Witaj
Gość

Wątek: Propozycje usprawnienie działu: Własny serwer  (Przeczytany 2686 razy)

  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Propozycje usprawnienie działu: Własny serwer
« dnia: Marzec 28, 2010, 05:09:05 pm »
Na wstępie serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Chciałbym poruszyć temat związany z organizacją działu: Własny serwer. Nie chodzi tu oczywiście o moderatorów, bo przykładają wszelakich starań aby innym było łatwiej. Staram się czynnie przyglądać się temu, co się tam dzieje i jak sprawy wyglądają - dlatego też wysuwam kilka propozycji mających na celu oczywiście usprawnienie tego działu. Są to oczywiście tylko propozycje, niekoniecznie możliwe do zrealizowania. Chciałbym jednak usłyszeć co sądzą o tym zainteresowani.

1. Według mnie sam dział podzielony został na zbyt wiele podkategorii. Wprowadza to troszeczkę zament w jego funkcjonowanie. Według mnie w zupełności wystarczają trzy podkategorie:
  • Pomoc - pomoce przy prowadzeniu/stawianiu serwera.
  • Poradniki - wszelakiego rodzaju pomoce dla ludzi od ludzi.
  • Publikacje - wszelakiego typu modyfikacje/narzędzia.

2. Nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale znacznie prace ułatwiłoby wprowadzenie domyślnego tekstu gotowego do wypełnienia, który pojawia się przy chęci stworzenia tematu (najlepiej tylko dla podkategorii Pomoc). Tak jak na łamach swojego forum ma l2jserver.com, przykładowo:
Projekt: [b]Typ[/b]
Revision: [b]Numer[/b]

3. Rygorystycznie podchodzić do tematów, w których razi nieznajomość regulaminu przez autora. Taki temat powinien być usuwany a na skrzynkę wysyłana wiadomość o usunięciu tematu wraz z powodem. Wielu osobom pomoc zostaje udzielona zanim autor zareaguje na wniesienie poprawki.

4. Przydałoby się zrezygnować z tagów przed tematami. Według mnie nie są one na tyle ważne co samo poprawne nazewnictwo tematu.
Serdecznie pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Propozycje usprawnienie działu: Własny serwer
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2010, 07:24:44 pm »
Jako ze sam ostatnio zaczalem uczestniczyc w zyciu czesci forum o ktorym mowa pozwole sobie na wypowiedzenie sie i w tym temacie. Mianowice powiem krotko jest dobrze tak jak jest i nie trzeba wprwadzac zmian ktore spowoduja tylko zamet, poniewaz obecny moderator ogarnia to co robi na 5 z plusem.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Propozycje usprawnienie działu: Własny serwer
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2010, 12:35:57 am »
To prawda. Tak obrotnych modów, widuje się bardzo rzadko. Pomysł ciekawy, zwłaszcza co do informacji w poście o oprogramowaniu.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea