Witaj
Gość

Wątek: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset  (Przeczytany 2348 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« dnia: Luty 27, 2008, 02:23:23 pm »
Więc tak, dwa dni temu postawiłem swój własny serwer pod C5. Użyłem datapacku nightly i przez dwa dni serwer działał w porządku. Dzisiaj z niewyjaśnionych powodów serwerek padł tzn. kiedy odpalam pliki serwerowe czyli startLoginServer i startGameServer i próbuję wejść do gry komputer się restartuje. Dzieje się to mniej więcej w momencie po naciśnięciu przycisku Start i pokazaniu się loga gry. Natomiast 
przy wyłączonym serwerze gra uruchamia się normalnie. Nie mam pomysłu jak to naprawić, próbowałem już nowych sterowników do karty graficznej, grzebałem w antywirusach, wyczyściłem komputer ze wszystkich niepotrzebnych plików. Bardzo proszę Was o pomoc bo mi niestety zabrakło pomysłów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 05:41:45 pm »
Ile ramu ?


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2008, 05:51:08 pm »
Mam 768 MB ramu. Wątpię żeby problem tkwił w sprzęcie, ponieważ serwer działał bez problemu przez 2 dni. Może mogło się coś skopać w plikach serwerowych ?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 05:59:16 pm wysłana przez Azn »


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2008, 06:05:49 pm »
Myślę że po tych dwóch dniach w bazie zostało zapisanych dużo danych co powoduje duże obciarzenie mysql i do tego dochodzi JVM a jak jeszcze odpalisz gre to w ogóle Ram jest zawalony i komp Ci sie resetuje. Dlaczego w momencie "start"? a to dlatego że w tym momencie są ładowane textury do pamięci co powoduje restart.

Jak to naprawić nie wiem ale myślę że jak byś na 1 dzień wyczyścił mysql i sprobował. A z drugiej strony zmień w plikach startowych ilość ramu przeznaczona dla JVM.



Pozdrawiam


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2008, 07:21:18 pm »
Wielkie dzięki. A mógłbyś dokładniej napisać jak wyczyścić mysql ?


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2008, 08:39:44 am »
Jeżeli prowadzisz serwer tylko dla siebie to po prostu usuń bazę l2jdb navicatem i zrób ją od nowa. A jeżeli chcesz zmienić ilość RAMu przeznaczona na JVM to otwórz sobie plik startGameServer.bat notatnikiem

Cytuj
@echo off
title Game Server Console
:start
echo Starting L2J Game Server.
echo.
REM -------------------------------------
REM Default parameters for a basic server.
java -Xmx512m -cp bsf.jar;bsh-2.0b4.jar;commons-logging-1.1.jar;mmocore.jar;javolution.jar;c3p0-0.9.1.2.jar;mysql-connector-java-5.0.7-bin.jar;l2jserver.jar;jython.jar net.sf.l2j.gameserver.GameServer
REM
REM If you have a big server and lots of memory, you could experiment for example with
REM java -server -Xmx1536m -Xms1024m -Xmn512m -XX:PermSize=256m -XX:SurvivorRatio=8 -Xnoclassgc -XX:+AggressiveOpts
REM -------------------------------------
if ERRORLEVEL 2 goto restart
if ERRORLEVEL 1 goto error
goto end
:restart
echo.
echo Admin Restart ...
echo.
goto start
:error
echo.
echo Server terminated abnormaly
echo.
:end
echo.
echo server terminated
echo.
pause

Tu gdzie pogrubiłem wpisz sobie np 256. Wtedy Ilość ramu jaka będzie przeznaczana na jave wynosi 256 mb. To samo w login serwer (startLoginServer.bat)


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2008, 01:29:55 pm »
Więc tak, zwiększyłem ilość ramu i nie podziałało. Wyczyściłem bazę danych i tym razem przy włączaniu pliku startLoginServer wyskoczył error. Odinstalowałem wszystkie programy, następnie wgrałem je odnowa i postawiłem jeszcze raz serwer, odpaliłem serwa wchodze do gry i restart. Czego jeszcze to może być wina ?


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2008, 03:08:56 pm »
Więc tak, zwiększyłem ilość ramu i nie podziałało. Wyczyściłem bazę danych i tym razem przy włączaniu pliku startLoginServer wyskoczył error. Odinstalowałem wszystkie programy, następnie wgrałem je odnowa i postawiłem jeszcze raz serwer, odpaliłem serwa wchodze do gry i restart. Czego jeszcze to może być wina ?


Zmniejsz a nie zwiększ


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2008, 03:20:31 pm »
Zmniejszyłem i ciągle to samo.


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2008, 04:04:54 pm »
Problem może leżeć w grze. Spróbuj ją odinstalować i zainstalować jeszcze raz. To mi się wydaje najbardziej wiarygodne, bo jeśli pozostałe programy i serwer działają poprawnie, to nie powinno to powodować restartu. Wina może też leżeć w patchu, jeśli go używasz, a jeśli nie używasz go, to zawsze możesz też z nim spróbować.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Włączam serwer wchodzę do gry i...reset
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2008, 05:25:37 pm »
Dziękuję wam za pomoc. Soul miałeś rację jednak chodziło o grę, przeinstalowałem ją i działa. Jeszcze raz dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 08:41:51 am wysłana przez Azn »