Witaj
Gość

Wątek: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.  (Przeczytany 20807 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 14, 2009, 08:57:10 am »
Marc1n PC zabijaja w wystarczajacym stopniu konsole , co sprawia ze komp juz od dluzszegoc zasu nadjae sie do grania multi, do singla bardziej oplaca sie konsola  :D


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 14, 2009, 10:07:41 am »
A dlaczego? Rynek konsol jest z roku na rok coraz mniej spaczony piractwem. I konsole New Gen są już skierowane do grania przez neta, a tam na przerobionych konsolach masz bana. To proste, że będą tworzyć na konsole, żeby zarobić, zamiast na PCta, żeby zadowolić piratów
Simple?
Si senior!
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 14, 2009, 02:47:33 pm »
Ciekaw jestem jak ty byś się poczuł gdybyś poszedł do pracy, przez miesiąc ciężko pracował a pod koniec nie dostał byś za to wynagrodzenia, a pracodawca po prostu powiedziałby "life is brutal".
imo u fail  ;] To ja jestem ciekaw kto by poszedł do pracy nie podpisując umowy ^^, ale nie o to chodzi.


Piractwo było, jest i będzie.
Piractwo jest opłacalne dla dwóch stron: dla wykonwaców, dla nas. Wykonawcy nie muszą marnować pieniędzy na promowanie ( Bo wątpie, by ktoś kupił płytę odsłuchając jedną piosenkę na lolvivie ), my ich promujemy.:]W życiu nie kupiłbym płyty zespołu którego nie znam i raz może leciało w telewizji/radiu ( lecz wykowaców których słucham nie było w radiu (jedynie internetowym)).
Druga sprawa.Zapytajcie się osobiście, czy walka z piractwem jest dobre ( jak ktoś powiedział wyżej,  poza dody nic ciekawego byś nie znalazł dla siebie. Dzięki "łatwej dostępności ściagania plików mp3 za darmo" zespoły z dolnej półki mogą się naprawdę wybić. Jak myślicie, w jaki sposób kapelki przyjeżdżają do polski grać koncerty (nawet te nie znane w mediach)?

"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 14, 2009, 04:14:30 pm »
Piractwo to nie jest droga promowania muzyki i jakiegokolwiek artysty, są nią np:
- Promocje w Radiu/NetRadiu
- Promocje na Forach
- Promocje czynione przez innych artystów np. support, czy promowanie ich w swoich setach itd
- MySpace
- chemicalrecords/beatport/amazon i inne duże serwisy z samplami mp3, polaczone ze sklepem
- Promocja w klubach na koncertach i granie za psie pieniadze
Mówie o tym jak się można promowac na różnych szczeblach. Żeby było śmieszniej jestem w stanie się założyć, że 99% tutaj wypowiadających się myśli o muzyce mało znanej, jako o kapelach na którą ktoś z 99% procent udzielających się natkną i je też troche zna. Zazwyczaj też ktoś trafił bo była w paczce z inna piracką muzyką, zobaczył na jutubie w pokrewnych itp. No ale zawsze może kupić ich płytę, lub posłuchać ich w Empiku.
Co więc powiecie na to, że ikony muzyki jakiej ja słucham i jest grana w całej Polsce nie mają dystrybucji swoich płyt Audio z albumami w Polsce, już nie wspomne o winylu, a jeżeli chce coś kupić to musze kupować z UK, ew. od innego sklepu małego z Polski który kupił z UK i teraz sprzedaje w Polsce? Jak im piractwo pomożę? Nijak. Dlatego promować się muszą sami i pomimo tego, że mają 2miliony odwiedzin na MySpace i utwory ich byly po 0,5mln raza odtwarzane grają w Polsce za 2000PLN. Wy sobie nawet nie wyobrażacie jak martwy pod względem muzyki jest Polski rynek - tutaj nikt nie chce grać i nikt nie chcę trudu sobie robić - taka mentalność w narodzie, że jak można coś ukraść, to czemu by nie. Tylko dlaczego taka Metallica ma grać regularnie w Polsce jak w UK ludzie kupuja po 100x więcej ich płyt? Lepiej poprawić sprzedawalność w tamtym kraju, niż w kraju w którym nic nie pomoże już raczej. Dlatego mamy takie chore standarty i "złota płyta po 15stu tysiącach - by O.S.T.R".
BTW: W większosci krajów na koncercie do podpisania daje się płytę albo cycka jak się ma fajnego, w Polsce daje się kartkę w zeszycie albo cycka jak się ma fajnego.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 15, 2009, 01:35:04 pm »
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 02:03:13 pm wysłana przez Pheonix »


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: UE - kolejny krok ku odebraniu wolności.
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 15, 2009, 01:58:59 pm »
sprawdzalem jak umieszczalem i sie otwierala :(