Witaj
Gość

Wątek: [Inne]pbf  (Przeczytany 4155 razy)

  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
[Inne]pbf
« dnia: Luty 01, 2010, 12:42:33 am »
Nie jestem pewna czy w dobrym dziale zakładam temat, ale co tam najwyżej Soul przeniesie;P
Jest na tym forum ktoś kto lubi rpgi typu pbf (play by forum)? Bo jeśli zebrałaby się grupka chętnych, to mogłabym zrobić sesję w klimacie średniowiecznym. To jak, reflektuje ktoś?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 09:43:49 pm wysłana przez Hermit »
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: pbf
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 02:20:44 pm »
Wcześniej był jeszcze Adventure planet, ale już się usunęło... Nie daje to takiej zabawy jak gra twarzą w twarz, ale mi się taka zabawa w sumie podoba, jeśli jest jakiś prowadzący i temat. Zgłaszam się na ochotnika jako gracz!

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 184

  • Pochwał: 1

  • PATOLOGICZNIE GRZECZNY CHŁOPAK
Odp: pbf
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 03:55:55 pm »
Nigdy nie bawiłem sie w takie gry, ale spróbować mógłbym :)
Teon
Sagittarius 80, Eva's Saint 77, Grand Khavatari 79 - Banned

Sagittarius 83+ Retired.

Lancer
SwS 5X - Active.


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: pbf
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2010, 09:56:06 pm »
Ojj tak :D
Znam się na tym i to dość dobrze. Sam posiadam zakupiony system "Klanarchia", więc w takiego RPG'a mogę popykać :) Załóż temat rekrutacji i gooooo :D


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2010, 03:32:16 am »
Hmm na razie mało chętnych. 3 osoby w tym jedna, która nigdy nie miała styczności z rpg. Ale myślę, że jeśli się zgłosi jeszcze przynajmniej jedna osoba to mogłabym nad tym popracować. Od razu zaznaczam, że byłoby to moje pierwsze rpg w roli MG, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz prawda?;)
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: pbf
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2010, 02:44:47 pm »
Hmm na razie mało chętnych. 3 osoby w tym jedna, która nigdy nie miała styczności z rpg. Ale myślę, że jeśli się zgłosi jeszcze przynajmniej jedna osoba to mogłabym nad tym popracować. Od razu zaznaczam, że byłoby to moje pierwsze rpg w roli MG, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz prawda?;)

Jeszcze jedna osoba? Ależ nie ma sprawy.

Panie rodu D'Avorien, przyzywam cięęęę! Unë kërkoj! Rukoilen sinua!


K, teraz tylko poczekaj, aż on wróci z ferii.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 02:48:32 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: pbf
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2010, 02:52:47 pm »
Kto znow smie wzywac zlego?

Rpg? Yarg! A akurat znalazlem ostatnio pare fajnych klimatycznych imion, pisze sie na takie cos ^


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: pbf
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2010, 05:36:41 pm »
hmm,. rpeg oparty na jakimś systemie czy prosty story telling?
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: pbf
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2010, 06:25:50 pm »
Z tego co widać, ta kobiecina mówi, że poprowadzi sesję , pozwolę sobie zacytować,
Cytuj
to mogłabym zrobić sesję w klimacie średniowiecznym.
Czyli jak już coś oparta o Warmłotka, albo o DnD. Jednak jestem bardziej skłonny uwierzyć, że to sesja nie oparta o żaden system.


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: pbf
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2010, 07:16:18 pm »
yhym...a bo w story tellingu nie jest potrzebna osoba prowadząca...
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: pbf
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2010, 08:41:12 pm »
Nie, to raczej nie będzie sesja w stylu "Spontanicznie", gdzie ludzie dołączają się kiedy chcą.
Chyba... :D


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: pbf
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2010, 09:04:47 pm »
albo nie mówisz o tym samym co ja albo chuba źle zrozumiałeś co oznacza "story telling".
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2010, 09:27:45 pm »
Nie wiem co macie na myśli. Powiem wam jak ja to widzę. Tyle osób ile zacznie grę, tyle ją skończy, chyba że ktoś nie dotrwa;P Raczej nie przewiduję dołączania się w trakcie sesji. Kolega obiecał mi trochę pomóc przy tym (mam nadzieję, że dotrzyma słowa;P). Na razie chciałam się zorientować czy są w ogóle osoby zainteresowane taką zabawą. Mam podręcznik Śródziemie, którym też się zamierzam nieco wesprzeć i ciut wyobraźni, wystarczająco jak sądzę. Jakiś system będzie, mniej lub bardziej udany. To czy wam się uda jakaś akcja czy nie o tym będzie decydować rzut kostką, statystyki i różne inny czynniki i okoliczności, a nie tylko moje widzi mi się.
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • Wiadomości: 99

  • Pochwał: 0

Odp: pbf
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2010, 09:33:23 pm »
Jeśli chcesz postać zuą i mhroczną, to ja się zgłaszam. Jeśli jakąkolwiek inną, to też spróbuję odegrać.
Zuy i mhroczny Gronostaj z Abyssa x3.

'Lepiej być faszystą niż pedałem.' - A. Mussolini.


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: pbf
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2010, 09:53:53 pm »
Hm... mogę (z chęcią) spróbować :)
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: pbf
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2010, 12:43:18 pm »
Ja już mówiłem, rób tą sesję :D


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2010, 12:55:25 pm »
Dobra teraz to potrzebuję trochę czasu a od was cierpliwości:)
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: pbf
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2010, 02:29:02 pm »
Jeśli chcesz postać zuą i mhroczną, to ja się zgłaszam. Jeśli jakąkolwiek inną, to też spróbuję odegrać.

Już jest dwóch zuych i mhrocznych, teraz trzech, więc spoko, postacie będą, postaramy się o to... ]:>

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: pbf
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2010, 03:58:41 pm »
uhu !

Jezeli nie jest jeszcze za pozno, to OCZYWISCIE dolaczam sie do was ;)
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2010, 11:16:51 pm »
Mam trochę informacji. Więc tak: prawdopodobnie wezmę 8 osób w tym jedno miejsce jest zarezerwowane. Mam już w zasadzie oś fabuły przygotowaną. W najbliższym czasie pojawi się wzór według którego będzie należało zrobić kartę postaci i UWAGA wysłać mi ją na maila, gdyż nie chcę by postacie, dobrze się znały od początku ([email protected]). Po rozpatrzeniu waszych kart, powiem kto weźmie udział w sesji. Potem stworze osobny temat, w którym zaczniemy grać i tam już niech się wypowiadają tylko te osoby, które biorą udział. Nie będę tu rozpisywać jakichś regulaminów. Wiadomo MG ma zawsze rację a jak nie to patrz punkt pierwszy:P Jak już się zdecydujecie, to nie rezygnujcie w połowie gry, bo może to popsuć wszystkim zabawę. Także się zastanówcie. Jeśli ktoś będzie dłużej nieobecny to też miło by było gdyby napisał wcześniej. Poinformuję was wcześniej o dniu rozpoczęcia gry. To chyba tyle na razie, jak mi się coś przypomni jeszcze to dopiszę;>
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: pbf
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2010, 11:59:44 pm »
Mam trochę informacji. Więc tak: prawdopodobnie wezmę 8 osób w tym jedno miejsce jest zarezerwowane. Mam już w zasadzie oś fabuły przygotowaną. W najbliższym czasie pojawi się wzór według którego będzie należało zrobić kartę postaci i UWAGA wysłać mi ją na maila, gdyż nie chcę by postacie, dobrze się znały od początku ([email protected]). Po rozpatrzeniu waszych kart, powiem kto weźmie udział w sesji. Potem stworze osobny temat, w którym zaczniemy grać i tam już niech się wypowiadają tylko te osoby, które biorą udział. Nie będę tu rozpisywać jakichś regulaminów. Wiadomo MG ma zawsze rację a jak nie to patrz punkt pierwszy:P Jak już się zdecydujecie, to nie rezygnujcie w połowie gry, bo może to popsuć wszystkim zabawę. Także się zastanówcie. Jeśli ktoś będzie dłużej nieobecny to też miło by było gdyby napisał wcześniej. Poinformuję was wcześniej o dniu rozpoczęcia gry. To chyba tyle na razie, jak mi się coś przypomni jeszcze to dopiszę;>

Przy okazji... Ta sesja będzie w klimacie średniowiecznym-fantasy, czy średniowiecznym realnym?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2010, 12:04:56 am »
Średniowiecznym-fantasy.
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: pbf
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2010, 12:43:01 am »
Średniowiecznym-fantasy.

A kiedy zamierzasz pokazać potencjalnym graczom listę klas i ras, by mogli wypełnić kartę postaci? Dopiero, gdy dasz samą kartę postaci? :<



Przy okazji:


*Reklama* *Reklama*

Niedługi czas dzieli nas od rozpoczęcia pokazywania opowiadania tworzonego przez tutejszych sensei, Zareana i Soulerna! Już wkrótce pokażemy w Arts and Novels pierwsze rozdziały! Stay tuned!

*Reklama* *Reklama*
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 12:45:59 am wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: pbf
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2010, 02:17:33 pm »
Cytuj
A kiedy zamierzasz pokazać potencjalnym graczom listę klas i ras, by mogli wypełnić kartę postaci? Dopiero, gdy dasz samą kartę postaci? :<
Kiedy ją zrobię. Na razie myślałam nad fabułą. A coś nie tak? Wyślę wszystko jednym hurtem po co się rozdrabniać. Dam dostępne rasy, umiejętności, klasy, czary i wzór karty. Będziecie mieli czas żeby się zastanowić kim grać także bez napinki:)
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: pbf
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2010, 05:52:51 pm »
Ale to tak... Bez systemu? Będą kości przynajmniej, czy zawsze MG będzie nam ratował tyłki :P? I osiem osób? Trochę dużo. Każdy z graczy pewnie nie będzie mógł doczekać się odpowiedzi MG, a jak osiem osób to tylko raz dziennie będzie :P
Wiem, bo sam mam trochę doświadczenia w tym kierunku. A nie zrobisz tak zwanej burzy mózgów, gdzie gracze będą podrzucali pomysły? Pomyśl nad tym, nie rób na szybko :P