Witaj
Gość

Wątek: Mały Raport  (Przeczytany 2177 razy)

  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Mały Raport
« dnia: Maj 15, 2018, 08:48:31 am »
Siema. Na becie pograłem kilka godzin, poniżej wypisze listę rzeczy które zwróciły moją uwage:

- nie wiem jakie są ustawienia na Becie jeśli chodzi o drop KM i full itemów ale jak na te raty szanse są strasznie wysokie. Naprawde nie grałem za długo a wypadły mi 4 full dropy - SoM (FoG Necro), Doom Glovy (Beast Farm), Sprite Staff (grupki pod oren) i jeszcze jakiś Doom Tunic czy coś takiego (Frozen Labirynth). Na grupkach pod oren miałem wrażenie że każdy mob wyrzucał KM na great sworda lub SoVa. //Myślę że jest OK, ale posprawdzaj jeszcze

- ubiłem solo jednego RB - Decabrie. Miałem ją na zielono i kopletnie nic z niej nie wypadło. Ubiłem go z 20x, za każdym razem 3 itemki wydropił, prawdopodobnie sprawdziłeś przed update kalkulacji dropu

- kilka razy wpadłem w tekstury - dwa razy na FoG entrence, raz w Pagan i kilka razy w mieście biegając po sklepach jak grocery itd (Giran i Goddard). - Za mało informacji, jeżeli zdarza się to tylko w jednym konkretnym miejscu lub momencie musisz mi to nagrać lub wskazać w jakikolwiek sposób. Poza tym nie wpadłeś pod tekstury biegając na Super Haste?

- miałem problem żeby otworzyć Chapel Door w Pagan (tak miałem odpowiedni klucz) //Masz filmik poniżej jak otwieram drzwi

- Pole na Destro jest ewidentnie zmienione - nie mam z tym problemu ale nie jestem pewien czy wpisaliście to w oficjalne ustawienia serwera (a jest to dość istotna informacja).

- Stakato Noble (pierwsze moby w FoGu) mają strasznie dużego P Defa. // Sprawdzone odpowiedz post niżej

- Spoil ma w inventory opcje do krystalizowania itemów (jak craft) //Visual Bug, Krystalizacja nie działa

- Krowy i kury z Beast Farm (Trained Buffalo itp) cały czas coś robią bez chwili przerwy np. rzucają bufy pomimo tego że już je rzuciły 10 sekund temu. //Sprawdź post niżej

Rzeczy na plus:
- drzwi core - otwierają się przy użyciu unlock daggera.
- toogle (Accuracy, VS itd) nie wrzucają buffów z pałek na olimpiade.

Powinniście dodać stridera do GM shopu żeby sprawdzić skakanie przez drzwi Zakena i 4S.

PS. Wszystkie uwagi które tu wypisałem wyłapałem grając od samego początku tej bety (początek maja) więc może część z tych rzeczy już ktoś zauważył i jest poprawione.
PS2. Nigdy nie gralem na offie więc nie jestem ekspertem od tego co działa poprawnie a co nie. Swoje uwagi wypisuje tylko na podstawie innych privów Interlude na których grałem.
PS3. Gratulacje dla administracji za kawał dobrej roboty którą zrobiliście do tej pory - widać że staracie się łatać te pliki.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 11:39:54 am wysłana przez Asgota »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2018, 10:54:07 am »
już się zabieramy za sprawdzanie.

- nie wiem jakie są ustawienia na Becie jeśli chodzi o drop KM i full itemów ale jak na te raty szanse są strasznie wysokie. Naprawde nie grałem za długo a wypadły mi 4 full dropy - SoM (FoG Necro), Doom Glovy (Beast Farm), Sprite Staff (grupki pod oren) i jeszcze jakiś Doom Tunic czy coś takiego (Frozen Labirynth). Na grupkach pod oren miałem wrażenie że każdy mob wyrzucał KM na great sworda lub SoVa.

Jesteś mi w stanie powiedzieć kiedy testowałeś ten drop/spoil? bo mieliśmy update kalkulacji dropu tak z 2-3 dni temu.

- Spoil ma w inventory opcje do krystalizowania itemów (jak craft)

Rzeczywiście, ale to tylko ikona, nie możesz nic skrystalizować, prawdopodobnie jest to błąd interface. Aktualnie to zostawiam, zabierzemy się za to później w wolnej chwili gdyż tak naprawdę jest to tylko visual bug.

- Krowy i kury z Beast Farm (Trained Buffalo itp) cały czas coś robią bez chwili przerwy np. rzucają bufy pomimo tego że już je rzuciły 10 sekund temu.

Sprawdziłem, u mnie wszystko wyglądało OK, może raz rzucił mi 2x haste, może miałeś buffy z wyższym levelem?
np. BTB 6, a moby rzucają  BTB 5.

- miałem problem żeby otworzyć Chapel Door w Pagan (tak miałem odpowiedni klucz)

https://youtu.be/4x1GHewDYOQ

- Stakato Noble (pierwsze moby w FoGu) mają strasznie dużego P Defa.

Sprawdziłem, tak ten Mob ma wyższy P.Def od pozostałych, oto dlaczego:
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 11:39:17 am wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2018, 11:15:59 am »
Pierwsze dwa full dropy (Doom Tunic i Sprite Staff) na początku maja. SoM z tydzień temu. Doom Gloves wczoraj wieczór.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2018, 11:21:11 am »
Pierwsze dwa full dropy (Doom Tunic i Sprite Staff) na początku maja. SoM z tydzień temu. Doom Gloves wczoraj wieczór.

spore odstępy czasowe :P
Tak jak pisałem, kalkulacje zostały zmodyfikowane kilka dni temu więc teraz powinno być OK.
Dla przykładu, na 1000 Mobów Punishment of Splendor poleciały 2 recki DC Gloves.

btw. Sprawdzaj mój pierwszy post w tym temacie co jakiś czas bo go aktualizuję po sprawdzeniu bugów.



  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2018, 02:14:36 pm »
Co do Beast Farm, Trained mobki faktycznie spamują ciągle buffy jeśli masz już tego buffa na wyższym lvlu.
https://www.youtube.com/watch?v=8Clf81MOys4

Do naprawy AI: Trained Cougar, Trained Buffalo, Trained Kookaburra

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 02:17:42 pm wysłana przez camar »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2018, 10:25:13 pm »
Podepnę się pod temat. Czy komenda nexttarget działa tu prawidłowo. Po ubiciu mobka używając tej komendy wciąż targetuje tego co leży na glebie zamiast kolejnego. Nigdzie wcześniej się z tym nie spotkałem. Może na privach tak to działa bo na offie z całą pewnością nie.  ??


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2018, 02:39:32 pm »
Podepnę się pod temat. Czy komenda nexttarget działa tu prawidłowo. Po ubiciu mobka używając tej komendy wciąż targetuje tego co leży na glebie zamiast kolejnego. Nigdzie wcześniej się z tym nie spotkałem. Może na privach tak to działa bo na offie z całą pewnością nie.  ??

? ? ?
Jak dla mnie wszystko jest dobrze


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2018, 07:10:42 pm »
U mnie także /targetnext nie dziala  tak jak na innych serwerach. Z palca i z macra nie działa.

Trzeba podejsc bardzo blisko moba aby zadziałało, napewno nie tak powinno to działać.
Nawet nie da sie stargetowac moba w malej salce cata stojac na jej drugim koncu .
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2018, 07:24:18 pm wysłana przez Avenev »


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2018, 08:39:17 pm »
next target jest w całosci client-side, więc nie może działać źle.
W dalszych kronikach znacznie zwiększyli zakres targetowania, więc może dlatego macie takie wrażenie.

Ew. na innych serwerach było to zmodowane jak wiele innych rzeczy, żeby chociaż troche ulepszyć chujowego interluda :D


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2018, 09:04:34 pm »
jest to retailowy zasięg interlude, nie da rady ustawić klikacza :D



  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2018, 08:15:04 am »
next target jest w całosci client-side, więc nie może działać źle.

i tak i nie
wszystko jest w jakiś sposób czytane przez jave, jedyne co to w takich przypadkach posługuje się danymi wyciąganymi z klienta i je podaje dalej, uproszczając opis
więc można chociażby zablokować możliwość retargetowania martwych npc, ale to już trzeba wiedzieć gdzie i jak ;)
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2018, 09:29:29 am »
Next target działa prawidłowo, nie targetuje martwych npc i jego range jest prawidłowy.
Mam tutaj kilku testerów którzy są zapalonymi destro, a jak wiadomo destro czesto używa next taget :)

Nie wiem jaki range wy widzieliście, ale na 100% nie powinien obejmować małej salki w katach.
Na wprowadzenie customa tez nie macie co liczyć, nie wprowadzimy wam prostej konstrukcji bota.



  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Mały Raport
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2018, 04:30:31 pm »
i tak i nie
i tak, bez nie. Wiem bardzo dobrze jak działa większość klienta l2 od środka :D
next target nie jest akcją wysyłaną do serwera, klient sam szuka moba w znanej liście obiektów i wszystkie parametry szukania (range, czy ma być tylko żywy, itd) też są obsługiwane bez serwera, dopiero na końcu wysyłany jest target request. Z perspektywy serwera, next target i manualne targetowanie wyglądają tak samo.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2018, 12:28:57 pm wysłana przez Asgota »