Witaj
Gość

Wątek: Jak szybko zarobic:D??  (Przeczytany 21889 razy)

  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 2

  • WC Rulez :)
Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2007, 02:14:55 pm »
Archeolog....




Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2007, 04:16:26 pm »
Najlepiej zarabia sie Spoilerem - ale nie sprzedajac Matsy / Recki / Keye - trzeba spojlowac i crafcic ;)

Najwazniesze to miec Spoilera - wtedy mozna zdobyc wszystkie potrzebne skladniki,
Craft - piekna sprawa miec wlasnego, albo klanowego, ale jesli okaze sie, ze nie mamy cierpliwosci do lvlowania
nastepnego krasia, a klanowy nie jest zbyt czesto "on" - mozna przeciez nawiazac odpowiednie "kontakty"
z innymi krasiami na serwie - i sprawa zalatwiona.

Nie jestem Hardcorowym graczem - gram z przyjemnoscia i dla przyjemnosci i pomimo niewielkich inwestycji czasowych
udalo mi sie wlasnie w ten sposob osiagnac piekne efekty.
Widze same zalety takiego rozwiazania - nie musisz latac po lokacjach, ktorych nie lubisz - tylko po to, zeby wyspojlowac akurat wysokowartosciowe matsy - biegasz praktycznie gdtzie chcesz i grasz jak chcesz.

Jezeli nie masz cierpliwosci do wyspojlowania wszystkiego do ostatniej kostki - to zawsze mozesz dokupic brakujace matsy.

Zeby powiekszyc ilosc slotow do Handlu - trzeba polowic troche rybek, wypatroszyc je, zdobyte z polowu matsy
wymieniamy na Fishing Proofy, a te na dodatkowe sloty, dodatkowe miejsce w plecaku i w wh.
W ten sposob mozesz skupowac duzo wiecej matsow na raz - dzieki temu szybciej kradfcic i miec wiekszy zysk.

Ostatnio skupiam sie na itemkach B robionych z recek 60% - jasne, ze czesto nic z tej "produkcji" nie wychodzi,
ale "statystycznie" rzecz biorac - te 60% utrzymuje sie i mozna swobodnie dorobic sie na takim Crafcie.
Powoli zaczynam produkcje bizuterii A z Recek 70% i tez wyglada niezle.

Zarobic krasiem nie jest trudnio, trzeba tylko troche cierpliwosci na poczatku.
Najgorzej bylo mi zarobic pierwsze 20kk - tak, zeby miec na skup surowcow ;).

Dobrym sposobem jest tez "polowanie" na okazje - czesto itemki sprzedaja ludzie "w potrzebie", ktorym potrzebna po prostu
szybko kaska. Te itemy sprzedawane sa po znacznie zanizonych cenach - tutaj zarabia sie najszybciej i najefektowniej.
Kupujesz i sprzedajesz i juz ;).

Metod jest od groma - boxy, enchanty, handel, craft, recki, duale, crysy, mammon, manor, ryby - do wyboru, do koloru.

I najwazniejsze - kazda metoda, ktora sprawia Ci radoche i przynosi satysfakcje jest dobra, wszystkie inne - do kitu ;).





  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:37:41 am »
proste prościusieńkie... Robisz Spoilera(Scavangera) i spoilujesz ;) najwięcej zarobisz sobie po 2 profce w Catacumb of Branded (koło Giran) poprostu idziesz z kumplami i spoilujesz :) Leci tam non stop SoP(Stone of Purity) i CBP (Course Bone Powder) :)

DOKŁADNIE!! Do 40lvla spoil może czasem zniechęcić bo ludzie mówią że kokosy się zarabia a tu lipka . Choć to też nieprawda bo trzeba się dobrze rozejrzeć na drop calculatorze i zrobić plan spoilowania aż do 40 lvla zanim się zabierze do grania. Ale od 40 lvla to kasa płynie rzeką w Branded. Jedyny kłopot w tym że nie jesteśmy jedynymi spoilami na 40 lvlu i często w branded trzeba się wręcz bić o sale.
Spoil i craft
Ja tylko powiem że zawsze pierwszą postacią na serwie powinien być spoil. Po 20lvu robimy drugiego krasia - crafta i wbijamy mu reckę na bssd i ssd. Potem lvlujemy spoila do 40 i mamy postać do zarabiania i do robienia ssd/bssd. Craftem można na upartego dobijać lvl i wbić recki na ssc/bssc ale w tym czasie znacznie więcej zarobimy już spoilem niż zaoszczędzimy przez craftowanie ssc/bssc. Ktoś powie że przecież jeżeli nia mamy CD to musimy kupić a w większości przypadków już lepiej opłaca się kupować gotowe SSD/BSSD. Ale w moim przypadku nigdy mi się nie zdarzyło żebym nie dropnął jakiegoś itemka d grade zanim osiągnąłem 30lvl. Przynajmniej taka jest moja taktyka, ja zawsze tak robiłem. Spoil na 40 i craft na min 20 to podstawa, następna postać już jest dowolna.

Oczywiście w przypadku gdy już mamy jakąś postać high lvl nie musimy robić crafta do robienia ssd/bssd bo ta pierwsza sfinansuje nam początki :D

Dark elfy
Dobrym sposobem na początki na serwie jest zrobienie Abbys Walkera lub Spellhowlera. Po 21lvlu jest niezły quest na kasę dla dark elfów (trzeba ubić quest monstera w school of dark arts) i później zostaje quest Acts of Evil czy ten w WH w wiosce czarnych elfów. A w między czasie dropimy EWD i EAD na boxach albo też tworzymy następnego dark elfa :P. Dziwne powiecie? Gdy mój kumpel zaczynał na serwie wylevelował 6 dark elfów do 21 tylko dla nabicia kasy z questa. Ale lvlowanie zajmowało mu nie wiecej niż pół godziny bo wiedział gdzie bić.

No ale taka taktyka jest najlepsza tylko w przypadku bardzo low rate. W innym przypadku spoil jest najlepszy a poza tym zarabia lepiej na dłuższą metę.

Smoki
Jeżeli nie chcemy rozwijać ani krasi ani dark elfów tylko po to żeby nimi zarabiać i chcemy to robić dowolną postacią to fajnym (i nie wspominanym) patentem jest robienie smoczków. Tutaj jednak najlepiej dobrzę się rozejrzeć po ile smoczki chodzą w Giran na danym serwie. Bo z tym to różnie bywa. Niektórzy zarabiają także przez lvlowanie czyichś smoczków do stridera (X adena za 1lvl smoka albo na godzinę)

'...adena please...'
No i na koniec. Jeżeli nie chcesz zaskarbić sobie szacunku innych graczy, wolisz żeby cię uważaano za noobka i bachora mimo że nie uważasz się ani za jednego ani drugiego, lub też wolisz zarabiać po kilka groszy stojąc i nic nie robiąc niż wgłębić się w przyjemność zarabiania prawdziwych kokosów to najlepszym sposobem jest zarabianie "adena please".
... albo odpuść sobie L2 i idź lepiej  do kumpli w piaskownicy.

Sorki za offtop dotyczący początków na serwerze ale myślę że głównie początkujący tu zajrzą bo "starym wyjadaczom" nie trzeba tłumaczyć , jak, gdzie i kim zarabiać :P . Sorki też że jest to topic w dziale Krasi a wspomniałem o dark elfach ale zanim ktoś się zabierze za spoilowanie powinien chyba wiedzieć o aternatywnych sposobach zarabiania. Bo spotkałem wiele przypadków że ktoś za moją namową zrobił spoila i płacze że " kumpel X zbijał kokosy a nie musiał robić spoila a ja zrobiłem i jakem był bidny tak i jest dalej więc oszukałeś mnie ty parszywy nóbku " i takie inne gorsze rzeczy słyszę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 12:19:58 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2008, 07:41:00 pm »
Tak naprawde krasi zaczyna tłuc kase po 76 lvl i 3 profie gdy zaczyna chodzic do FoG Za jedna recpte mozna dostac niebagatelna sume pieniedzy (zalezne oczywiscie od serwera) ja osobiscie grałem na 2 serwach (dragon i frinz) na kazdym 60% s chodziły od 100kk do 400kk. Oczywiscie swito lasu było jak sie złozyło jakas S-ke :PP Ale trzeba było miec ogromnego Fuksa :)

Co Do adena pls najbardziej mnie wkurzaja Nooby co podchodza do twojego Adena Artu i zbieraja Kase. Ile kurde ma byc w tym kasy na jeden duz tak naprawde mozna wyzucic maksymalnie 5k a oni na złosc podbigaja i zbieraja A potem człowiek musi znowu qesta na Pk robic :)


Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:04:48 pm »
Ludzie pytaja - jak zaczac grac - a Ty tu o S Grade ..... n/c


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2008, 02:27:22 pm »
Pytaja sie jak szybko zarobic a nie jak zaczac grac :) Mowie wiec ze spoil zarabia na wyzszym lvl wiecej niz craft


Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2008, 02:29:56 pm »
tak, szczegolnie, gdy zalozyciel tematu pyta w tym temacie o:

a BH co robi?? tworzy przedmioty czy matsami handluje?? jak u niego to wyglada??


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:00:31 am »
Ale Pytanie w tym temacie brzmi "Jak szybko zarobic" wiec odpowiadam na nie :D Chociaz masz troche racji Koszałek bo krasia na 76 nie tak szybko idzie wyexpic twoja racja jes bardziej twojsza :)


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:55:07 am »
Mówi się, że zarobić kolejny milion kiedy ma się ich już dziesięć to banał w porównaniu do zarobienia miliona kiedy ma się sto dolarów.
Więc tutaj ważniejsze jest raczej to jak dać sobie radę na początkowych lvlach, kiedy krasiem na pewno nie jest lekko, a kasa zawsze jest mile widziana. Bo na 70+ to już raczej sprzęt nie stanowi problemu, podobnie jak kasa.
Ja dam tylko małą radę dla ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z L2. Od samego początku, od momentu kiedy dostajemy spoila, idziemy na te wilkołaki, orki, a wcześniej gobliny obok wioski i dropimy matsy, ile tylko wlezie. Dodatkowo można tam wziąć questa u ludzi w radzie, który pozwoli dodatkowo zarobić. Kiedy mamy już za duży lvl by tam siedzieć, radzę wybrać się na Talking Island Village (Przy pomocy tokensów, możemy przemieszczać się między startowymi wioskami). Tam na orc fighter leaderach i wilkołakach dalej spoilujemy matsy.
Bo taka mała rada, expienie scava trzeba ściśle powiązać ze spoilem. Na każdym lvlu można dorwać jakiś interesujący mats, nawet jeśli exp nie będzie znowu jakiś oszałamiający. Spoilować po prostu trzeba, bo kiedy w pewnym momencie spojrzymy na ilości naszych matsów i wybierzemy się z nimi na ryneczek, kasa przestanie być problemem. :wink:
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jak szybko zarobic:D??
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:34:08 pm »
Cytuj
...Spoilować po prostu trzeba, bo kiedy w pewnym momencie spojrzymy na ilości naszych matsów i wybierzemy się z nimi na ryneczek, kasa przestanie być problemem...

Święte słowa. A wszystko się rozbija o to żeby zanim się zrobi spoila dokładnie się rozejrzeć w drop calculatorze. Pamiętam jak kiedyś na existence dziwiłem się że wszyscy tłoczą się w Heretics catacoms , kłócą o salę i wogólę, podczas gdy ja spoilem 30+ spokojnie sobie spoilałem SOP na vault sentinelach w Pilgrims i zarabiałem. Czasem tylko jakaś zabłąkana dusza mnie odwiedziła bo nie to kliknęłą na to co chiała. Oni sie tam cisnęli z innymi (spoile) a ja zarabiałem miliony bo większość tam szła.

//EDIT
Pzy okazji podzielę się małą uwagą. Ostatnio kumpel ostro mnie namawia na granie RF Online bo gra ostatnio stała się całkowicie darmowa. Podobno łączy to co najlepsze w L2 i WoW (m innymi PvP jest z WoWa). Świetna grafika , mechanika gry nastawiona na mass PvP , wygląd skilli powala no i sam fakt że legalnie można pograć na oficjalnym wspieranym przez producentów serwerze po prostu  kusi diabelnie. Polecam poszukać filmików na you Tube. No ale jak usłyszałem że każdy może się dorabiać a rzeczy składane są przez NPC to jakoś strzasznie się zniechęciłem. Właśnie fakt "kombinowania" kasy jest dla mnie jednym z najlepszych elementów w grze. To że nic nie przychodzi łatwo ale jednocześnie jest ogromna ilość możliwości "tłuczenia adeny". I dzięki temu można też rozróżnić noobka od początkującego gracza na low rate. Nobek będzie chciał się wzbogacić jak najszybciej i dla niego każdy sposób będzie zbyt wyczerpujący. Natomiast początkujący gracz będzie sam kombinował, szukał sposobów i dla takich ludzi którzy często później zostają moimi kumplami uwielbiam grać w L2. I dlatego też prawdopodobnie ludzie ciągną na low rate i nawet jeżeli próbują na high rate to tylko po to żeby poeksperymentować albo się pobawić przez kilka dni.  Tyle offtopu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 11:18:48 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!