Witaj
Gość

Wątek: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag  (Przeczytany 9074 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« dnia: Styczeń 22, 2011, 05:29:24 pm »
Od kiedy przesiadlem sie z win 7 na XP mam wieczny problem z tym sterownikiem. Przy uzywaniu najnowszysch sterownikow co chwile dostaje takiego blue screena:


Co probowalem zrobic:

1. Instalacja sterownikow z plytki dolaczonej do karty graficznej:
           - problem z ati2dvag rozwiazany,
           - zauwazalny spadek wydajnosci karty graficznej w grach
           - brak mozliwosci ustawienia czestotliwosci odswiezania 75Hz przy rozdzielczosci 1440x900 (jedyna opcja do wybrania jest 60Hz co dla mnie jest za malo)
Takie rozwiazanie problemu dla mnie odpada.

2. Instalacja starszych sterownikow z roku 2009/10:
           - dalej wystepuja blue screeny, brak poprawy....
3. Instalacja ATI Omega drivers:
           - wszystko tak jak w pkt 1
4. Po kazdej deinstalacji usuwalem pozostalosci sterownikow CCleanerem i Driver Cleanerem. Brak roznicy.


Dodam jeszcze, ze nigdy wczesniej takich problemow nie mialem na XP, dopiero teraz jak w Grudniu zainstalowalem XP z MSDNAA co chwile mam taki problem. Nawet na win7 uzywajac tych samych sterownikow (ofc wersja pod win7) takie cos mi sie nie dzialo.


Karta graficzna: Radeon HD2600XT

Jakies pomysly poza powrotem do Win 7? :D Zalezy mi na usunieciu blue screenow i mozliwoscia ustawienia odswiezania na minimum 75Hz :) Rozwiazania z google nie pomagaja, a psuc sobie wzorku na takim odswiezaniu nie mam zamiaru.


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2011, 06:29:08 pm »
Może problem leży w samej karcie? Masz możliwość sprawdzenia karty na innym komputerze bądź innej karty na swoim?
Skoro próbowałeś już tylu rzeczy. Stawiałbym na uszkodzoną kartę.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2011, 06:54:12 pm »
To może najnowsze Catalyst'y z 13 grudnia?

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_xp-32.aspx

Zrób na nowo system i jak już go uruchomisz wyskoczy zapewne ten windowsowski instalator urządzeń anuluj go i zainstaluj sterowniki. Reset i podaj efekty. I najlepiej jak byś pochytał możliwość jej sprawdzenia, bo ciężko teraz ocenić czy to wina karty czy mobo czy czegoś tam innego.


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2011, 07:03:51 pm »
Kod błędu wyraźnie wskazuje grafikę.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2011, 07:17:32 pm »
Wlasnie chodzi o to, ze z najnowszymi sterownikami jest problem. Dzisiaj sciagalem i bylo to samo. Co miales na mysli piszac "zrob na nowo system"? Format odpada, a jak juz to zainstaluje win7 na ktorym nie mialem problemu z nowymi sterownikami. Lecz chcialbym zostac na tym XP. Grafika raczej jest sprawna skoro dziala na sterownikach z plytki :) Mi sie wydaje, ze same sterowniki nie sa problemem, poniewaz instalowalem tez sterowniki, ktore na 100% dzialaly mi pod XP wczesniej. A teraz mi wywalaja tego blue screena.
Teraz mam sterowniki OMEGA na ktorych nie ma blue screena, ale zas nie da sie grac.... do tego max odswiezanie 60Hz. W CSie fpsy spadly mi z 100-110 na 60-70... Do tego celownik nie porusza sie tak jak powinien, slizga sie po ekranie. Daje go w lewo, a on jeszcze przez jakas sekunde leci w prawo... A gra do najnowszysch nie nalezy :)


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:03:40 pm »
Wlasnie chodzi o to, ze z najnowszymi sterownikami jest problem. Dzisiaj sciagalem i bylo to samo. Co miales na mysli piszac "zrob na nowo system"?

To jak próbujesz wszystkie możliwe stery bez gruntownego wyczyszczenia z plików ATI i zastąpienia ich tymi podstawowymi z XP przed zainstalowaniem następnej (w co wątpię żebyś dokładnie to wyczyścił) to nie licz na to że do czegoś dojdziesz. Dezinstalatory nie usuwają wszystkiego. Poświęć te 40 minutek, bo i tak się nasiedzisz 4 razy tyle, a tak przynajmniej "odhaczysz" jedną możliwą przyczynę.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:18:44 pm »

4. Po kazdej deinstalacji usuwalem pozostalosci sterownikow CCleanerem i Driver Cleanerem. Brak roznicy.


Do tego Driver Cleaner w trybie awaryjny w wyniku czego usunal dokladnie to co zostalo. A innych programow do usuwania sterow nie znam :) Nie wiem przez co tak sie dzieje, ale omega drivers i bardzo stare sterowniki dzialaja prawie, ze poprawnie. Ale na nich nie da sie grac i oczy bola przez to niskie odswiezanie.
Znalazlem cos takiego teraz na google:
http://www.sightsea.com/pghpchd/pages/infinite_loop.html
Problem w tym, ze moja karta jest na PCI-E. A to "PCI standard PCI-to-PCI bridge" mam nawet 2x wypisane w menadzerze urzadzen, a CPI do CPU 4 razy. Moze w tym tkwi problem? Boje sie usuwac te sterowniki powtarzajace sie, bo istnieje duze prawdopodobienstwo, ze jeszcze bardziej to sie popsuje :/


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:23:46 pm »
Wybacz, nie doczytałem.

Zrób ten system. ;)


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:43:38 pm »
Nie wiem jakie Ty masz oczy, że widzisz różnicę w odświeżaniu 60 Hz, a 75 Hz. Na monitorach LCD 60 Hz to stabilny obraz i nic więcej nie trzeba. No chyba, że mowa o CRT-ku to wtedy się zgodzę.
Jeśli nie chcesz stawiać systemu od nowa. To najłatwiej pożyczyć od kogoś grafikę bądź sprawdzić swoją na innym kompie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 10:47:17 pm wysłana przez Acid »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:52:10 pm »
Po zdjęciu z 1 posta wnioskuje, że to LCD ponieważ CRT promieniuje i zrobienie zdjęcia bez skaz przykładowym telefonem jest nie możliwe.


P.S.: Wiem ! Zainstaluj sobie dwa systemy. Jak oczy po XP zaczną Cię boleć włącz 7. A jak przestaną boleć wróć na XP i po sprawie. ; )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 10:56:33 pm wysłana przez Maxt0r »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2011, 11:04:37 pm »
To jest LCD. Ja niestety odczuwam roznice zwlaszcza teraz jak musze sie uczyc z pdfow i zdjec, ktore czesto sa w kiepskiej jakosci. A za kazdym razem jak wydawalo mi sie ze odswiezanie jest zbyt niskie i wchodzilem do opcji ekranu okazywalo sie, ze mialem racje. Posiedz kilka godzin przy komputerze na niskim odswiezaniu, a odczujesz roznice ;) Podobno w przypadku monitorow lcd odswiezanie nie ma tak duzego znaczenia, lecz mi to jakos przeszkadza, tak bardzo, ze aktualnie pracujac na starych sterach musialem zmienic rozdzielczosc na nizsza, aby miec te 75Hz.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2011, 11:10:55 pm »
Wiem jak to jest, sam mam CRT ze względu na brak opóźnienia reakcji. Mnie już oczy szczypią jak spadnie z 80Hz na 75Hz a o 60 to już nie wspomne. ; p

Posłuchaj Nas proszę i siedni zrób system i wszystko na spokojnie od nowa. : >
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 11:12:36 pm wysłana przez Maxt0r »


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2011, 07:38:42 pm »
Problem z ati2dvag nie jest nowy , od kilku juz lat dopada on co jakis czas najczesciej jeden model karty i do tego przewaznie od jednego tylko producenta w danym miesiacu/roku.

Na stronach producentow i ATI ciezko cokolwiek znalezc, wyglada to tak jakby problem oficjalnie nie istnial ale jednak jest wystarczy poszperac troche w sieci i nagle sie dziwnym trafem okazuje ze wlasciciele identycznej karty maja identyczny problem .

Co wiem na bank o tym jak mozna to rozwiazac.

Jesli producentem jest Asus to sciagnij sterowniki ze strony ATI i wymus na karcie instalacje jako Radeon HD , karty asusa przewaznie instaluja sie jako Radeon AH , w moim przypadku rozwiazalo to wszystkie problemy z radziem i blue screenami powiazanymi z ati2dvag.

Jesli producent jest inny to nie pozostaje nic jak sciagniecie kilku albo kilkunastu wersji catalystow i instalowanie po kolei, ktoras wersja bankowo bedzie dzialac.


Omegi przewaznie nie rozwiazuja niczego.

Mnie radeony nauczyly tego ze nastepnym razem trzeba kupic nvidie i czlowiek ma swiety spokoj  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 07:41:25 pm wysłana przez DIO »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2011, 07:17:10 pm »
Nie bede sie z tym juz meczyc, kupuje nowa grafe i bedzie spokoj. Wczesniej zawsze mialem Nvidie z ktora nie mialem problemow. A kupilem radeona, bo cena byla niska i co chwile jakis problem. Jaka grafe polecacie do 300zl? pci-e.


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2011, 07:50:51 pm »
Proponował bym poszukać sobie na allegro sprawdzonego GF 9800 GX2, mocna graficzka - 2 procki, 2x RAM i podwójna szyna pamięci. Koszt takiej karty to 400 zł~ ale naprawdę warto i nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz. ;]


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:25:25 am »
Mam to samo :> odkad przesiadlem sie 2 dni temu na zintegrowana bo siadl mi zasilacz i nie moge podlaczyc HD4870 1GB i raczej nie kupilbym karty za 300zl, juz wolalbym wydac te 600 :P
Franc/TooHotForYou


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:43:33 am »
Kupie karte za 600zl, a przez caly miesiac to na uczelnie chyba bym musial autobusem jezdzic :D


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:51:55 pm »
Mogę ci sprzedać za 250 zł xfx'a hd 4870 512 mb ddr5/256bit


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2011, 01:55:00 pm »
Radeona na 100% juz nie kupie :)


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2011, 04:17:04 pm »
Jeśli nie radeon to za tą cenę jedynie GeForce 9800GTX DDR3  ;)


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2011, 03:08:49 pm »
Proponował bym poszukać sobie na allegro sprawdzonego GF 9800 GX2, mocna graficzka

Raczej piec a nie graficzka. :O I trzeba mieć pewny zasilacz. Już lepiej coś z tańszych opcji Fermi. Nowsza technologia, mniejsze zużycie energii, dobre osiągi.

Ta grafa do PhysX'a tylko jako druga w SLI. A i tak to tylko maniacy się decydują, którzy maja jobla na punkcie MAFII 2. ; p


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2011, 06:06:18 pm »
Podałem mu chyba najmocniejszą kartę w przedziale do 400~ zł.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2011, 11:06:37 pm »
Podałem mu chyba najmocniejszą kartę w przedziale do 400~ zł.

Ale po co inwestować w starocie? Jak można mieć nową i dobrą kartę do grania.


Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2011, 11:31:09 pm »
Znajdz lepszą i bardziej wydajną od tego 'starocia' w tej samej cenie.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Problem ze sterownikiem ekranu ati2dvag
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2011, 05:02:42 pm »
Fermi?