Witaj
Gość

Wątek: ssd  (Przeczytany 10468 razy)

  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: ssd
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 15, 2011, 08:47:46 am »
Może w którejś kronice, zamiast dodawać badziewia zmienią silnik gry. Wtedy zacznę lubić najnowszą kronikę.


  • Wiadomości: 274

  • Pochwał: 1

  • "Winter is coming.."
Odp: ssd
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 06, 2011, 03:46:19 pm »
Nie pamiętam czy tutaj czy na jakimś inny forum był filmik z porównaniem ssd, a hdd w l2 polegający na przejściu z ch w aden przez zatłoczony  rynek do gk. Na ssd inne postacie/tekstury pojawiały się natychmiastowo, na hdd z o wiele, wiele większym opóźnieniem. Niestety nie pamiętam czy był pomiar fps ale po samej szybkości odczytu widać ssd daje bardzo dużo w l2.
sQam sQuad Old Member - Core
7Sins Old Member - Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: ssd
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 06, 2011, 04:53:52 pm »
Od zeszłego tygodnia:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=664
Zajebioza!!!

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: ssd
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2011, 06:03:34 pm »
aukcja

Spróbowałem 3x WDC black w RAID 0. I za nie całe 500zł (czyli ok. ceny za kilkadziesiąt GB ssd) mam dysk 2.2TB a do tego co najmniej tak samo szybki jak ssd. I nie chodzi tu tylko o transfer danych ale i czas dostępu. Nadal będę się upierał że na ssd jest stanowczo za wcześnie, bo są tańsze i lepsze rozwiązania :)
Oj tam oj tam


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: ssd
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:17:38 pm »
raczej ci się coś pomyliło
Kto ma grochy niech da grochy, grochy kurwa bęc. Niech sypią się grochy, grochy kurwa bęc


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: ssd
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:52:03 pm »
Spróbowałem 3x WDC black w RAID 0. I za nie całe 500zł (czyli ok. ceny za kilkadziesiąt GB ssd) mam dysk 2.2TB a do tego co najmniej tak samo szybki jak ssd. I nie chodzi tu tylko o transfer danych ale i czas dostępu. Nadal będę się upierał że na ssd jest stanowczo za wcześnie, bo są tańsze i lepsze rozwiązania :)
toz to nawet nie 10k rpm...
szponiasty - chociaz 1-2 dni popracuj na SSD, a potem sie podniecaj tym co masz :P

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: ssd
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:00:54 am »
Spróbowałem 3x WDC black w RAID 0. I za nie całe 500zł (czyli ok. ceny za kilkadziesiąt GB ssd) mam dysk 2.2TB a do tego co najmniej tak samo szybki jak ssd. I nie chodzi tu tylko o transfer danych ale i czas dostępu. Nadal będę się upierał że na ssd jest stanowczo za wcześnie, bo są tańsze i lepsze rozwiązania :)
toz to nawet nie 10k rpm...
szponiasty - chociaz 1-2 dni popracuj na SSD, a potem sie podniecaj tym co masz :P

Pozdrawiam
W raid 0 wychodZI 3x 7200 rpm jesli tak liczyc ;) Popracowalem na ssd. Nie widze zadnej roznicy (poza tym ze dyski ofc halasuja, a czarne wdki dosc mocno). No jedna roznica: ssd mial pojemnosc 60gb, maciez ma ponad 2tb :)
Oj tam oj tam


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: ssd
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:24:36 am »
to nie wiem na czym testowałeś ten dysk skoro nie widziałeś różnicy
Kto ma grochy niech da grochy, grochy kurwa bęc. Niech sypią się grochy, grochy kurwa bęc


  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: ssd
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 09, 2011, 02:58:35 am »
to nie wiem na czym testowałeś ten dysk skoro nie widziałeś różnicy
Na windows7 - kompilacja projektu + odpalenie serwera i klienta, logowanie, spawniecie 150-300 mobow, zabawy, aggrowanie, bieganie, teleporty... rekompilacja, restart serwera, spawniecie 150-300 mobow....
Oj tam oj tam


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: ssd
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 09, 2011, 12:00:31 pm »
Pokaz mi czas dostępu tego twojego raidu oraz jaki ty ten ssd miałeś. Najlepiej zainstaluj sisandre i zrób test dysku, wklej go nam a wtedy być może przyznam ci rację. 


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: ssd
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 09, 2011, 02:15:45 pm »
W raid 0 wychodZI 3x 7200 rpm jesli tak liczyc ;) Popracowalem na ssd. Nie widze zadnej roznicy (poza tym ze dyski ofc halasuja, a czarne wdki dosc mocno). No jedna roznica: ssd mial pojemnosc 60gb, maciez ma ponad 2tb :)
hahah fajnie liczysz :). Zgodnie z Twoja teoria/liczeniem wystarczy podpiac 40+ HDD do kompa i bedzie hulac z szybkoscia 40x7200 rpm = .... (nie chce mi sie liczyc).
To tak nie dziala...
Fakt - pojemosc. Ale na kiegio _zdecydowanej wiekszosci_ ludzi 2TB na dysku? Zeby cholera brala jak ma sie cos znalezc, albo - nie daj Boze - zdefragmentowac partycje? No, chyba, ze jestes kinofilem i zasysasz filmy w full HD. Moje 120GB na SSD w zupelnosci styka na system, soft, plik wymiany. 60ka tez bylaby wystarczajaca (jakby musiala) :)
Padnie Ci 1 dysk i 2 TB ida sie...
Nie widzisz roznicy, powiadasz? Ty nie pracowales na dysko-wymagajacych aplikacjach. Odpal wiedzmina :D Albo popracuj na Photoshopie ze zdjeciem na malutki plakat - powiedzmy A0... Zobaczysz roznice.

Dobra, ja koncze swoje argumenty i dyskusje, bo i tak Nikt Cie nie przekona,bo wiesz lepiej.
Dokladnie tak samo jak ja :D

Pozdrawiam
PS. przypomnial mi sie jeden filmik na youtube to i go odgrzebalem. Jak juz stawiamy na szybkosc, to czemu nie tak: http://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 03:25:50 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: ssd
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 09, 2011, 03:27:25 pm »
W raid 0 wychodZI 3x 7200 rpm jesli tak liczyc ;) Popracowalem na ssd. Nie widze zadnej roznicy (poza tym ze dyski ofc halasuja, a czarne wdki dosc mocno). No jedna roznica: ssd mial pojemnosc 60gb, maciez ma ponad 2tb :)
hahah fajnie liczysz :). Zgodnie z Twoja teoria/liczeniem wystarczy podpiac 40+ HDD do kompa i bedzie hulac z szybkoscia 40x7200 rpm = .... (nie chce mi sie liczyc).
To tak nie dziala...
A jak działa RAID 0? :D Jaki byłby sens w ogóle całego przedsięwzięcia gdyby to było tylko złączenie pojemności 3 dysków w "jeden" dysk? Po co RAID, jak można to zrobić w Windows po prostu łącząc dyski w logiczny napęd :) RAID 0 działa tak, że im więcej dysków jest podpiętych tym szybciej wszystko działa bo idzie - w moim wypadku - do 3 dysków jednocześnie (a wdc czarny bezproblemowo wyciąga co najmniej 80-90mb/s w zapisie, w sekwencyjnym mam ok 120mb/s na dysk).
Fakt - pojemosc. Ale na kiegio _zdecydowanej wiekszosci_ ludzi 2TB na dysku? Zeby cholera brala jak ma sie cos znalezc, albo - nie daj Boze - zdefragmentowac partycje? No, chyba, ze jestes kinofilem i zasysasz filmy w full HD. Moje 120GB na SSD w zupelnosci styka na system, soft, plik wymiany. 60ka tez bylaby wystarczajaca (jakby musiala) :)
Padnie Ci 1 dysk i 2 TB ida sie...
A i owszem. Zbieram filmy w HD również :) 60gb na Windows 7 x64? xD Po instalacji systemu bez pliku wymiany zostaje jakieś 30GB wolnego. 10GB L2 a w resztę ledwie upchać się uda potrzebny soft...
Nie widzisz roznicy, powiadasz? Ty nie pracowales na dysko-wymagajacych aplikacjach. Odpal wiedzmina :D Albo popracuj na Photoshopie ze zdjeciem na malutki plakat - powiedzmy A0... Zobaczysz roznice.
Hehe powiadasz serwer l2 z geodatą + klient + IDE netbeans jest mniej wymagające od wiedzimina? Na photoshopie też se pracuję... Może nie A0, ale... używam też adobe premiere. Co dysk SSD powie na twoją próbę złożnia 10minutowego klipu z frapsów full HD? xD Bo mi średnio taki projekt zajmuje 400-800GB...
Dobra, ja koncze swoje argumenty i dyskusje, bo i tak Nikt Cie nie przekona,bo wiesz lepiej.
Dokladnie tak samo jak ja :D

Pozdrawiam
Ale ja przynajmniej porównałem obie opcje ;) Wrzucę jakieś screeny i testy jak złożę znów RAID 0, bo mnie podkusiło spróbować RAID 5 (podobne jak 0, tylko że jeden dysk robi za magazyn z-XORowanych danych z dwóch pozostałych - co by właśnie nie było straty danych gdy któryś dysk padnie. Niestety RAID 5 wypada dużo gorzej więc nie będę wrzucał wyników :P Nie mam ochoty dziś ponownie instalować windy, więc raczej dopiero za parę dni wrócę na zerówkę ;)



Szkoda że nie sprawdziłem jak SSD sobie radzi z kilkoma milionami małych pliczków. Na screenie niegdysiejsza próba przezemnie podjęta, przeniesienie folderu "l2j" na inny dysk ;) A że nie usuwam nigdy nic, to przez te 3 a nawet więcej lat, nazbierało się trochę tego :D (po ok. pół godzinie liczenia plików i przekroczeniu liczby 3mil, odłożyłem przenoszenie na inny termin...)

//edit
128gb ssd vs stare 16mb cache wdc black 500gb - 2 w raid 0:
http://www.youtube.com/watch?v=qTVpHKdQ_1E

Nadal potrzebny jest test 3x 750gb 64mb cache w RAID 0? xD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 03:37:40 pm wysłana przez szponiasty »
Oj tam oj tam


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: ssd
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 09, 2011, 04:06:32 pm »
No racja... w raidzie masz dużo szybszy dostęp do pliku.. ;>


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: ssd
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 09, 2011, 06:07:18 pm »
Jak spinasz HDD w RAID, to zrob to samo z SSD i wowczas zobaczymy :P
http://www.youtube.com/watch?v=5WdWgl-suAM&feature=related

Mi nie musisz tlumaczyc, czym jest RAID 0, 1, 2, 3, 4, 5, 1+0 A na necie jest w uj filmikow z testami SSD vs HDD.

Pozdrawiam i zycze zadowolenia z tego co posiadasz :)
Ja sie ciesze z tego co mam :D http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=664 moze sobie dokupie 2gi i zepne w RAID0? :D
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;