Witaj
Gość

Wątek: Kupno Netbooka/Laptopa + L2  (Przeczytany 1871 razy)

  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 0

Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« dnia: Sierpień 26, 2011, 03:58:48 pm »
Z racji nadciągającego nowego semestru, przymierzam się a żeby wydać nieco, ciężko zarobionego w wakacje grosza, na nowy sprzęt.
Z uwagi na studiowany kierunek sprzęt ten musi być mobilny oraz chulać pod windowsem oraz linuxem, przez co android etc odpadają.

Kwota jaką planuję wydać to "jak najmniej" co w praktyce oznacza jakieś 1,2k.
Przez wzgląd na niski budżet oraz fakt iż nie ma być to sprzęt przeznaczony do grania kieruję się bardziej w stronę netbooka, gdyż w tej cenie i tak nie dostanę "wypasionego lapka"

A żeby się nazbyt dużo nie rozpisywać, to krótko i treściwie:

-Netbook czy laptop biorąc pod uwagę moje wymagania? (Student, platforma do grania w domu, ewentualnie nieco starszych gier/l2)
-Ewentualne propozycje w granicy około 1,2k
-Jak wygląda ów sprzętu wydajność w l2?  (przykładowo z netbooków Acer AO722)

Z góry dzięki.
-Porady mające na celu ułatwienie mi wyboru.
Wasting time since 2004
Ru off.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2011, 07:54:15 pm »
Coś pomiedzy netbookiem a laptopem bo 12cali :) czyli ani tak ani tak :) całkiem przyjemny sprzęt:
http://www.ceneo.pl/8371112 i L2 na tym odpalisz podejrzewam :) rewelacji nie bedzie ale w miare grac da rade

Procesor: Intel Atom N270 (1.66GHz) / Ekran: LCD 12,1" WXGA (1366 x 768) / Pamięć RAM : 2GB / Dysk twardy : 500 GB / Karta graficzna: nVidia ION / Wbudowana kamera / Karta sieciowa bezprzewodowa IEEE 802.11b/g/n / BT/ Złącza: 3 x USB 2.0 ports, 1 x HDMI, 4 in 1 card reader( MMC/ SD/ MS/ MS PRO), RJ45 / bateria: 6 cell / Wyposażenie: Zasilacz, bateria / zainstalowany system operacyjny : Windows 7 Home Premium 32 bit / waga : 1,40 kg ; wymiary : 296 x 208 x 27,3 Wersja kolorystyczna : czarny.

Albo cos wiekszego
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/894884

Producent   Asus
Seria   K51
Matryca   15,6" 1366x768
Ekran   Błyszczący
Procesor   Turion II M520 2,3
Wielkość dysku   320GB
Pamięć RAM   2GB
Karta graficzna   ATI Mobility Radeon HD 4200
Napęd optyczny   DVD-RW
System operacyjny   Windows 7 Home Premium
Sieć bezprzewodowa WLAN   b/g/n
Bluetooth   Nie
Modem 3G   Nie
Waga   2,6 kg
Nr producenta   K51AE-SX056V

Troche wiecej niz 1.2 zł ale te 300-400 zł mozna dołożyć :)

Cytuj
(Student, platforma do grania w domu, ewentualnie nieco starszych gier/l2)

Laptop ale dość mały 12-13 cali :)

A co do Acerów to odpuść wszystko byle nie acer :( ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 07:56:54 pm wysłana przez Materid »
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 2

  • Titan
Odp: Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2011, 08:55:45 pm »
Imo połączyć mobilnego lapa z graniem w l2 to jakaś pomyłka. Pamiętam gdy kupowałem swojego lapa chciałem odpalać l2 żeby boxować buffera. I dziś to średnio zdaje egzamin. Komp (HP ProBook 4310s VC352EA). Coby nie mówić skurczybyk przy odpalonym l2 trochę klatkuje i nagrzewa się niemiłosiernie. Kup sobie mobilnego netbook ew smartfona i PC do l2. Bo tylko bedziesz się denerwował.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:12:01 pm »
Zapomnij o laptopie za 1.2k i l2 uber niskie taktowanie procesora i 2gb pamieci nie pozwola na plynna gre nawet na 1 oknie
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2011, 02:20:58 am »
Mi dobrze L2 chodzi AsusK50AF nie uzywam juz kompletnie stacjonarnego ktore jest teoretycznie lepszy :D ale nie mozna go wziąć na kolana
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 0

Odp: Kupno Netbooka/Laptopa + L2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:50:05 pm »
Paru znajomych na co dzień gra na lapku, na ostatnim zjeździe miałem nawet okazje sam się przekonać o tym jak to chodzi u nich.
Przy Radeonie HD 3200 idzie już pograć, całej specyfikacji nie pamiętam/nie pytałem aczkolwiek nie był to sprzęt z najwyższej półki.

Cytuj
Kup sobie mobilnego netbook ew smartfona i PC do l2. Bo tylko bedziesz się denerwował.
Posiadam stacjonarke jak i smartfona, generalnie jest to moja przyszłość jakby nie patrzeć, dzień bez pisania softu na kome dniem straconym.  :D
Brakuje mi czegoś pośredniego, z jakąś znośną wydajnością i przystępną ceną.
Gdy mówiłem o odpalaniu L2 na owym netboku nie miałem na myśli siege czy mass pvp, ale raczej farme.
Jak do tej pory nikt nie przedstawił mi chociaż ogólnego zarysu ilu FPSów mogę się spodziewać na takim przykładowym AO722.

Cytuj
A co do Acerów to odpuść wszystko byle nie acer :( ...
Codziennie mam do czynienia ze sprzętem, w ciągu ostatnich 2 lat sam posiadałem 2 laptopy acera i nie mam im nic do zarzucenia.
IMO Cena/Jakość stoi u nich na dobrym poziomie, z czego wynika ich popularność. A przedstawiony przez Ciebie Asus Eee stoi w tej samej kategorii cenowej, a wydajnościowo jest dość daleko za AO722, głównie ze względu na procka.
Wasting time since 2004
Ru off.