wejsciu do cata/necro bierze się quest od gk i monumentu który stoi obok, na d.fragmets-ktore słuza do wejscia na rift i black scrolle)


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2010, 11:22:47 pm »
gustd, o ile dobrze zrozumiałem to mamy zrobić połączenie Elemental Summoner i Overlorda, a na dualboxie Blade Dancera?

Mógłbyś bardziej to opisać bo wydaje się być fajnym rozwiązaniem ?


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2010, 11:32:35 pm »
overlord to hybryda jakby nukera/dd/buffera/debuferra - w ultra skrócie. polecam poczytać poradnik na naszym forum.

elemental master to summoner, nie walczy sam, tylko bufuje i leczy swojego summona, czyli peta ktorego przywołuje (takie połączenie bishopa i pp - ale w baaaaaaardzo okrojonym zakresie).

teraz:

summoner świetnie radzi sobie solo, ale z buffami od ol/wc (a szczególnie na levelach ok. 66+), zaczyna się prawdziwa moc. ol/wc to aio buffer, więc bufuje siebie, summonera i jego peta. pet ma konkretne skille którymi walczy, a wiadomo - skoro zbufowany, bije mocniej.

[wybór czy ol czy wc zależy od was, jest kilka różnych za i przeciw dla każdej z klas, ja osobiście byłbym za olem]

jezeli dodać do tego bladedancera na boxie który ma 4 dance dla nuków, które dają naprawdę kozackiego kopa do m.crit, cast speed, mcrit rate  + danace of berserker, masz trio które spokojnie moze koksać na wiekszości lokacji, jak wspominałem, kolega z abyssa dawał radę w fog/it/wszystkich cata i necro/gc/loa.

ol buff, em bufuje swojego peta, bd tancuje. wychodzicie na środek sali np. w catach, konik zbiera na siebie moby, ol debufuje, konik bije, summoner leczy. ok, wygląda to bardzo trywialnie, ale potrzeba jednak do tego trochę skilla :) mimo wszystko uważam że summoner jest banalny w prowadzeniu, na 60+ możecie spokojnie zbierać całą sale, wcześniej radziłbym nie przesadzać ilością mobów, bo się summoner wypierze z many po jednym trainie.

może to troszkę pobieżnie opisane, ale szybko dojdziecie do wszystkiego sami, a to chyba jest najciekawsze w tej grze ^^
gl&hf, jak coś to pisz :)


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2010, 11:41:52 pm »
To jeszcze prosiłbym o porównanie WC/OL bo szczerze mówiąc już wcześniej byłem podpalony na orka magicznego. Zestawienie wydaje się być dobre, bo skore em jest prosty w prowadzeniu to dziewczyna sobie poradzi i może wyjść całkiem fajne zestawienie.

Jak sprawa wygląda z BD i dualboxem bo jeszcze nie prowadziłem nikogo na nim. Jakoś przed walką przełączam okno, wykonuje dance i wracam na ol/wc i bijemy?

I czy spokojnie można sobie chodzić na inne lokacje bo pannie się nudzi w cata/necro.

Teraz jedynym problemem pewnie będzie zarobienie na sprzęt, ale może wciągnie się jeszcze kogoś kto by spoilem wszedł ;-)


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2010, 11:48:57 pm »
1. poczytaj topici o Olu i o WC. sam podejmiesz decyzje.
2. poczytaj topic o EM. jest łatwy w prowadzeniu i imho jezeli twoja dziewczyna nabierze skilla, skopiecie dużo tyłków na pvp.
3. odpalasz sobie 2 okna  (okna, nie fullscreen), dajesz all bufy, przełączasz okienko na bd, tanczysz, będąc na bd klikasz 2 razy na swój nick w pt (w tedy przechodzi w tzw. follow - czyli podąża za tobą, trzeba tylko uważac na zakręty, skały, drzewa itp, bo boxy lubią się wieszać, mimo ze w twoim oknie wszystko gra.)
4. inne lokacje - polecam topic o EMie
5. olej spoila. jak wyfarmicie adene/aa/blank scrolle to za adene i black scrolle kupujesz EAB/gemy itd u merchant of mammon, siadasz w giran i sellujesz aa/gemy/eab. za sprzedane rzeczy kupujesz resztę brakujących matsów do crafcenia setów. a recki na sety masz z LOA (liar of antharas, poszukaj questa na recki robe), Valley of Saints (tam się dropi recke na dc gloves), GC (giants cave, najpopularniejszy quest na dc light/tallum hvy/tallum robe, gc part 2 - maj light/hvy)


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

  • ..i zaczął opowieść o tym, jak zdobywał expo..
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2010, 12:23:11 am »
@gustd

Co do tego spalania hp/drainów itd - skille ol'a biorą więcej mp niż wcka, po buffie w zasadzie ciężko z maną na cokolwiek dodatkowego, a szaleństwa też nie będzie, bo za 19 min. trzerba będzie rbf robić.  WCkowski vampiric rage jest fajnym dodatkiem do summona, summek potrafi się sam na nim długo utrzymać bez heali.

Po co ma rzucać "Heart..." - przeciez "Heart of Paagrio" to OLowski heal [tia, jeden z najbardziej wkur*** amuletów w grze do zdobycia.. Cholerny quest..]... Sam niżej piszesz, że "..czasem podleczy" - ale tu witamy znowu WCka i jego "Chant of Life"

Ol najlepszym bufferem dla nuków? Słyszał o EE i jego POWie? O SE i jego Empie? więc OL to "jeden z wielu" dla magów imho [nie wiem jak CoV i ten Olowski odpowiednik ma się do m.ataku]

Poza tym - KAŻDY summoner jest łatwy i praktycznie taktyka na pve jest taka sama. Jedyna różnica to taka, że Warlock i PS lepiej biją pojedyncze moby, a ES może robić AoE, armory w zasadzie te same - albo blue wolf light albo avadon/bw robe - A gr. to głównie robe. Co robi summoner? Rzuca summona na moba i w zasadzie stoi i patrzy na jego pasek i w razie potrzeby leczy, po czym /next target. Tyle - filozofii żadnej. No chyba, że lubimy posmyrać mobki za te kilka dmg to możemy sobie broń w rękę wziąć, ale jako main weapo magiczna + acumen.

---
Co do tańców - można makro ustawic, że BD bedzie sam tańczył po upływie czasu, ale nigdy się w to nie bawiłam, więc tylko przekazuje, że takie coś jest.
----
Imho  OL jest bardziej zabawką jak chce się troche w pvp ogarniać, ale i WC taki ostatn inie jest.

A co do AoE w cata.. Ee.... No nie wiem, moby hpx4 to i Hydro im niewiele zrobi.. Byłabym prędzej za AoE na zewnątrz, np. 60+ Skyshadow Meadow, Ancient Battleground, koło Deva Castle - te duchy... W cata imho lepiej używać boxera niż Merrowa, Merrow jest troche słabszy i prędzej z mp się wypruwasz, jak go leczysz + recharge many też trzeba mu robić.

----
Ok, mój błąd, pisałam z pamięci - OL ma empa ale na 77 lv jako Dominator - gl with leveling him... Poza tym ES ma swojego "Bright Servitor lv3" więc empower jest na du*e potrzebny ^^ Lepszy vampir imho.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 12:35:45 am wysłana przez kaseven »


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2010, 12:29:43 am »
OL ma empa, a WC nie.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2010, 12:51:42 am »
nie ogarniam gry summonerami generalnie, ale wiem co istris wyprawiał swoim elemental masterem. 2 salki w cata, w fog jeden room, w it 1-2.

tzn fakt faktem, to on do 77 bodajze jechał na 3boxie z pp, se i bd, potem przesiadł sie na ola :S


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2010, 02:29:05 am »

Cytuj
I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś sposób żeby mając rozwinięte 2 paski umiejętności klawisze F1-F12 obsługiwały jeden z nich a na drugi trzeba byłoby klikać?

Klawisze F1 - F12 zawsze obsługują tylko główny pasek [ten, z ktorego pozostałe dwa paski się rozwijają], na resztę trzeba klikać gryzoniem

Jest też opcja enter chat, gdzie można używać klawiszy "piętro niżej" :D


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2010, 07:36:16 am »
polecam nostromo n52te do tego (jak i przydatny do wielu innych rzeczy)


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2010, 08:44:49 pm »
Wiem ze odkopuje ale jak widze ten temat i co odpowiadacie facetowi to az mnie głowa zaczyna bolec
ES i OL na pvp ? chyba na oly xD poza tym gralem 1 i drugim i nudniejszych postaci to ja chyba nigdy niewidzialem , poza tym wcale nie czytaliscie co pisał

on gra TH i mu sie podoba a ona chciałaby tez pozabijac ale niepodobaja sie jej dagerzy wc moga zrobic na boxie tak jak o tym pisał , wyjscie kolezanka moze zrobic glada/tyranta/bd
bd moze dpsu z kosmosu niema ale moglibyscie ostro mieszac czy to na pvp czy koxie

Co do TH grałem sporo i załowałem ze nie jestem AW ;D
Common sense
So rare that it's a super power


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2010, 10:19:46 am »
(...)udało mi się namówić dziewczynę która się niesamowicie wciągnęła. (...)
Szczęściarz :D:D

jak lubicie grać duo (...)
No comments :D:D:D:D

A teraz kilka słów komentarza do kolegi kasevena
Train - z ang. pociąg. (...)
Tyle o trainach.
Rozumiem, że kolega nigdy nie widział/słyszał o AoE party nukerów z OLem w roli głównej...

Cytuj
SH leczy tanka? oO (...)
Wszystko zależy od lvlu. Ja swoim low lvlowym SH też leczyłem :D Da się. Co prawda nie jest się biszkoptem, ale d... można uratować. Szczególnie w Kamaloce...

Cytuj
Gladiator, który sam koksal w cata i zdmuchiwał moby? Coś mi tu nie pasuje... (...)
A co powiesz na solowanie RB gladem? oczywiście z full supportem dobrym sprzętem i mówię o 83.

Cytuj
Tak ogólnie to chcielibyśmy się uzupełniać tak żeby gra była maksymalnie bezproblemowa i przyjemna bo gramy praktycznie we dwoje (mamy mało czasu a zanim znajdziemy jakieś pty...)
Takich par jest dużo. Tyrant/glad + WC/BD, Nuker + SE/EE, Łucznik + PP/WC/BD/SwS, Dagger + SE/PP/WC/EE i inne kombinacje

No, a tutaj, toś dowalił :D
Cytuj
Cytuj
I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś sposób żeby mając rozwinięte 2 paski umiejętności klawisze F1-F12 obsługiwały jeden z nich a na drugi trzeba byłoby klikać?

Klawisze F1 - F12 zawsze obsługują tylko główny pasek [ten, z ktorego pozostałe dwa paski się rozwijają], na resztę trzeba klikać gryzoniem
Rozumiem, że nigdy nie używałeś lewego alta.... Alt+1 = F1 na 2gim pasku, Alt+2 = F2 na drugim pasku itd... Na 3ci też jest jakiś skrót, ale nigdy nie używałem i nie pamiętam :)
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2010, 10:52:58 am »
F1 - F12 :

Najczesciej stosowane kombinacje mozna wrzucic na makra - sprawdzaja sie szczegolnie dobrze na dualboxach.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: 2 graczy - uzupełniające się party
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2010, 11:06:51 am »
Ehh, zasypujecie chłopaka informacjami często z end game Oficjalnych plików, a na L2j wiele z tych rzeczy co piszecie będzie działało zupełnie inaczej...

Chciałem się odwołać do posta Kaseven :

SE nie jest duo dla nukera! Nie róbcie ludziom takiej sieki z mózgów, proszę...

Dla nukera jedynym słusznym bufferem jest EE. Dlaczego? Nuker (jakikolwiek) bierze sobie peta kokabure(od 55 lvlva daje empowera), a EE ma kilka olbrzymich atutów dla nuka:

1) Clarity (można rzucić też na kurę!)
2) 2 x szybszy casting speed (na PvE może tak się nie liczy, ale na PvP ma ogromne znaczenie)
3) major heal (wytłumaczenie jak wyżej)
4) Samo PoWater > PoWind dla nukera

Dla SE jedynym słusznym rozwiązaniem są melee party (zakładając, że mówimy przynajmniej o GF).
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker