Witaj
Gość

Ankieta

Czy jesteś za stworzeniem poddziału o tematyce Linuxa?

Tak
9 (42.9%)
Nie
12 (57.1%)

Głosów w sumie: 21

Głosowanie skończone: Maj 18, 2010, 11:21:34 pm

Wątek: Linux- nowy poddział(ankieta)  (Przeczytany 4243 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Linux- nowy poddział(ankieta)
« dnia: Maj 11, 2010, 11:21:34 pm »
Czy jesteś za stworzeniem poddziału o tematyce Linuxa?


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2010, 12:06:51 pm »
Nie, kiepski pomysl, zbyt mala czesc forum pracuje na linuksie, poza tym to zawsze prowadzi do walki okienkowych z pingwinami w stylu "a my was kiedys pod dion....".

Jest wiele for o tej tematyce i niech tak zostanie, poza tym nie widze na naszym forum wysypu tematow o Linuksie


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2010, 12:13:46 pm »
Nie, za małe forum, za mało zainteresowanych, świecił by pustkami  :D.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2010, 12:16:54 pm »
A jestem na tak, byscie przestali pisac o tym g**nie w innych tematach :P


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2010, 12:21:23 pm »
Jestem za - warto chociaz sprobowac.

Co jakis czas pojawiaja sie pytania o Linuxa, jak juz pisalem w "Modach" czesto same nazwy roznych, nazwijmy to "wersji", sprawiaja, ze na twoarzach pojawia sie zdziwienie, czy co gorsze - przerazenie  :rotfl:.

Bylaby to w pewnym sensie promocja, jezeli nie samego Linuxa, to chociaz podstawowej wiedzy o nim.

Jezeli pomysl nie wypali - ze wzgledu na specyfike naszego forum, a co za tym idzie - byc moze rowniez zbyt male zainteresowanie, to trudno - przynajmniej sprobowalismy ;).
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2010, 01:11:39 pm »
A jestem na tak, byscie przestali pisac o tym g**nie w innych tematach :P

Nie przypominam sobie zebym  kiedykolwiek pisal cos o Windowsie  :bump:

btw. Własnie uraziles moje uczucia i poszanowanie mojej godnosci, gdyz jestem fanboiem Linuksa. Jak wiadomo jest to niezgodne z regulaminem, wiec....  :oops: 8)
btw2. jesli juz taki dzial sie pojawi to moge pomoc w rozwoju - zbieranie ciekawostek, artykułów, newsów.

btw3. za kare bede was meczyl moją słodką sygnaturką wyrażającą milosc i uwielbienie.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 01:28:55 pm wysłana przez serdel »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2010, 02:30:56 pm »
A jestem na tak, byscie przestali pisac o tym g**nie w innych tematach :P

Nie przypominam sobie zebym  kiedykolwiek pisal cos o Windowsie  :bump:

btw. Własnie uraziles moje uczucia i poszanowanie mojej godnosci, gdyz jestem fanboiem Linuksa. Jak wiadomo jest to niezgodne z regulaminem, wiec....  :oops: 8)
btw2. jesli juz taki dzial sie pojawi to moge pomoc w rozwoju - zbieranie ciekawostek, artykułów, newsów.

btw3. za kare bede was meczyl moją słodką sygnaturką wyrażającą milosc i uwielbienie.

Moze nie ty, ale maslan duzo pisze o linuxie :P Sygnaturke sobie zablokowalem tak smao jak avatar maslana :D


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2010, 06:47:24 pm »
Jestem na tak, moze to przyciagnie do gry posiadaczy UNIXowych systemow.
Sam korzystam z Fedory jak kilka innych os na tym forum ( :) )
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2010, 07:06:56 pm »
Hmm może gdyby ktoś stale w nim zamieszczał jakieś ciekawe newsy (na mnie nie patrzcie) to coś tam by się działo więc można by było spróbować. Natomiast bardzo wątpię czy znalazła by się dostateczna grupka osób z tego forum która by się tam udzielała.

Jakby co siedzę na Debianie bo jeszcze jestem zielony w linuksie.

@Ryane
Ja też kiedyś za pierwszym razem sparzyłem się na Devil May Cry 4, a później stwierdziłem że to wspaniała gra. Nienawidziłem skwarków dopóki sam nie zacząłem ich przyrządzać po swojemu. Nie lubiłem gier zręcznościowych  aż do momentu gdy kupiłem pada. Nie warto stawać okoniem w stosunku do czegoś przez pierwsze złe wrażenie skoro są ludzie którzy tą rzecz uwielbiają.
Najprawdopodobniej padłeś ofiarą niesłusznej "dezinformacji" o łatwości takich dystrybucji jak Ubuntu czy Mandriva w ogóle nie biorących pod uwagę poziomu trudności w stosunku do windowsa. Więc w sumie się nie dziwię że taka jest twoja reakcja i normalne że nie chcesz go znów instalować. Jednak w tym przypadku twoje postępowanie jest co najmniej głupie. Bo co innego nie lubić linuxa a co innego być "antylinuksiarzem" atakującym wszelkie tematy traktujące o pingwinie, który nie bierze pod uwagę milionów bardzo zadowolonych użytkowników i patrzy tylko przez swoje uprzedzenie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2010, 07:42:20 pm »
Przez jakis rok uzywalem slacka, wiec troszke Twoja teoria jest bledna. Ja jestem typowym graczem i krew mnie zalewa jak mam sie meczyc z uruchomieniem gry na linuxie. Ja nie wiem jak mozna byc zadowolony z tego systemu, wszystko to co na linuxie mozna zrobic duzo latwiej i szybciej na windowsie, tyle ze on jest platny i dlatego linux ma tyle fanow. Ale nie bede sie klocil, bo wystarczy sobie wpisac w google "windows vs linux" i znajdziemy wiele opinii na ten temat, a nie ma sensu powtarzac tego w kolko, ja mam swoje zdanie na temat tego systemu i go nie zmienie :)


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2010, 10:23:23 pm »
Ryane bo linux jest dla "onanistów" lubiących się męczyć a win jest dla debili :P Taka prawda ja jestem debilem :P choć kiedyś byłem pingwin fan i nawet opałem na nim l2:P A i taka mała dygresja PC nie jest do grania od tego są konsole :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2010, 10:37:24 pm »
Według mnie jeśli ktoś posiada linuxa to wątpię, żeby nie miał konta na jakimś większym forum o tej tematyce, a jeśli nie ma to niech lepiej założy ;) bo tu główną tematyką jest gra massive multiplayer online role playing game zwane Lineage 2
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 10:42:02 pm wysłana przez Elenestir »




  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2010, 01:53:17 pm »
@UP
Agree

Cytuj
Ryane bo linux jest dla "onanistów" lubiących się męczyć a win jest dla debili
Gdyby używanie linuksa było męką raczej nikt by się na niego nie przesiadał. Ja siedzę na nim bo nie muszę się martwić o wirusy, oraz mam znacznie większe możliwości dostosowania go do własnych potrzeb i możliwości sprzętu. Czyli mimo że system jest lekki to nie jest odchudzony i jest aktualny. W przypadku windowsa musiałbym wybierać między lekkością (winXP) a aktualnością/nowoczesnością (Win7) i cały czas musiałbym uważać na wirusy. A uważam też że wielkim błędem jest "wciskanie" linuksa graczowi. Wine to ciekawostka dla upartych, natomiast ktoś kto regularnie gra to niech zostaje na Windowsie. Dlatego właśnie na swoim starym kompie przy którym spędzam większość mojego czasu mam linuksa a gdy zechce mi się pograć idę na laptopa gdzie jest Win7. Mógłbym namówić moją dziewczynę na linuksa ale po co skoro laptok ma konfigurację stworzoną do gier.

Dlatego strasznie cieszyłbym się gdyby konsole w standardowo w grach obsługiwały klawiatury lub zamiast nich takie urządzenia jak Saitek Command Unity czy Nostromo oraz myszki i co za tym idzie żeby na nich pojawiały się wszystkie gry które pojawiają się na PieCa. Wtedy komp z byłby stricte do netu i biura a do gier miałbym bardzo wydajną platformę której nie trzeba zmieniać przez długi okres czasu. W takiej rzeczywistości Linuks stałby się trochę bardziej interesującym produktem. Szkoda że najprawdopodobniej nigdy tak nie będzie.

Dobra koniec offtopa sorki
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2010, 09:08:12 pm »
@UP
Agree

Cytuj
Ryane bo linux jest dla "onanistów" lubiących się męczyć a win jest dla debili
Gdyby używanie linuksa było męką raczej nikt by się na niego nie przesiadał. Ja siedzę na nim bo nie muszę się martwić o wirusy, oraz mam znacznie większe możliwości dostosowania go do własnych potrzeb i możliwości sprzętu. Czyli mimo że system jest lekki to nie jest odchudzony i jest aktualny. W przypadku windowsa musiałbym wybierać między lekkością (winXP) a aktualnością/nowoczesnością (Win7) i cały czas musiałbym uważać na wirusy. A uważam też że wielkim błędem jest "wciskanie" linuksa graczowi. Wine to ciekawostka dla upartych, natomiast ktoś kto regularnie gra to niech zostaje na Windowsie. Dlatego właśnie na swoim starym kompie przy którym spędzam większość mojego czasu mam linuksa a gdy zechce mi się pograć idę na laptopa gdzie jest Win7. Mógłbym namówić moją dziewczynę na linuksa ale po co skoro laptok ma konfigurację stworzoną do gier.

Dlatego strasznie cieszyłbym się gdyby konsole w standardowo w grach obsługiwały klawiatury lub zamiast nich takie urządzenia jak Saitek Command Unity czy Nostromo oraz myszki i co za tym idzie żeby na nich pojawiały się wszystkie gry które pojawiają się na PieCa. Wtedy komp z byłby stricte do netu i biura a do gier miałbym bardzo wydajną platformę której nie trzeba zmieniać przez długi okres czasu. W takiej rzeczywistości Linuks stałby się trochę bardziej interesującym produktem. Szkoda że najprawdopodobniej nigdy tak nie będzie.

Dobra koniec offtopa sorki

Nie mow nigdy bo ostatnimi czasy Linux dazy do mobilnosci takiej zeby i gracze mogli swobodnie korzystac ale takze do tego zeby przesiadka byla latwa (coraz bardziej interfejs przypominajacy WIN) mamy przyklad UBUNTU czy MINTa ktory jest stworzony dla takich wlasnie ludzi i preznie sie rozwijaja te systemy. Ja akurat nie moglem sie do UBUNTU przyzwyczaic, przesiadka na Mandrive tez byla malo wygodna. Systemem ktory mi najbardziej pasuje to FEDORA. Jak dla mnie jest idealna i z niej głównie korzystam :)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2010, 09:09:15 pm »
też mam zamiar korzystać z fedory na nowym kompie ^


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2010, 09:19:15 pm »
To poczekaj troche, za 13 dni wychodzi nowa fedora :)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2010, 09:28:23 pm »
Cytuj
Nie mow nigdy
Wiesz, gdyby tak się stało jak mówię Windows znalazł by się w ostrych tarapatach. Z jednej strony konsole które obsługują gry PieCowe a z drugiej linuks który jest tak przyjazny jak windows ale bardziej bezpieczny i do tego darmowy. Wrażliwy na wirusy i już nie taki niezbędny do grania Windows poszedłby w odstawkę. Piękna wizja ale absolutnie nie wierzę że M$ do czegoś takiego kiedykolwiek dopuści. Wpompuje kupę kasy twórcom gier ale nie dopuści na całkowite przejście ich na konsole. Wymyśli jakąś technologię windows-only i zapłaci ogromne pieniądze za jej rozpowszechnienie (tak jak teraz robi to z Xinput) ale nie pozwoli na to żeby linuks stał się dobrą alternatywą. M$ czerpie za duże kokosy z Windowsa żeby pogodzić się z takim obrotem spraw. Inną, bardziej optymistyczną wizją jes możliwość że w przypadku zagrożenia M$ w końcu zaserwuje rewolucyjny, całkowicie przebudowany system który będzie bardzo stabilny, elastyczny (jak linux) z otwartym kodem a M$ będzie pobierał zyski z MSOffice czy innych programów które będą tylko na tym systemie. Taki obrót byłby najlepszy bo my klienci byśmy tylko zyskali a ja mógłbym wrócić na windowsa :)

Hmm czy mi się zdaję czy mamy dobry początek na pierwszy post do nowego działu :P
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 09:42:11 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2010, 09:39:00 pm »
Pamietajmy o tym, ze Linux jest bezpieczny glownie z tego wzlgedu, ze nie jest tak bardzo popularny oraz ze kazde distro jest inne, dlatego trudno napisac jednego uniwersalnego wirusa :)


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2010, 09:42:11 pm »
jakby wspierał directx było by cudownie


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2010, 08:02:18 am »
jakby wspierał directx było by cudownie


winetricks


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2010, 12:49:05 pm »
chyba dzialu nie bedzie :(


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2010, 12:58:25 pm »
To polecam poszukac for glownie linuksowych, codziennie masa postów :)


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2010, 10:50:35 pm »
 Skoro ziału nie to moze chociaz DUZY FLAME LINUX jakis temat!
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2010, 09:31:40 am »
                                                    Flame jest zły :bump:


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Linux- nowy poddział(ankieta)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2010, 11:49:05 am »
uzywalem Suse ... ale ciagle bledy przy update'ach wykanczaly mnie nerwowo ...
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."