Witaj
Gość

Wątek: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.  (Przeczytany 4240 razy)

  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« dnia: Listopad 30, 2008, 08:21:58 pm »
Witam.

Dużo przeglądnąłem tematów, zanim napisałem posta, ale zbyt dużo się nie dowiedziałem, ogólnie. Przynajmniej nie to co chciałbym wiedzieć. :E
W L2 gram od tygodnia, moze troche więcej niż tydzień. Może dwa lata temu grałem na Dragon Network Orkiem, ale nie miałem jakiegoś dużego lvl. Aktualnie gram na jakimś privie - najnowsza część L2 - Gracia.

Ogólnie to mam klan i próbuję się wkręcać raz od czasu, żeby nie expić solo. Sws solo na większym lvl to już się nie opłaca. Aktualnie muszę przejść na b grade. Cos tam, mój klan, mam nadzieje mi pomoże, ale teraz kilka pytań, chciałbym Wam zadać:

-Jakie skille sobie odpuścić? Z tego co widziałem SP trzeba dużo, na późniejsze songi. Cure Bleeding jest chyba w ogóle nie potrzebne? Tak samo nie wiem co myśleć o Healu... [można leczyć tylko siebie, co mnei bardzo boli :E] Lista skilli: http://lineage2-info.pl/viewpage.php?page_id=43&prof=elf_sword_singer
-Jakie bronie? Na C grade goniłem w dualach, ale teraz chyba powinienem przejść na sword+tarcza. Po za tym zastanawiam się nad kupnem jakiegoś łuku... Czy to bedzie opłacalne? Np. jak bijemy RB, pośpiewam a potem postrzelać troche - czy to bedzie wyglądało lepiej, niżbym miał bić swordem? Po za tym, bow B grade bedzie trudno mi zdobyć, dlatego w gre wchodziłby chyba top C Grade. No i nie wiem jakich strzał się używa. Np jak mam C grade to moge tym łukiem strzelać Mihtrillami? :E
-Co do setu, znajomy miał mi oddać swój, kiedy poskłada sobie A grade'owy. Heavy oczywiście.
-Robić sobie jakieś dye? Jakie?

Bardzo prosiłbym o pomoc. Szukałem podobnych tematów, ale nigdzie jakoś nie mogę odnaleść jednoznacznych odpowiedzi.
No i nie znam się zabardzo na skrótach... :E

PS - przed chwilą czytałem temat o ulepszaniu broni kryształami - opłacalne? Powinienem tak ulepszać? Taka krycha droga jest? :E Ogólnie to wiele się zmieniło, od tych 2 lat przerwy. :P


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2008, 09:15:47 pm »
Cytuj
-Jakie skille sobie odpuścić? Z tego co widziałem SP trzeba dużo, na późniejsze songi. Cure Bleeding jest chyba w ogóle nie potrzebne? Tak samo nie wiem co myśleć o Healu... [można leczyć tylko siebie, co mnei bardzo boli :E] Lista skilli: http://lineage2-info.pl/viewpage.php?page_id=43&prof=elf_sword_singer

Cure na bleed i poison się przydaje. Właściwie to jest tak, że elfy dostają heale i buffy, a dark elfy debuffy. Osobiście grałem elfami woląc debuffy, ale skoro są takie heale to dlaczego by z nich nie korzystać? W graci czas leczenia bleeda i poisona się zmniejszył, więc się przydaje. Wyleczysz debuffy na najwyższym poziomie (chyba) i nie musisz nosić tych ampułek. Czasem na expie się przydaje, czy w pvp jak się schowasz. Tak samo z healem, jak dali, to lepiej kupić. Tyle, że heala to możesz sobie darować na początku i kupić później, cure i tak dużo nie kosztuje, więc jak będziesz miał, to kup. W każdym razie songi są najważniejsze.

Cytuj
-Jakie bronie? Na C grade goniłem w dualach, ale teraz chyba powinienem przejść na sword+tarcza. Po za tym zastanawiam się nad kupnem jakiegoś łuku... Czy to bedzie opłacalne? Np. jak bijemy RB, pośpiewam a potem postrzelać troche - czy to bedzie wyglądało lepiej, niżbym miał bić swordem? Po za tym, bow B grade bedzie trudno mi zdobyć, dlatego w gre wchodziłby chyba top C Grade. No i nie wiem jakich strzał się używa. Np jak mam C grade to moge tym łukiem strzelać Mihtrillami? :E

Nie opłaca się teraz kupować łuku, można kupić na pvp, ale to później. I broń boże nie kupuj c grade. Jeżeli chcesz to kup CG z kuponów czy z czegoś, tak dla bezpieczeństwa podczas expa.
Ja biegałem swsem z mieczem 2h albo 1h + tarcza i do tego łuk.


Cytuj
-Robić sobie jakieś dye? Jakie?

Poczytaj temat o sws-ie, było to pisane. Ja robiłem +DEX z racji bloku tarczą i szybkości uciekania. Jak chcesz tylko stać i nic nie robić, a nie chcesz, to +5 con, +4 dex.
Możesz dać jeszcze +wit dla szybkości cure i heala, tyle, że spowalniacz będzie słabo wchodził.

Cytuj
No i nie znam się zabardzo na skrótach... :E
Nie wiem czy już jest, ale na stronie powinna być lista.

Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2008, 02:53:41 pm »
ze skilli mozesz sobie odpuscic charm i elemental heal. Reszta (rzadziej lub czesciej) sie przydaje

bronie B grade - tutaj masz dosyc duzy wybor. Mozesz biegac albo z mieczem 1h albo 2h albo z daggerem. Wszystkie maja porownywalny dps (damage per second) anyway - Ty jestes tylko supportem, to nie Ty jestes od zadawania dmg. Osobiscie biegam swoim swsem z Krisem focus (z racji tego, ze kesha byloby mi trudniej sprzedac jak juz nie bedzie mi potrzebny a damascus jest cholernie drogi). Kup sobie shadow dark elven long bow - mozna dostac np. w Giran w weapon store. Koszt ok 100k. Takie cos Ci w zupelnosci wystarczy

Sety A grade - generalnie jeden pies ktory wezmiesz. Wszystkie maja swoje plusy i minusy. Wiele zalezy od stylu gry. Osobiscie bede uzywal tallum heavy gdyz wlasnie ten set mam na mainie.

Dye - biegaj bez ;p

ulepszanie krysztalem - chodzi Ci zapewne o SA (special abilities) - krysztaly 5-10 sa tanie (z czego 7-10 kupujesz w luxury shopie) 11/12/13 sa juz drozsze (11,12 sa do broni A grade, 13 do S grade). SA daje wielkiego kopa. Np. acumen do broni magicznych daje 15% cast speeda. Focus do mieczy/ daggerow/ lukow/ bluntow itp. daje +60...+88 crt rate (a wiec dodatkowe od 6% do 8,8% na kryta) itp.


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2008, 05:34:15 pm »
Wielkie dzięki...

Znajomy pisał mi, żebym na razie sobie łuk podarował, dopiero na +7x wziąć sobie coś porządnego z Focusem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2009, 05:26:49 pm wysłana przez Ulq »


Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2008, 05:35:28 pm »
1h - jednoreczny
2h - dwureczny


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2009, 05:45:54 pm »
Brawo dla tych co pisza zebys odpuscil sobie elemental heal xD
Kompletna bzdura... Milion razy ten heal uratowal mi dupe!

Arrest (jak wejdzie, odbiegamy)  i heal... nie zawsze wychodzi ta kombinacja ale liczy sie szczescie :)



  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2009, 06:13:47 pm »
elemental heal może się przydać co najwyżej na oly wcześniej dla  niego zastosowania nie widzę
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2009, 07:53:35 pm »
Ja odpoczatku inwestowalem w elemental heal i na brak sp nie narzekalem. Teraz fakt lvl 79 to juz troche czuc braki ale nadrobi sie :)

W dodatku planuje enchantowac elemental heal w power lub cost. JEszcze sie zastanawiam.


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: SwS +52 proszę o małą pomoc i kilka rad.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2009, 01:07:45 pm »
Właściwie Charm również może się przydać. Kilka razy miałam tak, że rzuciło się na mnie kilka potworków i właśnie dzięki temu skillowi udało mi się uniknąć ich ataku i spokojnie ubijałam sobie po jednym :)