Witaj
Gość

Wątek: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy  (Przeczytany 27585 razy)

  • Wiadomości: 178

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2018, 04:46:35 pm »
Kolega może nie wie ale przy pingu 150plus opóźnień i lagow nie unikniesz. Lagi ss są z winy serwera


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 08, 2018, 05:42:59 pm »
mam spro ale co do prowadzenia servera botow itd...ale o jakich lagach wy mowicie?mieszkam w uk gdzie intenet to jeden wielki problem a od poczatku istnienia servera nie mialem zadnych lagow..........
Właśnie dlatego(podkreśliłem Ci na grubo).
Poczytaj gdzieś o routingu pakietów w sieci. Kiedyś był taki program traceroute który pokazywał ile węzłów musi przejść pakiet dodatkowo z jakimi opóźnieniami. Czyli jaką trasę od twojego kompa do serwera musi przejść pakiet danych.
Zaczyna się to od twojego kompa, potem masz router (może) w domu, potem na pewno masz u swojego usługodawcy sieci, potem masz wejście na główny światłowód uk/polski, potem masz gdzieś pośrednika europejskiego, potem między-oceanicznego do USA (kabel pod Atlantykiem) zakładając, że serwery stoją w USA. I w USA odwrotna droga taka jak od nas - czyli gdzieś centrum ogólnokrajowe, potem prawdopodobnie serwerownia w której stoi serwer.
Oprócz ilości (im mniej tym lepiej) takich węzłów liczy się tez ich jakość, czyli z jakimi opóźnieniami przekazują pakiety.
Wystarczy, by opóźnienie powstało na jednym węźle. Ty pewnie masz góra 3-4 i to dobrej jakości, u nas może być ze 6 i np w ogólnopolskim może być większe opóźnienie.
Nie chce mi się tego sprawdzać teraz empirycznie, możesz się sam pobawić (hasło traceroute w gugle), nie jestem odosobnionym przypadkiem(lagi), wystarczy poczytać global chat w grze.

Czy wpływ na to mają  boty i boxy nie wiem, napisałem zdaje się "może", jedno jest pewne - duża część graczy ma lagi, serwer od strony technicznej to totalna amatorka i niewypał na poziomie kiepskiego priva.

nie przeczytałem co prawda Twojego całego posta i nic nie wpisywałem w google, ale ja mieszkam w PL i nigdy nie miałem żadnych lagów. Nie używam też żadnych programów.
Nie oglądałem filmu, ale chętnie go zrecenzuję.
Ok, zakładam, że żargon techniczny nie jest dla każdego.
Bardzo mnie cieszy, ze nie masz lagów, chociaż nie jestem pewien, czy rozumiesz co to jest lag.
I że Ty, to nie znaczy że inni.

Nie czytasz shoutu w grze?
W załączniki screeny sprzed zdaje się 3 dni serwer Giran
Może czytasz chociaż oficjalne forum? Tam też są wątki o lagach.

"filmem" który recenzuję w moim poście jest stan faktyczny dotyczący mojej osoby i mojego grania. Powtórzę - gram od początku servera, nie mam żadnych lagów / opóźniej / nazwij to sobie jak chcesz, gram dokładnie tak samo jak na Skelth czy każdym innym serverze przez ostatnich parę lat. Nie wypowiadam się za innych, nie mam żadnych danych aby szacować skalę problemu i nigdzie tego nie robiłem.

Nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić? Że na pewno mam i za argument przytaczasz fakt, że są wątki o lagach na oficjalnym forum i screen z gry, na którym ktoś napisał, że ma laga?

Ten "żargon technologiczny" nie jest jakiś skomplikowany tylko przydługi i bez sensu.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 08, 2018, 06:23:28 pm »
Nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić? Że na pewno mam i za argument przytaczasz fakt, że są wątki o lagach na oficjalnym forum i screen z gry, na którym ktoś napisał, że ma laga?

Ten "żargon technologiczny" nie jest jakiś skomplikowany tylko przydługi i bez sensu.
Nie że "ktoś" ma laga, bo może nie zauważyłeś, ale tam jest kilka nicków skarżących się dokładnie na to samo.
To, że nie potrafisz zrozumieć co tam jest napisane i co z tego wynika nie oznacza, że to nie ma sensu.
Że jest przydługi co dla niektórych to rozumiem, nowe pokolenie wychowane na brykach i filmowych adaptacjach a nie na czytaniu.
To dam Ci bryk - każdy gracz ma określoną ilość i określoną jakość węzłów które przepuszczają pakiety danych przechodzących do i od serwera.
Gdyby serwer umieścić w Europie, to średnio dla graczy z Europy ilość węzłów by się zmniejszyła, a co z tego wynika i lagi co dla niektórych.
Prościej już nie potrafię, no sorry.
Ty nie masz lagów, co rozumiem i pisałem o tym wcześniej, więc nie rozumiem twoich dziwnych przytyków, pewnie kolejnych kilkaset graczy też nie ma. A pewnie kolejnych kilkaset ma. Pytanie o skalę czy proporcję tych, którzy lagi mają do tych którzy tych lagów nie mają. I raczej tych którzy lagi mają jest proporcjonalnie spory odsetek, skarżących się w tym samym momencie np. na lagi ss (rożni gracze). Pytanie jest ilu się nie skarży, chociaż ma.
Nevermind, jeśli nie ogarniacie takich spraw to o czym w ogóle z wami dyskutować.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 08, 2018, 07:01:22 pm »
Nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić? Że na pewno mam i za argument przytaczasz fakt, że są wątki o lagach na oficjalnym forum i screen z gry, na którym ktoś napisał, że ma laga?

Ten "żargon technologiczny" nie jest jakiś skomplikowany tylko przydługi i bez sensu.
Nie że "ktoś" ma laga, bo może nie zauważyłeś, ale tam jest kilka nicków skarżących się dokładnie na to samo.
To, że nie potrafisz zrozumieć co tam jest napisane i co z tego wynika nie oznacza, że to nie ma sensu.
Że jest przydługi co dla niektórych to rozumiem, nowe pokolenie wychowane na brykach i filmowych adaptacjach a nie na czytaniu.
To dam Ci bryk - każdy gracz ma określoną ilość i określoną jakość węzłów które przepuszczają pakiety danych przechodzących do i od serwera.
Gdyby serwer umieścić w Europie, to średnio dla graczy z Europy ilość węzłów by się zmniejszyła, a co z tego wynika i lagi co dla niektórych.
Prościej już nie potrafię, no sorry.
Ty nie masz lagów, co rozumiem i pisałem o tym wcześniej, więc nie rozumiem twoich dziwnych przytyków, pewnie kolejnych kilkaset graczy też nie ma. A pewnie kolejnych kilkaset ma. Pytanie o skalę czy proporcję tych, którzy lagi mają do tych którzy tych lagów nie mają. I raczej tych którzy lagi mają jest proporcjonalnie spory odsetek, skarżących się w tym samym momencie np. na lagi ss (rożni gracze). Pytanie jest ilu się nie skarży, chociaż ma.
Nevermind, jeśli nie ogarniacie takich spraw to o czym w ogóle z wami dyskutować.

No zasadniczo dyskutujesz sam ze sobą więc dobrze, że w końcu zauważyłeś, że to głupie. Polecam zakończyć.


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 09, 2018, 01:32:07 pm »
Nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić? Że na pewno mam i za argument przytaczasz fakt, że są wątki o lagach na oficjalnym forum i screen z gry, na którym ktoś napisał, że ma laga?

Ten "żargon technologiczny" nie jest jakiś skomplikowany tylko przydługi i bez sensu.
Nie że "ktoś" ma laga, bo może nie zauważyłeś, ale tam jest kilka nicków skarżących się dokładnie na to samo.
To, że nie potrafisz zrozumieć co tam jest napisane i co z tego wynika nie oznacza, że to nie ma sensu.
Że jest przydługi co dla niektórych to rozumiem, nowe pokolenie wychowane na brykach i filmowych adaptacjach a nie na czytaniu.
To dam Ci bryk - każdy gracz ma określoną ilość i określoną jakość węzłów które przepuszczają pakiety danych przechodzących do i od serwera.
Gdyby serwer umieścić w Europie, to średnio dla graczy z Europy ilość węzłów by się zmniejszyła, a co z tego wynika i lagi co dla niektórych.
Prościej już nie potrafię, no sorry.
Ty nie masz lagów, co rozumiem i pisałem o tym wcześniej, więc nie rozumiem twoich dziwnych przytyków, pewnie kolejnych kilkaset graczy też nie ma. A pewnie kolejnych kilkaset ma. Pytanie o skalę czy proporcję tych, którzy lagi mają do tych którzy tych lagów nie mają. I raczej tych którzy lagi mają jest proporcjonalnie spory odsetek, skarżących się w tym samym momencie np. na lagi ss (rożni gracze). Pytanie jest ilu się nie skarży, chociaż ma.
Nevermind, jeśli nie ogarniacie takich spraw to o czym w ogóle z wami dyskutować.

No zasadniczo dyskutujesz sam ze sobą więc dobrze, że w końcu zauważyłeś, że to głupie. Polecam zakończyć.


Właściwie ty robisz dokładnie to samo, ale i tak musiałeś to skomentować, bo pewnie jesteś z tych co to lubią zawsze mieć ostanie zdanie w każdej dyskusji ;)

Cytuj
  np. na lagi ss (rożni gracze)


Lagi ss to całkiem inna sprawa, niż gracze, którym mniej lub bardziej laguje ( ja mam delaya takiego z 1s +/- oczywiście, granie takim daggerem dla mnie mija się z celem, bo na pvp waliłbym pewnie skill ludziom, którzy już mogą nie żyć hahaha ), ale jeżeli chodzi o lagi ss, to z tego co mi wiadomo, to jest to zlagowany item server i stąd te lagi ( to jest oddzielny jakby server, niż to na którym jest "świat" ), ale w tej kwestii to musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto kiedyś bawił się w stawianie servera l2 :P


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2018, 02:11:53 pm »
Kilka faktów. Nie ma problemów z lagami, ss lagami, crashami etc. Oczywiście są chwile, że tak jest ale nie przeszkadza to jakoś specjalnie w grze. Np wczoraj był nagły reset w tym temacie.
Jeden bug co zauważyłem to czasem jest tak że jak zabijesz kolesia na fladze na 1 hit to nie łapiesz flagi :P (nie wiem czy tylko nie widać czy nie łapie się flagi).
 


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 09, 2018, 03:59:57 pm »
To, że jeden nie ma problemow nie znaczy ze ich w ogole nie ma. Mi miesiac nawet nawet hulalo, ale od tygodnia delay znacznie wiekszy, ping mi wyraznie wzrosl. A z ta flaga to czasem buguje sie w kliencie, ostatnio ziomek klepal typa 30 sekund a u mnie caly czas bez flagi ;)


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2018, 05:55:01 pm »

Właściwie ty robisz dokładnie to samo, ale i tak musiałeś to skomentować, bo pewnie jesteś z tych co to lubią zawsze mieć ostanie zdanie w każdej dyskusji ;)

Właściwie to nie. A Ty pewnie jesteś z tych co zostawiają kiełbasę w żurku.


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 13, 2018, 03:30:57 pm »

Właściwie ty robisz dokładnie to samo, ale i tak musiałeś to skomentować, bo pewnie jesteś z tych co to lubią zawsze mieć ostanie zdanie w każdej dyskusji ;)

Właściwie to nie. A Ty pewnie jesteś z tych co zostawiają kiełbasę w żurku.

kiełbasą zostawioną w żurku są twoje wypociny na tym forum :D


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 13, 2018, 07:33:29 pm »

Właściwie ty robisz dokładnie to samo, ale i tak musiałeś to skomentować, bo pewnie jesteś z tych co to lubią zawsze mieć ostanie zdanie w każdej dyskusji ;)

Właściwie to nie. A Ty pewnie jesteś z tych co zostawiają kiełbasę w żurku.

kiełbasą zostawioną w żurku są twoje wypociny na tym forum :D

które?


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 22, 2018, 03:11:50 pm »
stanalem przed zakupem broni d grade, robie PR z PP na boxie. jaka bron bedzie dla mnie najlepsza? raczej nie mam duzo siana wiec moj max to bronie top ze sklepu. cursed maingauche, maingauche czy moze jakis luk? najbardziej ekonomiczna wydaje mi sie CMka, bo jak bede bil bez ss, to bleed bedzie zapewnial dodatkowy dmg. dobrze kombinuje?


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 23, 2018, 12:43:31 am »
CM ale bardziej do party i farma bez ss, jeśli solo to light crossbow i bijesz na shotach 1xhp moby.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 23, 2018, 05:45:12 pm »
Xbow zużywa 3 ss, Reinforced Longbow 2 ss i ma niewiele słabsze uderzenie.
Expił obok mnie  PR z xbow i się skarżył, że z adeną wychodzi na zero
Nie patrz na to, że RL ma w opisie very slow, przy jego sile i przy pve nie ma to większego znaczenia
Dodatkowo  jest 2x tańszy niż xbow.
Nie używam daggera to się nie wypowiem na ten temat, imo z daggerem będziesz tracił więcej hp
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 13, 2018, 05:35:56 pm »
to jeszcze jedno pytanko od newbie, pamietam ze na skleth ludzie przed lvlem 40 czesto korzystali z broni C grade. jest sens sie w to bawic tutaj?


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:09:37 am »
to jeszcze jedno pytanko od newbie, pamietam ze na skleth ludzie przed lvlem 40 czesto korzystali z broni C grade. jest sens sie w to bawic tutaj?
Czy na D grade C grade nie wiem, ale na nograde D grade jak najbardziej.
To jest jeden z wątpliwych features Classica. Ktoś tutaj opisywał, że ekspił przez 20 lvl bronią D grade a ja nie wierzyłem.
W końcu sam spróbowałem.
Tutaj penalty wygląda inaczej niż na starych kronikach, masz ok  -10% do różnych statystyk, w rzeczywistości jesteś masakrator-killing machine.
Grałem warriorem DE, założyłem mu topowy łuk D grade, do 20 lvl nie używałem nawet soulshotów - za wyjątkiem mobów z pasywem resist arrow i 2xhp wszytko miałem na 1 hita.
Głupie, ale tak działa.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 15, 2018, 11:46:34 am »
to jeszcze jedno pytanko od newbie, pamietam ze na skleth ludzie przed lvlem 40 czesto korzystali z broni C grade. jest sens sie w to bawic tutaj?

Roznica 1 grade, to penalty -10%, 2 grade to -20%. W wiekszosci przypadkow p.atk broni z nawiazka nadrabia te roznice. Ja expilem bronia C od 1 lvl melasa i szlo kosmos. Z runka 3 dni do 40 lvl. Do tego 1 grade penalty odejmuje raptem 8 accuracy, mimo ze w opisie jest -16.


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 22, 2018, 04:34:40 pm »
Czy quest na darmowy armor jest tylko wtedy możliwy do zrobienia gdy się jest w klanie ? chyba kiedyś tak było


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 23, 2018, 03:44:10 pm »
Nie, 25 lvl musisz miec


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 25, 2018, 05:14:47 pm »
Czy SSD jesli samemu chce się robić najlepiej skupić kryształy D (obecnie w Giran po 560 skup) czy może kupić jakąś broń D i skrystalizować ?


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 03, 2019, 02:57:47 pm »
A jakieś rady dla początkującego/przyszłego Swordsingera, który nie ma CP ani ekipy do wspólnego grania i niewielkie doświadczenie w L2? :)


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 05, 2019, 04:46:39 pm »
A jakieś rady dla początkującego/przyszłego Swordsingera, który nie ma CP ani ekipy do wspólnego grania i niewielkie doświadczenie w L2? :)

znajdź ekipę inaczej gra Cię szybko zmęczy. Gra full solo jest raczej dla graczy z doświadczeniem, którzy świadomie wybierają taki styl gry. :)


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2019, 04:48:36 pm »
A jakieś rady dla początkującego/przyszłego Swordsingera, który nie ma CP ani ekipy do wspólnego grania i niewielkie doświadczenie w L2? :)

Grindowac do 40 jak najszybciej nie poddawac sie.Pozniej pt latwo znajdziesz bo z sws ami bida


  • Wiadomości: 473

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2019, 07:25:58 pm »
A jakieś rady dla początkującego/przyszłego Swordsingera, który nie ma CP ani ekipy do wspólnego grania i niewielkie doświadczenie w L2? :)
Zmień klasę :D


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:34:34 am »
Siemka, wracam do l2 po paru latach. Zastanawiam sie kim grac, i pytanie do was. Mysle o ES lub SPS. Chodzi mi tutaj o gre solo jak i w pozniejszym etapie PvP? ES daje rade na Classicu? :) A moze macie jakies propozycje co do postaci? Czego brakuje na serwerze? :)


  • Wiadomości: 473

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:24:42 pm »
Każdy summoner daje radę. masz praktycznie full mp cały czas