Witaj
Gość

Wątek: Spoil vs Craft  (Przeczytany 8717 razy)

  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Spoil vs Craft
« dnia: Czerwiec 20, 2010, 11:39:13 pm »
Witam .
Tak się zastanawiałem ostatnio , kim da się szybciej zarobić więcej kasy ?? Spoil czy Craft ?
Tak się ostatnio zastanawiałem , gdyż zawsze lubiłem crafta za to , że umie crafcić , krystalizować , ma tyle kombinacji na dobry zarobek , bo czy to foundation wyjdzie , czy na ssach , czy można manufakture wyłożyc... ale każdy zachwala jak to spoilem można sporo kasy wycisnąć więc już nie wiem jak to z tym jest . Kronika Gracia Final/Epilogue , raty all do x16 . Zdaję sobie sprawę , że można mieć obie postacie , ale gdyby ktoś chciałby grać tylko krasiami , to jedena z tych dwóch postaci musi być mainem . Tak więc którym się bardziej opłaca grać i który z nich zarobi więcej kasy w szybszym czasie ??

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 10:29:07 am wysłana przez ScovY »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 12:04:55 am »
Duzo zalezy od sytuacji na serwerze. Jesli jest dosc wysoki online to taki craft siedzac w giran moze wiecej zarobic. Ja natomiast jestem zwolennikiem spoila, duzo mozna zarobic na reckach, keyach i matsach, jesli sie je sprzedaje.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 01:50:55 am »
Zalezy JAK wolisz grac.

Zarabianie Craftem nie sprawialo mi takiej radochy, jak zarabianie Spoilem.


Craft
... przeciez z samych essesek nie przezyjesz, a nawet gdybys chcial, to gwarantuje ci, ze po wyprodukowaniu milionowej eski C grade bedziesz wymiotowal zielone kapsolki ;)

Najwiekszy zysk uzyskasz ze sprzedanych wyrobow.
To sprawia, ze im bardziej oplacalnie crafcisz - tym wiecej zarabiasz.
Pociaga to za soba naturalna konsekwencje - umiejetnosc handlu i wymiany potrzebnych do craftu matsow, etc.
Dla mnie Craft to taki handlarz, spryciaz, troche kombinator:
"rabanka, kaszanka - kto handluje ten zyje"


Spoil
Nie posiadasz wprawdzie zdolnosci korzystania z receptur, a co za tym idzie nie pobawisz sie w kowala, ale ale ... jezeli masz na to ochote - idziesz na rynek, szukasz manufaktur, wykorzystujesz glownie wlasne matsy, keye i recki i koksisz co chcesz ;). Ceny manufaktur (na normalnych serwerach) sa z regoly bardzo przystepne, oferta jest spora, takze null problemo

Natomiast samo "spoilowanie" jest jak miod malina dzika pszczola.
Idziesz normalnie w party, bijesz wprawdzie deczko slabiej ale zawsze cos wyciagasz ;)
przy okazji mozesz podszkolic wilka na nizszych poziomach, a na wyzszych jakiegos byka, czy kuraka, a jak bedziesz mial ochote, to nawet smoka ;) - ogolnie loozik.
Kazdy chetnie zabiera spoila do party.
Oprocz tego sa lokacje, ktore wybitnie ukazuja jak duze znaczenie ma Spoiler w party ;).
Wspomne na przyklad o Beast Farm, TOI, czy Rifcie.
Nie widzialem szanujacego sie party, ktore wybiera sie w te lokacje bez Spoilera.
Warto pamietac rowniez o tym, ze zarabianie Spoilerem, to przeciez nie wszystko ;) - jestes w duzej mierze "samowystarczalny". Oczywiscie dopiero od odpowiedniego lvlu.

Praktycznie 70% sprzetu na moich postaciach pochodzi z wlasnego spoilowania, a pozniej crafcenia.
Robilem sobie rozpiske - konkretnie ile potrzeba mi tego i tego do scrafcenia jakiegos toporka albo setu, szukalem w kalkulatorach gdzie dane metsy (etc.) wypadaja i spoilowalem, dropilem na tych lokacjach dotad, az uzbieralem potrzebne ilosci. Przy okazji wpada bardzo duzo keyow, ktorych nie bedziesz potrzebowal, wiec mozesz nimi handlowac i jedyne, co pozostaje to tylko crafcik w miescie ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 02:08:56 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2010, 08:20:00 am »
Koszalek , ładnie to wszystko opisałeś . Ja bym się zastanawiał , czy by nie można było zrobić crafta wbić mu ten 70 lvl żeby mieć craft lvl 9 i wbijanie na nim recek na matsy , ssy , oraz na eq S grade w góre a pożniej zrobić sobie spoila na maina i nim grać i zarabiać (oczywiście najpierw wbić w nim wszystkie recki z 1 poziomu , żeby tak ładnie i estetycznie było) ?? Spoilem by se ładnie spoilowało , a craft może służyć za sklep , jeżeli dualbox jest dozwolony , to można odpalić crafta , wykrafcić troche ss czy bss , czy jeszcze manu wystawić czy jeszcze co innego , na afku położyć , wtedy kasa w mieście ładnie leci , a jeszcze potem odpalić spoila i iść ładnie spoilować i przy okazji manor , jeżeli się załapie . Potem jakby się coś craftowało , to używając swojego crafta też można odrobinke zaoszczędzić . A czasem można spoilem iść do catów , wtedy to jeszcze aa mogą się posypać . Można tak ?? Czy grając takim sposobem można sporo kasy uzyskać ??


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 08:44:42 am »
Craftem da się szybciej zarobić niż spojle do tego na rozwiniętych serwerach masty są po tak śmiesznie małych cenach, że nie opyla się ich sprzedawać do tego jedyne key jakie opyla się spolić to key na dyna :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 12:42:32 pm »
@Solar:
Nigdzie nie mowilem, ze spoilem robi sie kase sprzedajac wyspoilowane matsy :P

@AleUrwal
Na ratach x16 nie powinienes miec problemu z dobiciem crafta do 70.
Mozesz zrobic i tak - jezeli w przerwach wystawisz sklepik z eskami - tez bedzie oko.
Na utrzymanie krasia wystarczy.
Zrob sobie 2 konta, 2 krasi i graj na zmiane - tak, jak bedziesz mial ochote.
To ma przede wszystkim przynosic radoche, takze nie zameczaj sie na jednej opcji - korzystaj z mozliwosci ;).

"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2010, 02:50:03 pm »
Chodziło mi o każdy serwer który ma rate x16 lub mniejszy , ale głownie mam na oku x10 gracia epilogue :)  Thx za rade , a jeszcze jedno , krasie dają radę solo na takich zwykłych miejscówkach na swój lvl i katach na swój lvl mając zaledwie krowe ??


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2010, 03:05:38 pm »
w katach nie


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2010, 03:26:58 pm »
Tak, jak ryane juz powiedzial - z krasnoluda nie zrobisz DD ;)
Tanka mozesz probowac, chociaz tutaj ostroznie z agro, ale DD nie ;)
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2010, 03:32:19 pm »
A w takim dwu lub trzy osobowym pt dałby już rade expić w catach , czy jednak caty odpuścić ?? Bo w catach nawet takie krasie umiały by zarobić na aa raczej .


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2010, 03:36:19 pm »
Spoil z wilkiem / craft z summonem + aktywny WC juz daja rade w catach. Lecz polecam spoila, bo ladnie mozna w nich zarobic.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2010, 04:37:26 pm »
Na The Abyss ciagnalem party: Spoil + PP + WC (albo SH) i bylo pieknie ;)

Jednak najszybciej i najrozsadniej jest wymodzic normalne party i leciec w kilka osob.
To nie jest gra solo - w ten sposob moze szybko sie znudzic.
Nie ma jak kilka gadaczek na vencie albo ts + porzadne kata / necro, gdzie jest tez deczko konkurencji.

Nie zapomne jak skladalismy full party krasi i robilismy pogromy w cata / necro - ubaw byl po pachy.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 0

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2010, 06:39:09 pm »
Spoil + Wilk + Wc - Best  :bump:
Khais
Grand Khavatari 77+/Warcrayer 40+
Noblesse 
Outcasters Clan - Nightmare Team
RuOFF - Lancer


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2010, 07:07:39 pm »


Nie zapomne jak skladalismy full party krasi i robilismy pogromy w cata / necro - ubaw byl po pachy.
Hehe, za to ja pamietam jakie to fajne mass pvp spoilow 40 lv bylo w branded, bo all roomy zajete.
Ogolnie to chyba na h lvlach to latwiej spoilem zarobic, te all recki.Craft niby tez dobry, ale mi sie nigdy nie chcialo kupowac/spoilowac boxem tych recek na bronie, matsy itp



  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2010, 10:15:15 pm »
Jedno z takich "mass" zrobilismy wlasnie w Branded.

Bylem tam moim low-lvl spoilem - w party z nowymi ;).
Jak zaczeli nas wyganiac poszedl komunikat i zwalilo sie 30 krasi "high" w D gratach ;) ... oi oi oi
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2010, 07:21:47 am »
To wszyscy grali krasiami ?? Oo


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:38:51 am »
To wszyscy grali krasiami ?? Oo

Raczej boxy/2chary do ogarniecia sprzetu. Jezeli nie bylo wtedy manora to kazdy musial miec spoila jak chcial miec lepszy sprzet  :D
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:29:42 am »
Tak, wszyscy grali krasiami ;) - poszlo info na Ally + znajomki, relog na High Krasie i ognia ;)

Zawsze gram mainem Krasnoludem.
Inne postacie sa "dla rozrywki" ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 10:31:40 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2010, 02:38:02 pm »
Kras jest dobry jak sie chce sprzedawac adene na allegro :)


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2010, 03:49:03 pm »
To chyba jest nielegalne....


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2010, 03:53:53 pm »
To chyba jest nielegalne....
Jak dla mnie to nie tyle co nielegalne, tylko troche hamskie.Jakas osoba pracuje, zeby zrobic dobry server itp itd.Przychodzi jakis noob i sobie zarabia na tym servie sprzedajac itemy, kase itp itd na allegro, troche nie fair.Ludzie placza jak jest dota na itemy typu s-grade itp.Za to wystarczy poszukac w internecie i masz full osob co sellaja takie itemki.



  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:00:14 pm »
Moze i nie jest to dozwolone, ale jak to bywa w takich sprawach mozna duzo zarobic, bo mala konkurencja, jak ludzie sie boja o bana :D A sprawa z dotacja wyglada tak, ze nawet przy mozliwosci wymianie tylko za czapki  mozna latwo dostac adene -> itemki a/s grade. Oczywiscie wtedy gdy coiny z doty sa tradeable :) Znam duuuzo osob co dotowaly tlyko po to, by sprzedac to za adene.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:01:14 pm »
Sa rozne punkty widzenia ;)

Znam Adminow, ktorym to zupelnie nie przeszkadza, twierdza nawet, ze jest to forma lapania rownowagi przez graczy, ktorych na to stac, a ktorzy nie maja czasu koxac.

Osobiscie jest mi to obojetne - rozumiem obie strony, a problem istnieje tak dlugo,
jak dluga istnieja MMORPy i wydaje mi sie, ze sa tacy gracze, ktorzy beda wybierac serwer,
ktorego "ofert" allegro nie mozna znalezc, bo przekazy gotowkowe na serwie karane sa banem,
wiem tez ze sa tacy, ktorzy wybieraja serwer, na ktorym adena jest w miare tania na allegro,
bo wola kupic 500kk niz zostawic kompa wlaczonego na tydzien na sklepikowych kontach.

Handel virtualnymi srodkami z gier (za real) stal sie codziennoscia.

Oczywiscie, ze siega to granic absurdu - tu np. jakis tam gold z plemion,
czy Pro Acc na Pacmanie online, ale dopoki istnieje podaz - bedzie istnial tez popyt ;)

Wole wypic Tyskie niz 100 kk Adeny ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 04:08:10 pm wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:39:39 pm »
Spoko , na razie gram palladynem , jednak , gdyby kiedyś z niewyjaśnionych powodów palladyn znudziłby mi sie , to bym sobie obu krasi zrobił (crafta tylko do 70 lvl , by był 9 lvl craft i 5 lvl crystalize , a na spoilu bym wbił all recki z 1 poziomu) . Założyłem ten temat , gdyż mnie interesuję sprawa krasi . Dziękuję za pomoc (co nie znaczy , że jeszcze nie można dodawać własnych opini)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 07:29:56 pm wysłana przez ScovY »


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 5

  • To jest początek końca.
Odp: Spoil vs Craft
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2010, 08:53:57 pm »
Jak myślicie, kto będzie lepszy na rpg-club x5? Spoil czy craft, a może żaden?