Witaj
Gość

Wątek: Krasnolud - glowna postac?  (Przeczytany 8838 razy)

  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2008, 06:12:30 pm »
Gdyby nie procek, to raczej by pociągnął :P.
Choć do takich rzeczy lepszy dual core (mam na lapku i lepsze efekty pomimo karty graficznej ledwo spełniającej wymagania.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2008, 06:44:25 pm »
Sporo tu offtopu...


To nie dual to quadral ;) - miszczowie ... slowo daje
Koszalek to obczaj to :
http://dl.eve-files.com/media/0801/MY_fleet.JPG

Na kazdym koncie MS czyli rownowartosc konta ok 2-3tys $ x4.....witamy w EVE Online...
Znam kolesia co stan jego konta w EVE jest rownowarty z zakupem najnowszego Aston Martina i jest on bacznie obserwowany przez ccp :)

Koniec offtopu :)
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2008, 02:08:01 pm »
No ja mam:
Athlon 2GHz
1GB DDR <planuje jeszcze 1 GB - dual ^^ >
GF 6600 GT

i jak gram to stawiam 2-3 sklepiki i loguje postac + buffera

gra sie krzaczy raczej tylko w giran <zazwyczaj on line 1-1,4k osob>
na sklepach ustawiam low detale
a na postaciach grajacych full detale i jakos idzie...
zobaczymy jak pojdzie na 2GB Ramu :D

wczoraj sie spilem z kumplami z kalnu na skype <sic!> i mnie naszlo:
Jak sam temat brzmi - kraś main...
Chcialem na maina wziac Orka <ma juz 30 lvl> a kraś mial tylko go finansowac.
Ale powoli mnie przeraza granie Orkiem ktory prawdopodobnie bedzie wiecej konsumowal niz zarabial.
Jak poradze sobie bez spoila? Rynek jest u nas wysoko rozwiniety, ale czy na samym handlu dam rade dalej wyposazac swojego orka <B,A..... ... ... S>
Chcialem Tyrantem robic sube SH <genialnie wyglada w Demonie ^^> , ,myslalem tez o kraśce - subka jakiegos maga <ale beznadziejnie wygladaja w robes>
i juz nie wiem...
Zadecydujcie!
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2008, 02:29:07 pm wysłana przez jahred86 »
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2008, 02:30:20 pm »
Sporo tu offtopu...


To nie dual to quadral ;) - miszczowie ... slowo daje
Koszalek to obczaj to :
http://dl.eve-files.com/media/0801/MY_fleet.JPG

Na kazdym koncie MS czyli rownowartosc konta ok 2-3tys $ x4.....witamy w EVE Online...
Znam kolesia co stan jego konta w EVE jest rownowarty z zakupem najnowszego Aston Martina i jest on bacznie obserwowany przez ccp :)

Koniec offtopu :)


kurcze nie wolno nam offtopic -> tylko jako komment - widzialem nawet na forum eve - przegiecia ;).
Ostatnio dostalem oferte od "zainteresowanego" moi Acc. na Guild Wars - proponowal 950€ ... przegiecie ...

No ja mam:
Athlon 2GHz
1GB DDR <planuje jeszcze 1 GB - daul ^^ >
GF 6600 GT

moze byc - powinno wystarczyc.

O swoim sprzecie nie bede pisal - bo sie jeszcze wkurzycie ;)


i jak gram to stawiam 2-3 sklepiki i loguje postac + buffera

gra sie krzaczy raczej tylko w giran <zazwyczaj on line 1-1,4k osob>
na sklepach ustawiam low detale
a na postaciach grajacych full detale i jakos idzie...
zobaczymy jak pojdzie na 2GB Ramu :D

- pojdzie lepiej - gwarantuje - po tym, jak rozbudowalem RAM u siebie mam zupelnie inny komfort gry

i juz nie wiem...
Zadecydujcie!

Tylko spokojnie ;)

Przepis jest prosty - jezeli chcesz miec absolutny sokoj finansowy:

Spoil - ciagniesz tak daleko, jak dasz rade
Crafter - pociagnij najpierw do B recek

Spoiluj czesci matsy i Craftuj + Handel (taniej kupic - drozej sprzedac) + chodz na Enchanty + Craft ozdob z polowu ryb.


A jezeli nie masz ochoty na Krasia, albo przekonania, bac granie "Ekonomiczne" kojarzy ci sie z praca, a nie przyjemnoscia,
to ZOSTAW W SPOKOJU te wszystkie zastanowienia - i GRAJ po prostu JAK LUBISZ ;)

L2 ma przede wszystkim sprawiac przyjemnosc ...

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 05:17:12 pm wysłana przez Koszałek Opałek »


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2008, 04:56:23 pm »
Koszałek  YYY niby gdzie ja to napisalem ??  :o
Cytuj
Cytat: primabolan  Luty 01, 2008, 11:44:25

i jak gram to stawiam 2-3 sklepiki i loguje postac + buffera

gra sie krzaczy raczej tylko w giran <zazwyczaj on line 1-1,4k osob>
na sklepach ustawiam low detale
a na postaciach grajacych full detale i jakos idzie...
zobaczymy jak pojdzie na 2GB Ramu Very Happy

Ok widze,zacytowales jahreda...ale skad ja sie tam wzialem...black magic  :shock:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 04:59:13 pm wysłana przez primabolan »
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 02, 2008, 05:17:49 pm »
Sorki ... wielkie - wiesz jak jest Copy & Paste ;)

- juz poprawione


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2008, 01:50:57 pm »
Krasnal byłby swietną główną postacią, gdyby  inne chary miały mozliwość zarobić na swoj sprzęt expiąc i wykonując questy.
Np Krasnal - Wielki Bogacz, Inne postacie- Na kase nie narzekają, spokojnie kupuja sprzet do a grade. Tak nie jest i każdy w krasnalu widzi jedyna mozliwość zarobku.



  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2008, 05:12:01 pm »
Krasnal byłby swietną główną postacią, gdyby  inne chary miały mozliwość zarobić na swoj sprzęt expiąc i wykonując questy.
Np Krasnal - Wielki Bogacz, Inne postacie- Na kase nie narzekają, spokojnie kupuja sprzet do a grade. Tak nie jest i każdy w krasnalu widzi jedyna mozliwość zarobku.
nie do konca tak...Taka jest i ma być mechanika gry w L2 - zreszta zgadza sie to z fabuła gry L2...ze dwarfy zawsze byli dostawcami i wytworcami sprzetu...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2008, 05:13:46 pm wysłana przez primabolan »
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2008, 11:20:57 pm »
ale i tka troche sie z tym zgadzam, inne profesje maja ograniczone mozliwosci zarabiania pieniedzy. ktos powie "na manorze to sie robi kosmiczne pieniadze" , no racja ale trzeba zdazyc przed kilkuset innymi osobami ktore tez chca te kosmiczne pieniadze zrobic ;>. calos calosc powoduje wlasnie taka sytuacje ze 3/4 krasi to jakis alt do spoilu/handlu/produkcji zeby jakies pieniadze wplywaly, ale to nie zmienia faktu ze kras jako glowna postac i tak kase bedize robil lepsza bo wtedy sie w ta postac duzo inwestuje a kazdy 1k adeny zainwestowany w krasia procentuje i to bardzo szybko :D


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2008, 04:12:16 pm »
Inni narzekają, bo nie umieją grać a różnorodność w zarabianiu jest jednym z atutów L2.
Cytat: KoszałekOpałek
Metod jest od groma - boxy, enchanty, handel, craft, recki, duale, crysy, mammon, manor, ryby - do wyboru, do koloru.

I najwazniejsze - kazda metoda, ktora sprawia Ci radoche i przynosi satysfakcje jest dobra, wszystkie inne - do kitu Wink.

Dodatkowo jeszcze Ancient Adena, smoki (robienie/expienie za adenkę) sprzedawanie buffów w miastach i na expowiskach (choć trzeba mieć już odpowiedni lvl żeby zarobić porządne pieniądze) i questy o których sporo osób zapomina. Co do questów to dziwi mnie np gdy ktoś wbija się na serwer na którym nie ma znajomków i jęczy ze nie ma na teleport albo na uzbrojenie. Ostatnio na Abbysie x3 zacząłem grać i dostałem uzbrojenie dopiero gdy już miałem 19 lvl (WIELKIE dzieki Koszałek :) ). Wcześniej od razu po stworzeniu postaci włączyłem "world info" żeby się rozeznać które questy na jakim lvlu mogę wziąć. Nie powiem że zbijałem kokosy ale z questów zdobyłem broń, ssy i kasę na poty i teleport. Nigdy nikogo nie prosiłem o kasę na Gatekeepera a wielu o nią woła. Co do tego uzbrojenia które dostałem to owszem jest BARDZO pomocne ale nie było mi niezbędne.

Więc i owszem to krasie są najszybciej zarabiającą rasą ale jeszcze raz podkreślę że nie jedyną. I to jest najlepsze że możesz sobie zarabiać na sprzęt innymi charami ale nigdy nie zrobisz tego tak szybko i dużo jak kraś :).

PS. Dodam tylko że gdy grałem na GoFie i mój spoil miał 20lvl to ja już miałem 2 chary w c gratach dzięki sprzedaży smoków i enchantów. Owszem miałem wcześniej jescze necro na którym c graty były od klanu ale jak tylko wbiłem nim 44 lvl zrobiłem AW i już na niego nie wracałem
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2008, 04:29:37 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2008, 11:54:58 am »
Wszystko sie zgadza, mysle jednak, ze zapominamy o jednym, moim zdaniem najwazniejszym aspekcie calej legendy o bogactwach Krasi w L2.
- kto gra Krasiem??

Samo "posiadanie" Spoila, czy Crafta nic nikomu jeszcze nie dalo ;).
Mysle, ze Krasiem na Mainie graja ludzie, ktorzy czerpia przyjemnosc z Craftu, Handlu, kombinacji - po prostu z zarabiania.
Nie lubie generalizowania, ale typowy SH, czy Pal nie mysli o Handlu - wbija zeby poexpic - powalczyc, a Handel spychany jest na miejsce X w priorytetach.
Czasami siadam przed monitorem - mom godzinke czy 1,5 wygospodarowana na L2 i po zalogowaniu sie pedze do Giran, sprawdzam rynek - szukam taniego kraftu, brakujacych matsow - jednym slowem kombinuje - mieszam, ryzykuje itp.
Wylogowuje sie i smieje sie - hahahah - "gralem" wiecej niz godzine i nie zdobylem nawet 0,001% expa, ale w sakiewce mam 2kk wiecej ;) - dla jednego bez sensu, a dla innego TOP D dla nowej postaci ...
Wielu narzeka i marudzi - nie mam kasy na to, nie mam kasy na tamto - ale jak zapytasz to nawet nie znaja aktualnej ceny na SOP, czy CBP ... po prostu nie interesuje to ich - wychodza z zalozenia, ze jak uzbieraja juz 50 SOPkow, czy innego to przeleca sie po rynku i beda wiedzieli za ile sprzedac ... racja, racja, tylko takie podejscie do sprawy mowi nam wszystko o "zdolnosciach zarobkowych" takiej postaci.

Coz - mysle, ze w tej "Famie" o bogactwach krasi jest bardzo duzo legend, ktore sa chetnie podsycane przez takich "zawodowych" Krasi jak ja ;).


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2008, 12:57:57 pm »
Nie chce zakladac nowego tematu cony nie smiecic, ale ...

Zenchantowany spoil/spoil festival: oprócz małej szansy na zadanie dodatkowgo stałego na tick dmg działa dodatkowo jako debuff obniżający atk.speed, szansa na wejście spoila jest identyczna jak przed enchantem

Zenchantowany sweep: oprócz zebrania itemów/matsów ze zwłok moba uzyskujemy dodatkowe hp. W tym przypadku również nie podnosi się % szansy na uzyskanie itemów/matsów.

True or False?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 01:01:10 pm wysłana przez jahred86 »
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2008, 04:03:22 pm »
true

sweep dodatkowo nie tylko hp moze wyssac ale takze mp (przynajmniej enchantowany sweep u crafta a u spoila nie zagladalem :D )


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 14, 2008, 03:01:14 pm »
nie moge sie powstrzymac :D :D :D

Dio can you hear me?
I am lost and so alone.
I'm askin' for your guidance.
Won't you come down from your throne?

kojarzysz???
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2008, 03:46:03 pm »


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2008, 11:25:36 pm »
nie nie kojarze :p omfg wszyscy sie mnie o to pytaja


offtop off


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Krasnolud - glowna postac?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 17, 2008, 09:33:29 pm »
czy zeby wyciagac z ryb recepty/key maty na ozdoby trzeba stosowac konkretny rodzaj przynety? - moim kraskiem juz sie dosyc duzo nalowilem i nic ;/ czy moze te rzeczy(ozdoby,rece) lecątylko z wysoko lvlowego fishingu?