Witaj
Gość

Wątek: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta  (Przeczytany 9469 razy)

  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

[L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« dnia: Kwiecień 19, 2021, 03:00:34 pm »
Hej, mam przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków lineage 2 na zamkniętą bete nowego L2 Emi. Jeśli tylko macie ochotę, to możecie wspólnie z nami stworzyć coś, o co dzisiaj tak trudno - stabilny, przyjazny serwer otwarty na ludzi.

Filozofia tego serwera jest zupełnie inna od tych, do których zostaliśmy już przyzwyczajeni. To nie jeden z serwerów, gdzie admin obiecuje "long term project" , a gdy się okazuję, że ludzi ubywa, czy jest ich po prostu za mało, to z dnia na dzień zamyka projekt, bez słowa, czy rzucając marny powód wyssany z palca. Pierwszemu Emi niedługo stukną trzy latka, tak trzy! To nie kolejny serwer, gdzie przyjdą opłacone klany, którym będzie można wszystko, a które zmyją się zaraz po tym, gdy gotówka przestanie wypływać na ich konta - przy okazji wyjawiając prawdę o tym jaki ten serwer nie był naprawdę. Nie będzie wielkiej reklamy, bo celem nie jest wielotysięczny online podrasowany jeszcze do tego kręconym licznikiem.

Zarys póki co jest następujący: kronika interlude, raty od x2 do x5, brak questów na profesje, bufy se,pp,ee od NPC, box bez limitu.  Donate Premium acc +25-30% i czas buffów z NPC Buffera: Bez premium 30minut, Z premium 60min

To jest póki co pomysł. Szukasz serwera na którym będziesz mógł grać całymi dniami lub dwie godziny tygodniowo? Miejsca do którego będziesz mógł wrócić po przerwie i wciąż mieć to co wypracowałeś, bez obaw, ze serwer zostanie zamknięty? Wpadnij, podziel się uwagami, napisz jak Ty to widzisz.

Asgota dopiero rozpoczyna prace, a ja chciałem po prostu dać znać tym nielicznym napaleńcom jak ja, o tym, że kroi się coś w czym warto pomagać! Beta nie skończy się w tydzień, czy dwa. Potrwa tyle ile będzie trzeba.

https://discord.com/invite/vm83QWW
https://l2emi.eu/

Chcesz uzyskać dostęp do Closed Bety? Napisz do Asgoty na discordzie.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2021, 07:46:36 pm wysłana przez NędznySzczur »


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2021, 03:24:51 pm »
Ulala. Powodzenia :)


  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2021, 04:30:05 pm »
Mega spoko podejscie z usunieciem q na profy i buffki od npc.
Wkoncu ktos rozumie ze mamy 2021 i takie polaczenie low z elementami mida jest naprawde spoko.
Tylko jedno ale pa 50% expa troszke duzo. Ja bym dal 25% z pa + 10% z vote
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2021, 05:22:11 pm »
Rbastro jesteś jedyną osobą która nie powinna sie wypowiadać na ten temat bo pograsz 2/3 dni i robi emo quit lepiej zajmij sie swoja rozjebana BMW ktora masz w garazu bo zaczyna gnic niz robic z siebie idoote :d hahaha hahaha


  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2021, 06:30:09 pm »
Rbastro jesteś jedyną osobą która nie powinna sie wypowiadać na ten temat bo pograsz 2/3 dni i robi emo quit lepiej zajmij sie swoja rozjebana BMW ktora masz w garazu bo zaczyna gnic niz robic z siebie idoote :d hahaha hahaha

Nie gram juz w linejdzu i grac nie ziemierzam miedzy innymindlatego , ze zrozumialem ze juz nie trn wiek i nie mam na to czasu - co jednak nie staje mi na przeszkodzie wypowiadac sie na temat ustawien jakiegokolwiek serwera.

O co chodzi z jakims bmw? Albo pomyliles ludzi albo cos ci za mocno weszlo. Pls wytlumacz bo naprawde mnie to zaciekawilo chocby z uwagi na to ,ze nigdy nie mialem bmw ani nawet niemam grazu o.O
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2021, 06:41:27 pm wysłana przez rbkastro »
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2021, 08:59:00 pm »
NPC Buffera: Bez premium 30minut, Z premium 60min , nie wiadomo czy robic boxy czy nie ( okna boxow nieskończoność) bez sensu. albo dodajecie buffa na 2h albo nie. Osobiscie bym wolał bez.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2021, 09:00:41 pm »
Rbastro jesteś jedyną osobą która nie powinna sie wypowiadać na ten temat bo pograsz 2/3 dni i robi emo quit lepiej zajmij sie swoja rozjebana BMW ktora masz w garazu bo zaczyna gnic niz robic z siebie idoote :d hahaha hahaha

i po co zaczynasz spine? mogłes mu wysłac PW.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2021, 09:09:58 am »
NPC buffer - Spoko jesli bedzie mial wszystkie potrzebne buffy ale niech będą one na 1 - 2 lvl. Dając focus 3lvl haste 2lvl, vamp 3 lvl empa 3lvl to troche zniszczymy sens robienia buffera. Drugim rozwiązaniem jest dodanie limitu lvl do ktorego można brać buffy np. 52lvl lub 40lvl.
Box Limit- albo bez albo +1

Może jakaś ankieta co do ustawień serwera, taka czysto poglądowa dla aministracji.
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2021, 12:45:32 pm »
Fajnie mają moje zaufanie co do stabilności serwera, trzeba tylko dobrze sprawdzić pliki żeby niebyło naprawiania jak ostatnio po launchu, wbije na dniach i potestuje, Pewnie zagram , moze się wkrece a może quitne po 2 tygodniach jak sie znudzi :D
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 56

  • Pochwał: 0

  • tylko skill sie liczy :D Luis Amstrong
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2021, 01:12:19 pm »
Którego to ma wstać macie jakieś info co do daty otwarcia serwera ?


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2021, 07:57:36 pm »
Szkoda ze nie zrobia takiego x8-10, bez zadnych buffow, max 1+1. Pogralby na takim serwie :D


  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2021, 08:24:23 pm »
Szkoda ze nie zrobia takiego x8-10, bez zadnych buffow, max 1+1. Pogralby na takim serwie :D
Nie no troszke duzo x10, IL ma za mala zawartosc na tak szybka gre.
Moim zdaniem fajniy by byl serwer z progresywnoscia IL  kamael i dalej . Wiadomo ze jest to przejebana sprawa bo praca nad plikami do kazdej kroniki to tragedia ale taka opcja byla by naprawde fajna. W kazdym razie brawa Asgot bo to napewno bedzie dobra jakosc serwera i przemyslane pomysly ;)

Btw. Marcheewka jablko banan czy jakos tak, dalej nie wiem co z tym bmw w garazu, nawet sprawdzalem przed domem a tam nadal opel stoi ;(
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2021, 10:56:18 am »
Te 30-60min buffa to i tak tylko pomoc dla solo graczy klany i tak będą potrzebować bufferow na end game buff także chill. A co do rate to przy premce 25-30% niema co robić więcej niż x5 A x2 to też za mało dla comunity któremu pasuje npc buffer , tacy ludzie wolą z regóły full retail ustawienia. Także rate między x3-x5 wbrew pozorom różnica między x2 A x3 jest duża.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2021, 10:59:37 am wysłana przez TankerEk »
Common sense
So rare that it's a super power


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2021, 02:38:22 am »
Patrząc na to że pojawił się temat, wypadało by coś napisać.

Na wstępnie nie nastawiam się na duży Hype i jakiś duży online, robimy ten serwer dla Casuali, ludzi którzy mają mało czasu na grę a szukają czegoś co będzie stało stabilnie przez długi czas, bez korupcji, kolesiostwa itp.

Co do samych ustawień serwera, nie są one jeszcze dokładnie znane i moim zdaniem nie ma co wybiegać aż tak w przyszłość.
Pewne jest tylko że:
-Rate x2-x5, najprawdopodobniej x3 EXP/SP/Adena, jeżeli chodzi o Drop/Spoil/Sealstony/Questy rate będą rozważane później
-Nie będzie Questów na 1 oraz 2 Klasę, będą one skrócone, albo całkowicie usunięte, po wbiciu 20/40 lvlu wyskoczy okienko, zmieniamy klasę dostajemy Kupony i jedziemy dalej.
-Quest na 3 klasę będzie skrócony, Alliance Ketra lub Varka (Totem) i Hot Springs (Ice Crystal) zostają standardowe, ale zamiast Questa robicie same 700 mobów na Shrine of Loyalty i wymieniacie całość na 3 klasę.
-Nauka skilli bez książek.
-Będzie Buffer, Podstawowe Buffy PP/SE/EE na 30min z ich maksymalnym lvlu. Dokładniej listy buffów jeszcze nie znam.
-Brak limitu okien, kto co lubi, jedni wolą grać jedną postacią dlatego powstał m.in buffer, inni lubią ciągać całe party za sobą, a restrykcje i walka z VPN to syzyfowa praca i wykłócanie się kto ma racje...

Donate:
-Premium Account - 30% EXP/SP, Adena/Drop/Spoil zobaczymy, dodatkowo dla graczy z PA buffy od NPC będą trwały 60min (Buffy zostają te same)
-Czapki
-Kolorowy Nick/Title
-Możliwe że dla Turbo leniwych dodamy też 3 klasę.

Co do samych plików, wiadomo L2j, ale nauczeni błędami przeszłości, wiemy co poprawić by było lepiej niż na początku pierwszej edycji.
Myślę że sama jakość plików uległa ogromnej zmianie, a do tego ciągle są testowane i naprawiane, niesamowicie dużą pracę zrobili też gracze x7 którzy grając tam od prawie 3 lat znają te pliki praktycznie na wylot i to dzięki ich doświadczeniu przed nową edycją łatamy rzeczy na które nikt by nie wpadł podczas Testów.
Z resztą o ich jakości niech wypowiedzą się sami Testerzy.

Przyszłościowo, gdy serwer będzie już live ok roku, będzie możliwe Merge z dotychczasowym x7, chyba że online się utrzyma a Gracze nowego serwera nie nadgonią wystarczająco graczy x7, to przełożymy Merge na późniejszy termin.


Aktualnie jesteśmy w fazie Closed Beta, zgłosiło się kilka osób chętnych wspomóc projekt i jak mam być szczery to robią niesamowitą robotę, wszystko jest umieszczane na serwerowym discordzie, w ukrytych działach, są tam m.in. Bug Report, Changelog, Checked itp. Także jest porządek co ułatwia testy. Jeżeli ktoś się nudzi wieczorami, a chce się przyczynić do powstania tego serwera to Zapraszamy. Discord: https://discord.gg/7pFctPgTb5 a dalej kontakt @Asgota o prawa do zalogowania się na CBT.



  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2021, 09:56:17 am »
Patrząc na to że pojawił się temat, wypadało by coś napisać.

Na wstępnie nie nastawiam się na duży Hype i jakiś duży online, robimy ten serwer dla Casuali, ludzi którzy mają mało czasu na grę a szukają czegoś co będzie stało stabilnie przez długi czas, bez korupcji, kolesiostwa itp.

Co do samych ustawień serwera, nie są one jeszcze dokładnie znane i moim zdaniem nie ma co wybiegać aż tak w przyszłość.
Pewne jest tylko że:
-Rate x2-x5, najprawdopodobniej x3 EXP/SP/Adena, jeżeli chodzi o Drop/Spoil/Sealstony/Questy rate będą rozważane później
-Nie będzie Questów na 1 oraz 2 Klasę, będą one skrócone, albo całkowicie usunięte, po wbiciu 20/40 lvlu wyskoczy okienko, zmieniamy klasę dostajemy Kupony i jedziemy dalej.
-Quest na 3 klasę będzie skrócony, Alliance Ketra lub Varka (Totem) i Hot Springs (Ice Crystal) zostają standardowe, ale zamiast Questa robicie same 700 mobów na Shrine of Loyalty i wymieniacie całość na 3 klasę.
-Nauka skilli bez książek.
-Będzie Buffer, Podstawowe Buffy PP/SE/EE na 30min z ich maksymalnym lvlu. Dokładniej listy buffów jeszcze nie znam.
-Brak limitu okien, kto co lubi, jedni wolą grać jedną postacią dlatego powstał m.in buffer, inni lubią ciągać całe party za sobą, a restrykcje i walka z VPN to syzyfowa praca i wykłócanie się kto ma racje...

Donate:
-Premium Account - 30% EXP/SP, Adena/Drop/Spoil zobaczymy, dodatkowo dla graczy z PA buffy od NPC będą trwały 60min (Buffy zostają te same)
-Czapki
-Kolorowy Nick/Title
-Możliwe że dla Turbo leniwych dodamy też 3 klasę.

Co do samych plików, wiadomo L2j, ale nauczeni błędami przeszłości, wiemy co poprawić by było lepiej niż na początku pierwszej edycji.
Myślę że sama jakość plików uległa ogromnej zmianie, a do tego ciągle są testowane i naprawiane, niesamowicie dużą pracę zrobili też gracze x7 którzy grając tam od prawie 3 lat znają te pliki praktycznie na wylot i to dzięki ich doświadczeniu przed nową edycją łatamy rzeczy na które nikt by nie wpadł podczas Testów.
Z resztą o ich jakości niech wypowiedzą się sami Testerzy.

Przyszłościowo, gdy serwer będzie już live ok roku, będzie możliwe Merge z dotychczasowym x7, chyba że online się utrzyma a Gracze nowego serwera nie nadgonią wystarczająco graczy x7, to przełożymy Merge na późniejszy termin.


Aktualnie jesteśmy w fazie Closed Beta, zgłosiło się kilka osób chętnych wspomóc projekt i jak mam być szczery to robią niesamowitą robotę, wszystko jest umieszczane na serwerowym discordzie, w ukrytych działach, są tam m.in. Bug Report, Changelog, Checked itp. Także jest porządek co ułatwia testy. Jeżeli ktoś się nudzi wieczorami, a chce się przyczynić do powstania tego serwera to Zapraszamy. Discord: https://discord.gg/7pFctPgTb5 a dalej kontakt @Asgota o prawa do zalogowania się na CBT.
Powodzenia asgota :) . Hujnia troszke ze ja juz kompletny brak czasu.
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2021, 07:52:12 am »
z takimi ułatwieniami to raty max x2 a najlepiej x1 :)


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2021, 04:10:06 pm »
Gram na starym Emi ( x7) już prawie 3 lata ( z drobnymi przerwami). Zrobiłem swoją postać właściwie w dzień startu serwera. Od tamtej pory gram tam niemal cały czas. Przez te 3 lata widziałem jak ewoluował ten serwer. Widziałem wzloty i upadki online. Graczy przychodzących na chwile jak również takich co zostali na dłużej. Widziałem wyścig szczurów tuż po starcie serwera ( przy sporym online), czyli to co dzieje się na każdym serwerze Interlude.

Ale potem widziałem coś za co pokochałem ten serwer. Gdy online spadł do takiego stopnia że na serwerze grało raptem kilkanaście osób, Asgota zamiast zamknąć serwer przeniósł go na mniej kosztowną maszynę i trzymał specjalnie dla nas żebyśmy mieli gdzie grać. Nie musiałem szukać nowego serwera tylko mogłem kontynuować to co zdobyłem do tej pory i spokojnie swoim tempem dojść do endgame. Dzięki temu dzisiaj mogę robić razem z kumplami rzeczy o jakich nigdy mi się nie śniło. Na zwyczajnym serwerze IL który stoi zazwyczaj ledwie parę miesięcy nigdy bym tego nie osiągnął.

 Emi to nie jest zwyczajny serwer. To serwer robiony z pasji a nie dla kasy, długoterminowy projekt na którym wszystko co wypracujesz jest bezpieczne przez długi czas. Ten stary serwer x7 stoi juz prawie 3 lata a będzie stał jeszcze dłużej bo Asgota planuje merge serwerów co jakiś czas. Gdy na tym nowym serwerze ( którego dotyczy temat) spadnie online a gracze nadgonią nas, przywitamy ich serdecznie na połączonym serwerze.

A wracając do ewolucji serwera to po spadku online graliśmy sobie spokojnie w niewielkiej grupce aż tu nagle wydarzyło się coś co się nie zdarza. Normalnie jest to nie do pomyślenia nawet, ale jeżeli serwer jest naprawdę dobry to cuda się zdarzają. Otóż na stary serwer który stał już ponad rok zawitał nowy zagraniczny klan. Nazywał sie : Troublemakers. Jest to grecki klan który lubi naparzać się na pvp z naszymi cpkami. Wieść o tym szybko rozniosła się po społeczności L2 i online zaczął rosnąć kiedy na serwer wbiło kilku starych enemy Greków. Stworzyliśmy z nimi coś na kształt cp i przez ponad pół roku mieliśmy fajne pvp na epikach i siege. Jest to okres największej prosperity serwera gdzie Asgota miał dosłownie urwanie głowy. Mimo iż nawet wtedy serwer był grywalny, Grecy byli upierdliwi i zgłaszali wszystko do czego można było się przyczepić jako bug. Asgota razem ze swoim developerem na bieżąco wszystko poprawiali a efekt ich pracy mamy w chwili obecnej na serwerze x7. Tytaniczna praca i naprawdę kawał dobrej roboty.

Rozpisałem się sporo na temat historii starego serwera ale myślę że warto ją przedstawić po to aby przekonać osoby niezdecydowane do tego projektu. Skoro Asgota włożył tyle wysiłku i pasji w stary serwer i zgodnie z obietnicą cały czas go trzyma dla nas to jestem pewien że nowy serwer z ulepszonymi plikami będzie jeszcze lepszym miejscem do grania i przyciągnie nawet takich którzy do tej pory omijali serwery l2j myśląc że na plikach l2Off nie ma żadnych bugów.

A propo  bety którą właśnie testujemy, są to jeszcze bardziej ulepszone pliki  z absolutnie nową geodatą.

Największą bolączką starego serwera były niedopracowane pliki geodaty co objawiało się tym że w niektórych miejscach można było wpaść pod tekstury ( np przy ścianach, skarpach), moby pojawiały się nie tam gdzie powinny niektórzy mieli problem z targetowaniem mobów np przy trainach. Podsumowując geodata była tak zrąbana że Asgota włączył nawet autopickup żeby nie było problemów z podnoszeniem dropa. Myślę że to był jeden z głównych powodów dla których po starcie nie utrzymał się wysoki online.

Nowe pliki to zupełnie nowa jakość. Miałem okazje je testować i mogę powiedzieć że różnica jest kolosalna na korzyść nowych plików. Naprawdę bardzo się starałem wpaść za ścianę zgubić choćby jednego moba w trainie i nie udało mi się to. Kto pamięta jak było na starym serwerze a zobaczy to, na pewno będzie pod wrażeniem. Olbrzymi postęp i skok do góry jeśli chodzi o jakość. Pozostałe bugi które znajdziemy będą wyłapywane teraz na beta testach i na bieżąco naprawiane.

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy i testowania. Na razie są to zamknięte beta testy a żeby uzyskać dostęp trzeba napisać do Asgoty na discordzie żeby dał uprawnienia.


  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2021, 08:09:49 pm »
Gram na starym Emi ( x7) już prawie 3 lata ( z drobnymi przerwami). Zrobiłem swoją postać właściwie w dzień startu serwera. Od tamtej pory gram tam niemal cały czas. Przez te 3 lata widziałem jak ewoluował ten serwer. Widziałem wzloty i upadki online. Graczy przychodzących na chwile jak również takich co zostali na dłużej. Widziałem wyścig szczurów tuż po starcie serwera ( przy sporym online), czyli to co dzieje się na każdym serwerze Interlude.

Ale potem widziałem coś za co pokochałem ten serwer. Gdy online spadł do takiego stopnia że na serwerze grało raptem kilkanaście osób, Asgota zamiast zamknąć serwer przeniósł go na mniej kosztowną maszynę i trzymał specjalnie dla nas żebyśmy mieli gdzie grać. Nie musiałem szukać nowego serwera tylko mogłem kontynuować to co zdobyłem do tej pory i spokojnie swoim tempem dojść do endgame. Dzięki temu dzisiaj mogę robić razem z kumplami rzeczy o jakich nigdy mi się nie śniło. Na zwyczajnym serwerze IL który stoi zazwyczaj ledwie parę miesięcy nigdy bym tego nie osiągnął.

 Emi to nie jest zwyczajny serwer. To serwer robiony z pasji a nie dla kasy, długoterminowy projekt na którym wszystko co wypracujesz jest bezpieczne przez długi czas. Ten stary serwer x7 stoi juz prawie 3 lata a będzie stał jeszcze dłużej bo Asgota planuje merge serwerów co jakiś czas. Gdy na tym nowym serwerze ( którego dotyczy temat) spadnie online a gracze nadgonią nas, przywitamy ich serdecznie na połączonym serwerze.

A wracając do ewolucji serwera to po spadku online graliśmy sobie spokojnie w niewielkiej grupce aż tu nagle wydarzyło się coś co się nie zdarza. Normalnie jest to nie do pomyślenia nawet, ale jeżeli serwer jest naprawdę dobry to cuda się zdarzają. Otóż na stary serwer który stał już ponad rok zawitał nowy zagraniczny klan. Nazywał sie : Troublemakers. Jest to grecki klan który lubi naparzać się na pvp z naszymi cpkami. Wieść o tym szybko rozniosła się po społeczności L2 i online zaczął rosnąć kiedy na serwer wbiło kilku starych enemy Greków. Stworzyliśmy z nimi coś na kształt cp i przez ponad pół roku mieliśmy fajne pvp na epikach i siege. Jest to okres największej prosperity serwera gdzie Asgota miał dosłownie urwanie głowy. Mimo iż nawet wtedy serwer był grywalny, Grecy byli upierdliwi i zgłaszali wszystko do czego można było się przyczepić jako bug. Asgota razem ze swoim developerem na bieżąco wszystko poprawiali a efekt ich pracy mamy w chwili obecnej na serwerze x7. Tytaniczna praca i naprawdę kawał dobrej roboty.

Rozpisałem się sporo na temat historii starego serwera ale myślę że warto ją przedstawić po to aby przekonać osoby niezdecydowane do tego projektu. Skoro Asgota włożył tyle wysiłku i pasji w stary serwer i zgodnie z obietnicą cały czas go trzyma dla nas to jestem pewien że nowy serwer z ulepszonymi plikami będzie jeszcze lepszym miejscem do grania i przyciągnie nawet takich którzy do tej pory omijali serwery l2j myśląc że na plikach l2Off nie ma żadnych bugów.

A propo  bety którą właśnie testujemy, są to jeszcze bardziej ulepszone pliki  z absolutnie nową geodatą.

Największą bolączką starego serwera były niedopracowane pliki geodaty co objawiało się tym że w niektórych miejscach można było wpaść pod tekstury ( np przy ścianach, skarpach), moby pojawiały się nie tam gdzie powinny niektórzy mieli problem z targetowaniem mobów np przy trainach. Podsumowując geodata była tak zrąbana że Asgota włączył nawet autopickup żeby nie było problemów z podnoszeniem dropa. Myślę że to był jeden z głównych powodów dla których po starcie nie utrzymał się wysoki online.

Nowe pliki to zupełnie nowa jakość. Miałem okazje je testować i mogę powiedzieć że różnica jest kolosalna na korzyść nowych plików. Naprawdę bardzo się starałem wpaść za ścianę zgubić choćby jednego moba w trainie i nie udało mi się to. Kto pamięta jak było na starym serwerze a zobaczy to, na pewno będzie pod wrażeniem. Olbrzymi postęp i skok do góry jeśli chodzi o jakość. Pozostałe bugi które znajdziemy będą wyłapywane teraz na beta testach i na bieżąco naprawiane.

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy i testowania. Na razie są to zamknięte beta testy a żeby uzyskać dostęp trzeba napisać do Asgoty na discordzie żeby dał uprawnienia.

Ooo co napisal posta :) oby wiecej takich . Wszystko fajnie przedstawione z prespektywy gracza ktory gra i widzi jak to wszystko wyglada ;).

Z mojej strony gdzie pogralem na starcie eminz miesiac, pozniej wrocilem ale zycie siebposypalo i sypalo sie nadal az do niedawna ;P, - wiem ze asgot zrobi to naprawde kurwa dobrze. Naprawde kazdego kto szuka zabawyn na naprawde dlugo polecam na 100% , bedzie to kozak serwer z pasji.

Natchniony postem rafalbrutal , napewno zjande kilka godzin w tygodniu, moze 2 moze 10 ,moze 15 , a moze w ogóle :).  Cos tam postaram sie popykac chocby po to aby utwierdzic sie w przekonaniu ze asgota robi dobra robote ,ale tez po to aby sie odstresowac przy weekendzie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2021, 08:15:31 pm wysłana przez rbkastro »
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2021, 09:18:44 am »
Przyszłościowo, gdy serwer będzie już live ok roku, będzie możliwe Merge z dotychczasowym x7, chyba że online się utrzyma a Gracze nowego serwera nie nadgonią wystarczająco graczy x7, to przełożymy Merge na późniejszy termin.

Nie nadgonią nigdy Asgota i dobrze o tym wiesz. Goście sobie farmią epiki od półtora roku na pustym serwerze, nie wspominając o oly, manorze itd. Wystarczy sobie sprawdzić ToDy na stronie, widać że wszystko pada regularnie. Jak niby nowi mają to osiągnąć w rok czy nawet dwa grając na niższych ratach?

Z całym szacunkiem do Twojej osoby i pracy jaką włożyłeś w ten serwer, bo wiem jak to wyglądało wtedy i dziś. Przez dłuższy czas grało się bardzo przyjemnie, ale niestety ambicje co poniektórych zepsuły dobrą zabawę i teraz jest jak jest.

Długo czekałem na info o nowym projekcie, ale skoro planujesz merge to szkoda inwestować czas. Napisałem ten post, żeby Ci, którzy planują zagrać, mieli świadomość na co się piszą.

Życzę powodzenia i proponuję jednak przemyśleć moje słowa. Stary pseudo serwer zostawić im do zabawy, a tutaj niech wszyscy zaczną od zera. Potencjał jest na pewno spory, biorąc pod uwagę Twoje zaangażowanie.


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2021, 11:09:56 am »
Przyszłościowo, gdy serwer będzie już live ok roku, będzie możliwe Merge z dotychczasowym x7, chyba że online się utrzyma a Gracze nowego serwera nie nadgonią wystarczająco graczy x7, to przełożymy Merge na późniejszy termin.

Nie nadgonią nigdy Asgota i dobrze o tym wiesz. Goście sobie farmią epiki od półtora roku na pustym serwerze, nie wspominając o oly, manorze itd. Wystarczy sobie sprawdzić ToDy na stronie, widać że wszystko pada regularnie. Jak niby nowi mają to osiągnąć w rok czy nawet dwa grając na niższych ratach?

Z całym szacunkiem do Twojej osoby i pracy jaką włożyłeś w ten serwer, bo wiem jak to wyglądało wtedy i dziś. Przez dłuższy czas grało się bardzo przyjemnie, ale niestety ambicje co poniektórych zepsuły dobrą zabawę i teraz jest jak jest.

Długo czekałem na info o nowym projekcie, ale skoro planujesz merge to szkoda inwestować czas. Napisałem ten post, żeby Ci, którzy planują zagrać, mieli świadomość na co się piszą.

Życzę powodzenia i proponuję jednak przemyśleć moje słowa. Stary pseudo serwer zostawić im do zabawy, a tutaj niech wszyscy zaczną od zera. Potencjał jest na pewno spory, biorąc pod uwagę Twoje zaangażowanie.

Siekov , temat merge może być tematem rzeką, od początku projektu obiecałem merge i tak też będzie.
Wiadomo że nowi gracze w ciągu roku nie osiągną tego co Wy przez jakiś czas osiągnęliście na x7, ale nie mogę też dopuścić do sytuacji gdzie będę miał listę kilku prawie pustych serwerów, bo takie właśnie wypowiedzi mogą się pojawiać co otwarcie nowego serwera.
Wiadomo jak działa L2, na początku jest Boom, później online stopniowo spada, czasem zdarza się ewenement gdzie serwer żyje dłuższy czas z większym online, x7 też dostał drugie życie dosłownie "nagle" i "znikąd", ale magia się zwykle kończy gdy jeden Side ma ogromną przewagę, tak też było z wami :P
Grakom psychika siadła, gdy na 10 czy 11 Antharasów nie zobaczyli ani jednego, praktycznie nie byli oni w stanie wam się przeciwstawić więc się poddali, a wam się znudziło bez PvP.

Serwery które stoją już X czasu i są łączone są bardziej serwerami PvE, gdzie casuale mają szanse pograć dłużej bez obawy o stratę tego co sobie osiągnęli (patrz Dorfo).
Dlatego też nowe edycję dają Fun graczom którzy lubią dymy, a merge daje szanse Casualom którzy grają 4fun.




  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2021, 01:51:38 pm »
Każdy serwer interlude nieważne jak dobry przeżywa rozkwit a następnie upadek jeśli chodzi o online. Taka jest już natura tej gry i nic nie można na to poradzić. Kwestia merge czyli łączenia serwerów jest naprawdę bardzo odległa. Zanim skończą się beta testy zanim Asgota postawi serwer i zanim poquitują z niego topowe sidy znudzone brakiem pvp minie jeszcze dużo czasu. Większość graczy z nowego serwera zdąży już dawno quitnąć i nie będą musieli niczego nadrabiać. Ci co zostaną a będzie ich pewnie niewielu to będą raczej casuale których ambicje nie są aż tak wielkie żeby przeszkodą w grze na serwerze było dla nich to że ktoś ma epiki a oni nie. Dla nich właśnie jest to całe merge bo oni bardzo się ucieszą z tego że jest więcej osób na serwerze, że można coś kupić na rynku czy poprosić o pomoc. Gdyby jakimś cudem zdarzyło się że po ponad roku od postawienia na nowym serwerze jest nadal wysoki online i ostre dymy na pvp wystarczy przesunąć termin merge na później. W końcu albo online spadnie albo gracze wreszcie wystarczająco nas podgonią. My gracze starego serwera przywitamy ich serdecznie. Jesteśmy bardzo cierpliwi w końcu gramy na starym Emi już prawie 3 lata.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2021, 12:49:42 pm »
Po pierwsze  - dlaczego ten serwer zniknął z zapowiedzi? ;d

Druga sprawa - Wydaje mi się, że Asgota nie podchodzi do tego w ten sposób, że rok nowego serwera i choćby się miało zesrać, to łączenie. Będzie dobry online, będzie zabawa - nie będzie łączenia. A jak po roku, dwóch latach albo trzydziestu się przeludni, to chyba kurła lepiej połaczyć, niż zamknąć? Zamiast się cieszyć, że nigdy nie stracicie tego co wypracowaliście, to będa ryczeli, że na serwerze matce mają wiecej  ; )
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2021, 12:58:49 pm wysłana przez NędznySzczur »


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2021, 11:49:28 am »
Ogólnie to ja bym już stawiał ten serwer gdybym mógł :D Ale rozumiem że teraz już chodzi tylko o odpowiednią date startu. Bo pliki są spoko, a wyjść z błedow to zawsze coś wyjdzie w praniu.
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2021, 02:48:36 pm »
Witam, nie mogę znaleźć nigdzie informacji o planowym starcie serwera, wiadomo juz kiedy mniejwiecej wystartuje? I w zasadzie to chciałbym poznac juz jakieś konkrety, jakie ustawienia serwera... 😀


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2 EMI, Interlude x2-x5 Closed Beta
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 12, 2021, 07:59:15 pm »
Niestety, nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja co do daty startu, jak i ustawień. Zamknięta beta się jeszcze nie skończyła, a przed nami jeszcze otwarta beta, także cierpliwości.