Witaj
Gość

Wątek: Voyage Century  (Przeczytany 5789 razy)

  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Voyage Century
« dnia: Grudzień 29, 2006, 03:48:59 pm »
Voyage Century jest wydaną przez Internet Gaming Gate i przystosowaną do potrzeb zachodnich odbiorców wersją marynistycznego MMORPG, która pierwotnie ukazała się na rynku azjatyckim. W grze wcielamy się w rolę kapitana statku, który jako odważny odkrywca, sprytny kupiec albo tajemniczy pirat przemierza morza i oceany.

Uniwersum Voyage Century wzorowane jest na historycznych realiach. Od końca piętnastego wieku, wraz z rozwojem przemysłu i handlu oraz postępach w budowie statków, europejskie i azjatyckie państwa uświadomiły sobie, jak ważna jest budowa silnej floty, która mogła posłużyć do eksploracji mórz i oceanów, a w konsekwencji doprowadzić do bogactwa i potęgi. W tym właśnie świecie rozgrywać będziemy nasze przygody.

Gra opiera się na trzech rozbudowanych systemach: bitw morskich, handlu oraz eksploracji. Pierwszy pozwala na rozgrywanie wielkich potyczek (z wykorzystaniem m.in. strzelania z armat, zderzania się, przeprowadzania abordażu i walki bezpośredniej) między flotami państw, gildii i stronnictw politycznych. Biorą w nich udział setki statków. Drugi umożliwia handlowanie w czterdziestu kilku miastach ponad stu sześćdziesięcioma rodzajami towarów, których ceny zmieniają się w zależności od podaży i popytu. W trzecim natomiast czeka na nas ponad tysiąc tajemniczych odkryć, wśród których znajdują się między innymi egipskie piramidy i zaginiony pałac w Bejrucie.

Naszą postać wyposażać możemy w różnego rodzaju broń i ubrania, a także zmieniać jej wygląd. Oczywiście ulepszeniom i zmianom podlega także nasz najwierniejszy „towarzysz” – statek.

Jak na grę MMORPG przystało, Voyage Country oferuje ogromny wybór misji pobocznych, które otrzymujemy od postaci niezależnych. Ich ukończenie przynosi nam nagrodę w postaci gotówki lub skarbu, statku lub szkicu jego konstrukcji, a także przyczynia się do zwiększenia naszej reputacji.

Opis skopiowany z http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=8330

Strona głowna gry : http://www.voyagecenturyonline.com/

Zapraszam wszystkich :D aha gra jest darmowa ;P sciagniecie ja na stronie glownej gry lub jak poszukacie w google ;P w kazdym razie problemu nie ma by ja znalesc ;P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2006, 03:50:42 pm wysłana przez Paniol »


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2006, 03:58:45 pm »
Oglądałem screeny i gierka wygląda smakowicie. Do tego ciekawa tematyka!  :D Ściągam! Thx za info :P


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2006, 07:27:28 pm »
Na serio ta gra jest za free?? :o Gdzie jest haczyk?? :? Widzieliscie grafike? Oh My God... Poziom Pirates of the Burning Sea (patrzac na screeny :P)... I pomyslec za ja czekam na PotBS... Odkladam kase na abonament... A tu herbatnik wyskakuje z gra za free... Niee... Tu musi gdzies tkwic haczyk... Zycie nie jest takie piekne... Inidriel - zdaj raport jak juz ja obadasz :P


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2006, 10:35:37 pm »
huuhuhuhuh.....no, genialene :D Zawsze interesowali mnie piraci , walki morskie itp :D
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:09:37 pm »
Z tematyki 'marynistycznej' ale 2WŚ jest cos takiego jak NF

http://navyfield.com/


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:33:52 pm »
Po zainstalowaniu gry i updacie mamy do wyboru 2 serwery - Columbus i Magellan. Zagrałem na Magellanie. Następnie tworzymy postać - do wyboru facet lub kobitka. Nadajemy imię i wkraczamy w świat gry. Na ekranie widnieje parenaście okienek help więc łatwo się po czasie połapać. W quest logu napisane jest abyśmy porozmawiali z odpowiednim npc ( ! nad głową :P ). Wybieramy profesję - możemy być dzielnym kapitanem polującym na statki pirackie, odkrywcą lub bogatym kupcem ( każdy ma inne skille ). Następnym naszym zadaniem jest przystąpienie do gildii gdzie dostajemy zadania ( miałem zniszczyć 3 pirackie statki ). Gdy już zapoznamy się z miastem ( Ateny ), zrobimy zakupy, możemy udać się ponownie do portu aby wyruszyć w podróż ( w międzyczasie musimy naprawić statek i zrobić zapasy ) Mapka świata jest bardzo czytelna, widnieją na niej statki graczy oraz piratów ( kto grał w Pirates of Caribean ten wie o co chodzi ). Pvp morskie included :) To tyle jeśli chodzi o mechanikę gry ( Podejrzewam, że to co napisałem nie stanowi nawet 10% gry ). Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne to nie mam specjalnych zastrzeżeń, baa grafika jest śliczna na full detalach.Za to dźwięk zarywa, często wcale nic nie gra w tle, ten element trzeba dopracować. 30 minut grania i jestem zadowolony, gierka nie wygląda na betę. Uważam, że mmorpg warty uwagi. Na pewno nie potrafi się szybko znudzić ( dzięki temu, że oprocz walki zaimplementowano element handlu oraz eksploracji ). Miła odskocznia od L2. Imo, znacznie lepsza od Last Chaos. Polecam! :)

P.S. Jutro jak znajdę czas to napiszę coś więcej. Ściągałem VC 5 godzin na łączu 512kb/s. Plik instalacyjny ( spakowany rarem ) zajmuje ok. 1.13 GB. Po zainstalowaniu folder z grą waży ok. 3GB.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2006, 11:47:35 pm wysłana przez Inidriel »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2006, 02:19:30 am »
Na serio ta gra jest za free?? :o Gdzie jest haczyk?? :? Widzieliscie grafike? Oh My God... Poziom Pirates of the Burning Sea (patrzac na screeny :P)... I pomyslec za ja czekam na PotBS... Odkladam kase na abonament... A tu herbatnik wyskakuje z gra za free... Niee... Tu musi gdzies tkwic haczyk... Zycie nie jest takie piekne... Inidriel - zdaj raport jak juz ja obadasz :P

gra na 100% jest za free ;P przeciez nawet pisze na glownej "FOREWER FREE" ;D

A co do tniecia muzyki,kumpel gra i twierdzi ze nic mu nie tnie..moze to wina sprzetu?


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2006, 09:52:28 am »
Możliwe, ale mam nadzieję, że to nie jest wina sprzętu :P

Edit: Z dzwiękiem wszystko wporządku jednak.  Zostałem kupcem, kupiłem pomidory w Beirucie, teraz płynę do Aten ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2006, 11:14:43 am wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:11:02 am »
Minimum system requirements
• Intel Pentium III 500MHz or equivalent processor
• NVIDIA GeForce 2 MX400 video card
• 128 MB RAM
• 3.5GB free hard disk space

Recommended system requirements
• Intel Pentium IV 2GHz processor
• NVIDIA GeForce 4 Ti4200 video card
• 256 MB RAM
• 3.5GB free hard disk space


Fajna gierka :) I do tego za free. A właśnie myślałem że już nie będe miał w co grać :P


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:44:06 pm »
Male wymagania, piekna grafika, duzy swiat, ciekawa tematyka i do tego za free... Moze byc cos piekniejszego?? :D Za jakies +/- 5h zatopie sie w swiecie zaglowcow, tawern, romansow i... grabienia bezbronnych, tlustych kupcow :evil:


EDIT: Jest ktos zorientowany jak wyglada sprawa statkow w grze? na razie wyczytalem, ze jest ich 206 :shock: dzielacych sie na 3 typy - wojskowe, handlowe i "odkrywcze", ale jak sie je zdobywa? Budowa/kupno czy tez mozna je rowniez "pozyczyc" od napotkanych graczy? :evil:
BTW. Na serio sa w te grze statki o napedzie wioslowym? :o To cos nowego... Jeszcze nigdy nie slyszalem o grze gdzie by byly galery :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2006, 01:48:41 pm wysłana przez Ashurei »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2006, 04:24:10 pm »
wiele motywow z gry mozna zobaczyc w filmikach ;P warto zobaczyc ;) miedzy innymi : slub,pety?(tygrys,goryl,malpa?) itd itd ;P

http://youtube.com/results?search_query=Voyage+century&search=Search

Btw:jak myslicie zasluzylem na + ^^?
Btw2: z tego co wiem w grze idzie tez wynajac zaloge :D kumpel ma np 40 osob wynajetych ;P tylko ze trzeba kupowac jedzenie by nie bylo buntu czy cos w tym stylu xD
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2006, 04:30:52 pm wysłana przez Paniol »


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2006, 04:38:41 pm »
z opisów gierka b. fajna zobacze dopiero jutro bo przy necie 256 ściągnie się hm dopiero za 9 godzin ;( ;/


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2006, 06:44:52 pm »
Dobra zaczynam ściągać ;) jak coś to nick Cririus :)
Jak tam się na jakiś priv pisze czy coś? :)
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:25:16 pm »
I pomyśleć, że grając w Sid Meier's Pirates! dzisiaj zamarzyłem sobie żeby było MMO o takiej właśnie tematyce. Na sylwka nigdzie nie idę, więc na noc zostawiam i pewnie koło 10 rano będe grał :P


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2007, 08:28:22 pm »
Hm ściągnąłem i co dupa. Instalka nie działa ;( Tez ktoś tak miał? Tylko nie mówcie że znowu mam ściągać od nowa ;( Ściągałem tym z US and A a tam było pare źródeł i którym teraz mam ściągać?


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2007, 10:44:54 am »
Cubu$ - Sciagales FlashGetem albo Gigagetem? Tez mialem ten problem ze zjebana instalka... Dopiero jak zassalem torrentem mi zadzialala... Dziwne... :o
Cririus - Priv dziala tak jak w GW: jest odrebna "zakladka" na Private, tam wybierasz nick i piszesz :P
Ta gierka jest naprawde zajefajna :P Wciaga jak diabli (nie to co RF, ktory mi sie znudzil po 30 minutach) Jakby co, to w grze lapcie mnie pod nickiem: Sephiria na servie Magellan (czy jakos tak :P)

PEACE 8)


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2007, 10:50:48 am »
Ja sciągałem gre z GamersHell i działa dobrze.

Gram na Columbusie, niestety jak wyczytałem ma więcej lagów... Gildię już mam i wsio gra :) Uważam gierkę za cudowną, na razie L2 odpoczywa ;)

Btw. Z tymi profkami myliłem się - można opanować każdego skilla daną postacią ( jak mamy odpowiednią ilość czasu i trochę kaski ) .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 10:54:59 am wysłana przez Inidriel »


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2007, 12:02:41 pm »
Bez dwoch zdan... VC bije L2 na glowe (poza grafika :P)... Jedyny minusik dostaje za walki morskie (z NPC)... Przemytnicy nie sa zadnym wyzwaniem... Plyna se po linii prostej, zadnych manewrow... Wystarczy trzymac sie ich kupra i mozna bic bez martwienia sie o odwet :P
Co do skilli to jest ich limit 8 w phase 2 (lvl 31-100) czy jakos tak, ale do 31 lvl skilla (phase 1) mozna chyba rozwijac all... Zagmatwane to jakos :o, ale sie obcyka :P To nie jest jakas wybitnie trudna i skomplikowna gra jak np. Face of Mankind :P


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:51:12 pm »
Gra już ktoś w tą gre dłużej? Bo nie wiem np jak grać by zarabiać kase...


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2007, 06:17:30 am »
Kup statek, przerób go na merchant ship , po czym dołącz do Gildii Kupieckiej i wykonuj zadania ( zaczynaj od tych z Aten ). Są monotonne, ale ja na 15 lvlu Eloquence wykonuje zadania za 200-300k. Aż się boję wiedzieć co będzie później :D Obecnie posiadam 2 statki ( i tyle wystarczy ) - jeden do zarabiania kasy, a drugi do rozwałki.

Ashurei, masz racje z tymi skillami. Nie wie ktoś czy można zawitać do Polski w tej grze?


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2007, 01:03:33 pm »
Kup statek, przerób go na merchant ship , po czym dołącz do Gildii Kupieckiej i wykonuj zadania

Gdzie kupić statek i ile kosztuje :P Czyli co cały czas pływać pomiędzy miastami? :P


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2007, 01:51:55 pm »
Statek dostajesz na starcie, nastepnie mozesz go upgradowac (gadajac z Shipyard Bossem) w Warshipa albo Raid Shipa albo Merchant Shipa (odpowiednio do: bitki, eksploracji, handlu). Co do zadan, to na starcie warto bawic sie w robola robiac zadania z gildi roboli, bo swietnie (jak na poczatek :P) placa - za prosty, 3 etapowy quest z wycinka drzew i wydobyciem rudy (i pozniejszym ich przetworzeniem) mozna zarobic ok 90k

BTW. Ktos z was planuje grac na tym nowym servie... Da Gama czy jakos tak? Co do Polski to nie mam pojecia, jeszcze nei wylazlem poza Morze Srodziemne :P


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2007, 02:12:37 pm »
Kup statek, przerób go na merchant ship , po czym dołącz do Gildii Kupieckiej i wykonuj zadania

Gdzie kupić statek i ile kosztuje :P Czyli co cały czas pływać pomiędzy miastami? :P

Dodatkowy statek możesz kupić u Shipyard Bossa ( NPC ten znajduje się w każdym porcie ). Tak, zadania na merchanta głównie polegają na pływaniu z miasta do miasta. Za to rośnie Ci wskaźnik voyage przy okazji :P

Cytat: Ashurei
BTW. Ktos z was planuje grac na tym nowym servie... Da Gama czy jakos tak? Co do Polski to nie mam pojecia, jeszcze nei wylazlem poza Morze Srodziemne Razz

Ja raczej nie mam zamiaru grać na nowym serwie - dobrze mi na Columbusie ;) W sumie to też nie odkryłem za wiele mapki. Świat jest ogromny :D Jeśli Polska w tej grze istnieje to zmieniam obywatelstwo z Greka na Polaka, a jak nie to na Japońca  :rotfl:







  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2007, 06:37:57 pm »
Gildia roboli tzn? dokładnie gdzie mam się zapisać :P

Czyli robol -> handlarz -> pirat xD


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: Voyage Century
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2007, 06:52:14 pm »
Gildia roboli tzn? dokładnie gdzie mam się zapisać :P

Czyli robol -> handlarz -> pirat xD

Idziesz do kolesia i z nim gadasz... Proste nie? :P Na mapce (lewy gorny rog, kolo "radaru") widac, gdzie kazdy sterczy
Jeszcze cos... Mozesz naraz byc czlonkeim wszystkich 4 gildii, wiec w miare okazji warto robic zadania dla kazdego, bo poza kasa zdobywasz expa ty i twoj statek :P (czyli robiac zadania kupcow zwiekszy ci sie ladownia, a robiac zadania wojow skutecznosc walki krypy :P)