Witaj
Gość

Wątek: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^  (Przeczytany 3868 razy)

  • Wiadomości: 870

  • Pochwał: -1

WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:05:58 am »
Okej, bo coś tego nie ogarniam..byłem na wku na początku roku dostałem odroczenie do 30 czerwca..no bo liceum kończyłem...teraz liceum skończyłem wybieram sie na studia zaoczne, z tym że świadectwa ani niczego do wku nie zawoziłem, niby coś tam mówili o tym kiedys, ale praca, szukanie studiów i życie osobiste..gdzie ja bym pamietał o takich pierdołach...no ale wczoraj sobie przypomniałem, tzn oni mi przypomnieli przysyłając hmm "karteczke" z informacja aby wstawić sie 03.07.08 u nich w celu powołania do zasadniczej służby wojskowej wtf :> czy jeśli tego trzeciego zawioze swiadectwo i poinformuje ze sie na studia wybieram, to dostane jakieś odroczenie do czasu, az mnie na uczelnie przyjmą, czy coś? Jest tu jakiś poborowy, który orientuje się w tych sprawach ?
League of Legends


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:47:37 am »
mieszasz i to ostro...
dostales od nich bilet czy tylko dokument ze masz sie stawic "tego dnia tu i tu"?
Zlozyles juz papiery na studia?przyjeli cie na studia?Jesli tak to idziesz do dziekanatu o specjalny "papier"do WKU ze studiow,zawozisz i co rok dowozisz podobny papier...w czasie przerwania/wykopania ze studiow studia bardzo sprytnie i szybko informuja wku o zaistnialym fakcie i znow zaczyna sie jazda na nowo...
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 02:30:04 pm »
Myślałem, że teraz jest tylko zawodowa armia.
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 03:20:48 pm »
na jesieni idzie ostatnio pobor potem wojsko zawodowe

WKU teraz cos cuduje i to mocno, zawsze licelisci szli do "odstrzalu" na jesieni bo wtedy bylo wiadomo kto studiuje a kto nie, a teraz ostatnio byla glosna sprawa jak WKU wysylalo bilety z powolaniem ludziom ktorzy przed soba mieli jeszcze egzaminy maturalne w tym roku. jak to jeden znajomy majacy ocja majora "WKU szuka naiwnych ktorzy sie zgodza na sluzbe teraz"

jak dostaniesz sie na studia teraz to jedz w terminie ktory ci wyznaczyli do WKU gdzie jestes, zawozisz im papier ze jestes studentem i oni cie moga pocalowac. drugi problem ze uczelnie prywatne czesto rekrutacje zamykaja nawet we werzesniu wiec to tez stawowi kolejna przeszkode zeby cie powolac skoro praktycznie do jesieni mozesz zostac studentem.


ogolnie nic nie podpisuj, (chyba ze bedzie to odroczenie sluzby) na nic sie nie zgadzaj, do jesieni poki masz szanse na studiowanie moze cie wojsko pocalowac w d***


p.s. mi przyslali bilet w srodku studiow tzn po 1.5 roku studiowania pomimo ze regularnie im wysylalem zaswiadczenia ze jestems tudentem. Baba (cywilny pracownik wojska :D ) w WKU powiedziala ze oni to maja gleboko w d*** (no doslownie tak nie powiedziala ale tka to brzmialo) ze ja studiuje czy nie studiuje, mam bilet to mam isc do jednostki wiec poszedlem do wojskowego odpowiedzialnego za rekrutacje, pokazalem mu zaswiadczenie, ten zszedl an dol opierdolil babe ze jakichs ludzi ona mu wysyla skoro ona mi moze spokojnie wbic pieczatke ze sluzba jest odroczona z powodu studiow


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 06:17:25 pm »
Tez mnie ciekawi what the fuck, dostalem liscik na 27.06 jak w marcu przynioslem im zaswiadczenie =P


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:37:01 pm »
Ej bez jaj. Wy mnie tu nie straszcie, że mi w tym roku przed maturami wyślą karteczkę. Czyli tak, jeżeli nie chce iść do wojska to muszę iść na studia, a po studiach się ożenić? Tak ? Jaki mam na to czas? AAAaaaaa nie chce iść do wojska, oni mi mogą.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:13:38 pm »
e juz dawno po maturach chyba :p poza tym na jesieni ostatni pobor, przynajmniej na 2 lata do nastepnych wyborow ;>


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:58:16 pm »
po studiach biora juz teraz na ok 3 miesiace szkolki i wychodzisz...a w czasie studiow mozesz odbyc PO w czasie wakacji 6 tygodni koszarowania-przysiega i masz wbite do ksiazeczki ze odbyles sluzbe...simple  :D
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:15:48 am »
po studiach biora juz teraz na ok 3 miesiace szkolki i wychodzisz...a w czasie studiow mozesz odbyc PO w czasie wakacji 6 tygodni koszarowania-przysiega i masz wbite do ksiazeczki ze odbyles sluzbe...simple  :D

tak zwany obóz jak mówimy ze znajomymi na ta 6cio tygodniową zabawę w wojsko :P


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2008, 01:33:11 pm »
Nie przesadzacie troche? :D boicie się bardziej wojska, niż dentysty :wink: .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2008, 02:20:21 pm »
kto sie boi to sie boi...ja pracowalem 4 lata z żetonami...
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2008, 12:09:08 am »
Nie przesadzam. Pomysł z pójściem do wojska nie podoba mi się tak samo jak ten, że będę musiał co jakiś czas jeździć do jakiś kretynów i sprawy załatwiać. A co jeżeli nie będę dawał oznak życia ? Spalą mnie? Siłą wezmą ?
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2008, 12:14:19 am »
Przyjdą do ciebie do domu.
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2008, 02:17:09 am »
Przyjdą do ciebie do domu.
agree
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • Wiadomości: 870

  • Pochwał: -1

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:11:08 pm »
nieno dostałem tylko karteczke żeby się wstawić..no ale przecież wziąśc mnie nie moga bo sama rejestracja elektroniczna na studia trwa do 16 lipca, więc co oni mi mogą :> powiem, że ide na studia i tyle..a papierek z uczelni i tak się dostaje dopiero na jesieni..więc bedą musieli poczekać ;)
League of Legends


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2008, 11:30:38 pm »
Ale czyli jak. Piszę maturę > robię studia > żenie się ? I to wystarczy ? Po którym roku już nie biorą? I czy do tego czasu będę mógł się uczyć i nie jechać?
A można jakieś papiery sobie załatwić, ze cała ta sytuacją może wywołać u mnie problemy psychiczne itp itp itp ?
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:39:25 pm »
Sprawa jest prosta jak pierdzenie ;)

Do jesieni masz czas na dostanie sie na studia ... nic nie podpisujesz i nie zgadzasz sie na nic.
Jezeli dostaniesz sie na studia - od razu zanosisz im zaswiadczenia i masz na jakis czas spokojnie.
Jezeli nie dostaniesz sie na studia - to jedyne co pozostaje, to kombinacje lekarskie - inaczej idziesz do wojska.
Jezeli nie zglosisz sie sam - przyjda po Ciebie  - po mnie przyszli pewnego pieknego poranka o godz. 6:01 w wakacje,
wyciagneli z lozka i zapakowali do suki. Tylko cudem udalo mi sie ich przekonac, zeby zajrzec "po drodze" na uczelnie po zaswiadczenie.

W Polsce masz obowiazek sluzby wojskowej i oprocz nauki lub powaznych problemow zdrowotnych nic nie zwalnia Cie od niego.
Fakt "ozenienia sie" moze pomodz Ci tylko na wsi - jezeli jestes "jedynym zywicielem rodziny" i faktycznie sam prowadzisz gospodarstwo rolne - w miescie bywa z tym roznie - mozesz mi uwierzyc.
Wojo moze ganiac Cie do 28 roku zycia i nawet wyjazd za granice nic nie da - wysla za Toba list gonczy - za mna wysylali.
Nie zgloszenie sie na "ostateczne wezwanie" bylo "za mioch czasow" karane grzywna 5000 PLN i listem gonczym.

Czyli podsumowujac:

1. Studia, a w czasie studiow 6 tygodniowe szkolenie.
2. Studia do skonczenia 28 roku zycia
3. Mieszkasz na wsi, jestes zonaty i tylko ty prowadzisz gospodarstwo rolne
4. Mieszkasz w miescie, jestes zonaty, tylko ty pracujesz, twoja zona nie otrzymuje zadnej pomocy finansowej ... i masz OD CHOLERY szczescia.
5. Nie uczysz sie -> zaswiadczenia lekarskie grube jak encyklopedia ... i od cholery szczescia
6. Wszystkie inne przypadki ->

Ku chwale ojczyzny !  .... i:

"Witaj Zosienko, otworz okienko, na wschooooodnia strone ..."


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:46:29 pm »
Sprawa jest prosta jak pierdzenie ;)
nie do konca...
Cytuj
Do jesieni masz czas na dostanie sie na studia ... nic nie podpisujesz i nie zgadzasz sie na nic.
Jezeli dostaniesz sie na studia - od razu zanosisz im zaswiadczenia i masz na jakis czas spokojnie.
Jezeli nie dostaniesz sie na studia - to jedyne co pozostaje, to kombinacje lekarskie - inaczej idziesz do wojska.
Pominales BARDZO wazna sprawe jaka sa szkoly policealne :
Pozostaja Ci rowniez szkoly policealne jak nie zdasz matury...Od nich dostajesz pismo na WKU z odroczeniem...Chyba do 22 roku zycia obowiazuje...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 01:48:24 pm wysłana przez primabolan »
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:51:06 pm »
Sprawa jest prosta jak pierdzenie ;)
nie do konca...

Z ta "prosta sprawa" chodzilo mi tylko o dostepne mozliwosci ;) - a to jest juz prosciutkie.

Do jesieni masz czas na dostanie sie na studia ... nic nie podpisujesz i nie zgadzasz sie na nic.
Jezeli dostaniesz sie na studia - od razu zanosisz im zaswiadczenia i masz na jakis czas spokojnie.
Jezeli nie dostaniesz sie na studia - to jedyne co pozostaje, to kombinacje lekarskie - inaczej idziesz do wojska.
Pominales BARDZO wazna sprawe jaka sa szkoly policealne :
Pozostaja Ci rowniez szkoly policealne jak nie zdasz matury...Od nich dostajesz pismo na WKU z odroczeniem...Chyba do 22 roku zycia obowiazuje...

W moim poscie studia oznaczaja Uniwerki, Polibudy, Akademie, Policealne, Dyplomowe, itp., itd.


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:55:47 pm »
Czyli tak: Do woja ścigają przez 10 lat, ta? Aż tyle? o.O
Dostaje się na studia > zanoszę papiery i mam spokój na ile ? Co ile muszę dowozić, ze nadal chodzę itp ?  Jak się nie zgłoszę do jakiego czasu ? I możesz mi opisać tą sytuację jak cię zwinęli ? A co do podpisywania, mogą mi wcisnąć coś i powiedzieć, że to do odroczenia ? o.O


A co do tego szkolenia, jak to wygląda? Normalnie jak w woju czy ?
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2008, 02:02:00 pm »
Cytuj
W moim poscie studia oznaczaja Uniwerki, Polibudy, Akademie, Policealne, Dyplomowe, itp., itd.
wszystko ladnie pieknie tylko do policealnej nie potrzebujesz matury a studia=req swiadectwo maturalne.a wiec to nie to samo.
Cytuj
A co do tego szkolenia, jak to wygląda? Normalnie jak w woju czy ?
roznie,zalezy od jednostki...skoszarowanie do czasu przysiegi...od 8-15 i od 16 czas wolny...naprawde roznie...

Kiedys przychodzila municypalna na dom,teraz juz żetony sie tym zajmuja bodajze ale moge sie mylic...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 02:04:59 pm wysłana przez primabolan »
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2008, 03:34:51 pm »
Aaa i jeszcze jedno. Obiło mi się o uszy, że rok 2008 będzie ostatnim rokiem poborowym czy to prawda? o.O
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2008, 07:32:42 pm »
tak Hermit do nastepnych wyborow :D

wygra jakas Partia AA (Anonimowych Artylerzystow) i wroci pobor znowu :D


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2008, 10:34:20 pm »
Nie straszcie mnie nawet. Czyli tak ciul. Powiedzmy, że jestem w pechowym roczniku, ale zaniosę raz papiery i mam spokój przynajmniej do następnych wyborów + jakieś pół roku jak się rozkręcą? ^^

Nie myślę, że już tak zostanie, dużo ludzi byłoby przecież przeciwnych.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: WKU i takie tam "wojskowe" sprawy ^^
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:22:43 am »
Wiesz co? nie oplaca ci sie bardziej pojsc na ten rok czyli ile to tam jest i miec spokoj niz byc sciganym przez 10 lat?  :D
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)