Witaj
Gość

Wątek: Przesiadka na Retail  (Przeczytany 17029 razy)

  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Przesiadka na Retail
« dnia: Maj 07, 2007, 01:44:02 pm »
Planuje w ciągu najbliższych 10 dni przesiąść się na Oficjalne serwery Lineage 2. Nudzi mnie już gra na niedorobionych privach, choć przyznam że aktualny mój serwer to DEX i jest tu całkiem miło. W związku ze zbliżającą się chwilą przesiadki na ofa chciał bym zadać wam następujące pytania. Proszę nie odsyłać mnie do innych wątków (czytałem większość) i proszę o szczere wypowiedzi.

1. Najtrudniejsze :(  Na jakim serwerze zacząć?? Nie mam zamiaru gonić za czołówką i szybko expić. Chciał bym po prostu się dobrze bawić , dlatego będę jak zwykle grał moją ukochaną rasą Krasnoludami :)
2. Jeśli to będzie stary serwer czy mam szanse spotkać sporą rzeszę ludzi zaczynających od nowa na serwerze czy tylko samych HIGH LVL???
3. Jak sprawa stoi jeśli chodzi o gospodarkę serwerów? (czy ceny bardzo skaczą?? czy bardzo ciężko jest zacząć??)
4. Ilość ludzi online(jeśli ktoś zna średnia online na serwerach proszę ją podać)
5. Godziny oblężeń(też bym prosił miej więcej o podanie godzin)
6. Słyszałem że ostatnio zaczęto banować boty :D czy to prawda?? I czy naprawdę aż tak ich dużo??
7. Czy na wszystkich serwerach jest równowaga jeśli chodzi o siły Przeciwnych ALLY???
8. Czy na serwerach oficjalnych dużo jest polaków?

Trochę się rozpisałem :D z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i proszę nie zrobić z tego tematu offtopu.

Do zobaczenia wkrótce na serwerze.  :P
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2007, 02:31:15 pm »
1. Każdy? (Franz)
2. Dużo Low.
3. Skaczą o kilka k ^^. na razie nie handlowałem B-A-S :D
4. 10k? Nie wiem kogo to obchodzi! :D
5. FRANZ i TEON czas EURO reszta czas Amerykański...
6. Nie wiem. Sporo. Ale da się dzięki nim zarobić! :D
7. hmm...
8. Sporo! :D
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2007, 03:47:58 pm »
Dziękuje za odpowiedź. Czekam na odpowiedzi innych .
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2007, 04:17:50 pm »
1. Mozesz zaczac na kazdym serwerze, ale na teon, frantz, bartz jest najwiecej aktywnych graczy
2. low lvl czyli tak do 40lvl to malo graczy jest, najlepije zalapac sie do akademi jakegos duzego klanu, czesto dostaniesz wtedy pomoc, plvl, im wyzszy lvl tym lepiej ale teraz na wszystkich serwerach sredna lvl to 65+ lub wiecej, na szczescie duzo osob robi subklasy wiec i miejsca 40+ nie sa wyludnione
3. Surowcow jest w masa, ceny rozne i potrafia sie mocno zmienac, ale zawsze zarobisz na najbardzije popularnych surowcach. Poczatek jest latwy, sporo questow, shadow weapon dla poczatkujacych i zawsze ktos pomoze
4. Roznie, ciezko mi powiedzec jak na innychs erwerach ale teon to ok. 10K graczy online
5. Teon to sobota 20 start , niedziela 18 start, podobnie frantz, na amerykanskich serwerach sige sa po 24.
6. Boty banuja caly czas, ale sa taz. fale banow kiedy banuja wieksza ilosc kont.
7. Nie, serwery dziela sie na 2 rodzaje, serwer z 1 ally dominujacym ktore kontroluje reszte przykladowo bartz (Uprasing ally), frantz (RM ally) lub serwer gdzie jest "swienta wojna" i serwer jest rozdarty na pol, przykladowo teon gdze multi ally X walczy z TT, IA, V, A, H (skroty od nazw ally), jednoczesnie na serwerach sa male wojny pomiedzy klanami, slabszymi ally
8 w porwnaniu do stanu z przed roku jest masa polakow, coraz wiecej zaczyna gre, przykladowo na teonie sa 2 duze polske klany + masa polakow w innych klanach, sredno gra ponad 300polakow obecnie z przedzialem lvl od 1 do 79lvl z nobless
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2007, 04:44:32 pm »
ja chcieć dzialajacy trial czy ktos miec ? bo moj cos nie trybic.
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2007, 04:52:12 pm »
Ostatnim czasem bardzo dużo ludzi wychwala teona i ja właśnie skłaniał bym się ku niemu. Do tego na Teonie jest jeszcze optymalny czas oblężeń, w miarę duża liczba ludzi online co znaczne ułatwia grę, a na domiar tego tak jak napisał montezuma liczne kan i ally war co najbardziej lubię. Poczytam jeszcze odpowiedzi bo mam trochę czasu do wypłaty i zakupu Oryginalnego CD-Key i karty pre-pay.

NightBird Prosiłem o nie offtopowanie w tym wątku.
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2007, 07:09:50 pm »
1. Franz jest najmłodszy. Zaczełem tutaj i się ciesze. Teon to taki "starszy" Franz, wiele rzeczy jest innych, czy lepiej, czy gorzej. Zależy co kto lubi. Napewno na Teonie jest dużo wyższa średnia levelowa ludzi. 3 stronny jakto mówią konfilikt, na Franzie jest Strona ruskich(RM) i opór(doooość liczny) i ogromne czasy reform teraz. No ale cóż. Co kto lubi
2. Na każdym serverze dużo ludzi zaczyna, jednak Franz ma najwiekszą liczbe Newbie i zaczynających tam grać. Potem Teon, potem Bartz.
3. Nie wiem jak na innych serverach. Ale na Franz, gospodarka się zaczyna stabilizować aż za mocno. Ceny setów, full dropów, recek, partsów idą w dół, a mattsów w góre. Więc nie ma nagle hop za jakiś item.
4. Nie wiem, nie jest podana...duuuużo :)
5. Jak montezuma
6. Taaa, co pobanują, to wypuszcza Triale i znowu. Boty są, w lokacjach początkowych to masakra, potem jest już lepiej, aż do spotów gdzie botów poprostu nie ma. Siedzą tam, gdzie się im opłaca w postaci Adeny, nie expa, więc drogi się rozchodzą :)
7. Na Franz jest ok. 40/60 proporcja jeżeli chodzi o strony konfliktu.
8. Dużo :) W sumie z polskich klanów SF(mój :P)największy, jest kilka pomniejszych. Co do ogólnie polaków. Od 1 do 78 lvla znajdą się polacy ;)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2007, 11:28:33 am »
1. Zapraszamy na Gustina
2. Caly czas do klanu dolaczaja nisko lvl gracze a do tego ciagle ktos sie bawi altami wiec jest z kim grac na niskich lvlach
3. Ceny caly czas spadaja jak wszedzie...
4. Ijest w sam raz:)
5. a tego nie wiem,za cienki jestem zeby brac w tym udzial
6. Da sie przezyc
8. Wejdz na stronke opeth lub forum to zobaczysz ilu nas jest.A jest tez wiele na gustinie poza klanem...
Muchomorek                       Simrider
HK/Saggi/SWS                    DA
Chornos                              Core


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2007, 01:17:54 pm »
To na Gustin jeszcze ktoś przychodzi grać :?: :shock: Dżołk, chodź w sumie, wg. ludzi, to chyba jak mają zamiar iśc na US servery, to Bartz/Hindemith wybierają...
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2007, 02:15:46 pm »
Herezje opowiadasz.Tylko w tym tygodniu trafilo do Opeth dwoch nowych graczy (polakow) .Nie wiem kto Ci bretnie opowiada ze nikt na Gustinie nie zaczyna grac:P
Muchomorek                       Simrider
HK/Saggi/SWS                    DA
Chornos                              Core


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2007, 02:59:52 pm »
12 na Franz w 2 dni... kolejka do akademii naszej i nie tylko...
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2007, 03:17:12 pm »
Pewnie same alty:P
Muchomorek                       Simrider
HK/Saggi/SWS                    DA
Chornos                              Core


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2007, 03:24:56 pm »
zapoznałem się na razie z opinią o trzech serwerach mógł by się ktoś wypowiedzieć o reszcie. Choć  jakoś nadal przekonują mnie te czasy oblężeń zamków na FRANZ I TEON (są po prostu dobrze dobrane).
A tak poza konkursem czy na wszystkich serwerach są organizowane takie same eventy?? i czy system PvP został bardzo zmieniony od czasów C5??
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2007, 03:39:40 pm »
A tak poza konkursem czy na wszystkich serwerach są organizowane takie same eventy?? i czy system PvP został bardzo zmieniony od czasów C5??

Eventy są na każdym serwie identyczne. System pvp sie nie zmienił, doszła jedynie możliwość walki ala na arenie w terenie.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2007, 09:13:45 pm »
bartz jest najlepszy :D a machne cos pozniej bo zmeczony jestem, co do oblezen to nie masz co marzyc jesli nie masz 70+

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2007, 09:24:16 pm »
Oczywiście nie odpuszczę i zadam wam kolejne pytanko, czy na retailu jest balans miedzy ilością klas chodzi mi dokładnie o to że na serwerach rat x4 i wyżej bardzo mało spotykałem Swordsingerów , Warlordów i ogólnie klas nastawionych na party (nie mówię tu o PP,SO,Bishopie bo tych zawsze dużo i wszędzie). Najbardziej mnie interesuje klasa Warlorda bo ją poza BH i tyrantem jeszcze bardzo lubię.

Edit: Fenrirus zawsze przecież można pójść na oblężenie jeśli się nie mylę to minimalny lvl to 40 i posiadanie 2 klasy, owszem niema to raczej sensu jeśli zamku strzegą ludzie na 70+ Lvl, ale przecież do odważnych świat należy  :P .
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 09:27:55 pm wysłana przez Jicc »
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2007, 09:35:35 pm »
Mało Warlordów bo AoE nie uprawiają :( Raczej JA nie widziałem ani jednego...
Jedynie Destro z pole...

///////////////////////////
Na siege możesz iść z 1lvl :)
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2007, 09:40:53 pm »
Czyli jako warlord jest dość duże wzięcie do party. trochę odbiegłem od początkowego tematu trudno jakoś to przeboleje.
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2007, 09:42:30 pm »
Planuje w ciągu najbliższych 10 dni przesiąść się na Oficjalne serwery Lineage 2. Nudzi mnie już gra na niedorobionych privach, choć przyznam że aktualny mój serwer to DEX i jest tu całkiem miło. W związku ze zbliżającą się chwilą przesiadki na ofa chciał bym zadać wam następujące pytania. Proszę nie odsyłać mnie do innych wątków (czytałem większość) i proszę o szczere wypowiedzi.

1. Najtrudniejsze :(  Na jakim serwerze zacząć?? Nie mam zamiaru gonić za czołówką i szybko expić. Chciał bym po prostu się dobrze bawić , dlatego będę jak zwykle grał moją ukochaną rasą Krasnoludami :)
2. Jeśli to będzie stary serwer czy mam szanse spotkać sporą rzeszę ludzi zaczynających od nowa na serwerze czy tylko samych HIGH LVL???
3. Jak sprawa stoi jeśli chodzi o gospodarkę serwerów? (czy ceny bardzo skaczą?? czy bardzo ciężko jest zacząć??)
4. Ilość ludzi online(jeśli ktoś zna średnia online na serwerach proszę ją podać)
5. Godziny oblężeń(też bym prosił miej więcej o podanie godzin)
6. Słyszałem że ostatnio zaczęto banować boty :D czy to prawda?? I czy naprawdę aż tak ich dużo??
7. Czy na wszystkich serwerach jest równowaga jeśli chodzi o siły Przeciwnych ALLY???
8. Czy na serwerach oficjalnych dużo jest polaków?

Trochę się rozpisałem :D z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i proszę nie zrobić z tego tematu offtopu.

Do zobaczenia wkrótce na serwerze.  :P

1. Na bartz bo jest najstarszy i graja na nim ludzie ktorzy wygrali miedzynarodowa olimpiade, jest polski klan majacy juz ponad 2 lata moze i wiecej
2. Oczywiscie ze spotkasz ludzi na low lvl, w porownaniu do priv to nawet duzo, ale bez rewelacji przewaznie low lvl to alty graczy
3. Samemu zaczac ciezko, ale z pomoca mozna sie dorobic, ceny sa stabilne. Jak np srednia cena soma to 60kk to rzadko widzisz tansze albo drozsze
4. Online duzo wiekszy niz na priv, nie wiem dokladnie rekord chyba jest na teonie 34k, no ale te boty na teonie
5. Bylo wczesniej napisane
6. Na bartz nie ma az tak duzo tzw farmerow mi ani razu jeszcze nie przeszkadzaly.
7. Hm u nas jest uprising najsilniejszy klan w l2 na off, jest upising i reszta serva :D ale to nie przeszkadza
8. Coraz wiecej i dobrze :P

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2007, 10:14:23 pm »
Co do Warlorda. On party nie znajdzie raczej, poza koleżeńskim w klanie, za to sam może takie tworzyć, głównie z SE. Siedzą wtedy w katakumbach i nikt nie wie o istnieniu tych Warlordów :) Bo tam exp dla niego jest genialny ;)
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2007, 11:11:22 am »
Latałem do cata i spotkałem jednego :D Przypomniałem sobie :P Wl jest klimatyczny.

Jeśli zamierzasz grać długo na offie to załóżmy, że w akademii będzie cleric, ,so wystarczy się z nim zaprzyjaźnić i wkładać w jego rozwój a na pewno nie stracisz tylko zyskasz sporo.

Jak bym był na twoim miejscu to bym wybierał WC/WL ale gram juz PR(r0x) :P
Lineage 2 Classic EU


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2007, 12:02:49 pm »
Czyli jako warlord jest dość duże wzięcie do party. trochę odbiegłem od początkowego tematu trudno jakoś to przeboleje.

Co do popularnosci klass na offie to Warlord high lvl jest dosc zadki, powod to mala przydatnosc w pvp i problem z expieniem po 67lvl, tz po tym lvl jest bardzo malo dobrych miejsc do expienia dla aoe.

Dwarfowie sa sredni popularni, BH zanjdze szybciej party niz Warsmith, chetnie brani sa BH do riftu 70+ i hero riftu, do normlaniego expa zadko

Z suportu pszukiwani sa wysko lvl pp/wc, szczegolnie wc 78, SE nie polecam, za duzo dualbox i mala przydatnosc w pvp

Z healerow EE jak i BP poszukiwani, ale EE bardziej z wzgledu na mozliwosc recharge i clarity

Wszelkiej masic DD sa populrani, archer, dagger, glad, tyrant, dest

Magowie sa popularni ale glownie expuja duo albo z se na buffbox wiec im ciezko o party pve

Natomiast niepopularni sa tankowie, niska przydatnosc w pve, srednia w pvp.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2007, 12:21:35 pm »

... za duzo dualbox ...

... ale glownie expuja duo albo z se na buffbox ...

Hmm - to znaczy, ze dual jest dozwolony, czy po prostu duzo ludzi ryzykuje ?


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2007, 12:24:56 pm »
Hmm - to znaczy, ze dual jest dozwolony, czy po prostu duzo ludzi ryzykuje ?

Posiadanie drogiego konta jest calkowce legalne.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


Odp: Przesiadka na Retail
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 09, 2007, 12:31:24 pm »
Hmm - to znaczy, ze dual jest dozwolony, czy po prostu duzo ludzi ryzykuje ?

Posiadanie drogiego konta jest calkowce legalne.

Posiadanie drugiego konta jest wszedzie calkowicie legalne ;) - pytalem o dualbox ;)