Witaj
Gość

Wątek: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7  (Przeczytany 26019 razy)

  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2018, 08:38:44 am »
Twoja teoria sprawdzi się tylko jeśli na spocie będzie kilka spoili jednocześnie... Nie licz że na tym servie będzie taki online, że będą tłoki na spotach nawet do spoilowania....Jeśli jakiś spoil będzie Ci przeszkadzał to spróbuj go wykurzyć :P Prawo jungli, wygra lepszy :D


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 02, 2018, 08:45:47 am »
Twoja teoria sprawdzi się tylko jeśli na spocie będzie kilka spoili jednocześnie... Nie licz że na tym servie będzie taki online, że będą tłoki na spotach nawet do spoilowania....Jeśli jakiś spoil będzie Ci przeszkadzał to spróbuj go wykurzyć :P Prawo jungli, wygra lepszy :D

Przyjacielu, na HS koło Jeremiego na pewno będą tłoki nawet przy małym online :D Zawsze są. Przychodzą tu nie tylko spoile. Jest to dobre miejsce na exp solo lub w niewielkim pt. Poza tym jest to jedno z ulubionych miejsc wszelkiego rodzaju nukerów a spoil nie ma szans z takimi rywalizować i jak nie wystarczy mu mobków ( bo nukerzy maja je tu na 2 -3 strzały) to może sobie podciąć żyły co najwyżej. Jeśli ma wystarczający level i sprzet to może się przenieść na varke/ketre a jak nie to musi czekać aż szanowny pan mag znudzi się czarami i sobie pójdzie. Chyba nie muszę wyjaśniać co się będzie działo jeśli dodatkowo spoili będzie kilku. Mało mobkow to po prostu za mało mobków i nic tego nie zmieni. Wiem coś o tym co się dzieje chociażby na takim HS bo potrafiłem tam przesiedzieć całe dnie ( zresztą nie tylko tam :))
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 10:27:06 am wysłana przez rafalbrutal »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2018, 01:20:26 pm »
Moim zdaniem jeżeli moby respią się w tych samych miejscach, to nawet łatwiej złapać moba, gdyż ustawisz się w miejscu spawnu 2-3 mobów i biegasz od spawnu do spawnu spoilując, sam tak nieraz robiłem jak spoty były mocno zatłoczone... Ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii.

Po prawdzie to wszystko wyjdzie na Live, a zmiany typu zespawnować sięcej mobów czy wprowadzić randomowy respawn (co jak pisałem jest złym pomysłem bo doprowadzi do spawnu mobów w dziwnych miejsach) można zrobić w każdej chwili...



  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2018, 01:32:59 pm »
Miejsce jest super ale lokacja jest rozległa. Obiegnij wszystkie źródła to zobaczysz. Na dole są te same moby. Popularność jednak będzie przejściowa bo silne postaci nie mają tam nic do roboty. Chyba że ktoś lubi się pastwić nad słabszymi. Dla party dużo lepsze są aniołki po drodze do White Eyed (WoA). Jeśli chcesz dużo moba poleć do cata weź parę sal na siebie :). Drop i spoil super do tego kamyczki.
Nie wiem czy dla spojla lepszym boost'em nie był by mass sweap i/lub podwyższony poziom polearm mastery. Kras na max levelu bije chyba tylko 5 mobów.
A przy okazji kamyczków czy limity wymiany zostaną? To doprowadzi do produkowania postaci pod wymianę na AA. 


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2018, 01:53:27 pm »
Moim zdaniem jeżeli moby respią się w tych samych miejscach, to nawet łatwiej złapać moba, gdyż ustawisz się w miejscu spawnu 2-3 mobów i biegasz od spawnu do spawnu spoilując, sam tak nieraz robiłem jak spoty były mocno zatłoczone... Ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii.



Wybacz za sarkazm. Ale dawno się tak nie uśmiałem i nie mogłem się powstrzymać.

Iście epicki genialny pomysł sam bym w życiu na to nie wpadł. Ale jak myślisz czy poprawi to sytuację jeśli większość graczy też wpadnie na ten genialny pomysł? Śmiem twierdzić ze będzie jeszcze gorzej ( trudniej będzie upolować mobka), ale wiadomo ile ludzi tyle opini :P


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 02, 2018, 02:13:17 pm »
Miejsce jest super ale lokacja jest rozległa. Obiegnij wszystkie źródła to zobaczysz. Na dole są te same moby. Popularność jednak będzie przejściowa bo silne postaci nie mają tam nic do roboty. Chyba że ktoś lubi się pastwić nad słabszymi. Dla party dużo lepsze są aniołki po drodze do White Eyed (WoA). Jeśli chcesz dużo moba poleć do cata weź parę sal na siebie :). Drop i spoil super do tego kamyczki.
Nie wiem czy dla spojla lepszym boost'em nie był by mass sweap i/lub podwyższony poziom polearm mastery. Kras na max levelu bije chyba tylko 5 mobów.
A przy okazji kamyczków czy limity wymiany zostaną? To doprowadzi do produkowania postaci pod wymianę na AA.

Nie wiem jakim cudem dajesz sobie rade spoilem solo w cata 70 - 75+ . Ja nie dawałem rady nawet w s gratach i na bufku z covem. Mam tu na myśli robienie trainów a nie bicie pojedynczych mobków. Na subce miałem deske i dopiero na covie dawałem rade ( nie licząc frenzy czy gutsa). Może byś zdradził swoje tajemnice chętnie się podszkole :D

Spoil może bić więcej niż 5 celów na raz wystarczy pole z wide blow i odpowiednie ustawienie sobie mobków do bicia (Dlatego mimo posiadania full s gratów zostałem przy włóczni top a grade wbitej na +6 . Damage trochę mniejszy ale vampirek przywraca więcej hp  z racji większej ilości celów)

Co do mass sweepa była już o tym mowa ( to będzie low rate serwer wiec odpada)



Ps. do moderatora
sorry za podwójny post ale nie potrafię połączyć 2 cytatów w 1 poście
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 02:18:12 pm wysłana przez rafalbrutal »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 02, 2018, 03:34:21 pm »
Moim zdaniem jeżeli moby respią się w tych samych miejscach, to nawet łatwiej złapać moba, gdyż ustawisz się w miejscu spawnu 2-3 mobów i biegasz od spawnu do spawnu spoilując, sam tak nieraz robiłem jak spoty były mocno zatłoczone... Ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii.



Wybacz za sarkazm. Ale dawno się tak nie uśmiałem i nie mogłem się powstrzymać.

Iście epicki genialny pomysł sam bym w życiu na to nie wpadł. Ale jak myślisz czy poprawi to sytuację jeśli większość graczy też wpadnie na ten genialny pomysł? Śmiem twierdzić ze będzie jeszcze gorzej ( trudniej będzie upolować mobka), ale wiadomo ile ludzi tyle opini :P

Czyli twoim zdaniem lepiej wprowadzić randomowe respawny które i tak mają niewielki range i narazić się na powstanie przy tym większej fali bugów?
Jeżeli mobów przy zwykłym sztywnym spawnie nie wystarcza dla graczy, to przy randomowym też nie wystarczy, mamy takie coś jak PVP i PK, bruździ Ci ktoś na spocie, to go ubijasz i tyle :D Jest z kolegami i nie możesz sobie zrobić miejsca? Nic nie poradzę, nie zapewnię każdemu graczowi własnego spota gdzie będzie miał dowolną ilość mobów i brak PVP "Bo on chce farmić, ale mu nie pozwalają"...

Reasumując nie zamierzam aktualnie wprowadzać randomowego respawnu, ponieważ na 100% to przyniesie nam to falę drobnych bugów typu moby na skałach, budynkach, namiotach, w ścianach itd... A moglibyśmy to zwiększyć tylko o ok 500 jednostek cordów X i Y, gdzie dla przykładu zasięg maga jak dobrze pamiętam to 900 jednostek.
Dodatkowo w celu udoskonalenia spawnów by moby nie pojawiały się w niechcianych miejscach każdy spawn w czasie rzeczywistym musiałby być przeliczany również przez geodatę na cordach X i Y (czy w tym miejscu może nie ma ściany itd...) oraz dodatkowo Z czyli wysokość... Co obciążyło by dodatkowo serwer, bo zapewne na serwerze nie będziesz sam i nie tylko ty będziesz ubijał moby. (już nie wspominając o AOE).

Każdy kij ma dwa końce.

A przy okazji kamyczków czy limity wymiany zostaną? To doprowadzi do produkowania postaci pod wymianę na AA.
Jakie dokładnie limity wymiany? Bo nie kojarzę żebym jakieś ustawiał.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 03:39:05 pm wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 02, 2018, 03:49:49 pm »
Moim zdaniem jeżeli moby respią się w tych samych miejscach, to nawet łatwiej złapać moba, gdyż ustawisz się w miejscu spawnu 2-3 mobów i biegasz od spawnu do spawnu spoilując, sam tak nieraz robiłem jak spoty były mocno zatłoczone... Ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii.



Wybacz za sarkazm. Ale dawno się tak nie uśmiałem i nie mogłem się powstrzymać.

Iście epicki genialny pomysł sam bym w życiu na to nie wpadł. Ale jak myślisz czy poprawi to sytuację jeśli większość graczy też wpadnie na ten genialny pomysł? Śmiem twierdzić ze będzie jeszcze gorzej ( trudniej będzie upolować mobka), ale wiadomo ile ludzi tyle opini :P

Czyli twoim zdaniem lepiej wprowadzić randomowe respawny które i tak mają niewielki range i narazić się na powstanie przy tym większej fali bugów?
Jeżeli mobów przy zwykłym sztywnym spawnie nie wystarcza dla graczy, to przy randomowym też nie wystarczy, mamy takie coś jak PVP i PK, bruździ Ci ktoś na spocie, to go ubijasz i tyle :D Jest z kolegami i nie możesz sobie zrobić miejsca? Nic nie poradzę, nie zapewnię każdemu graczowi własnego spota gdzie będzie miał dowolną ilość mobów i brak PVP "Bo on chce farmić, ale mu nie pozwalają"...

Reasumując nie zamierzam aktualnie wprowadzać randomowego respawnu, ponieważ na 100% to przyniesie nam to falę drobnych bugów typu moby na skałach, budynkach, namiotach, w ścianach itd... A moglibyśmy to zwiększyć tylko o ok 500 jednostek cordów X i Y, gdzie dla przykładu zasięg maga jak dobrze pamiętam to 900 jednostek.
Dodatkowo w celu udoskonalenia spawnów by moby nie pojawiały się w niechcianych miejscach każdy spawn w czasie rzeczywistym musiałby być przeliczany również przez geodatę na cordach X i Y (czy w tym miejscu może nie ma ściany itd...) oraz dodatkowo Z czyli wysokość... Co obciążyło by dodatkowo serwer, bo zapewne na serwerze nie będziesz sam i nie tylko ty będziesz ubijał moby. (już nie wspominając o AOE).

Każdy kij ma dwa końce.

A przy okazji kamyczków czy limity wymiany zostaną? To doprowadzi do produkowania postaci pod wymianę na AA.
Jakie dokładnie limity wymiany? Bo nie kojarzę żebym jakieś ustawiał.

A może póki co zostawić ten sztywny spawn tak jak jest, tylko zwiększyć trochę ilość mobków na niektórych najbardziej popularnych spotach typu HS, Varka/Ketra. Z tego co zauważyłem w lokacjach podziemnych typu cata, loa czy nawet toi mobków jest zatrzęsienie ale na spotach otwartych są pewne braki. Wspominałem już że w moim odczuciu w porównaniu z tym co było np. na L2 Dawn na niektórych spotach powinno być więcej mobków przynajmniej o 1/3. Zwiększenie samej ilości mobków chyba nie spowoduje jakiś większych bugów skoro respawn nadal będzie sztywny. Czy rozważysz zatem zwiększenie nieco ilości mobków na najbardziej popularnych spotach otwartych?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 02, 2018, 03:56:42 pm »
1. Mobów na spotach zamkniętych jest w tej chwili za dużo, dlatego pójdzie ich redukcja, dla przykładu w Catach masz za dużo mobów w dużych salkach, to samo Nekropolie. Zobacz też skrzynki w ToI 10 oraz IT...
2. Można to przemyśleć i zwiększyć ilość mobów na tych najbardziej obleganych lokacjach, ale zostawię to na później, gdyż przygotowanie spawnlisty to chwila i gdy zajdzie taka potrzeba to na serwerze LIVE to wprowadzimy.
Co do Varki i Ketry liczba mobów jest OK. Jak mi się dziś uda to sprawdzę HS.



  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 02, 2018, 04:06:32 pm »
sztywny spawn to jedna z rzeczy których l2j nigdy nie ruszył :D
spawnowanie mobów w l2off jest oparte o polygony i maksymalną ilość sztuk danego id, jest tam wiele bardziej złożonych mechanizmów, np. respienie kolejnych mobów daleko od gracza, żeby musiał się przemieszczać wew. polygonu, itd


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 02, 2018, 04:12:53 pm »
1. Mobów na spotach zamkniętych jest w tej chwili za dużo, dlatego pójdzie ich redukcja, dla przykładu w Catach masz za dużo mobów w dużych salkach, to samo Nekropolie. Zobacz też skrzynki w ToI 10 oraz IT...
2. Można to przemyśleć i zwiększyć ilość mobów na tych najbardziej obleganych lokacjach, ale zostawię to na później, gdyż przygotowanie spawnlisty to chwila i gdy zajdzie taka potrzeba to na serwerze LIVE to wprowadzimy.
Co do Varki i Ketry liczba mobów jest OK. Jak mi się dziś uda to sprawdzę HS.

Jeśli twierdzisz że liczba mobków na varce i ketrze jest ok to aż boje się spytać o HS. Na varce i ketrze powinno być zatrzęsienie mobków ( może nie aż takie jak teraz w loa na becie ale jednak dużo więcej niż jest w tej chwili). Pamietam jak na L2 Dawn robiło się trainy na varce czy ketrze i wystarczyło się tylko kawałek przebiec by mieć na plecach cały train ( tutaj trzeba będzie pobiegać troszkę więcej). Mam nadzieje że zlitujesz się i chociaż na HS zrobisz porządek z mobami.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 02, 2018, 04:35:01 pm »
sztywny spawn to jedna z rzeczy których l2j nigdy nie ruszył :D
spawnowanie mobów w l2off jest oparte o polygony i maksymalną ilość sztuk danego id, jest tam wiele bardziej złożonych mechanizmów, np. respienie kolejnych mobów daleko od gracza, żeby musiał się przemieszczać wew. polygonu, itd

Bo po co ruszać coś co działa? Można to ofc zrobić jak pisałem, tylko po co? by narazić się na więcej pracy?

Jeśli twierdzisz że liczba mobków na varce i ketrze jest ok to aż boje się spytać o HS. Na varce i ketrze powinno być zatrzęsienie mobków ( może nie aż takie jak teraz w loa na becie ale jednak dużo więcej niż jest w tej chwili). Pamietam jak na L2 Dawn robiło się trainy na varce czy ketrze i wystarczyło się tylko kawałek przebiec by mieć na plecach cały train ( tutaj trzeba będzie pobiegać troszkę więcej). Mam nadzieje że zlitujesz się i chociaż na HS zrobisz porządek z mobami.

Grałem an wielu serwerach, L2J i L2C++ (OFF) i zawsze ze spawnami było inaczej, Były serwery na których liczba mobów była tak duża że nie dało się bić mobów pojedynczo bez lure, a były też serwery z mniejszą liczbą mobów.
Ostatni serwer na którym grałem (jak dobrze pamiętam) to RPG-Club może i H5, ale tam respawn jest sztywny (i jestem tego pewny bo ilość godzin które spędziłem w GC i na SV jest nie do opisania...) oraz liczba mobów na lokacjach jest bardzo bardzo zbliżona do naszych.

Jak pisałem Varka i Ketra jest OK (SS'y) poniżej
Na HS nigdy jak pamiętam nie było tłoku mobów
(HS sprawdziłem nawet z mapą PMFun i ilość oraz miejsce się zgadza)











Jak to jest mało mobów to ja nie wiem jak ciasno musi być żeby było OK  :o
Co do HS'a pisałem, zajdzie potrzeba, to przemyślimy i dodamy. Aktualnie zostaje jak jest.



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 02, 2018, 04:52:04 pm »
Screeny z varki i ketry są jeszcze do zaakceptowania ( mobków jest sporo choć na l2 dawn było więcej)

Natomiast screeny z Hs to totalna porażka. Oczy aż bolą jak się patrzy na te braki w mobkach. Zlituj się proszę :beksa:

Wiem że to jest twój serwer i zrobisz jak zechcesz ale dobre uczynki zawsze wychodzą na + a w ten sposób być może uszczęśliwisz nie tylko mnie ale i też potencjalnych innych graczy.


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 02, 2018, 06:24:01 pm »
Przecież to nie jest baza kupowana za sałatę na bazarze Różyckiego tylko normalne pliki serwerowe. Jeśli gdzie indziej było więcej to znaczy że dostawili, ale nie znaczy że wszędzie tak musi być. Randomowy spawn nie jest nikomu do niczego potrzebny. Część z mobów i tak porusza się więc co za różnica gdzie się spawną? Proponuję (żartem) dużo mobów w cata to się oburzasz :). Chcesz stać w miejscu i spojlować? Przejście od moba do moba które trwa 2 sekundy zaważy na twojej pensji i utrzymaniu domu? Ja jak chcę gęsto idę tam gdzie jest gęsto na przykład do imperial tomb. Jak mi tam źle to idę tam gdzie nie jest gęsto. Zresztą spoil dusigrosz to zło jest :).


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 02, 2018, 07:44:34 pm »
"Przecież to nie jest baza kupowana za sałatę na bazarze Różyckiego tylko normalne pliki serwerowe. Jeśli gdzie indziej było więcej to znaczy że dostawili, ale nie znaczy że wszędzie tak musi być." - Zgadzam się

"Randomowy spawn nie jest nikomu do niczego potrzebny. Część z mobów i tak porusza się więc co za różnica gdzie się spawną? " - Nie doczytałeś chyba moich wcześniejszych postów. Na zarobek ma to wpływ i to spory ( ale tylko przy dużej konkurencji) bo normalnie nie.

"Proponuję (żartem) dużo mobów w cata to się oburzasz :)" - nie wiedziałem że to był żart i wcale się nie oburzyłem tylko zadałem trochę naiwne pytanie ( ale skoro to była podpucha to już nie ważne  :P)

"Chcesz stać w miejscu i spojlować? Przejście od moba do moba które trwa 2 sekundy zaważy na twojej pensji i utrzymaniu domu? " - nie ma to jak obiektywne podejście do tematu z nutką sarkazmu więc odpowiem ci w podobnym tonie. Jak nie będę zadowolony z mobków na serwerze to popełnię rytualne samobójstwo.

"Ja jak chcę gęsto idę tam gdzie jest gęsto na przykład do imperial tomb. Jak mi tam źle to idę tam gdzie nie jest gęsto." Tak ale do IT to się chodzi w party a nie solo a na HS można zarabiać nawet jak nie ma kumpli z klanu online. Przypadkowe party zbyt wiele zagarnia dla siebie ( nie opłaca mi się tak spoilować) Spoil to dla mnie postać tylko do zarobku. Normalnie wolę sobie pograć czymś innym ( chociażby tym co jest na subce).

"Zresztą spoil dusigrosz to zło jest :)" Spoil który ciężka pracą chce się wzbogacić nie jest zły. Zły jest taki który przeszkadza w tym innym a czasami nawet oszukuje bo myśli że wszystko jest dla niego. W normalnych warunkach gdy nie ma tłoku staram się nie przeszkadzać innym ( był tu pierwszy to niech sobie siedzi) ale kiedy jest tłok i nie ma już wyboru wtedy faktycznie obowiązuje prawo silniejszego. Ale staram się jak mogę unikać takich sytuacji ( nie sprawiają mi przyjemności konflikty z innymi graczami).


Asgota

Mniej więcej tak powinny wygladać mobki na HS


Wiem że żaden autorytet ze mnie ale te screeny pochodzą z mojego serwera który znalazłem w necie i jakimś cudem odpaliłem. Tak nie znam się na tym kompletnie ale dzięki informacjom zawartym na tym szacownym forum metodami prób i błędów udała mi się ta wielce trudna sztuka. Uczyniłem to jedynie dla zabawy i żeby zobaczyć jak to jest postawić taki serwer ( poczuć się wyjątkowo jak gm pobawić się rzeczami o których normalnie mogłem tylko pomarzyć). Oczywiście jak to typowa paczka z internetu jest pełna bugów których nie potrafię naprawić, ale do zabawy na pewien czas wystarczyło. Teraz wole znowu pograć z prawdziwymi ludźmi na porządnym serwerze dlatego czekam na start twojego projektu.






  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 02, 2018, 09:36:41 pm »
Asgota

Mniej więcej tak powinny wygladać mobki na HS


Wiem że żaden autorytet ze mnie ale te screeny pochodzą z mojego serwera który znalazłem w necie i jakimś cudem odpaliłem. Tak nie znam się na tym kompletnie ale dzięki informacjom zawartym na tym szacownym forum metodami prób i błędów udała mi się ta wielce trudna sztuka. Uczyniłem to jedynie dla zabawy i żeby zobaczyć jak to jest postawić taki serwer ( poczuć się wyjątkowo jak gm pobawić się rzeczami o których normalnie mogłem tylko pomarzyć). Oczywiście jak to typowa paczka z internetu jest pełna bugów których nie potrafię naprawić, ale do zabawy na pewien czas wystarczyło. Teraz wole znowu pograć z prawdziwymi ludźmi na porządnym serwerze dlatego czekam na start twojego projektu.

Jeżeli tylko uruchomiłeś pliki które pobrałeś z neta X Lat temu z niewiadomego źródła, to niestety nie jest to dobry dowód :|
Tak jak mówiłem wcześniej Spawny aktualnie zostają bez zmian. (zgadzają się z Drop Kalkulatorami)



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 02, 2018, 10:03:28 pm »
Asgota

Mniej więcej tak powinny wygladać mobki na HS


Wiem że żaden autorytet ze mnie ale te screeny pochodzą z mojego serwera który znalazłem w necie i jakimś cudem odpaliłem. Tak nie znam się na tym kompletnie ale dzięki informacjom zawartym na tym szacownym forum metodami prób i błędów udała mi się ta wielce trudna sztuka. Uczyniłem to jedynie dla zabawy i żeby zobaczyć jak to jest postawić taki serwer ( poczuć się wyjątkowo jak gm pobawić się rzeczami o których normalnie mogłem tylko pomarzyć). Oczywiście jak to typowa paczka z internetu jest pełna bugów których nie potrafię naprawić, ale do zabawy na pewien czas wystarczyło. Teraz wole znowu pograć z prawdziwymi ludźmi na porządnym serwerze dlatego czekam na start twojego projektu.

Jeżeli tylko uruchomiłeś pliki które pobrałeś z neta X Lat temu z niewiadomego źródła, to niestety nie jest to dobry dowód :|
Tak jak mówiłem wcześniej Spawny aktualnie zostają bez zmian. (zgadzają się z Drop Kalkulatorami)

Tu nie chodzi o dowód na podstawie moich plików. Bo sam zrespawnowałem trochę dodatkowych mobów ( do zdjęcia) bo też była lipa. Chciałem ci tylko pokazać jak to powinno wyglądać według mnie, a opierałem się na tym co zapamiętałem z serwera L2 dawn który cały czas stawiam jako wzór. Być może uważasz że to był lipny serwer ale nawet na tym forum w temacie o nim przeważały pozytywne komentarze ja też miło go wspominam i chciałbym o ile to możliwe ( za twoim pozwoleniem oczywiście) zachować jak najwięcej z tej utopii. Dlatego tak truję i marudzę z tymi mobami. Ale skoro definitywnie postanowiłeś że spawny pozostają bez zmian to twój serwer i twoja wola ( nic mi więcej do tego).


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 02, 2018, 11:34:10 pm »
Tu nie chodzi o dowód na podstawie moich plików. Bo sam zrespawnowałem trochę dodatkowych mobów ( do zdjęcia) bo też była lipa. Chciałem ci tylko pokazać jak to powinno wyglądać według mnie, a opierałem się na tym co zapamiętałem z serwera L2 dawn który cały czas stawiam jako wzór. Być może uważasz że to był lipny serwer ale nawet na tym forum w temacie o nim przeważały pozytywne komentarze ja też miło go wspominam i chciałbym o ile to możliwe ( za twoim pozwoleniem oczywiście) zachować jak najwięcej z tej utopii. Dlatego tak truję i marudzę z tymi mobami. Ale skoro definitywnie postanowiłeś że spawny pozostają bez zmian to twój serwer i twoja wola ( nic mi więcej do tego).

Również uważam że Dawn był dobrym serwerem, żył 2 lata, a to jest godne podziwu w dzisiejszych czasach.
Spawny na tą chwile zostają tak jak teraz, ale jeżeli faktycznie będą z nimi problemu to na 100% coś z tym zrobimy masz moje słowo :)
Od tego będą Weekly Maintenance :)



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 03, 2018, 12:45:48 pm »
Tu nie chodzi o dowód na podstawie moich plików. Bo sam zrespawnowałem trochę dodatkowych mobów ( do zdjęcia) bo też była lipa. Chciałem ci tylko pokazać jak to powinno wyglądać według mnie, a opierałem się na tym co zapamiętałem z serwera L2 dawn który cały czas stawiam jako wzór. Być może uważasz że to był lipny serwer ale nawet na tym forum w temacie o nim przeważały pozytywne komentarze ja też miło go wspominam i chciałbym o ile to możliwe ( za twoim pozwoleniem oczywiście) zachować jak najwięcej z tej utopii. Dlatego tak truję i marudzę z tymi mobami. Ale skoro definitywnie postanowiłeś że spawny pozostają bez zmian to twój serwer i twoja wola ( nic mi więcej do tego).

Również uważam że Dawn był dobrym serwerem, żył 2 lata, a to jest godne podziwu w dzisiejszych czasach.
Spawny na tą chwile zostają tak jak teraz, ale jeżeli faktycznie będą z nimi problemu to na 100% coś z tym zrobimy masz moje słowo :)
Od tego będą Weekly Maintenance :)

Dzięki za wyrozumiałość Asgota.

Jestem przyzwyczajony do tego co było na L2 dawn bo grałem tam ponad rok ( w najlepszej atmosferze jaką pamiętam) i bardzo chciałbym żeby u was było tak samo. I nie chodzi mi tylko o atmosferę ale też o przyzwyczajenia jakich tam nabyłem (dlatego tak marudzę). Możecie się śmiać  :D, ale patrząc na te screeny miałem obawy czy rzeczywiście zgodnie z moimi doświadczeniami wystarczy mi mobków. Na szczęście Asgota wykazał sporą cierpliwość i wyrozumiałość i jego obietnica że jeśli będą problemy z mobami to zrobi z tym porządek wystarcza mi.

Asgota możesz być pewien że jeśli na live będę miał notoryczne problemy z dostępem do mobków ( np. na HS) to dam ci znać prosząc o pomoc. :)


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 03, 2018, 03:53:31 pm »
a jak klany zaczna plakac ze to nie fair zeby byl jeden baium albo antharas? to tez dostawi sie dodatkowe?


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 03, 2018, 04:58:29 pm »
a jak klany zaczna plakac ze to nie fair zeby byl jeden baium albo antharas? to tez dostawi sie dodatkowe?

A może w ogóle zróbmy serwer tylko z 1 mobkiem ( czy też bossem) i tylko najsilniejszy ( najsilniejsi) będą sobie go koksali  :shock:

Nie przesadzaj co innego jest dodać trochę mobków a co innego robić cyrk z bossami.


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 03, 2018, 05:36:53 pm »
Myślisz że spełnianie wyobrażeń każdego gracza o jego idealnym serwerze ma sens?
Ile tych serwerów musiało by być żeby każdemu pasowało? Chyba dla każdego oddzielny :)
Czy nie ma ważniejszych problemów niż gęstość mobów na Hot Springs?
Przy 100 zainteresowanych osobach to może warto by było ciągnąć dyskusję.


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 03, 2018, 05:48:35 pm »
Myślisz że spełnianie wyobrażeń każdego gracza o jego idealnym serwerze ma sens?
Ile tych serwerów musiało by być żeby każdemu pasowało? Chyba dla każdego oddzielny :)
Czy nie ma ważniejszych problemów niż gęstość mobów na Hot Springs?
Przy 100 zainteresowanych osobach to może warto by było ciągnąć dyskusję.

Kto wie ile osób nas czyta ale się nie wypowiada. Ja też od lat czytuje to forum ale konto założyłem niedawno ( specjalnie żeby podyskutować na temat tego serwera). Problem nie dotyczy tylko HS są inne chociażby lov levelowe lokacje cierpiące na taką samą przypadłość. Ale tak jak powiedział Asgota wszystko wyjdzie w praniu na live i dopiero jak będzie potrzeba to się to poprawi.


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 03, 2018, 06:00:51 pm »
Nie przesadzaj co innego jest dodać trochę mobków a co innego robić cyrk z bossami.
cyrk to jest jeden gracz narzekajacy, bo nie potrafi wytrzymac konkurencji


za malo mobow? zapraszam do l2revolution, auto questowanie, auto bicie mobow, co tylko chcesz


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Oficialne Ustawienia Serwera Lineage2.com.pl & L2Emi x7
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 04, 2018, 09:48:58 am »
Rafał może już starczy tego czarnego PR? Bo coraz bardziej jestem przekonany ze wcale nie chodzi o żadne moby, tylko żeby zrobić komuś pod górkę. A może nieświadomie to robisz? .. tym gorzej. Uzyskałeś odpowiedź że jeżeli sprawą będzie zainteresowana duża grupa to będzie rozpatrzona. I po co dalej drążyć?
Uprasza się o wyczyszczenie tematu z czczej gadaniny opornej na logikę, fakty i argumenty.