Witaj
Gość

Wątek: Gamepady do grania w L2  (Przeczytany 6507 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Gamepady do grania w L2
« dnia: Grudzień 17, 2008, 11:47:00 am »
Witam.

Od jakiegoś czasu interesuje mnie temat urządzeń wykorzystywanych w grach. Chodzi mi o ogólną dyskusję o ich użyteczności w grach FPS, RPG i RTS ale z naciskiem na L2 , jakieś spostrzeżenia jeżeli ktoś taki sprzęt ma w domu, czy konstruktywną krytykę co się podoba a co nie w nich a także co słyszeliście od znajomych i w necie. Mówcie także który się najbardziej podoba i który chcielibyście mieć. Przypominam tylko że mówimy o użyteczności NIE TYLKO w L2!!

Proszę dodawać jeszcze jakieś sprzęty jeżeli namierzycie.

PADY PŁASKIE
Tracer TRK 400 czyli prawie lustrzana kopia znanego na zachodzie Cyber Snipa gamepad

A4 tech g100

Revoltec Fightpad Advanced

Zboard Fang

Wolfking Warrior

Wofking warrior Xxtreme


JEDNOSTKI Sterujące (sam nie wiem jak to nazwać)
Belkin N52TE Nostromo lub jego starsza wersja Belkin N52 Nostromo

Saitek Cyborg Command unit albo starsza wersja Saitek Cyborg Command unit

Genious ErgoMedia 500

Microsoft Sidewinder Strategic commander a tutaj FILMIK jak korzysta się z tego urządzenia

Logitech G13
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 05:15:13 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:16:30 pm »
Zdecydowana wiekszość używa nostromo więc sądze że nie ma konkurencji w L2.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:37:36 pm »
Bo nostromo jest najsłynniejsze, najwcześniej sprzedawane a zaryzykuje że pierwsze tego typu urządzenie do gier. Oczywiście chodzi mi o jednostki sterujące a nie płaskie
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2008, 03:42:14 pm »
Linki zle podpisane.
Saitek albo Belkin...ten Microsoft to jakis super stary czy jakis super nowy, bo go pierwszy raz widze Oo ?
Dooobra, odpowiedzialem sobie, ten Microsoft jest z 2001 roku conajmniej:
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/strategiccommander/
LOL
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 06:37:59 pm wysłana przez Marc1n »
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:59:09 pm »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 08:02:57 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:20:08 am »
Te płaskie to nadają się raczej do gier FPS, a "niepłaskie" to mniej  lub bardziej udane podróbki nostromo moim zdaniem. Saiteka bym przyjął przez sentyment do firmy, ale z obrazka wnioskuję, że byłby mniej wygodny od nostromo, no i nie wiadomo jak ze sterownikami (choć joysticki saiteka mają funkcję tworzenia makr, więc ten pad pewnie też)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:02:59 pm »
Cytuj
Te płaskie to nadają się raczej do gier FPS
Owszem, to ich główny target ale też nieźle sprawdzałyby się w takim WoWie i innych grach gdzie mocno eksploatujesz wsad i klawisze numeryczne

Cytuj
"niepłaskie" to mniej  lub bardziej udane podróbki nostromo moim zdaniem
Tutaj się nie zgodzę. Jedynie Genious jest jego kalką, w innych urządzeniach masz inaczej niektóre sprawy zrobione a ten Microsoft to już całkowicie inne rozwiązanie konstrukcyjne (obejrzyj filmik). IMO najgorszym jest Logitech, kompletnie nie mam pojęcia jak można by tego używać.

Cytuj
Saiteka bym przyjął przez sentyment do firmy, ale z obrazka wnioskuję, że byłby mniej wygodny od nostromo
Heh a akurat oglądając recenzje obu sprzętów natknąłem się tylko na 2 w których oba ze sobą porównywano i wyszło na to że Saitek>Nostromo - TUTAJ i TUTAJ. Dlatego też wziąłem właśnie Saiteka. Nie miałem pod łapą Nostromo więc absolutnie nie twierdze że jest gorszy, po prostu zasugerowałem się tymi opiniami i tym że
1. nie podobało mi się prostopadłe rozmieszczenie klawiszy - lekkie przesunięcie jest dla mnie wygodniejsze.
2. Saitek ma 21 klawisz pod nadgarstkiem. Dzięki temu nie odrywam palca od joysticka gdy wykonuje skok. Może wydaje się to nie wygodne ale jednak bardzo dobrze się sprawdza w WoWie (nie próbowałem w fpsach). 

Natomiast to co bardzo podoba mi się w nostromo to przełącznik profilu umieszczony pod kciukiem oraz jego software. No i najważniejsze - wewnętrzna pamięć. Mam myszkę a4-tech z wewnętrzną pamięcia na której zapisują się jej ustawienia, dzięki czemu można jej używać nawet bez software. Po kupnie saiteka dowiedziałem się że najnowsze wersje nostromo również mają własną pamięć i gdybym wiedział nie jestem pewien czy nie wziałbym nostromo

Cytuj
nie wiadomo jak ze sterownikami (choć joysticki saiteka mają funkcję tworzenia makr, więc ten pad pewnie też)
Pewnie że ma, nie dałbym za to 130zł gdyby nie miał. Tak w ogóle to tylko 2 pierwsze płaskie pady to po prostu zastępcze klawiatury, reszta ma swoje własne software do bindowania klawiszy. Jest tylko jeden szkopuł - jest sporo problemów z software saiteka i np u mnie nie działa ono w ogóle. Znaczy profile nie działają. na razie jestem w fazie uzgadniania z saitekiem co jest nie tak (niesłychanie ciężko z nimi się skontaktować). Tymczasem używałem Pinnacle Game Profilera a teraz używam darmowego Xpaddera. Oba mają 2 mankamenty
- nie obsługują przełącznika profili
- saitek blokuje zawsze 1 klawisz w swoich urządzeniach żeby obce software go nie obsługiwało. Mi nie działał 21 ale wystarczy że włączę właściwości urządzenia w panelu sterowania i 21 chodzi jak należy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 02:23:25 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:27:18 pm »
Wewnetrzna pamiec nic nie daje, bo i tak musisz miec sterowniki, na to samo jak idziesz do kumpla wziąć 2 mb profili ze straego nostromo ktore jest duzo bardziej rozbudowane, niz nowe i masz wszystko zalatwione.
Pod wzgledem wygody/wygladu n52te>n52
Pod wzgledem funkcji/makr n52>n52te
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2009, 04:11:23 pm »
Czyli żeby było clear.
N52TE to ten z podświetlanymi klawiszami, ten który dałem na obrazku.
N52 to ten zwykły, biały , ten który zaprezentowałeś marc1n TUTAJ tak? Bo chciałbym zamieścić to w pierwszym poscie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2009, 04:13:29 pm »
yhy
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2009, 05:17:00 pm »
Heh a tu coś starszego
Terratec MyStify Claw
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2011, 02:46:29 pm »
Witam. Tak jak w temacie chcialbym sie podpytac jakie modele polecacie, wiem in najpopularniejszym gamepadem jest nostromo n52te(ktory juz wypadl z produkcji), jednakze ze wzgledu na brak opcji zapetlania makro moje poszukiwania trwaja nadal w gre wchodzi tez logitech g13(nie wiem jak tu ma sie sprawa z zapetlaniem makr) takze czekam na wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam

/Acid -- Opcja szukaj się kłania. Scalam temat
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 03:14:20 pm wysłana przez Acid »


Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2011, 03:12:43 pm »
Najlepszym gamepadem jest Nostromo n52, a nie n52te...
Co do tego pierwszego jedyną opcją aby je kupić są portale aukcyjne. Ja swoje kupiłem 2 lata temu za 115 zł.
Nostromo n52te prócz ładnego designu jest bezużyteczne. Po pierwsze nie da się zapętlać makr. A każde aktywne w danej chwili makro zostaje automatycznie przerwane po naciśnięciu innego przycisku.

Topic odnośnie nostromo.

http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,23336.0.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 03:17:41 pm wysłana przez Acid »


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:10:42 am »
Wszystko ladnie pieknie, jednakze oprocz wiadomosci o ktorych wiedze posiadalem nie dowiedzialem sie niczego nowego. Wracajac do tematu, dostanie n52jest sprawa  conajmniej ciezka natomiast w n52te skopany jest software, pozostaja jeszcze jakies inne opcje?


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Gamepady do grania w L2
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2011, 07:34:42 pm »
Witam, podobno pojawił się nowy software do n52te. Mógłby ktoś powiedzieć czy nadal macro sie wyłącza po uruchomieniu następnego przycisku?
Chciałbym sie dowiedzieć również czy ten problem istnieje w g13, ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Dziękuje za pomoc


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;