Witaj
Gość

Wątek: cambridge esol egzaminy  (Przeczytany 1138 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

cambridge esol egzaminy
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:23:31 am »
fce, cae, cpe

wole pominac dyskusyjna kwestie przydatnosci tych certyfikatow, ciekawi mnie czy sa na tym forum bardziej ambitne osoby ktore podeszly do jednego z tych egzaminow : )

iii jesli sie znajdzie taka ktora pisala/uczyla sie pod cpe - jaki jest gap pomiedzy cpe a cae w praktyce?


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: cambridge esol egzaminy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2009, 10:12:56 pm »
Ja podszełem do FCE i CAE. CPE chyba sobie odpuszczę, mimo że miałem to w planach. Gap pomiędzy CAE i CPE wg. tego co twierdzi mój wykładowca jest niewielki. Tylko taki problem z tym jest, że tam są już przysłowia, jakieś głupoty nikomu niepotrzebne, etc ;).

Kwestia przydatności - masz FCE - odpytają w pracy z języka, masz CAE - witamy Pana/Panią. to świetnie, że język jest na takim poziomie ^^. CPE można nawet pominąć :D. Chyba oczywiste. Nie ma co nawet podwarzać przydatności tych papierków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2009, 10:15:18 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: cambridge esol egzaminy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2009, 02:52:53 am »
(...)e tam są już przysłowia, jakieś głupoty nikomu niepotrzebne, etc ;).

(...)

No to zapraszam doi Birmingham _bez_ znajomości języka potocznego i slangu :D Urban dictionary na nic się nie przyda, no może trochę :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: cambridge esol egzaminy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2009, 12:02:04 am »
Ja nie mówię, że to jest złe, ale w gruncie rzeczy już niewiele nowych rzeczy się człowiek dowiaduje. Warto kurs skończyć, czy też pouczyć się indywidualnie, ale czy aż zdawać egzamin? Jak się planuje nauczanie, to spoko - warto, ale tak... NIemniej jednak jest to już jakiś prestiż :D
Prepare for unforeseen consequences...